Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

O WDZIĘKACH MARYNY...

Rekomendowane odpowiedzi

Św Tomasz z Akwinu miał całkiem niezłe widzenie świata, które mnie się bardzo podoba i wcale się nie dziwię że czasem chciał się powstrzymać od komentarzy. :) 

 

 "Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów." 

św. Tomasz z Akwinu

 

"Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna."

św. Tomasz z Akwinu

 

"Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych" 

św. Tomasz z Akwinu


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Św Tomasz z Akwinu miał całkiem niezłe widzenie świata, które mnie się bardzo podoba i wcale się nie dziwię że czasem chciał się powstrzymać od komentarzy. :) 

 

 "Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów." 

św. Tomasz z Akwinu

 

"Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna."

św. Tomasz z Akwinu

 

"Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych" 

św. Tomasz z Akwinu

"Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn" św. Jan Chryzostom


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w sobotę coś miłego człowiek usłyszy, to cała niedziela jaśniej i sympatyczniej się jawi  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn" św. Jan Chryzostom

Chyba wpuszczę tutaj moją koleżankę feministkę , da Wam tutaj do vivatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to są cytaty świętych , z którymi się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wpuszczę tutaj moją koleżankę feministkę , da Wam tutaj do vivatu

O wdziękach Maryny... - strona 38 - ZEGARY - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków-to ona? ;)

"Baba" to i ze świętymi będzie się kłócić :D -a jak na kierowniczym stanowisku to i rządzić usiłuje..... ;)

 

 

P>S Feministki nie trzeba wpuszczać,to jej trzeba wpuścić.......

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wdziękach Maryny... - strona 38 - ZEGARY - Klub Miłośników Zegarów i Zegarków-to ona? ;)

"Baba" to i ze świętymi będzie się kłócić :D -a jak na kierowniczym stanowisku to i rządzić usiłuje..... ;)

 

 

P>S Feministki nie trzeba wpuszczać,to jej trzeba wpuścić.......

I tutaj właśnie mamy potwierdzenie rosnącej pozycji ideologi gender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj właśnie mamy potwierdzenie rosnącej pozycji ideologi gender

A niby dlaczego?

  Założeniem ideologii gender jest twierdzenie, że kobiety są dotąd ludźmi pokrzywdzonymi, które należy wyzwolić.

 

Założenie z gruntu fałszywe ......

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś wojująca feministka faktycznie w Marynie by się przydała, przynajmniej by tu zrobiła jakiś porządek. :) 

 A poza tym ja strasznie lubię feministki, życie z taką feministką jest dużo lepsze, lżejsze i przyjemniejsze.

Wiem coś na ten temat, bo z taką mieszkam od prawie 37 lat pod jednym dachem i jest mi z nią bardzo dobrze i nie zamieniłbym jej na żadnego innego garkotłuka. A ideologie wszelkiej maści mnie nie interesują, bo mnie już nie dotyczą. Niech tym się martwią moje dzieci i wnuki.

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę cytować koledzy, bo za długi byłby ten post, Feministki wojującej Wam się zachciewa!!No lepiej żebyście tego nie chcieli B) Zamiast cytować jakieś ewidentne bzdury (i powoływanie się na świętych nic nie pomoże, bo każdy święty ma swoje wykręty - patrz fotografie Taranta), weźcie się lepiej do roboty i pomóżcie  swoim kobietom. Święta idą przeca. Pierogi czas lepić (zwłaszcza Cook, co by zasłużył na awatara). My z Jaśkiem dziś właśnie  chyba z 200 ulepiliśmy. I zastanawiające jest to, że na wigilię jak by było mało innych smakołyków na pierogi się cała rodzinka rzuca.

No!.... i porządek moralny ma mi tu być!

post-44620-0-97017700-1387057987_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego?

  Założeniem ideologii gender jest twierdzenie, że kobiety są dotąd ludźmi pokrzywdzonymi, które należy wyzwolić.

 

Założenie z gruntu fałszywe ......

No właśnie, tylko trzeba to wyznawczyniom, wyznawcom tej ideologii wykazać ,że nie tylko z gruntu fałszywe, ale także z powietrza :()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę cytować koledzy, bo za długi byłby ten post, Feministki wojującej Wam się zachciewa!!No lepiej żebyście tego nie chcieli B) Zamiast cytować jakieś ewidentne bzdury (i powoływanie się na świętych nic nie pomoże, bo każdy święty ma swoje wykręty - patrz fotografie Taranta), weźcie się lepiej do roboty i pomóżcie  swoim kobietom. Święta idą przeca. Pierogi czas lepić (zwłaszcza Cook, co by zasłużył na awatara). My z Jaśkiem dziś właśnie  chyba z 200 ulepiliśmy. I zastanawiające jest to, że na wigilię jak by było mało innych smakołyków na pierogi się cała rodzinka rzuca.

No!.... i porządek moralny ma mi tu być!

Żarty takie tylko.....już jesteśmy grzeczni.

Dla Ciebiepost-48316-0-43621600-1387058341.jpg

 

A święta w kuchni to najgorszy czas ...przynajmniej w mojej profesji :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wpuszczę tutaj moją koleżankę feministkę , da Wam tutaj do vivatu

Każdy święty chodzi uśmiechnięty, a św. Jan Chryzostom ma na pewno rację.

