Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Mercurych trochę było:

 

http://mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=mercury&searchMode=part&searchWhere=trademark#sucheMarker

 

A ten "Wiking" to własnie Merkury - rzymski bóg handlu, podróżnych, złodziei, odpowiednik greckiego Hermesa.

Właśnie z takimi skrzydełkami przedstawiany


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zapewne to Mercury, aczkolwiek cień nadziei pozostaje do jutra, gdy odwiedzę majstra. Dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej napisałem nie mam tak dużej wiedzy na temat Delban i w ogóle zegarków i absorbuje mnie taka sprawa. Napis SHOCKABSORBER , w większości jest INABLOCK . Gdzieś czytałem że były dwa rodzaje mechanizmów z różnymi systemami antywstrząsowymi . Ale czy taki napis jest oryginalny ?

 

Ten temat próbowałem już kiedyś rozwikłać i określić podstawowe różnice w budowie tych systemów, przynajmniej te widoczne "gołym okiem". Przy Delbanach zamienność mechanizmów (fabryczna i użytkownicza) jest tak duża, iż identyfikacja zgodności mechanizmu do napisu na tarczy może być trudna, ale spróbować zawsze można. Zamieszczając zdjęcia mechanizmu i napisów na tarczy stworzymy przynajmniej bazę danych do porównań. I tu moja prośba, zamieść zdjęcie mechanizmu z Delbany opisanej SHOCKABSORBER.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jerzyk - sam czyścisz i smarujesz werki ?!?!?!?! John Time nie tak jak profesjonaliści ale dzięki postom na forum troszkę zacząłem ( chałupniczą metodą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłem temat INCABLOC i SHOCKABSORBER poruszyłem dlatego że zastanawiało mnie czy to nie jest malowanka gdyż większość Delban ma INCABLOC. A ten napis zaburza wygląd tarczy jeśli byłby jako ostatni to może nie rzuciłby się w oczy a tak :( razi.

Ale z tego co wnioskuję to regulator chodu , a bardziej mocowanie kamienia jest inne ( nie wiem jak to się dokładnie nazywa)

post-48480-0-48487100-1360145091_thumb.jpg

post-48480-0-93680800-1360145139_thumb.jpg

Edytowane przez jerzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłem temat INCABLOC i SHOCKABSORBER poruszyłem dlatego że zastanawiało mnie czy to nie jest malowanka gdyż większość Delban ma INCABLOC. A ten napis zaburza wygląd tarczy jeśli byłby jako ostatni to może nie rzuciłby się w oczy a tak :( razi.

Ale z tego co wnioskuję to regulator chodu , a bardziej mocowanie kamienia jest inne ( nie wiem jak to się dokładnie nazywa)

 

a co Masz na deklu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to mi chodziło, wieczorem wrzucę zdjęcia swojego shockabsorbera.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co Masz na deklu?

Fakt na deklu jest też SHOCK (ale to nie mój) zmyliło mnie to że taki regulator widziałem też w zegarkach z INCABLOC ale to zapewne jakieś składaki.

I bardzo rzadko widywane są takie opisy na Delbanach .

A co powiecie na ten z alle.... takiego jeszcze nie mam :( ( tarcza) wskazówka sekundowa do wymiany a i minutowa i godzinowa ?

post-48480-0-47210700-1360146944_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciel ma specyficzne podejście do tematu oryginalności zegarka... ;)

Jego wypowiedź w "ruskim" podforum.

 

http://zegarkiclub.p...560#entry933925

 

Polecam przeczytanie kilku wcześniejszych postów.

 

Dlatego pytanie go o oryginalność tego zegarka chyba można sobie odpuścić ;).

 

cóż, moje pojęcie oryginalności jest nieco odmienne - z tej wypowiedzi wynika, że (hipotetycznie), gdyby to było możliwe, stosując tarczę od atlantic'a, mechanizm od delbany, wskazówki od wostoka i kopertę od chińskiej wersji paneraja i skoro wszystko pasuje to jest git - ta opinia jest mi nieco odległa, tym bardziej, że przedmiot takich zabiegów ląduje na portalu aukcyjnym - może nieco sytuację przerysowałem, ale rolą sprzedawcy jest jednak informować o nieścisłościach i różnicach, szczególnie nierozpoznawalnych na fotografii lub budzących wątpliwości w zapytaniach a znanych sprzedawcy; oczywistym jest również, iż nabywca mając oczy musi sam dokonać analizy potencjalnego nabytku, jednakże nie mając możliwości fizycznego kontaktu z przedmiotem to sama wizualizacja bardzo ogranicza faktyczną ocenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze mojej Delbany. Zegarmistrz powiedział że oryginalna. Wstawiam jednak do waszej oceny. Mam nadzieję, że da radę odszyfrować. Jakość słaba bo zdjęcia robiłem 3,2mpx aparacikiem w telefonie. Mam nadzieję, że da radę sprawdzić czy oryginał.

