Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię taką jadę:)

Ja również. Konkret jest.

 

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz korbe i kasetę? Jakie koronki do podjazdów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo święta Krystyno, że też od ściany nie poodpadaliscie w tych górach ;)

 

Mnie by sie nie chciało, szukałbym objazdów :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz korbe i kasetę? Jakie koronki do podjazdów ?

Mam zwykłą 105 od Shimano. Ostatnio wymieniłem kasetę z tyłu na taką z trochę większą ilością zębów. Nie pamiętam dokładnie :) Jak na moją amatorską jazdę daje radę :)

Obaj z Podkarpacia jesteśmy. Można się kiedyś zjechać na jakiejś trasie :)acf080e481c9b9ee2c53c348a8702e50.jpg337d3051beb639083836896b0319beee.jpg

 

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy nic byś nie znalazł:)

Ja jestem z Tarnowa.

 

Korba u mnie jak u ciebie kompakt . 50 34.

Za to kaseta miękka 34 11

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka przymocowana do roweru +10 do lansu. Wężyk w pompce +5 do respektu.

Szkoda tylko, że po dokreceniu wentyl dźwięki nie zniknęły. Słychać jakby kaczkę...

 

509b11f06dfb87589666b223550f2e69.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mogę zdemontować dzwonek. Przez co waga zejdzie o jakieś 50 gram i już AVG idzie w górę o 0,001 km/h.

 

A tak bez śmiechów. Macie pomysł co może być źródłem dźwięku? Bez obciążenia nic nie słychać. Zaczynam coś słyszeć tak po 2km. Wentyl dokrecilem. Wydaje mi się, że jednak powietrze ucieka. Co dwa dni z 6 Bar do 2 schodzi. Może jakaś śmieszą dziura w dętce?

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mogę zdemontować dzwonek. Przez co waga zejdzie o jakieś 50 gram i już AVG idzie w górę o 0,001 km/h.

 

A tak bez śmiechów. Macie pomysł co może być źródłem dźwięku? Bez obciążenia nic nie słychać. Zaczynam coś słyszeć tak po 2km. Wentyl dokrecilem. Wydaje mi się, że jednak powietrze ucieka. Co dwa dni z 6 Bar do 2 schodzi. Może jakaś śmieszą dziura w dętce?

 

Nic w oponie nie siedzi ? Obejrzales ja dobrze .ja kiedys mialem drucik jak szpilka w oponie i detce. Codziennie jak dopompowywalem dalo sie jezdzic caly dzien . ale ilez mozna sprawdzilem rozebralem i znalazlem przyczyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną dalej chodzi Epic FSR Comp Carbon z zeszłego roku. Wiem, że będzie stał/wisiał i się kurzył... ale wygląda fajnie i miło by się patrzyło przechodząc codziennie obok :D

Edytowane przez Keniutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy wiecie o skrzypieniu, trzeszczeniu, pykaniu, cykaniu i innych dziwnych dźwiękach... ;) Ja w swoim rowerze za worek kasy korbę na osi wytrzepałem w 6 miesięcy. Znaleźć przyczynę tych trzasków graniczyło z cudem. Praktycznie musiałbym mieć cały drugi napęd na podmianę. Takie to teraz wszystko żywotne robią. Masakra. Rower nieczynny 3 tygodnie. Dopiero dzisiaj poskładany w całość. Jedyne czego jeszcze nie ruszyłem to łożyska ramy i piast. Wszystkie inne śruby były już rozkręcone. Smar, smar i jeszcze raz smar. Jak nie posmarujesz to nie pojedziesz. Niestety góry są silniejsze od roweru. Nawet mnie to już nie dziwi, że tu tak wielu szosą się kula...

5d6c1b220ed5f2dbb7501183348c5ff2.jpg

c04aeaf9c36fd468105d79848f5837cb.jpgb5f0fffcf2e302128a2ff51abd25f281.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szosa tez czeszczy i pyka :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szosa tez czeszczy i pyka :)

Jak świnia ?

Masz już jakieś wnioski żywotności, bezobsługowości,luzów tolerancji prześwitów, gdy elementy roweru wystrzepìą się i średnio mieszczą się w tej tolerancji między gravelem a fullem ? Mam na myśli to co rowerzysta odbiera jak dziwne lub niepokojące dźwięki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny i niepokojący dźwięk w szosie ...

Na dobrą sprawę w rowerze mającym 1600km nie miałem nic. Nie licząc luzu na klamkomanetce, który powodował dzwonienie.

Ale została szybciutko usunięty.

W góralu więcej rzeczy grało muzykę.. wszystko było diagnozowane i usuwane szybko . Trzaskały mi stery, śruby kierownicy, siodło...

W szosie mam spokój jak narazie.

 

Ale fulle to rowery które generują najwięcej dziwnych dźwięków i często trudno lokalizowalnych.

