Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy popełniłem taki oto zakup http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-lata-50-te-niebieski-ring-i3650308612.html pytanie czy dobry??

Proszę o opinię wszak nie jestem znawcą Atlantic'ów. Nie chodzi o cenę, ale o mechanizm. Tarcza pewnie pójdzie do renowacji, chodź jak odbiorę to się zobaczy.

Edytowane przez RTK-WGM

Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@orlimarko

Mechanizm i wskazówki wyglądają przyzwoicie, o tarczy to już wiesz, dekielek całkiem dobry, gorzej z kopertą.

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja na skandynawię mam takiego,mechanizm oryginalny-gratuluję ładnego klasyka :)

post-41915-0-38922200-1382906563_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest Worldsmastarur czyli jak niektórzy twierdzą skandynawska wersja Worldmastera.

Ale prócz koronki wszystko się zgadza. Typowy ringowiec, tarcza w kiepskim stanie(trochę pomoże mycie, brak niebieskiego lakieru trzeba lepiej uzupelnić), wskazówki oryginalne i wyglądają dobrze,może nawet trochę za dobrze, mechanizm się zgadza, stan sam ocenisz. Koperta w oryginale powinna być "chromawana",ale ta, mam wrażenie jak byłaby ponownie chromowana. Dekielek jest zgodny. Tyle przy mojej niepełnej wiedzy, ale pozostali koledzy opiszą Ci z dużym prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością.

 

trochę się spóźniłem, @13lesiu byłeś szybszy :).

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest Worldsmastarur czyli jak niektórzy twierdzą skandynawska wersja Worldmastera.

Ale prócz koronki wszystko się zgadza. Typowy ringowiec, tarcza w kiepskim stanie(trochę pomoże mycie, brak niebieskiego lakieru trzeba lepiej uzupelnić), wskazówki oryginalne i wyglądają dobrze, mechanizm się zgadza, stan sam ocenisz. Koperta w oryginale powinna być "chromawana",ale ta, mam wrażenie jak byłaby ponownie chromowana. Dekielek jest zgodny. Tyle przy mojej niepełnej wiedzy, ale pozostali koledzy opiszą Ci z dużym prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością.

 

trochę się spóźniłem, @13lesiu byłeś szybszy :).

Zasadas opisujesz mój czy zegarek 13lesiu ??


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój,

ale oglądałem w tle film i 13lesiu był szybszy z postem.

Nie jestem znawcą, mogę się mylić co do koperty.

podrawiam


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna jest trochę większa wiedza co do zgodności mechanizmu z modelem tarczy. Na tarczy masz 17 Rubis, a na tarczy 17 Jewels.

Miałem odwrotną sytuację ze Speedwayem, na tarczy był napis Jewels a na mechanizmie Rubis.  

Mój  Worldsmastarur miał oba napisy Jewels.

JT co o tym sądzisz?

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładamy, iż często obserwowana rozbieżność Rubis i Jewels na tarczy i mechanizmie świadczy o wczesnej fazie produkcji. O początku produkcji Varlds'ów  z ringiem w moim mniemaniu świadczy również zarówno rodzaj dekla jak i chromowana koperta.

Mechanizm właściwy. Koperta chromowana powtórnie. Wskazówki - trochę podrasowane a sekundnik sądzę niewłaściwy. Trudno powiedzieć czy mycie coś pomoże tarczy - podziałka ulega degradacji i w czasie mycia może schodzić dalej. Jednak renowacja może tego stanu również nie poprawić - wielu "renowatorów" nie chce aplikować indeksów na ringach a malowane wyglądają średnio, ale ja jestem wrogiem malowanek i moja opinia jest absolutnie nieobiektywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A oto mój lecz już na innej drodze kariery.