 

http://imgur.com/P9KjEIx,xHiCGk8,ZLquokp,SCJxi7Q,i8F5Nbl,ALqFCu2#5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze mojej Delbany. Zegarmistrz powiedział że oryginalna. Wstawiam jednak do waszej oceny. Mam nadzieję, że da radę odszyfrować. Jakość słaba bo zdjęcia robiłem 3,2mpx aparacikiem w telefonie. Mam nadzieję, że da radę sprawdzić czy oryginał.

 

http://imgur.com/P9K...F5Nbl,ALqFCu2#5

 

Cóż, o ile widzę to jest to któraś wersja ASa 984

Te werki były montowane w delbanach, ale były też w stu innych markach. Oznaczeń Delbany na nim nie widać, więc moim zdaniem w dalszym ciągu nic nie wiemy. Przy czym nie wydaje mi się, zeby fabrycznie namalowano napis DELBANA na jakimś innym ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisu rzeczywiście nie ma. Jest coś swiss made i jakiś inny, który nie mówi jednak nic o delbanie. Tak więc definitywnie podróbka? :) No nic, ważne jednak że jest sentyment i chodzi bardzo ładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisu rzeczywiście nie ma. Jest coś swiss made i jakiś inny, który nie mówi jednak nic o delbanie. Tak więc definitywnie podróbka? :) No nic, ważne jednak że jest sentyment i chodzi bardzo ładnie :)

 

nie tak kategorycznie - podróbka czy nie podróbka, jakie to ma znaczenie skoro po dziadku - wiele wskazuje na to że mogła to być delbana: mechanizm, kształt indeksów, ale z dugiej strony pozostaje wiele dziwnych elementów: odręczne logo, jakaś przebitka - tu jedynie relacja u żródła cokolwiek by mogła wyjaśnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to Artur nie twierdzi, iż jest to podróbka. Takie mechanizmy były montowane w tych modelach Delban i wielu innych zegarkach. Jedno nie zaprzecza drugiemu. Podobne sytuacje mamy dzisiaj, Eta 2824-2 cyka w moim Hamiltonie i Longinesie. Są to takie same modele mechanizmów choć pewnie wykonane trochę odmiennie.

Bez paniki w 100% nikt tego raczej nie potwierdzi ani nie zaprzeczy. Delbana z mechanizmem jaki stosowano w tych modelach. :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ktoś prawdopodobnie licytuje kopertę, mechanizm i koronkę z grzybkiem - to jest niezła okazja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że w środku siedzi coś wartego uwagi... A może być różnie, zdjęć nie ma.

 

Ja mam dziś jakieś szczęście do mocno kombinowanych delban ;). Oglądam sobie taką oto aukcję: http://allegro.pl/sliczny-meski-zegarek-delbana-stal-i3006902548.html

 

Pierwsze zdjęcia całkiem zachęcające, zaczynam sobie powoli rozmyślać, czy te ładne wskazówki są aby właściwe, tarcza bardzo ładna, koperta też, koronka... wygląda na oryginalną, ale pewności póki co nie mam, dekielek w porządku, po czym dochodzę do ostatniego zdjęcia i... nie popsuję wrażenia, zobaczcie sami :D.

 

3006902548.jpg

 

30069025481.jpg

 

30069025482.jpg

 

30069025483.jpg

 

Tadam!

 

30069025484.jpg

 

Delbatlantic, jak nic! :)

 

O, ten może byłoby warto kupić dla "otoczki" i przełożyć werk z delbany. Na przykład tej mojej czarnej mamby ;). Swoją drogą otworzyłem ją, ale zdjęcia robione komórką są do niczego - w każdym razie werk jest sygnowany Delbana, ale to nie Felsa 465. Nie mam szkła powiększającego, ale na pierwszy rzut oka wygląda mi to na AS 984 - mogę się jednak mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to Artur nie twierdzi, iż jest to podróbka. Takie mechanizmy były montowane w tych modelach Delban i wielu innych zegarkach. Jedno nie zaprzecza drugiemu. Podobne sytuacje mamy dzisiaj, Eta 2824-2 cyka w moim Hamiltonie i Longinesie. Są to takie same modele mechanizmów choć pewnie wykonane trochę odmiennie.

