Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie taki,

 

post-23300-0-11953900-1528370837_thumb.jpg

 

oraz niedawno kupiony

 

post-23300-0-32881000-1528371799_thumb.jpg

 

Jednak oba nie do końca mi podchodzą.

Pierwszy ma za cienkie opony, przez co 2 razy zaliczyłem ślizg na zakręcie oraz słabej jakości przerzutki.

Drugi byłby okej, ale zbyt kulturalnie się jeździ.

Chciałbym mieć rower do w miarę agresywnej jazdy po mieście. Przerzutki są mi zbędne, opony nie mogą być za grube i zbyt cienkie. Rama raczej cro-mo we względu na lepszą amortyzację i wytrzymałość. Skłaniam się do zmiany piasty w Creme i kierownicy typu baranek, żeby zrobić singlespeeda.

 

Jakie jest Wasze zdanie, czy ewentualnie rozważyć inny rower który lepiej będzie się nadawał do tego celu ?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienkie opony i ślizg na zakręcie?

Coś mi nie gra ..

Szosą na dobrych oponach 25mm można się baardzo mocno złożyć. Wiem co mówię .

Ważne by opona nie miała klocków żadnych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaładałem się szosą i na prędkości i w ruchu miejskim.

Szose można kłaść mocniej niż mtb. Zdecydowanie .

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszym rowerem na miasto jest rower przełajowy CX. Mniejszy blat na korbie daje większą wygodę i przyspieszanie, grubsze opony lepiej się sprawdzają na chodnikach i krawężnikach (tylko delikatniejszy bieżnik trzeba), pozycja lepsza do kontroli jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy napęd 1x...z zębatką narrow wide oval to może być to?

Proszę o opinie.

Zaczynam się zastanawiać.

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta jajowata zębatka, łańcuch chodzący góra dół, komfort pedałowania ?

Nie miałem z tym jeszcze do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta jajowata zębatka, łańcuch chodzący góra dół, komfort pedałowania ?

Nie miałem z tym jeszcze do czynienia.

Zależy jaki masz napęd. Poczytaj bo nic dodać nic ująć - zawiedziony raczej nie bedziesz. https://www.1enduro.pl/zebatki-owalne/

Nic nie chodzi jakby mogło się wydawać.

O jednym nie wspominają jeżeli kaseta nie ma zakresu 10-46/50. 1x11 do 42 ma dziurę. 32/34/36 z przodu daje już zadowalające prędkości na prostych bo po przekroczeniu 50km/h nie ma jeszcze odcięcia, ale są góry o takim machyleniu również w PL pod które nie podjedziesz. W enduro z góry pedałuje się mało bo prędkość nadaje nachylenie a żeby podjechać często potrzeba 28 lub 30. I tutaj pojawia się oval 28 który dopasowuje się w ten zakres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę po prawie płaskim i twardym albo prawie twardym i praktycznie nie używam skrajnych przednich zębatek.

Po co to wozić i do tego przerzutka zbędna, Nie zakładam problemu z przełożeniami.

Dlatego pewnie spróbuję. A oval nęci żeby sprawdzić jak z jego udziałem nóżka podaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to można w drugą strony do pracy nad nogą, jeżeli owalną kupisz z tą samą ilością co ma tradycyjna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kross na warsztat .

Reszta fot późnej post-81019-1528396992,3964_thumb.jpeg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gdybym miał iść w 1x to na pewno szukałbym owala. W szosach też były, jednym pasuje a innym nie, tak jak ze wszystkim

 

egzo, dużo tych gratów, tyle się wysypało w krossie?  :lol:

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały napęd wymienałem i heble