 

i faktycznie:

 

- koronka była inna "grzybek

-sekundnik dłuższy - pięknie płynął po rańcie  :)

-cyfry godzinowe wypukłe, lekko przykurzone i z ubytkami, 

 

Jedną rzecz ten zegarek miał ideał logo i jego otoczkę

 

 

Ale jak zobaczę takiego samego w lepszym stanie ( nie po renowacji z cyframi na płasko) to robię przyczajkę.

post-59535-0-18456800-1382987190.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem takie dwa niedziałające Atlantiki - wcześniej nie miałem z tą marką do czynienia, także proszę o trochę info na ich temat

 

nr1. chyba nowszy od drugiego. Szkiełko popękane, ale pod nim jest ładnie. Włos do prostowania/wymiany.

 

9skc.jpg
y1zm.jpg
2ssb.jpg
 

nr 2 odrobinę mniejszy od nr 1. Tu do zdjęcia zdjąłem szkiegłko. Tarcza i koperta mocno zdezelowane

 

k1jn.jpg
5sql.jpg
 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmęczone życiem.Dla własnej przyjemności można spróbować je przywrócić do życia . W nr 2 krzywe ucho w kopercie tarcza raczej  do wymiany , czyszczenie itp , moim zdaniem gra nie warta świeczki. Raczej mógłbyś uszczęsliwić kogoś kto potrzebuje części do naprawy . Zgłaszam chęć :) 

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to zrób zdjęcie samej tarczy ( po wyjęciu) bo przez to szkło nic nie widać - chodzi mi o indeksy

 

Czy w drugim masz pierścień dociskowy plastikowy czy mosiężny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i podpowiedzi. W drugim zegarku pierścień jest mosiężny. Tarcz jak widać ma ubytki, koperta też, i to znaczące. Zaniosłem je dzisiaj do mojego zegarmistrza. W jego rękach werk ruszył od razu - wystarczyło docisnąć koło zębate na bębnie. Teraz ma znaleźć przyczynę tej usterki, ale jak twierdzi, na pierwszy rzut oka mechanizm bardzo ładny. MWATCH, nie zauważyłem żeby ucho było krzywe, ale teraz tego nie sprawdzę chwilowo, bo tak jak wspomniałem, zegarek poszedł na naprawę. Odbiorę to zobaczę co dalej, czy pójdzie na części :)

 

W pierwszym tarcza jest ładna, zrobię foto jak odbiorę to ocenicie czy oryginał. Werk wymaga prostowania włosa - zrobi to mój mistrz. Czy koronka tutaj powinna być sygnowana? Jak powinna wyglądać oryginalna?

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niet

 

A jak nie trafne to co? Polecisz po premi?

 

Fajny sikorek!

Co prawda według mnie to koronka nie oryginalna ale tak musi bute, moze jeszcze uda Ci się coś znaleźć.

Koperta bardzo ładnie zachowana jak na chromowaną choć nie widać ją z boków. Tarcza z fajnie zachowaną podziałką minutową, tylko pytanie co to jest ten "przykurz" na ringu i w okolicy 6? Czy da się tego delikatnie pozbyć. Wskazówki i sekundnik jak mi się wydaje takie jakim ten czasomierz manufaktura stworzyła. Cóż tylko się cieszyć.

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza bardzo intensywnie wyszorowana  - stąd te przetarcia. Ktoś przedobrzył sprawę, ale można to przeżyć, bo ten Milano to niezłe trafienie. Grawer na mechanizmie - fajna sprawa. Dekiel z kołem ratunkowym - też fajna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza bardzo intensywnie wyszorowana  - stąd te przetarcia. Ktoś przedobrzył sprawę, ale można to przeżyć, bo ten Milano to niezłe trafienie. Grawer na mechanizmie - fajna sprawa. Dekiel z kołem ratunkowym - też fajna sprawa.

 

raz na wozie raz pod wozem:P Przynajmniej tu trafiłem trochę lepiej:) a koszt troszkę tylko większy od delbany;P

 

Czekam w takim razie na pocztę, może dzisiaj...