Bez paniki w 100% nikt tego raczej nie potwierdzi ani nie zaprzeczy. Delbana z mechanizmem jaki stosowano w tych modelach. :)

 

Możliwe, tylko ciekawe jest to naniesienie loga na wyblakłe tło merkurego :) Z resztą najważniejsze że działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej nie rozstrzygać czy to w całości Delbana czy Merkury. Mechanizm AS jak pisał Artur stosowano w Delbanach i wielu innych modelach, Tarcza raczej przerabiana i to chyba z Merkurego na Delbanę, pozostaje koperta i wskazówki i tu też będzie pewnie problem z ustaleniem jednoznacznego pochodzenia. Pozostaje chyba ciesząc się z posiadania pamiątki, zaakceptować jej stan i poziom "oryginalności". :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że w środku siedzi coś wartego uwagi... A może być różnie, zdjęć nie ma.

 

Ja mam dziś jakieś szczęście do mocno kombinowanych delban ;). Oglądam sobie taką oto aukcję: http://allegro.pl/sl...3006902548.html

 

Pierwsze zdjęcia całkiem zachęcające, zaczynam sobie powoli rozmyślać, czy te ładne wskazówki są aby właściwe, tarcza bardzo ładna, koperta też, koronka... wygląda na oryginalną, ale pewności póki co nie mam, dekielek w porządku, po czym dochodzę do ostatniego zdjęcia i... nie popsuję wrażenia, zobaczcie sami :D.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tadam!

 

 

 

Delbatlantic, jak nic! :)

 

O, ten może byłoby warto kupić dla "otoczki" i przełożyć werk z delbany. Na przykład tej mojej czarnej mamby ;). Swoją drogą otworzyłem ją, ale zdjęcia robione komórką są do niczego - w każdym razie werk jest sygnowany Delbana, ale to nie Felsa 465. Nie mam szkła powiększającego, ale na pierwszy rzut oka wygląda mi to na AS 984 - mogę się jednak mylić.

 

moim zdaniem to malowanka - farba chyba wchodzi na indeksy - pomijam temat werku

 

Tadam - Delbatlantic - to dobre

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, Krees ale się uśmiałam!!!! :D :D

 

Poprawcie mnie jeśli znowu coś źle zrozumiałam.

Czytam sobie opis aukcji, patrzę na zegarek i dochodzę do ostatniego zdania..

"Zegarek na zdjęciach nie jest to ten z aukcji(zdjęcia nie były dostępne w dniu wystawiania aukcji) jeżeli ktoś chce zobaczyć zdjęcia proszę o kontakt"

http://allegro.pl/delbana-lata-50-te-i3007555560.html

 

 

 

Edytowane przez booggie77

It's a question of time...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ten temat ?

Chyba tak. Przepraszam, miało być w "Przedstawmy swoje Delbany".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to malowanka - farba chyba wchodzi na indeksy - pomijam temat werku

 

Tadam - Delbatlantic - to dobre

 

Ale werk założono lepszy, niż był w tym modelu.

W moim siedzi CÓŚ TAKIEGO w dodatku bez sygnatur Delbany, ale chyba tak to wyszło z fabryki, bo widziałem inne z takim samym werkiem, poza tym mój egzemplarz ogólnie trzyma się kupy i nawer oryginalna koronkę zachował


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u Jerzyka, jeżeli na tarczy SHOCKABSORBER to mechanizm powinien mieć taki system antywstrząsowy. Ponieważ cały zegarek był w fatalnym stanie więc i mechanizm wygląda nie najlepiej.

post-57210-0-92815700-1360188140_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, moje pojęcie oryginalności jest nieco odmienne - z tej wypowiedzi wynika, że (hipotetycznie), gdyby to było możliwe, stosując tarczę od atlantic'a, mechanizm od delbany, wskazówki od wostoka i kopertę od chińskiej wersji paneraja i skoro wszystko pasuje to jest git - ta opinia jest mi nieco odległa, tym bardziej, że przedmiot takich zabiegów ląduje na portalu aukcyjnym - może nieco sytuację przerysowałem, ale rolą sprzedawcy jest jednak informować o nieścisłościach i różnicach, szczególnie nierozpoznawalnych na fotografii lub budzących wątpliwości w zapytaniach a znanych sprzedawcy; oczywistym jest również, iż nabywca mając oczy musi sam dokonać analizy potencjalnego nabytku, jednakże nie mając możliwości fizycznego kontaktu z przedmiotem to sama wizualizacja bardzo ogranicza faktyczną ocenę

Pięknie napisane , tylko że jak kiedys takiemu z all... napisałem prawdę o jego towarze , to teraz jestem na czarnej liście . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.