Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy mi się kleszcza nie zdarzyło złapać .

 

@Vandit, jak nie ma jakiegoś ciężkiego błota to na alivio i v bym bez oporów pojechał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o błoto ale o precyzje

przy podjazdach jak mam czekac pol minuty na zmiane biegu to wole iśc niż jechać...a alivio takie jest

vbrake wystaczaja w zupełności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie odniosłem wrażenie by dobrze wyregulowane alivio działało wolno czy ospale. Mówię o grupie m4000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest różnica, inaczej grupy SLX czy XT byłyby bez sensu. Dobrze wyregulowana przerzutka będzie od razu zmieniać przełożenie ale w XT jest trzask i bieg zmieniony - twarda praca M8000. W x-calibrze była chyba acera i tam zmiana trwała ułamek sekundy dłużej - łagodniej ale jednak dłużej. Inna sprawa, że na to też ma wpływ kaseta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest różnica .

Prac w błocie, twardość przerzutki itd .

Ale czyste alivio działa naprawdę dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Takie rzeczy na mnie w pracy na biurku czekały (nareszcie dotarły)

 

 

364105_9ea4ad_jpg[500x500].jpg?forceSize=true&forceAspectRatio=true&useTrim=true&trimBorder=1.5&forceAlign=center 

Red_Cycling_Products_PRO_Alu_Cage_II_Flaschenhalter_schwarz[500x500].jpg?forceSize=true&forceAspectRatio=true&useTrim=true&trimBorder=1.5&forceAlign=center 

4000064_Finish_Line_Teflon-Plus_Schmiermittel_120ml[500x500].jpg?forceSize=true&forceAspectRatio=true&useTrim=true&trimBorder=1.5&forceAlign=center 

07d531f31c7595bfea44616ec4722a6e[500x500].JPG?forceSize=true&forceAspectRatio=true&useTrim=true&trimBorder=1.5&forceAlign=center 

UVEX_sportstyle_202_race_vario_black_vario_litemirror_blue[500x500].jpg?forceSize=true&forceAspectRatio=true&useTrim=true&trimBorder=1.5&forceAlign=center 

Red_Cycling_Products_Easy_Up_Smartphone_Halter_dunkelblau[1470x849].jpg?forceSize=true&forceAspectRatio=true&useTrim=true&trimBorder=1.5&forceAlign=center 

i-moon-vortex-pro-front-light-2017.jpg 

713NaudBgXL._SY355_.jpg

 

 

To jeszcze tylko kask dotrze i mam wszystko :))


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy na mnie w pracy na biurku czekały (nareszcie dotarły)

 To jeszcze tylko kask dotrze i mam wszystko :))

Grubo :D

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To od lat był mój ulubiony smar, ale coś strasznie rzadki się zrobił. Podobno próbowali zmienić recepturę i wielu klientów odwróciło się od nich z tego powodu. Mój znika po jednym przejeździe (a sama aplikacja jest kłopotliwa bo przecieka przez łańcuch i brudzi to co pod nim, np koła a próbowałem już nawet strzykawką). Nie wiem czy mam z tej kiepskiej serii czy tak jest nadal. Czekam na twoje opinie, bo jak tak jest nadal trzeba będzie poszukać innej firmy.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie wrażenia z FinishLine. Używałem przez lata ale ostatnio nie daje się używać. Raz miałem przypadek że musiałem po 60 km kupić na stacji smar do kosiarek (innego nie bylo) żeby łańcuch wysmarować bo nie dało sie jechać. A przed wyjazdem mocno to oblalem tym FinishLine'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za mocno oblałeś.

 

Fl jest ok, używam też Rohlhoffa od kilku lat i mam spokój.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie wrażenia z FinishLine. Używałem przez lata ale ostatnio nie daje się używać. Raz miałem przypadek że musiałem po 60 km kupić na stacji smar do kosiarek (innego nie bylo) żeby łańcuch wysmarować bo nie dało sie jechać. A przed wyjazdem mocno to oblalem tym FinishLine'em.

On kiedyś fajnie gęstniał w kontakcie z powietrzem i robiła się z niego taka błona jak plaster w areozolu. Przypominało to fabryczne smarowanie łańcucha. TERAZ TEGO EFEKTU NIE MA!!! Czyżby wizja pieniądza ich zabiła, żeby ludzie używali tego więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ubezpieczacie swoje rowery od kradzieży, np z garażu, piwnicy itp. Nie z ulicy.

Ja trzymam swoje w garażu ale dla złodzieja wejść nie problem jeżeli zechce. Garaż wolnostojący obok domu. U mnie warunkiem wypłaty odszkodowania za rower i osprzęt jest zabezpieczenie go atestowanym łańcuchem, atestowaną kotwą przykreconą zgodnie z instrukcją producenta do murowanej ściany lub betonowej podłogi i oczywiście atestowaną kłódą. Plus zamknięty garaż. :) To ma wg mnie tylko ewentualnie zniechęcić złodzieja lub utrudnić mu życie ale cóż...takie warunki ubezpieczenia.

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL nie ma dobrego ubezpieczenia na takie sprawy. PZU tylko do 5k zł - bezpieczny rowerzysta. U innych działa tylko jako mieszkaniowe jeżeli trzymasz go/je w mieszkaniu, w którym mieszkasz np w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś cuda z gotowaniem w wosku praktykujecie czy shit??

shit.

 

Może za mocno oblałeś.

 

Fl jest ok, używam też Rohlhoffa od kilku lat i mam spokój.

Ale czerwony jest ujowy, zielonego używam i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam shimano PTFE LUBE. w sumie nigdy niczego innego nie uzywalem. Jezdze po suchym . chce przejsc na tego oslawionego rohloff. Tyle pisza jaki on dobry ze nie wroca do niczego innego itd . prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam shimano PTFE LUBE. w sumie nigdy niczego innego nie uzywalem. Jezdze po suchym . chce przejsc na tego oslawionego rohloff. Tyle pisza jaki on dobry ze nie wroca do niczego innego itd . prawda ?

 

Jak dobry, to nie oslawiony ;)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większego G nigdy nie miałem!

Ja uzywam shimano PTFE LUBE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większego G nigdy nie miałem!

Dlaczego ? Co u ciebie nie tak z nim ? Jak mowilem po blocie i mokrym nie jezdze

Druga sprawa nic innego nie uzywalem tak wiec nie mam porownania

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.