Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

O WDZIĘKACH MARYNY...

Rekomendowane odpowiedzi

Łada i aparatura są najlepsze ... ;)  :D  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie jskiś czas temu przemyślenie. Czasem nadajemy lub otrzymujemy nasze zegary, mechanizmy pocztą lub firmą kurierską. I tu mam zonka..

W przypadku zagubienia przesyłki zazwyczaj odpowiedzialność ponosi firma -> ubezpieczyciel. Firmy kurierskie najczesciej automatycznie obejmują ochroną przesyłki do różnych kwot - 1 tysiąc lub nawet 6 tysięcy. I pięknie. No to, że trzeba mieć dokument to jedna sprawa ale druga sprawa ze wg prawa są wyłączenia z transportu np źywych zwierząt, broni, gotówki i między innymi ANTYKI - zegary.

 

Wychodzi na to, że żadnej ochrony nie ma. Ba, nawet wysłać potajemnie nie wolno..

I co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jeszcze nawet tak dobrze jak piszesz.

Dwa lata temu kupiłem zegar na aledrogo od jednego gościa z Łodzi.

Zegar biedermeier jak kupowałem był już w kiepskim stanie, ale cały. Nie kosztował 20 zł tylko blisko 1,5 dużej złotówki. 

Po tygodniu kurier FEDEXu przywiózł paczkę zwaną "grzechotką" . Ponieważ sam wiedział że zawartość została zniszczona na sortowni (podobno spadła z 3m) Więc poczekał, otworzyliśmy paczkę (skrzynia była rozbita kompletnie) spisaliśmy protokół, zrobiliśmy dokumentację zdjęciową ...

Okazało się, że zgłoszenie musi wysłać nadawca paczki. Wszystko przesłałem do Gościa . Posprawdzałem w Fedexie że reklamacja wpłynęła.... Czekam tydzień, drugi , trzeci, miesiąc. Zaczynam dopytywać co się dzieje. Interweniuję w allegro... po trzech miesiącach efekt  jest taki, że allegro zawiesiło użytkownika (odrodził się i do dziś handluje pod nikiem - nowym - żony), Fedex wypłacił odszkodowanie gościowi,a on przestał odbierać telefony i maile. Allegro poradziło  wysłać powiadomienie o popełnieniu przestępstwa ... Po rozmowie ze znajomą z mojego komisariatu, zabrałem się za naprawę. Miesiąc zabawy i zegar jak nowy. Nawet mnie to trochę bawiło ...

Tak też można trafić. 

Ps.1 Żeby nie być gołosłowny ... po naprawie wygląda całkiem ok. ;)

Ps.2 Paczka była ubezpieczona na pełną wartość z aukcji.

post-92919-0-62391200-1568624601_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Wiadomo Kto Naprawiał  :) 

A więc sprzedający zarobił na sprzedaży i jeszcze wziął odszkodowanie ( jeśli nic nie pokręciłem )

..... biznes :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - zagarnął cenę x 2 ... Tak to bywa. Pamiętajcie, że odszkodowanie otrzymuje WYSYŁAJĄCY, a nie ten który kupił , zapłacił i stracił, a gwarancje alledrogo, można sobie w buty wsadzić ...

Ps. zupełnie inaczej wygląda to w przypadku zatoki i paczek wysyłanych z UE. Dwa razy taka podobna sytuacja zakończyła się "bez szemrania" wypłatą odszkodowania w ciągu 3 tygodni. Podobnie było w przypadku szkody w przesyłce z US - w 6 tygodni.

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku zaginięcia przesyłki odszkodowania nie będzie wcale, i też spadnie koszt na kupującego bo sprzedający nie musi się poczuwać do skutków zaginięcia przesyłki przez firmę..

Co najwyżej opłatę za przesyłkę zwrócą

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu gdy dostałem chronometer morski w formie grzechotki, zawsze jeżdżę po towar sam...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - zagarnął cenę x 2 ... Tak to bywa. Pamiętajcie, że odszkodowanie otrzymuje WYSYŁAJĄCY, a nie ten który kupił , zapłacił i stracił, a gwarancje alledrogo, można sobie w buty wsadzić ...

Ps. zupełnie inaczej wygląda to w przypadku zatoki i paczek wysyłanych z UE. Dwa razy taka podobna sytuacja zakończyła się "bez szemrania" wypłatą odszkodowania w ciągu 3 tygodni. Podobnie było w przypadku szkody w przesyłce z US - w 6 tygodni.

Kiedyś dostałem z GB kominkowego Brocota w postaci "grzechotki". I do tego kurier pod moją nieobecność zostawił paczkę u sąsiada.  Napisałem reklamację, zrobiłem zdjęcia i (nie do wiary!) po 3 godzinach otrzymałem maila, że dostanę pełną kwotę z aukcji (plus wysyłka). Po 2 dniach PayPal przelał mi kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Przepraszam, że wejdę z butami w Wasze dyskusje, ale chciałabym zachęcić Was do zagłosowania w konkursie fotograficznym "Francja elegancja". Może w przyszłości sami zechcecie wziąć udział w naszych konkursach?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i miłego wieczoru życzę

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/179064-konkurs-fotograficzny-wrzesień-francja-elegancja-głosowanie/8b68760db2dde429ca69ab4788dba1a8.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytamy forum, wiemy, że takie konkursy są organizowane...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygarnalem  niedawno  kotke  z  malymi  bo urodzily  sie  po  cichu  w  starej bryczce ,dajemy  im mleko i  pozwalamy  sie  bawic,zabawa  jest  przednia jak  one  sie  miedzy  soba bawia...

post-27388-0-43069500-1569044032_thumb.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że wzięliście kocią rodzinę pod opiekę :D

Zachowania kociąt można oglądać bez przerwy, są prześmieszne. Ja nie wyobrażam sobie domu bez kotów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek, widzę że masz "Esa". Chodzący, czy tylko służy jako ozdoba. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest S60...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek, widzę że masz "Esa". Chodzący, czy tylko służy jako ozdoba. :)

To  jest  Deutz  MAH  cos  tam  ,ostatnio  go  rozpalalismy  jakies 15  lat  temu  z bratem,pompa  wtryskowa  jest  nieoryginalna a  raczej wtryskiwacz ,pali  na  tzw  cygaro ale i  pomagalo  sie  kopciem,oczywiscie  ja  i  brat  mielismy  wszystkie  zeby  ale znam  gosci ktorzy  do  dzis  nie  znalezli korby od  rozpalania   ,trzeba bylo  pomagac  krecac  kolem z pasem  ,sluzyly  u  nas  glownie  do napedu  mlockarni.

Obecnie  sluzy  jako ozdoba i  pamiatka (nie  jedyna) po  moim dziadku .

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że to Deutz...fajny...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pas transmisyjny  smarowalo sie lepikiem,jak  cos  sie  zapchalo  w  maszynie ,mlockarni  np  snopek  za  duzy to  rozpi.....szy  wal  w mlockarni  a motor  nie  stanie ,najwazniejszy jest  moment  kiedy korba wychodzi  sama z  zazebienia na kole  zamachowym

 

Moj  jest  wiekszy  od  tego

 

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień pracy wśród niemieckich turystów, nie pozostaje u mnie bez śladu w psychice...

 

https://www.youtube.com/watch?v=A4T1KarVe9E

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Abby Spoon Lady , w sumie młoda kobieta ... młodsza od mojej córki. Życie ją trochę przeorało ....


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.