Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Canyon RoadLite Al 7.0 2016

 

Noo dobry rower w dobrym miejscu ;) Fajny kadr Tomku. Zdjecie robione iPhonem? Pytam, bo zauwazyłem że mój również tak jakby wyciąga zdjecie góra dół i koła wychodzą owalne :)

 

Dzięki za odpowiedź, bardzo fajny sprzęt.. szukam właśnie czegoś szybkiego do miasta.

 

Ja dziś pokręciłem na szosie- 112km, ale bez zdjęć, podgoda piękna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do miasta bardzo dobry sprzęt. Szczególnie z tą sztycą karbonową amortyzującą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj również krecilem. Poznaje najbliższą okolice. Kilka segmentów juz zaliczyłem także teraz tylko bić rekordy.

 

Co do trzaskow. To chciałbym się awans poradzić. Rower strzela tylko wtedy gdy pedaluje siedząc. Na stojąca czy siedząc bez pedalowania cisza. Co ważne. Nie strzela od razu a po kilku km.

 

Piękne sprzęty. Forum zaczyna sezon. Będzie większy ruch

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak siedzisz ?

Wyjmij sztycę, zdejmij obejmę z ramy, wymontuj siodło , wszystko wyczyść, daj troszeńkę smaru na sztycę ( na część rurki, która siedzi w ramę ), na jarzmo ( tam gdzie siodło siedzi)  i pod obejmę ( przeciw zapiekowy shimano, lub miedziowany ), poskładaj.

Powinno pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałem niby jakiś czas temu pytanie, ale podpytam znowu. Mam małemu 10 latkowi rower kupić niedrogi max do 1500 wybrałem Unibike Mission 26. To dobry wybór czy szukać innej jak tak to jaki wybrać.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :) Jak siedzę a nie pedałuję to jest cisza... Czyli to nie siodło. Raczej coś z napędem.

Dzwięk jest mniej więcej taki https://youtu.be/QhTageXYCXE?t=1m7s. Tyle, że nie co obrót korby. Dźwięk pojawia się i znika, taka rola Magika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie który wideł lepszy ? :)

Rock Shox Sid RL czy Fox Float SC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canyon RoadLite Al 7.0 2016

 

Noo dobry rower w dobrym miejscu ;) Fajny kadr Tomku. Zdjecie robione iPhonem? Pytam, bo zauwazyłem że mój również tak jakby wyciąga zdjecie góra dół i koła wychodzą owalne :)

 

 

Rower stał trochę pod kątem, to pewnie dlatego. Tak, Iphone 7 plus.

 

Ale ładne to jest zdjęcie vandita - piękne światło.

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałem niby jakiś czas temu pytanie, ale podpytam znowu. Mam małemu 10 latkowi rower kupić niedrogi max do 1500 wybrałem Unibike Mission 26. To dobry wybór czy szukać innej jak tak to jaki wybrać.

Produkowałem się dość mocno na ten temat :)  Koła 26, to nie będzie za dużo ?

Poszukaj moich wypowiedzi i trollu też się wypowiadał parę stron wcześniej.

 

 

 

Suqub, jasnowidzem nie jestem, ale stawiam, że albo suport pada, albo pedały strzelają .

Zaczął bym śledztwo od serwisu pedałów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na korbę - jak jest cały czas obciążona jest OK, jak jej odpuszczasz to ma luzy. Masz ją na łożyskach maszynowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korbę, czytaj suport.

Suport jest tam maszynowy kwadraciak.

Bardzo prawdopodobne, ale padały tak samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie który wideł lepszy ? :)

Rock Shox Sid RL czy Fox Float SC ?

hmm ja tam średnio się znam na amorach ale brałbym tego na grubszej goleni a jak takie same to foxa  :lol:  nie wiem, w wyższych wersjach wyposażeniowych przeważnie króluje fox.