 

Myślę, że dużo na temat dziwnych dźwięków z szosy może powiedzieć @kaido2.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE, bo @kaido2 zaraz napisze, że mu ukraina z przebiegiem 6miln km nie skrzypi - co oczywiście będzie prawdą. ;)

 

a mnie bardziej interesuje co można powiedzieć o rowerze jak się wsiądzie na zawodniczy za górę kasy po jednym etapie czy nawet wyścigu Tour de Pologne ... nim sztab serwisowy z 10 worków części wymieni praktycznie cały rower.... (można znaleźć oferty sprzedaży takich rowerów, czyli nawet jak cena dochodzi do -50% to i tak kosmos, bo z 30k mamy 17k)

 

https://sklep.token-polska.pl/tf24-tbt-tour-de-france-2018-edition-p-184.html

 

https://sklep.token-polska.pl/tbt-ceramiczne-lozyska-n-49.html

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takim tdf o szoska jeśli nigdzie nie wydzowiła to nic nie powonno być.

 

Po Roubaix.. tu już coś może być... Nie bez przyczyny mówi się że ten wyścig to pole testowe dla sprzętu.

 

Tylko też o czym my mówimy.. te szosy nie mają jeździć długo tylko mają być lekkie .

Niektóre są wręcz przerażająco lekkie i rower musi być sztucznie dociążony by mógł startować.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre są wręcz przerażająco lekkie i rower musi być sztucznie dociążony by mógł startować.

Tzn. montuje się lampy, dzwonek i pompkę ? :D

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko też o czym my mówimy.. te szosy nie mają jeździć długo tylko mają być lekkie .

Niektóre są wręcz przerażająco lekkie i rower musi być sztucznie dociążony by mógł startować.

 

Wejdź na nasze forum lub do galerii handlowej - zegarki w stali jak Omega, Rolex, czy nawet Grand Seiko to już praktycznie chleb powszedni a że część, niektórych drogich marek ma korzenie w Chinach to inna bajka,

 

Wejdź do salonu rowerowego lub na stronę producentów, średnie i wyższe modele dla zwykłych zjadaczy chleba (oczywiście z bardziej zasobnym portfelem ) powyżej 10-20k to też standard. Oczywiście najczęściej nie ma wystawionych modeli Pro Race, ale zamówisz je bez większego problemu. (znam osobiście kilka osób, które kupiły taki rower bo chciały mieć to co najlepsze, czytaj najdroższe u danego producenta, bez zadawania sobie pytania do czego mu taki rower potrzebny. Jednym słowem skoro ma Audi A8 to i chciał mieć Rower Audi A8 - czy oby na pewno przełożenie jest to samo - pytanie retoryczne)

Ilu jest zawodowców na Świecie a ilu zjadaczy chleba, którzy na tym jeżdżą ? Tych pierwszych znikoma część (Pewnie podobnie jak samochodów WRC a Ferrari)

Naprawdę nie zauważyłeś tego, że producenci tak nakręcają sobie sprzedaż ambasadorami, jaki to wspaniały produkt zrobili. Tylko, że Ci pierwsi nie płacą za to z własnej kieszeni i mają to w głębokim poważaniu czy ten rower będzie działał jeszcze dalej po jednym wyścigu, który odbyli) .

Później taki Kowalski z zasobnym portfelem, co 2 tyg przyjeżdża do serwisu bo coś mu dzwoni, żeby w podsumowaniu usłyszeć, że to normalne zużycie a on myślał, że to Audi A8....

 

Mniej więcej na tej samej zasadzie jak dzisiaj obejrzeć ten film a jutro pójść do salonu:

 

 

- jednym słowem, konsumpcja społeczeństwa jest tak duża, że producenci nie muszą produkować nic trwałego, na dłużej niż gwarancja przewiduje (na wiele seryjnych rowerów za 10-20-30k trzeba czekać i po trzy miesiące),

- czasem może się okazać, że niszowy tower z suportem na kwadrat kosztujący 1000zł przejedzie więcej kilometrów niż ten za 10-20x tyle,

- podejrzewam, że Marcin napisze koło ilu paździerzy na rowerach za 30k miał okazję postawić nogę ...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem w ramblerze dzisiaj napęd, chodzi teraz jak ta lala...przy dobrych wiatrach zabiorę go w niedzielę na maraton :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaki i co weszło w skład wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na taki sam jak był ;) alivio rulezzzzzzzzzzz

nowa kaseta, łańcuch i przednie zębatki

Edytowane przez vandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na Twoim miejscu już bym dawno nowy rower kupił ;)

Kupię nowy jak będą dwie niedziele przy kupię

Nic w oponie nie siedzi ? Obejrzales ja dobrze .ja kiedys mialem drucik jak szpilka w oponie i detce. Codziennie jak dopompowywalem dalo sie jezdzic caly dzien . ale ilez mozna sprawdzilem rozebralem i znalazlem przyczyne

Jutro będę miał więcej czasu to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.