Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Mudman

Bez odpowiedniego zegarka nie liczy się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś czas temu rower crossowy - Uninike viper gts - tani, prosty, względnie uniwersalny rower.

 

IMG201706_qxwwnaq.jpg

 

Zastanawiam się nad wyrzuceniem z niego przedniego amortyzatora (tani Suntuor nvx, golenie 28mm, stalowa sprężyna, ciężki jak cholera) i amortyzowanej sztycy (Satori harmony).

 

Widelec pod koło 28, o wymiarach odpowiadających mniej więcej amortyzatorom o skoku 75 mm robi firma Force, dobrze wykonane z aluminium - 260 złotych, różnica wagi w stosunku do amortyzatora jakieś 1,6 kg.

 

Odrobinę zmieni mi to geometrię - support będzie na odpowiedniej wysokości, a taka minimalna zmiana będzie moim zdaniem na plus, bo zawsze miałem wrażenie, że przód jest zbyt wysoko uniesiony.

 

Docelowo pewnie wywalę też regulowany mostek - na ten moment będzie dobry, żeby sprawdzić preferowaną pozycję po ewentualnych zmianach.

 

Jednak pojawia się pewna wątpliwość - ten amortyzator i sztyca, choć niskiej klasy, jednak znacząco poprawiają komfort na krawężnikach i dziurawych ścieżkach rowerowych. Jak zostanę ze sztywnym aluminium, to obawiam się o nadgarstki i tyłek.

 

Stąd też zastanawiam się, czy ów brak amortyzacji można odczuwalnie skompensować oponami o wysokim profilu napompowanymi w okolicach minimalnego progu dopuszczalnego ciśnienia?

 

Obecnie mam Schwalbe smart samy 1.6, to dość wysokie opony, ale myślałem też o np. semi slickach Schwalbe big apple 2.0, które są bardzo mięsiste i sprawiają wrażenie niezwykle komfortowych.

Edytowane przez Stierlitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oponami coś tam ugrasz, ale nie za wiele. Chociaż... Przejście z 1,6 na 2.0 to duża różnica. Wejdzie Ci taka opona?

 

Co do zmiany widelca, szukaj taniego którego wysokość oś - korona, będzie taka sama jak teraz ma amorek.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 2.0 to max zarówno na przód jak i tył.

Co do widelca jak wspomniałem - znalazłem, będzie ok.

Tylko kwestia komfortu...

 

Mam szosówkę - widelec z karbonowymi ramionami i jak wjadę na nierówną nawierzchnię, to szału nie ma.

Tutaj samo aluminium, więc mam niemałe obawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"komfort" jest na tyle indywidualną rzeczą, że nikt tutaj nie powie "będzie ok" albo "nie będzie ok". Na tych schwalbe big apple jeździ moja mama - rower bez amortyzacji, w okolicy asfalty takie sobie i chyba dają radę  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również myślałem nad tym widelcem od Force. Póki co dałem sobie spokój, jednak jestem żywo zainteresowany twoja opinia po zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Cannona Tesoro ze sztywnym widelcem alu. I o ile na asfalcie jeszcze jakoś to daje radę, podobnie do mojej szosy, to na chodnikach jest bardzo słabo. No ale nie mam takich opon jakie zamierzasz mieć. A opona daje sporo...


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny obraz Mój kolega poleca SJ.. Coś tam. Podobno też fajne kamery sportowe.

Głupio zrobiłem z tym upadkiem. Wiem o tym. Jednak nie zrazilem się. Obrażenia = 0

Ile miałeś upadków , że tak biadolisz? Wygląda mi to na pierwszy raz :) W ciągu 2-ch tygodni rozje..m się 2 razy  " na prędkości " , fundując  widzom niecodzienne akrobacje i co z tego? Nie zrobiłem sobie krzywdy, nie spowodowałem niebezpiecznej sytuacji, nic się nie stało. Cioterstwem nie jest jeb..ć na glebę, bo błąd, czy niespodzianka może się każdemu zdarzyć. Cioterstwem jest właśnie to biadolenie.... Jak się nie wyje..sz, to się nie nauczysz jeździć, w tym upadać tak by wyjść z tego bez szwanku.

 

Tak, 2.0 to max zarówno na przód jak i tył.

Co do widelca jak wspomniałem - znalazłem, będzie ok.

Tylko kwestia komfortu...

 

Mam szosówkę - widelec z karbonowymi ramionami i jak wjadę na nierówną nawierzchnię, to szału nie ma.

Tutaj samo aluminium, więc mam niemałe obawy.

Moja propozycja:

 

Pojeździć trochę po bruku!

Po kilku mocniejszych akcjach próg odczucia dyskomfortu się zmieni. Aha, no i w momencie przelatywania po dziurach wypadało by podnieść cztery litery i pobalastować trochę ciałem. Uwierz to znakomicie zdaje egzamin. Kolana i łokcie to najlepsiejsze amory.

 

Mój rower oczywiście ma ciężki amorek sprężynowy, który w obecnych warunkach zamarza. W kołach przyzwyczajenia z szosy -  5-6 bar i bruk, czy inne  kamolasy lecą na pełnej prędkości w takiej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana sztywnego widelca na tani amortyzowany mija się z celem, płaci się jedynie za to, że wygląda jakby w nim miało się coś poruszać i działać, 

za to dochodzi wartość ujemna, luzy boczne,

jak pisze @kaido2 luźne stawy jakie ma człowiek dadzą więcej...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto chcial wymienic sztywny widelec na amortyzowany ? Cos tu przegapilem ? :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaido2 ja nie biadole. Wnioski wyciągnięte i śmigam dalej. Post napisany celem ogólnej wesołości. Gleba pierwsza od bardzo dawna. Jedyne co mnie zmartwiło to to, że żona się nie przejęła... Dało mi to do myślenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pokaż :), opisz... :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

When You're Married To a Mountain Biker

A w lozku ..... :)post-60090-0-61054100-1513802609_thumb.jpeg

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie mountain biker... To cyclist :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Jest i mtb :)

post-60090-0-64386600-1513805961.jpeg

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duch doczekał się nowych błotników i stojaka :)

 

DSC2156.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro muszę skrócić śruby i będzie można założyć bash guarda do fuela. Poza tym jedzie do mnie prezent pod choinkę, jak dojedzie to się pochwalę  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duch ma bardzo długi mostek jak na rower tego typu moim zadaniem i jeszcze założony na plus.. I trójblat? Czyli konfiguracja wycieczkowa raczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, z ciekawości dałem mostek na negatyw, jutro zrobie test :)

 

DSC2161.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Ci jeździ się na Nobby ? Tylko nie pisz standardowo, że dobrze bo to b.dobre opony, bardziej chodzi mi czy masz jakieś porównanie do innych. Co to za model ghosta i jako co został zaklasyfikowany ? (no ta kiera z tym mostkiem jakoś rzeczywiście przynajmniej na zdjęciu nie współgra z tym rowerem ). Tylny błotnik to co to za produkt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w XC mam Nobby, tu tez tyle że wyższy model. Jeżdzi się dobrze ale porówniania nie mam z innymi.

Ghost kato fs7

tylni błotnik to zefal deflector RM60+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.