 

a u mnie dzisiaj miała być lekka i przyjemna pojeżdżawka a wyszło 73km w wietrze, po asfaltach, lasach, piachach, szutrach i skałach. Mało płaskiego, głównie pod górkę albo w dół. Start/koniec - zamek Olsztyn, połowa trasy - zamek w Bobolicach. Po drodze zamek w Mirowie. Ogólnie mega ciężko, kondycyjnie dzisiaj było 101%, po 40paru km chwyciły mnie skurcze w 4 głowych na obydwu nogach - najgorsze było, że przed nami było jeszcze 30km i wiedziałem w jakim terenie ale siąść i płakać też nie było jak bo kto by mnie ściągnął do domu ;) po całej trasie - na asfalcie i po płaskim bym jeszcze spokojnie pojechał z niezłym tempem ale na podjazdach nogi już odmawiały posłuszeństwa.

kumpel jechał remedym, kondycyjnie jest lata świetlne przede mną, ja na fullu - nie wiem, na pewno nie zsiadałbym dzisiaj o 18.10 z roweru tylko później  :lol: ale jest dobrze, po dzisiaj 100km po płaskim powinno pójść bez większych problemów 

 

Bobolice

DSC_1626.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Muszę zaopatrzyć się w narzędzia i rozpoczynam śledztwo :)

 

@trollu piękne widoki. Twoja forma po dzisiejszym ataku mocno strzeli w górę :) Ja jestem za Tobą daleko w tyle z kondycją. Dzisiaj ledwo 15 km po moich "górkach". A nogi jak wata w połowie. Jedno jest pocieszające. Jak się rozkręcą to już jadą. Co oznacza, że trzeba jeździć, nogi rozkręcić/przyzwyczaić i będzie dobrze. Póki co codziennie jakieś 10/15km dom-praca, a w weekendy po lasach. W tym roku mam za cel zrobić 100 km po asfalcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy od czegoś zaczynał, ja dalej jestem na początku  :lol:  ogólnie ten tydzień był mega owocny, w sobotę jeździliśmy po okolicy, latałem z górek, przez które wcześniej tylko przejeżdżałem, dzisiaj konkretny trening, coraz lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi. Gratulacje :) W tym momencie zbieram ścieżki na których będę sprawdzał swoją formę. Sama radość z jazdy i poznawania swojej okolicy. Wstyd się przyznać, ale facet lat 30 i znam swoją najbliższą okolicę w 10%. Czas to zmienić i rower ma mi w tym pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecipeci, te widelce są tej samej klasy ( bardzo wysokiej) , oba będą działać świetnie.

To tak jakby rozważać sarb, czy os :) :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To tak jakby rozważać sarb, czy os :) :)

Nie ma co rozważać. Pewnie, że OS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzo, jakich używasz narzędzi? Nie pamiętam nazwy firmy a przekopywać ten temat to szaleństwo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzo, jakich używasz narzędzi? Nie pamiętam nazwy firmy a przekopywać ten temat to szaleństwo :P

Zakładam, że Bitul. Z informacji jakie otrzymałem od producenta wynika, że na wiosnę mają poszerzyć ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem z tym przykładem... :)

Jakich narzędzi używam...

Walizka pro, stojak park tool, kilka narzędzi park tool, także bitula coś mam. ( centrownica i kilka drobnych)

Dużo tego. Generalnie najwięcej mam pro.

Ale gdybym teraz składał warsztat, to bazował bym na bitulu. Jakość podobna jak w pro, czy park toolu, a cena znacznie mniejsza.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie o bitula chodziło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zabrałem właściwy rower ;)

 

 

No nie do końca ;) Takie znaki często mijam z szosy i tak samo często nie zdążam przeczytać co tam jest napisane ;)

 

Nie :) Jak siedzę a nie pedałuję to jest cisza... Czyli to nie siodło. Raczej coś z napędem.

Dzwięk jest mniej więcej taki https://youtu.be/QhTageXYCXE?t=1m7s. Tyle, że nie co obrót korby. Dźwięk pojawia się i znika, taka rola Magika :)

Nic bardziej mylnego. Kręcąc, d*pa na siodełku też pracuje zwłaszcza podczas ubijania kapuchy albo jak ma pod górkę. ;) Następna sprawa geje, raczej tam nic dobrego nie masz(strzelam że żywiczne) mają luzy?

 

Żeby ubić suport!

Niełatwa sprawa, pierwsze poddają się z plastikowymi osłonamii, ale i tak przejeżdżają sporo, nie deszcz je demoluje - po prostu często miski lub osie są...... Wszystko leży w kwestii materiałów, a nie technologi, nie wszystkie suche suporty strzelają i na odwrót. Luz tu nie jest powodem strzelania. Przy luzie, powinno skrzypieć jak cholera.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.