Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego jak z nim jadę to wszystko jest pod kontrolą. Na podjazdach jeżeli jest w stanie, ma trzymac koło, jeżeli nie ( z różnych przyczyn) podjazd w całości robi własnym tempem, a ja na niego czekam, albo robię orbitkę( nawrót i jeszcze raz podjazd) w zależności jak mu odjechałem. Gdy ktoś wymięknie w środku, to nie tak, że puszcza korby, bo tył, mu wjedzie na plecy. Tylko należy zjechać( jak przy zejściu ze zmiany) na bok po uprzednim zorientowaniu się czy można i dalej własne tempo.

 

Pomimo, ze to może drastycznie brzmiec, to nikt normalny przecież nie jest sadystą.

 

Wczoraj wytrzymał mimo, że końcówke miał już nogi w kwadrat, ale ja i on wiedzieliśmy, że da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kupił dopiero w tym roku rower i już robi trasy 100km trochę powyżej 4h... Chciałem się z nim zabrać, ale nie wiem czy koło utrzymam

Ja krece rowerem mtb . staram sie jak najmniej asfaltem jechac .

Mysle ze 100km z srednia 22km/h moglbym dac rade asfaltem ale to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno spróbuję z nim jakieś 60km zrobić

Ja swoim czołgiem a on rakieta. Różnica masy zestawu to około 40 kg On z rowerem 80kg a ja 120kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest słuszne podejście a nie jak trafiają się tacy co tylko chcą udowodnić jaką to mają nogę.

No ale to pewnie dlatego ze sam slaby jestem :)

W bieganiu i pływaniu "wożenie się " nie ma już takiego znaczenia.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest słuszne podejście a nie jak trafiają się tacy co tylko chcą udowodnić jaką to mają nogę.

 

Tacy to giną bardzo szybko jak nie taktycznie to psychicznie, albo i fizycznie.

Noga to nie wszystko to raz, a 2 jak się taki czasem trafi to od razu leci grillowanie, bo kozzak to tylko zagrożenie na drodze. Czy jesteś słaby? Na pewno masz coś czego inni nie mają, kwestia umiejętności wykorzystania AS-a z rękawa :)

 

Na pewno spróbuję z nim jakieś 60km zrobić

Ja swoim czołgiem a on rakieta. Różnica masy zestawu to około 40 kg On z rowerem 80kg a ja 120kg.

 Hopki mogą boleć, ale zastosowanie np odpowiednich kół już może pomóc.

 

Ja krece rowerem mtb . staram sie jak najmniej asfaltem jechac .

Mysle ze 100km z srednia 22km/h moglbym dac rade asfaltem ale to wszystko

Wydaje mi się, że w niewymagającym lesie zdecydowanie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie padną to będę jeździł na tym co jest. Siła pójdzie w górę. Brakuje mi zdecydowanie wytrzymałości, ale to wytrenowac można tylko a dłuższych trasach. Powoli do przodu. Masa idzie w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacy to giną bardzo szybko jak nie taktycznie to psychicznie, albo i fizycznie.

Noga to nie wszystko to raz, a 2 jak się taki czasem trafi to od razu leci grillowanie, bo kozzak to tylko zagrożenie na drodze. Czy jesteś słaby? Na pewno masz coś czego inni nie mają, kwestia umiejętności wykorzystania AS-a z rękawa :)

 

Hopki mogą boleć, ale zastosowanie np odpowiednich kół już może pomóc.

 

Wydaje mi się, że w niewymagającym lesie zdecydowanie więcej.

Kaido juz wiem po niedzieli ze nie jestem goralem. Pojechalem na zrodla Łyny razem wszystkiego 81km . 37km plasko fajne klimaty las asfalt itd . pozniej 6km po lesie w gorach. Brak oddechu . stan przedzawalowy. uda zwiekszyly dwukrotnie obwod . :) dopiero na prostym odpoczynek do domu he he

c1129c341850ec2emed.jpg

8f71cd93b460d12emed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mym se poleciał po tych schodkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obok jechalem bo po tych belkach wszystkie plaby z zebow by mi wypadly he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leciałem takimi łagodnymi schodkami na mtb do góry. Trudne dość. Ale wyszło:)

W dół to nie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaido juz wiem po niedzieli ze nie jestem goralem. Pojechalem na zrodla Łyny razem wszystkiego 81km . 37km plasko fajne klimaty las asfalt itd . pozniej 6km po lesie w gorach. Brak oddechu . stan przedzawalowy. uda zwiekszyly dwukrotnie obwod . :) dopiero na prostym odpoczynek do domu he he

 

Nie każdy jest, ale zawsze można coś temu zaradzić, poprawić sytuację. :)

 

Wystarczą proste ćwiczenia na siłę.