Jak mówi Frank, ze świętymi zgadzać się należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarty takie tylko.....już jesteśmy grzeczni.

Dla Ciebieattachicon.gifbukiet.jpg

 

A święta w kuchni to najgorszy czas ...przynajmniej w mojej profesji :)

Dzięki za kwiatki. Gotujesz zawodowo?  Jeśli facet jest jest kucharzem to mówi się -mistrz patelni, kobieta - to po prostu kucharka ( to tak żeby było feministycznie ;) Dziś  gotowanie bywa też niejednoznaczne -polecam serial Breaking Bad, jeden z lepszych jakie obejrzałam).

Może podrzucisz jakiś ciekawy przepis na śledziki?

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kwiatki. Gotujesz zawodowo?  Jeśli facet jest jest kucharzem to mówi się -mistrz patelni, kobieta - to po prostu kucharka ( to tak żeby było feministycznie ;) Dziś  gotowanie bywa też niejednoznaczne -polecam serial Breaking Bad, jeden z lepszych jakie obejrzałam).

Może podrzucisz jakiś ciekawy przepis na śledziki?

Proszę :) ,tak zegarki z gotowania kupuję ;)

 

Kilogram cebuli kroimy w piórka,trzy papryki świeże [najlepiej kolorowe-żółta,zielona i czerwona] to samo,dodajemy 5dkg rodzynek,ścieramy na tarce jedną średnią marchew,całość zalewamy około 300ml oleju roślinnego,pieprz,sól,mielony kminek-wszystkiego szczyptę....

Całość dusimy na głebokiej patelni lub rondlu mieszająć co chwilę około 10 minut dodając stopniowo koncentrat pomidorowy w ilości około 200gram.

Studzimy,następnie przekładamy przemiennie -warstwa "zaprawy" ,warstwa śledzi....,zamykamy szczelnie i do lodówki,po około 12 godzinach -gotowe :D ,smacznego.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio lubię coś przypichcić, ale nie bałdzo umiem, muszę mieć przepis. Ten jest OK, mocno mnie zaciekawił, tylko Cook- ile śledzi???? Mogą być matiasy z tacek, lub wiaderka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio lubię coś przypichcić, ale nie bałdzo umiem, muszę mieć przepis. Ten jest OK, mocno mnie zaciekawił, tylko Cook- ile śledzi???? Mogą być matiasy z tacek, lub wiaderka?

Najlepiej z beczki....ale z wiadra też mogą być ;) -około 800-100- gram, każdy płat przekroić pod lekkim kątem na trzy cześci ,bedzie lepiej przekładać no i serwować :)

 

No i rzecz podstawowa -śledzie wcześniej wymoczyć w zimnej wodzie przez około 3godziny zmienając 2,3 razy wodę-to dla "przypalających" wodę na poranną kawe ;)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie chcę zanudzić kolegów, co robili śledzie już w kołysce i wszystko wiedzą, ale...:

Jak je france będę moczył, to się zrobią takie bez wyrazu. Albo się mylę... Ja tylko umiem normalne wyjąć z wiaderka i pokroić, a potem cebulka, jabłuszko i śmietana, troszkę oleju i pieprzu. Przepraszam  :(.

Trzy godziny? Będą dobre? Daj słowo  :). Bo serio chcę wykorzystać przepis i będzie na Ciebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio,kup w warzywniaku[dziwne ,ale tam bywają] nie w markecie,i będzie ok ;) ,zaręczam,a wyrazu nabiorą od zaprawy.

Kupując zwróć uwagę by były twarde,i zwięzłe bez "mazi" :)

 

edit;by przyśpieszyć duszenie ,cebulę z przyprawami ,papryką lekko wygnieć rękami...duś pod przykryciem na małym ogniu mieszajać co chwilę

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook, a czy to prawda, że do gotowania ziemniaków w knajpach dosypują sody żeby ładnie wyglądały i szybciej się gotowały?


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo, tak zrobię, już wiem wszystko. Dam radę :D

O sodzie nie chcę wiedzieć... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook, a czy to prawda, że do gotowania ziemniaków w knajpach dosypują sody żeby ładnie wyglądały i szybciej się gotowały?

Nie słyszałem o podobnym"procederze" ;):)

Pewnie legenda miejska ,jak ta ze jak będziesz opryskliwy w restauracji ,to dostaniesz lepsze jedzenie[bo  płacisz] a kelner nie napluje Ci do jedzenia.....

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę :) ,tak zegarki z gotowania kupuję ;)

 

Kilogram cebuli kroimy w piórka,trzy papryki świeże [najlepiej kolorowe-żółta,zielona i czerwona] to samo,dodajemy 5dkg rodzynek,ścieramy na tarce jedną średnią marchew,całość zalewamy około 300ml oleju roślinnego,pieprz,sól,mielony kminek-wszystkiego szczyptę....

Całość dusimy na głebokiej patelni lub rondlu mieszająć co chwilę około 10 minut dodając stopniowo koncentrat pomidorowy w ilości około 200gram.

Studzimy,następnie przekładamy przemiennie -warstwa "zaprawy" ,warstwa śledzi....,zamykamy szczelnie i do lodówki,po około 12 godzinach -gotowe :D ,smacznego.

Dzięki za  przepis. Zegar w kuchni być musi :D Najlepiej z tych alarmowych.

post-44620-0-01396100-1387092865_thumb.jpg

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.