Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko w teorii z Polski .

Mam złe doświadczenia z ramą szosową accent .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w teorii z Polski .

Mam złe doświadczenia z ramą szosową accent .

Jedna rama o niczym nie świadczy, mogła zostac uszkodzona np w transporcie. Inna rzecz , że od ramy za 1kpln nie ma co oczekiwać wygładzonych spawów, superprofili, wagi itd. , ale taka rama spełnia swoje zadanie często nader wymagania. Mam do czynienia z tymi chińskimi ramami i nie ma się do czego przyczepić w tej cenie.

No ale to trzeba rower mieć do jazdy! A nie do wożenia się :)

 

@kaido2 akurat ta detka jest Schwalbe.

Schwalbe tak jak Conti - wymienne zawory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaido2, mam porównanie do obecnego gianta .

Cena framesetu no prawie drugie tyle. Ale inną jakość.

 

I ta accent miała wadę z fabryki ewidentnie. Lakierowanie. A wgniot też raczej nie transport bo pudło było w stanie idealnym . Cieszę się, że się się tego pozbyłem i wziąłem gianta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dokręcania jakiś specjalny sprzęt typu zagięty drut wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaido2, mam porównanie do obecnego gianta .

Cena framesetu no prawie drugie tyle. Ale inną jakość.

 

I ta accent miała wadę z fabryki ewidentnie. Lakierowanie. A wgniot też raczej nie transport bo pudło było w stanie idealnym . Cieszę się, że się się tego pozbyłem i wziąłem gianta.

No właśnie drugie tyle.

Od fabryki do rąk własnych jest długa droga poprzedzona pośrednikami. Lakierowanie to temat na lini produkcyjnej, ktoś mógł dać nie wyspany d..y na drugiej zmianie, ale wgniot to ewidentna wina sprzedawcy, bo bubla  pośrednik może odesłać,a nie próbować sztuczki " a może łyknie" Tak jak napisałem mam styczność i przyczepić się jak za taką kasę  nie ma do czego. Ramy innych producentów też zdarzają się z felerami, a też niewielu idzie od razu na ręke i wymienia , albo oddaje kase. Co poniektórzy u mnie prowadzili niezłe boje ot np z takim Trekiem, niektóre nawet sądownie. zatem tu reguły nie ma w niczym.

 

Do dokręcania jakiś specjalny sprzęt typu zagięty drut wystarczy?

Kombinerki stykną, gwint jest prawoskrętny.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkurzyłem ramblera dzisiaj na dłuższej strasie.....nowej trasie, 127 km zrobione, z czego 16 po piachach i innych wynalazkach na oponach 1,25, no ale tak działa google...trasa rowerowa to trasa rowerowa - nie pytają się jakim rowerewm jedziesz  ;)

troche spacerem , troche driftem te 16km ale ogólnie ok, bardzo ok i wiem że mam napęd do wymiany

 

 

IMG_20180617_083812.jpg

IMG_20180617_092840.jpg

IMG_20180617_093812.jpg

IMG_20180617_105454.jpg

IMG_20180617_110752.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu Ci zajmuje pokonanie takiego dystansu? Jazda w pełnym sloncu w taką pogodę to masakra, ja uciekłem do lasu i jest naprawde fajnie. Jedyna wada są oznakowania szlaków, jedziesz i nagle coś się kończy bo należało skręcić :) Ale niebawem będę znał na pamięć bo jeżdżę właściwie cały czas w tych samych lasach.

A Ty gdzie sobie wytyczyles taką wycieczkę?

 

 

odkurzyłem ramblera dzisiaj na dłuższej strasie.....nowej trasie, 127 km zrobione, z czego 16 po piachach i innych wynalazkach na oponach 1,25, no ale tak działa google...trasa rowerowa to trasa rowerowa - nie pytają się jakim rowerewm jedziesz ;)

troche spacerem , troche driftem te 16km ale ogólnie ok, bardzo ok i wiem że mam napęd do wym

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio 127km na mtb asfalt plus lasy . polne drogi tyle ze twarde bez piachu . 7 godzin caly wyjazd . w tym jedzenie itd

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kupił dopiero w tym roku rower i już robi trasy 100km trochę powyżej 4h... Chciałem się z nim zabrać, ale nie wiem czy koło utrzymam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nieco ponad 7h, ale to wycieczka była, trochę przystanków itp itd

trase wyznaczyło google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kupił dopiero w tym roku rower i już robi trasy 100km trochę powyżej 4h... Chciałem się z nim zabrać, ale nie wiem czy koło utrzymam

To zależy jakie człowiek ma priorytety. :rolleyes:

Czy tylko jazdę na rowerze połączoną z hartowaniem ciała i duszy, czy rekreację w pięknych okolicznościach przyrody, zwiedzanie albo podryw na rower  :wub: 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kupił dopiero w tym roku rower i już robi trasy 100km trochę powyżej 4h... Chciałem się z nim zabrać, ale nie wiem czy koło utrzymam

Nie peniaj.

Kumpel wytrzymuje!

 

Z%20Rafaelu.JPG

 

Fakt, że  > 40 km\h  przez dłuzszy czas i hopki mu nie służą, no ale.... Dojeżdża do końca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 :D No tak,  zazwyczaj po 5 km takiej jazdy jak już jest tylko bardzo szybki oddech, to miarka się przebrała i trzeba zwolnić co by nie odpłynął.

Niestety rzadko się zdarza, że marudzi co jest jasnym znakiem, że trzeba dokrecić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard , kolega wymięka to jeszcze dokręcimy :)

Edytowane przez pawelb29

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tak jest.

Wszystko dzieje się na zasadzie obserwacji, bo jeżeli ktoś marudzi, że łapią go skurcze wtedy jest zluzowanie tempa i odpowiednie działanie.

Zazwyczaj gadanie/ marudzenie oznacza iż tempo nie jest jeszcze mocne, co najwyżej psychika się poddaje z jakichś tam przyczyn ( dziury, nie wiara w siebie, brak znajomości swoich możliwości)

To nie jest obserwacja tylko i wyłącznie na bazie tego kolegi ( który i tak rzuci 2 zdania kończąc  je - "  dobra, zapierd..my!"), ale ot chcoiażby całego klubu.

 

Stąd właśnie taka reakcja marudzą na zasadzie " jakie tempo", jest gadanie, to trzeba dokręcić, bo mają za lekko, odpoczywają. Trening ( nie mylić z ustawką) rządzi się trochę innymi prawami, jak typowa niedzielna wycieczka.

 

 

Prawidłowo dobrane tempo jest wtedy kiedy w grupie panuje cisza :)

 

Oczywiście, wszystko w odpowiednich granicach, bo zajechać kogoś to nie problem, sztuką jest by wszyscy dojechali cali na krechę i za to odpowiedzialna jest cała grupa, lub osoba która bierze ta odpowiedzialność na siebię, czyli w przypadku tego kolegi - ja :)

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale poziom musi być chociaż trochę zbliżony aby to tempo nawet na kole utrzymać.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.