Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

tessio ostatnie "miszczem" ciętej riposty ;)

I jeżdżę, i na ROWERZE, to mogem! B):P;)

Ciekawy pomysł, o ile będzie bezawaryjny i trwały. 

PINION, to już czołówka, zęby na tym zjedli, więc nie ma obaw o awaryjność i choroby wieku dziecięcego. Wszystko ładnie pięknie, poza ceną. A główną zaletą tych rozwiązań jest stała linia łańcucha/paska i jeżeli pasek to bezobsługowość tego rozwiązania. Niestety przez różnicę cen przemysł woli masowo ładować napędy oparte na przerzutce - no bo niby taniej, chociaż w przypadku najdroższych grup XTR czy XX1 sprawa nie jest już taka oczywista...  

Bo jest tylny zawias i może kwestia tego, że coś musi go napinać podczas jego pracy? Napinacz jest z przodu przy korbie. Paska może by nie napiął a nawet gdyby musiałby być dwustronnie poząbkowany?

Niekoniecznie, wystarczyłoby go "rozpychać" od środka. A przy punkcie obrotu tak blisko supportu to nie byłoby IMO problemem, bo ruch napinacza byłby minimalny.

No tutaj przednia zębatka jest w osi obrotu, więc żaden napinacz nie jest potrzebny.

Anakin, konstrukcyjnie to pewnie 2015,wtedy nie było jeszcze takiej mody, ja tam wielkim fanem chowanych nie jestem, szczególnie dla hydrauliki, zmienisz szybciej bez przepychania a w zintegrowanych przejścia przez otwory w ramie są w stanie przeciąć przewód...

Za rok, dwa, takie skrzynie, przystosowane do montażu w tradycyjną ramę będą dostępne na ali za 200 zł plus poczta :D

^ Myślałem o Katipo, tam też na wierzchu ;) Serwis wygodniejszy bez 2 zdań... ale kłuje mnie zawsze w oczy ;) Co nie zmienia faktu, że tego Zeroda, to szarpałby jak Reksio szynkę.

Edited by Keniutek

W Pinionie jak w Rohloffie można zarówno stosować łańcuch, jak i pasek, co kto woli, kwestia tylko zębatek, no i ceny :D

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Za rok, dwa, takie skrzynie, przystosowane do montażu w tradycyjną ramę będą dostępne na ali za 200 zł plus poczta :D

Takie skrzynie do tej pory montowane były w tylnej piaście ! Tak więc nic nowego ;)

Guest mrovka

Hmmm,fajne i ciekawe.

Szkoda że waga prawie 2,7kg przy 18 biegów i zakres pracy od -15 do 42 stopni 

Wyglada że sprzęt na okres wiosenny i wczesno jesienny :P

Nic tylko czekac na wersje z tytanu 

Edit..Bo sie przyczepiłem wagi tak...to jest sprzet na elektryka czy zwykłego ?

Edited by mrovka

Gadaj co wiesz?

no nic nie wiem, tylko to zdjęcie znalazłem na fejsie i insta :) 

kur...a mam już dosyć szukania fula, niech to się już skończy ! błagam ! :)

No właśnie widzę, że coś nie zwiera bo jeszcze kilka stron temu lobbowałeś carbon...

No właśnie widzę, że coś nie zwiera bo jeszcze kilka stron temu lobbowałeś carbon...

bo ja wiem czy lobbowałem - do xc albo do gravela jak najbardziej bo jeździ się lepiej i niż na alu ale powolutku zaczynam się chyba przekonywać, że może lepiej na pierwszego fula kupić coś alu żeby nie było płaczu jak się gdzieś wypierd...e i rower będzie leciał parę metrów a ja razem z nim :)

bo ja wiem czy lobbowałem - do xc albo do gravela jak najbardziej bo jeździ się lepiej i niż na alu ale powolutku zaczynam się chyba przekonywać, że może lepiej na pierwszego fula kupić coś alu żeby nie było płaczu jak się gdzieś wypierd...e i rower będzie leciał parę metrów a ja razem z nim :)

Ostatnia rzecz jaka bym sie wtedy przejmowal bylaby rower... ludzie troche dramatyzuja z ta delikatnoscia karbonu... zwlaszcza, ze 90% ludzi nie wykorzystuje nawet 1/10 potencjalu dzisiejszych rowerow...

Teraz trzeba sie postarac, zeby kupic slaby rower, wybierz tego, ktory Ci sie podoba I miesci w Twoim budzecie I zacznij jezdzic, a nie przejmowac sie wywrotka, ktora sie jeszcze nie wydarzyla;);)

ja akurat jestem z tego obozu ktory nie dramatyzuje i jestem bardzo za karbonem, jezdze od kilku lat na ramach z tego materialu i jestem zadowolony, chodzilo mi glownie o to ze ma to byc pierwszy ful z ktorym nie mam zamiaru sie cackać wiec moze jednak alu bedzie lepszym wyborem - a jak bedzie zobaczymy :)

Guest mrovka

Ostatnia rzecz jaka bym sie wtedy przejmowal bylaby rower... ludzie troche dramatyzuja z ta delikatnoscia karbonu... zwlaszcza, ze 90% ludzi nie wykorzystuje nawet 1/10 potencjalu dzisiejszych rowerow...

Teraz trzeba sie postarac, zeby kupic slaby rower, wybierz tego, ktory Ci sie podoba I miesci w Twoim budzecie I zacznij jezdzic, a nie przejmowac sie wywrotka, ktora sie jeszcze nie wydarzyla;) ;)

Ja bym to nazwał świadomym wyborem..a nie dramaytzowaniem :P Każdemu według potrzeb. - Ja minimum raz w roku mam rame narażoną na punktowe uderzenie..

Nie zgodze sie tez z Toba,jezeli mowa o te niewykorzystane procenty.Teraz ludzie mają szersze pole do popisu,jezeli chodzi o dostosowanie rowera do potrzeb.

Mówie o rozsądnych kupujących.Którzy nie musza przedłużac sobie męskości

Ale jeżeli masz na myśli szpan,to pełna zgoda

No chyba ze tylko jak tak na to patrze..