Jeżeli wiem, że w najbliższym czasie pojawią się podjazdy, to zaczynam temat od takich mniej  wymagających , krótszych i o mniejszym nachyleniu stopniowo zwiekszając skale trudności, z czasem dodając gorsze nawierzchnie itd, aby nie wypadac łątwo z rytmu i poprawić technikę.

Dodatkowo dołożyłbym kilka ćwiczeń na poprawę wydolności, mogą to być tempówki na płaskim plus tempówki  wstępnie na łagodnych nachyleniach  w rytmie, zwiększając z czasem długość podjazdu. Ćwiczenia proponuję rozpoczać na nawierzchni asfaltowej, z czasem przenosząc to do lasu. Rower wystarczy taki jaki masz. Ważna rzecz odżywianie. Kolarzem nikt tu nie jest, ale spalić bezmyślnie nogi to nie problem, zatem oprócz weglowodanów dobrze jest zjeść konkretnej kiełbasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie poprostu jest plasko i jak zdarzy sie ppdjazd jeden czy dwa na 50km to nadal plasko . a tam bylem w szoku jakie gory byly i to mnie wykonczylo plus 40km jeszcze po plaskim do domu 10km odpoczywalem a nastepne 30km wlaxzyl sie 2gi bieg i bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to jest ten punkt zaskoczenia :)

Jadąc w tamtym roku do Karpacza też do końca nie wiedzialem czego się spodziewać, wiedziałem co najwyżej Karpacz - Karkonosze - góry. w okolicy mam same pryszcze, nachylenie jest nawet i 6%, ale to wszystko na buta, max 400-500 m długości, no to co najbliżej Aneczka 40 km od chaty.  4 km podjazd, max niespodzianka 15 % na widełkach od Zdiech no cacy. Wiele powtórzeń nie udało się zrobić, ale gdyby nie to to zapewne umarlbym na Modliszowie zaraz za Świdnicą, który to jest chyba ze 2x taki jak ta nasza Anka :)

 

Z braku odpowiednich przewyższeń, można posiłkować się jazdą pod wiatr, da to siłę, natomiast nie da to technik górskich ( pozycja, zachowanie ) niestety. Dobrze od czasu do czasu wyskoczyc sobie w bardziej pofałdowany teren( dojechac samochodem np) jeżeli chce się jeździć po górach, inaczej będzie to po prostu zgon z odcieciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo wiatr tez byl ostatnie 20km .ten to potrafi odebrac sile. i podsumowanie .na rownym bez wiatru 100-150 km o kazdej poze dnia i nocy . teraz i tu . a gory i wiatr jestem cienki jak d*pa węża :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestią wytrenowania. To samo mógłbym napisac o sobie jeszcze parę lat temu. Teraz też nie jestem mistrzem świata, ale jest o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi sie cos zmieni ale na dzien dzisiejszy lubie jezdzic km zwiedzajac jechac zsasc z rowerka cos zobaczyc .czysto turystycznie .lubie jezdzic i tyle . nie wiem czy bym chcial zapie....c i patrzec na przednie kolo i liczyc cyferki . chociaz fajnia jeak sirednia sie zwieksza:) moze sie cos zmieni he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię po górach jeździć:)

Wiadomo, że moim ślimaczym tepem . Ale lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuj .

Ja od niedawna jezdze w kasku . zawsze jakas czapka z daszkiem i stwierdzam ze juz nie wroce do czapeczki .

W kasku wiekszy przewiew . nie sciska bani po 5 godzinach jazdy no i podstawowa najwazniejsza sprawa bezpieczenstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zwiekszylem swój poziom pro. Dodałem profesjonalne odblaski brandowane marka Volvo

W tle pedały nowe.

ce15202c867814fe5e9a4d63f1ebdb5a.jpg

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi sie cos zmieni ale na dzien dzisiejszy lubie jezdzic km zwiedzajac jechac zsasc z rowerka cos zobaczyc .czysto turystycznie .lubie jezdzic i tyle . nie wiem czy bym chcial zapie....c i patrzec na przednie kolo i liczyc cyferki . chociaz fajnia jeak sirednia sie zwieksza:) moze sie cos zmieni he he

Efektywna jazda, nie musi być związana z zap..niem pod wyniki, aczkolwiek ma przełożenie na szybką jazdę. Średnia nie jest wyznacznikiem formy, ale już czas z podjazdu jak najbardziej. W tym wszystkim chodzi o to żeby nie zdychać przy bele pier**le, by mieć komfort ot chociażby z takiego choćby zwiedzania.

 

Inna inszość, że ostatnimi czasy z uwagi na poszerzająca się modę coraz to wielu placków pojawia się w charakterze kolarzy i mina jego jest bezcenna jak takiego chlaśniesz z ukrainy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.