Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Rogi jak najbardziej mają sens. Nawet dla zmiany pozycji na podjazdach.

Ale proponuję ustawić coś jak u mnie

13491481416eb2a2284974c44385e6f6.jpg

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,8. To 6fattie.

no właśnie, otworzyłem specyfikację pierwszego z brzegu i coś mi nie pasowało bo za dużo mięsa na tych oponach  :P  

Wyglądają na dość agresywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tommaso świetny wybór. Tylko nie wiem czy wykorzystasz jego możliwości nawet w 50% tak jak ja :D . To IMO najlepszy elektryk/ścieżkowiec  na rynku. Zawieszenie FSR, rama, silnik Brose. Niskie ciśnienie i po lesie idziesz jak czołg. Wybacza wiele. Na zjazdach jak jeszcze dokręcisz to w gaciach mokro. Jak z młodzieżą byłem w Bielsku to przed zjazdem na DH żonie wysłałem kody do kont :lol:. Zabawa przednia. A pisanie o emerytach. Wybaczcie ale docenicie to na podjazdach. W Wiśle na cywilnych ścieżkach (w PL jeszcze można z nich korzystać na rowerku) to pod takie stromizny podjeżdżaliśmy że pieszo byłoby ciężko. Dokup druki akumulator, plecaczek i epickie wypady w góry 150-200km gwarantowane.

post-89160-0-23276400-1512331372_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne bestie. Porównanie z czołgiem bardzo udane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tak przy okazji, powiedzcie Koledzy, dlaczego tak są zachwalane rowery na łożyskach "maszynowych". W obecnej dobie wyprodukowanie takiego łożyska to są grosze i chyba wszystkie rowery powinny być w nie wyposażane.

No chyba że to element marketingu i wtedy wymyka się racjonalnym technicznym ocenom :wacko:

Wyprodukowanie typowych piast do " zwykłych rowerów" jeszcze tańsze. Skoro chińskie koło w cale nie takie gó..e na joytechach kosztuje jakieś 6 dyszek, a komplet dobrych łożysk maszynowych 4 dychy to różnica jest już widoczna gołym okiem, bo gdzie jest reszta koła?

 

Dlaczego na maszynach są tak zachwalane, Jak na razie z obecnie produkowanych piast konusowych nie spotkałem takich które mogły by dorównać maszynówkom pod względem oporów toczenia, co nie oznacza że są gorsze, patrząc na to pod innym kątem - konusowe są wytrzymalsze i lepiej  znoszą ciężkie warunki.

 

Jezeli chcesz się ścigać - bierzesz maszyny, jeżeli orać gdzie popadnie - konusy. Zwykłe rowery - syf, miasto, ludzie nie dbaja, ma wytrzymać min 2 lata, tanio - konusy.

 

Emerytowóz?...Ciekawe określenie. Elektryk MOIM zdaniem są fajne dla osób, które z normalnym bajkiem mogą mieć problemy. Albo osób starszych.

 

Ale giant przesadził robiąc e-szose.

 

Pewnie ze 20 kg to ma. Albo lepej.

Ściągnij klapki i spójrz trochę szerzej ;)

Elektryki wykorzystywane są min do ćwiczenia rytmu np po zimowej pauzie.

 

@Blunio, niestety dużo rowerów łożysk maszynowych nie ma. Tanie modelu kół też nie mają. Tak w przedziale do 3k gdzieś ciężko o maszynowe łożyska .

Szczytem dla mnie było jak w Krossie Level b3 stery to były kulki, nawet nie wianki. Kulki, luźne.

 

And?

 

Wianki potrafią pękać.

Często po jakimś przerobie wyp...łęm wianki dodając kulek, nie tylko ze sterów, ale i suportów, a bywało że i piast. Nie pytaj nawet ile tak jeszcze przejeździłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ćwiczenia rytmu... No to się może faktycznie sprawdzić.

Co nie zmienia faktu, że MI idea e bajków które pchają się wszędzie nie leży.

 

 

Piasty na kulkach robiłem wielokrotnie, suporty też Chociażby ta czerwona szosa co ją tu kiedyś pokazałem. Chociaż ona miała wianki wszczędzie oprucz piast.

 

 

Białej gorączki przy tym krossie dostałem, wymieniłem koledze amor, z xcm na raidona powietrznego. Nabiłem gwiazdkę do raidona, ściągam xcm ( mentalnie się na wianki w sterach szykowałem) a tu mi pizzzdu.... Sypło się na cały warsztat...

Kolega zbierał godzinę.. a ja dociąłem rurę raidona i nabiłem bierznie uprzednio zbitą z xcm..

A potem układem te kulki... Chyba ze 40. 2mm każda. Myślałem, że nerwicy dostanę.

 

 

Także stąd wynika mój paranoiczny strach przed kulkami.. Nie jazdą nań... A robotą ( i tylko wtedy kiedy mi się niespodziewanie wysypią)

 

Ciekawe czy idzie kupić jeszcze nowy rower, który ma suport kulkach albo wiankach?