 

Graweru nie zauważyłem!! teraz dopiero się przyjrzałem.. to coś może oznaczać?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym prosić o poradę, gdyż nie znam się na zegarkach. Do tej pory nie nosiłem zegarka, ale coś  pękło ;-) 

Chciałbym kupić jakiegoś atlantika, ale nie chciałbym zostać oszukanym (prawie się oszukałem na targu staroci kupując zegarek z rosyjskim mechanizmem). 

Czy któryś z zegarków jest godny uwagi ? 

 

http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-17jewels-pozlacany-mechanizm-i3677228764.html

http://allegro.pl/atlantic-z-blekitnym-ringiem-i3667466770.html

http://allegro.pl/atlantic-z-dolna-sekunda-bardzo-stary-i3667260881.html

http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-i3682159776.html

http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-nr-38-dla-konesera-i3664056876.html

 

Bardzo był bym wdzięczny za pomoc 

Edytowane przez _Adam_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego tak naprawdę szukasz. Trochę wiecej danych o przyszłym wyborze.

np: z jakich lat ma być zegarek, czy po renowacji, przed, w stanie NOS ( co mogłoby być poddane renowacji), czy w stanie gotowy do noszenia, czy do małego spa, itd.

Jak dla mnie to tylko 4 i 5 ale to z uwzględnieniem moich preferencji zegarkowych.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego tak naprawdę szukasz. Trochę wiecej danych o przyszłym wyborze.

np: z jakich lat ma być zegarek, czy po renowacji, przed, w stanie NOS ( co mogłoby być poddane renowacji), czy w stanie gotowy do noszenia, czy do małego spa, itd.

Jak dla mnie to tylko 4 i 5 ale to z uwzględnieniem moich preferencji zegarkowych.

Szukam zegarka do noszenia na co dzień. Mój budżet to około 400 zł. Chciał bym w tej cenie ( o ile to możliwe) kupić coś co mógłbym założyć na rękę i cieszyć się zegarkiem na co dzień. Nie wykluczam małego spa abym zmieścił się w kwocie 400 ;-) Podejrzewam że NOS w moim budżecie będzie ciężko kupić, dla tego szukam jakiegoś niezajechanego egzemplarza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję Ci poczytać opracowanie Wojtka Kutermankiewicza o Atlanticach. Później nasze dwa tematy na forum. Następnie usiądź i zastanów się nad swoimi preferencjami. Kolejna sprawa to ochłoń przed zakupem i nie spiesz się a już na pewno nie kupuj na siłę.

Nie będę omawiał wszystkich i od razu nadmieniam, że nie wypowiadam się co do cen. Z tych, które przedstawiłeś:

Nr 1 - ciekawa tarcza, ale zdjęcia tak marne, że aż zastanawia dobra wola sprzedającego, zatem uwaga.

Nr 4 - niezły stan, choć niewłaściwy sekundnik nieco burzy cały obraz, ale to tzw baza do tarcz warszawskich czyli zegarek z historią.

Nr 5 - bardzo ciekawa pozycja dla kolekcjonera z uwagi na: po pierwsze ring, po drugie złoty i to ryflowany ring, po trzecie Worldmaster; należałoby jednakże trochę czasu poświęcić na czyszczenie tarczy a i ring posiada ubytki.

 

Nie zapominaj o Originalach - stosunkowo bezpiecznym zakupem wydają się te z jasnymi tarczami, ale jeśli chodzi tylko o te które wymieniłeś to nr 4 (sekundnik ujdzie choć powinien być z przeciwwagą w kształcie fasolki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na ostatnią pozycję o którą pyta _Adam_

http://allegro.pl/atlantic-worldmaster-nr-38-dla-konesera-i3664056876.html

cytuję: WITAM jest to ostatnia aukcja,jeżeli teraz się nie sprzeda zawiśnie on na mojej ścianie. POZDRAWIAM wszystkich 31 obserwujących.Nadmieni tylko,e nie jest to zegarek dla CIENKICH .

Ciekawa formuła zachęty nabycia - sprzedawca mało że grozi to jeszcze obraża zainteresowanych - ciekawy marketing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.