:Ppost-81019-1528399237,341_thumb.jpegpost-81019-1528399287,679_thumb.jpegpost-81019-1528399301,5011_thumb.jpegpost-81019-1528399412,483_thumb.jpegpost-81019-1528399334,1575_thumb.jpegpost-81019-1528399343,307_thumb.jpegpost-81019-1528399355,9331_thumb.jpegpost-81019-1528399377,2786_thumb.jpegpost-81019-1528399391,86_thumb.jpegpost-81019-1528399410,5099_thumb.jpegpost-81019-1528399411,7011_thumb.jpeg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

   od razu powiem, że nie znam się na rowerach. Chodzi mi po głowie rower który mógłbym zabrać na bieżnię, zrobić kilkadziesiąt "szybkich" okrążeń i wrócić spocony do domu, chciałbym uzupełnić taką aktywnością treningi biegowe i wytrzymałościowe, no po prostu żeby była jakaś odmiana. Mam 170 cm wzrostu więc nie może być to nic wielkiego na co będę miał problem się wdrapać. Nie chciałbym również wydawać zbyt dużo powiedzmy do 1500 zł. Polecicie coś w dobrym stosunku jakość/cena oczywiście im taniej tym lepiej :)

Z góry dziękuję ;)

Edytowane przez Zolw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź do decathlonu i wybierz któregoś z Tribanów, będzie ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Rowerów z takim stosunkiem jakości do ceny nie ma nigdzie .

Z takim budżetem to tym bardziej.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tak mówicie pojadę jutro porozglądać się :) dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zolw zobacz tribana500, czytałem o nim bardzo pozytywne opinie (jak za takie pieniądze!)

 

@egzo profesjonalna robota, widzę że i narzędzia macie niczego sobie, a ja leszcz muszę oddawać do serwisu na regulację. Chyba się zmotywuje i też coś podlubie w moim sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile się na te narzędzia wykosztowałem to wolę nie mówić :)

Ale już się zwróciły z nawiązką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta duża walizka albo dwie obok siebie to co to za zestawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden to jest PRO

 

https://www.remsport.pl/walizka-do-serwisu-roweru-toolbox-travel-pro-p-1708.html

On jest już chyba nie do dostania . Zastąpił to niebieski PRO. Dałem za niego 600.

A ta droga to kompletowana na bieżąco i różne narzędzia w niej są. Głównie jakieś specjalistyczne .

I jest jeszcze trzecia . NEO. Nie rowerowa . Ale też przydatna . Ona stanowi głównie bazę bitów do dynamometryka. Ale ma całą masę ogólnych nasadek , kluczy i dwie fajne grzechotki, które są bardzo wygodną sprawą.

 

Kiedyś wrzuciłem foty wszystkich narzędzi . Ale to było dawno .

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gdybym miał iść w 1x to na pewno szukałbym owala. W szosach też były, jednym pasuje a innym nie, tak jak ze wszystkim

 

egzo, dużo tych gratów, tyle się wysypało w krossie?  :lol:

 W szosach i stare to jakświat był Biopace od Shimano. Róznica jest taka, że max średnica przebiegała w martwym punkcie czyli była przesunieta bardziej do przodu jak w roziązaniu dla MTB czyli w punckcie pracy.

 

W tym cud arttykule pisza bzdury.  Jakie łamanie kolan? Biopace nie przyjął się z podstawowego powodu, po prostu kolarze się "rozleniwiali"  i  z tego zrezygnowano. Inna sprawa cena. Jakie problemy ze zrzucaniem na mały blat? Trzeba zaczać od tego że była odpowiednia przerzutka pod Biopace`a.

 

Jaździłem na Biopace i rzeczywiście w normalnych warunkach obrót jest płynniejszy przez co można się rozleniwić i wypaść z pełnego obrotu na mocy. Takie rozleniwienie wpływa też na dynamikę. Jeżeli chodzi o korzyści typu przyrost prędkości itp, bez zmian, poprawiał sie komfort, ale to też we własnym odczuciu. Kolarzom którzy mieli wyuczone krecenie pełnego obrotu ze stałym tempem wrecz to mogło przeszkadzac, wiec wracali do tradycyjnych blatów.

 

Decathlon... poważnie? :blink:

Poważnie, ale na bierznie i jako uzupełnienie treningów biegowych lepszym rozwiązaniem było by tu ostre, choć pod sprinty 500-ka się nada z tym, że zastanawialbym się nad wymianą kół ( moga być klasyczne stożki nawet 30 mm), by osiagać optymalne przyspieszenie, tak jak przy sprintach biegowych na bieżni.

 

A jak jeździ rower z  Decathlonu? No to jestem w stanie pokazać na podstawie 2-3 ostatnich dni :)

 

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.