Suport to chyba jedyna miejsce, gdzie na 99% w tanich rowerach nawet makrokeszach i im podobnych będą maszyny.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

 Zabawa przednia. A pisanie o emerytach. Wybaczcie ale docenicie to na podjazdach. W Wiśle na cywilnych ścieżkach (w PL jeszcze można z nich korzystać na rowerku) to pod takie stromizny podjeżdżaliśmy że pieszo byłoby ciężko. Dokup druki akumulator, plecaczek i epickie wypady w góry 150-200km gwarantowane.

Zrobiłem błąd. Jak kupowałem swój xcaliber żona zaczęła jęczeć że też chce rower. Zlitowałem się nad kobietą. I tak jak zawsze za swe dobre serce będziecie ukarani, tak jest i teraz. Ja jadę i ona jedzie. A to za szybko, a to za wolno, a dlaczego deszcz pada, a dlaczego wiatr wieje. A dlaczego trzeba pedałować ? :blink:

Żebym wtedy wiedział tyle ile właśnie dowiedziałem się o elektrykach zaoszczędził bym pięć lat życia (albo więcej) :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak lepi niż w robocie ;)

 

PS. A, no i lepi niż na elektryku :P

 

ze912_r.jpg

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na swój ostatni nabytek, to dochodzę do wniosku, że nic się nie zmieniło od mojego rozpoczęcia przygody z MTB. A wręcz idzie ku gorszemu...

Co mam na myśli: jest niby coś więcej, coś lepiej,

ale tak naprawdę, to co pisałem, zwiększanie przełożeń i marketing powoduje obniżenie trwałości (żywotności)!!!

 

teraz to co najważniejsze, prześwity między elementami nadal są tak małe, że o precyzji decydują ułamki milimetrów, wystarczy lekki rozjazd i w rowerze już coś dzwoni, kołace, nie gra i suma sumarum wkurza !!!

 

można oczywiście w coś lekko przydzwonić, ale często fabryczne elementy mają już kiepską tolerancję jak bicie na piastach, tarczach itd.

 

osobiście nic nie mam przeciwko e-bike, może sam złożę ze starocia, ale to tylko w celu zaoszczędzenia czasu przełożonego na dystans (czyli po pracy w 2h to co na zwykłym kilka razy więcej). Z pedałowania nie zrezygnuję gdy zdrowie na to pozwala i tego wymaga.

 

Na dzień dzisiejszy e-bike to dla mnie to samo co smart-watch vs kwarcowy vs mechaniczny .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tessio rok temu przekonałem się ze szosa na zimę to kiepski pomysł. Nawet na oponkach 32mm.

Burns w temacie zegarków to mogę Ci buty czyścić. Jednak weź jakiegoś elektryka w góry na wiosnę i  zostaniesz z tym jak Paneristi.

Nie chcę nikogo przekonywać ponieważ u mnie elektryk to margines. I  z rowerami jak z zegarkami. Szosa na niedzielne poranki  :D , góral w góry i ciężki teren  i mój ulubiony krosik do wszystkiego.

Jakby nie było turystyczne elektryki umożliwiły milionom starszym/chorym  ludziom cieszyć się jazdą na 2 kólkach i choćby dlatego kłaniam się w pas.

 

post-89160-0-17535800-1512345685_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobilny trenażer?

Sorry, ale kwarcowy rower u mnie nie przejdzie. Tylko mechaniczny.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy kto chodzi na siłownię chce być kulturystą tak samo nie każdy na rowerze ma zamiar wypruwać sobie flaki na podjeździe w górach. Tutaj elektryki mają pole do popisu bo dają możliwości szerszej grupie ludzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tessio rok temu przekonałem się ze szosa na zimę to kiepski pomysł. Nawet na oponkach 32mm.

 

 Jeżdżę na 23 mm, a przekonałem się, że szosa to zły pomysł, w lecie, jak mnie jakiś pojeb staranował samochodem. Jak masz leżeć to i tak będziesz leżał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj przyjechał

9cd59ec86b0b13394b745d7c2e1b04de.jpg

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kameros? To żółte cudo od czego jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jeżdżę na 23 mm, a przekonałem się, że szosa to zły pomysł, w lecie, jak mnie jakiś pojeb staranował samochodem. Jak masz leżeć to i tak będziesz leżał :P

Racja. I wniosek z tego taki, że najlepszym pomyłem zawsze, jest świetnie dopasowany kask z mipsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Kameros.

Żółte, to pływak

Mój Boszszeee ? Teraz zapewnię oprócz rowerów kwarcowych do puli dojdą rowery wodne ? :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blunio, podwodne i to w jedynie słusznym żółtym kolorze

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Yellow Submarine :rolleyes:

maxresdefault.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma związku z rowerem :)

Najważniejsze szelki

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.