Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

O WDZIĘKACH MARYNY...

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócę do starego klasycznego bluesa ... w wykonaniu ZZ-TOP...  B)

Takie dwa w jednym  :D

Ps. zespół obchodzi w tym roku 50-lecie działalności , a wszyscy panowie w tym roku kończą lub skończyli 70 lat  ;)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ... lubię instrumentalne wariacje na temat ...  :rolleyes:

Tu chyba jedna z ciekawszych interpretacji ...

Tylko trzeba posłuchać całości ... ;)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak nieuchronnie zmierzamy w kierunku piątku ... należy się trochę muzyki typu weekendowego ... I was born to be free, let's come in to the wild west ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebywale psychodeliczny kawałek, kapela nie popełniła żadnego innego choćby zbliżonego doń. Użyto go w kontrowersyjnym, ale wartym zobaczenia filmie "Love" Gaspara Noé.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ;)  :D , w akademikowym radiu (kto pamięta takie "kukuruźniki"?) w Gliwicach był dość często puszczany. Płyta leciała codziennie  obok Eli Adamiak, Martyny Jakubowicz i Wolnej Grupy Bukowiny ... 

Jedna z moich ulubionych i chyba wartościowszych .

Lubię też ... kojarzę z nią szalone lata 90-te ... :D

 

choć osobiście wolę to w tej formie - piękna gra  obrazu i ujęć .... Nie sądzicie ? ^_^  B)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery lata tułałam się po internatach - nie nazywało się tego "kukuruźnikami" tylko "radiola" ;) W każdym bądź razie spełniało chyba taką samą funkcję - dodatkowo sieć służyła do pobudek, ogłaszania ciszy nocnej i wszelakich komunikatów organizacyjnych - np. wywoływania delikwentów/podpadziochów, na "dywanik" do kierownika internatu, czego miałam okazję nie raz doświadczyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była jedna z pierwszych płyt kompaktowych. Pożyczonych. Tak, tak - pamiętacie? Były, przez jakieś 2-3 lata na przełomie lat 80 wypożyczalnie płyt CD. Dla "niemających" sprzętu przegrywano je na dostarczone kasety. W każdym razie, diorowski odtwarzacz CD, drogi jak dla mnie w tamtych latach diabelnie, kosztował tyle co kilka płyt.

 

A ze wspominek, z płyty Tarantism ( :) ).

 

I ich najpiękniejsza ballada, warta umieszczenia wśród setki rockowych "ever". Druga, moim zdaniem najlepsza z ich płyt, Hungry Sally and Other Lullabies.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery lata tułałam się po internatach - nie nazywało się tego "kukuruźnikami" tylko "radiola" ;) W każdym bądź razie spełniało chyba taką samą funkcję - dodatkowo sieć służyła do pobudek, ogłaszania ciszy nocnej i wszelakich komunikatów organizacyjnych - np. wywoływania delikwentów/podpadziochów, na "dywanik" do kierownika internatu, czego miałam okazję nie raz doświadczyć :P

"Kukuruźnik" - "radiola" to różnica 3 pokoleń studenckich ... a i pewnie regionu .

Wcześniej za czasów mojej siostry (też 3 pokolenia studenckie-lata 60-te) to był "kołchoźnik" ...

Ps. radio było kompleksowe dla kilkunastu akademików, a kierowniczki /kierownika nigdy na oczy nie widziałem ... chyba się nas bała/bał. Wszystko odbywało się za pośrednictwem dziekanatu i portierni ....

Akademik kosztował 180 zł, obiady w stołówce w robocze dni tylko (120 zł/miesac). Bułka z serem 1,20zł, z boczkiem gotowanym sałatą i ogórkiem 2,20zł.  :D

W akademikowym barze parówka (gruba) z bułką i musztardą i herbata z cukrem - równo 5 zł. Miałem 1250 zł stypendium fundowanego, no i wpadała nagroda co pół roku (średnia powyżej 4,5 to było 2000zł) żyć nie umierać.  :P  :D

A kto pamięta materiał na grzańca - J23 ( czasami mówiono La Patik (patykiem pisane) . Całe ~23 zł , do tego cynamon , goździki i co tam było z przypraw .... 15 butelek do gara, na ciepło i całe piętro się bawiło ...  ;)  :D

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aperitify "la patik" były zakazane - rezydowałam w internatach jako małolat więc napoje wyskokowe były surowo zakazane- za konsumpcję się wylatywało z internatu na zbitą twarz ;)

Pokoje przechodnie 7-8 osobowe, palenie w piecach, ciepła woda 2 razy dziennie po 20 minut. Normalnie dziś to brzmi jak poprawczak..

A "karta dań" stołówki do dziś mnie dręczy we snach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internat tak , ale akademik ... Mieszkałem w Ondraszku i chwilę w Elektronie. Ondraszek był trochę elitarny bo mieszkało w nim sporo studentów zagranicznych , Wietnamczycy, Libijczycy, Sudańczycy, Kubanki ( ^_^  :D - jakie to były rozrywkowe laski - studiowały na IS-ie...) no i na parterze młodzi asystenci bez mieszkania. Chodziłem do Grupy z Mariuszem Nawrockim (syn ówczesnego rektora) i trochę pomógł z załatwieniu akademika. 

Na pierwszym roku na wydziale elektrycznym było nas ponad 450 osób, a Politechnika Śl. miała 11 tyś studentów dziennych ... Akademiki były przepełnione, sporo "waletów" obu płci  ;). Mieszkałem w akademiku  do roku 80-tego , do czerwca... We wrześniu urodziła się moja córka i ... życie stało się prozą  ;)  :D - wróciły dojazdy ...

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając Kol. LESKOSA, cokolwiek nostalgicznie mi się zrobiło. Mieszkałem we wrocławskim "Szklanym domu", popularnej "Szklance" od 1984 do czasu zamknięcia. Piękne czasy, spędziłem tam chyba najszczęśliwsze chwile swojego życia...

 

P.S. Potem przekwaterowano nas do "Ołówka", ale to już nie było to...

Edytowane przez Kuklik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dla PRAWDZIWEGO fana roczniaków ;)

post-6402-0-68919400-1567175550_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest skrótowe przestawienie wychwytu Atmosa... Serio... :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę drugi plan, nawet wahadło pasuję. Ale ogólnie przenosi się to na roczniaki. Autor dziary też tak to opisał.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie skończył się ostatni weekend wakacji. Bardzo ciepły, wręcz gorący ...

Mając na sobie futro jakoś trzeba sobie radzić  :D

post-92919-0-55135200-1567364017_thumb.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro o Marynie to znalazłam na fb blog "Ch*jowa Pani domu". Ponad 800 tyś polubień.

Poczułam się jak u siebie :D

post-104610-0-33139100-1567535139_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.