Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

No z części do Shimano to są generalnie 3.

Klamka, przewód, zacisk.

Dla mnie to nie zaleta. Bo szkoda materiału i produktu. Fakt ciężko zajechać shimano jak nie mają wad ale jakoś lepiej mi mieć produkt że jak klamka się wygnie lub złamie to zamawiam i mam a reszta jest przecież Ok.

 

Mocne hamulce nigdy za mało :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś używam MT5 z tarczami srama i nie widzę z tym żadnego problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

Lepiej mieć za mocne i niezawodne niż za słabe.

Jestem też przyzwyczajony do xt z gt. To były chadry...

Też wolę naprawić niż wymieniać " moduł "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś używam MT5 z tarczami srama i nie widzę z tym żadnego problemu...

 

jednak zdjąłeś Code ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tarcz.

Na forum szajbajka jest właścicielka krossa soila i ma hope na tarczach srama. Gra i hamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sram z tarczami hope nie gra, tarcze hope są grubsze niż normalne. Podobnie jest w magurach. Dlatego tarcze hope nie grają, sprawdzone empirycznie. To ze na tarczach srama działają nie ma problemu ale wysunięcie tłoka jest minimalnie większe przez to ze tarcze są cieńsze. W tym przypadku nie jest to upierdliwe jak przy pierwszym ale może zdarzyć się efekt szybszego końca klamki a nie klocków wynikające własnie z tego. Hamulce magury i hope zagrają z innymi tarczami ale te tarcze nie zagrają z innymi hamulcami tak dobrze jak ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

 

Kolega ma w ns fuzz mt5 na tarczach xt.

Prześwit tak minimalny, że nie mogłem tego ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Sram z tarczami hope nie gra, tarcze hope są grubsze niż normalne. Podobnie jest w magurach. Dlatego tarcze hope nie grają, sprawdzone empirycznie. To ze na tarczach srama działają nie ma problemu ale wysunięcie tłoka jest minimalnie większe przez to ze tarcze są cieńsze. W tym przypadku nie jest to upierdliwe jak przy pierwszym ale może zdarzyć się efekt szybszego końca klamki a nie klocków wynikające własnie z tego. Hamulce magury i hope zagrają z innymi tarczami ale te tarcze nie zagrają z innymi hamulcami tak dobrze jak ori

 

To rozumie że powyższe będzie się także odnosiło do zestawu typu : hamulec Saint i tarcza Hope

Czy akurat takie dobranie części ma większe szanse sukcesu ? 

Bo przyznaje,ze własnie tak sobie wyobrazałem mój zestaw hamujący.

// kurde,tarcze mam juz kupione - bo była okazja :( do tej pory byłem przekonany że Sainty to ogarną//

 

Ale powiem wam ze najgłośniejsze hampelki z jakimi sie spotkałem to Formuła R1 na oryginalnych tarczach i klockach.

Na szczęście,ocieranie słychać tylko wtedy jak prowadzi sie rower - nie umie wytłumaczyć tego fenomenu,ale tam to chyba nawet powietrze miedzy tarczą a klockiem potrafi zabrzęczeć :)

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoje sainty na tarczach srama i jest idealnie. Akurat nie cierpię tarcz shimano. Mogę sprawdzić czy tarcza hope zagra bo mam dawcę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolejny raz przymierzam się do kupna nowego roweru, myślałem o czymś Scotta lub Treka. Wpadł mi w oko taki: https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-6/p/28098/

Co o nim myślicie? Niestety muszę kupić XXL 196 cm wzrostu i 105kg wagi. Doradźcie coś sensownego, od dawna nie siedzę w tematyce. 

 

Bardzo dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nadal nie rozumiem po co komu tak drogie i dobre hamulce które są używane przez profesjonalnych zawodników EWS do jeżdżenia po lesie

no ale jak to mówią - każdy ma swoje widzimisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nadal nie rozumiem po co komu tak drogie i dobre hamulce które są używane przez profesjonalnych zawodników EWS do jeżdżenia po lesie

no ale jak to mówią - każdy ma swoje widzimisie

Jak jeździ się po prostej to dobre V brake będą idealne. Natomiast jak jeździsz z ekipą po trasach gdzie są duże przewyższenia i bandy i hopy to hamulce tak jak opony muszą być dobre. Uwierz mi że gdy musisz naprawdę zachamowaniu nawet na prostej to twoje ciało samoczynnie zaciska klamkę tak że nie raz słabe hamulce strzelają. Albo przy tłokach w zacisku albo przy klamce. Dobre hamulce lepiej odprowadzają ciepło. Jak nie umie się jeździć w dół bo się zaczyna przygodę to niestety cały zjazd odbywa się na hamulcu i wtedy odczuwa się różnice pomiędzy dobrym a złym. Dobre hamulce nie muszą być drogie. Cztero tłoki XT to bardzo dobre hamulce. Mówimy o tym które polecić z listy zaprezentowanej przez kolegę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a stalowy oplot przechodzi przez prowadzenie w ramie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupię hope to bez stalowego oplotu.

 

Mt7 dalej jest też w grze i narazie prowadzi. Bo mogę je mieć najtaniej. Za około 1200

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka godzin czytam fachowe internety i wiem już że jak kiedyś w końcu kupię fulla to od razu bez zastanowienia wstawiam takie ;)

 

post-81121-0-58950400-1579603396_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najszybsze czerwone kotwice jakie są wink.png

 

Panie! Ale te są wersją hamulców dla tzw "bieda rowerzysty". Członek forum powinien zrobić upgrade do tarcz ceramicznych i zacisków z tytanu. No minimum. W końcu Rolex na ręce zobowiązuje do czegoś. Taaakkkkk?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Taaakkkkk?

Nie, ale każdy rower powyżej, no niech będzie 7 tys. zł to tylko "widzimisię" i nie ma się co oszukiwać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale każdy rower powyżej, no niech będzie 7 tys. zł to tylko "widzimisię" i nie ma się co oszukiwać :P

No niestety nie. Rower za większe pieniądze lepiej jeździ, lepiej skręca, lepiej hamuje i amortyzuje. To jest akurat artykuł do zastosowań sportowych gdzie pewien poziom odróżnia go od amatora i profesionalisty lub zawodowca. I dla osób które zarabiają jazdą na rowerze ma znaczenie czy ich sprzęt spełnia oczekiwania. Wg tego co mowisz to nurek bez aparatu tlenowego tez powinien zejść na np 10m bo fanaberia jest oddychać pod woda :) albo mieć zegarek z wr300. Zegarki maja pokazywać czas i to dokłada w miarę możliwości i typowym widzimisie jest posiadanie zegarka za 100k zł który jest mniej dokładny niż kwarc citizena. Ale ja tego nie rozgraniczam bo każdy chce i ma to co chce i może mieć. Na tym polega wolność wyboru i wewnętrzne sumienie do wydawania kasy. Nie lubię na forach ocen wydawanych pieniędzy :) kolega chce hamulce za 1500zl bo mogą my uratować życie a mowa o fanaberii, gdzie guma do rolka to wydarek kilku tysi? Może dwóch? Tego nie wiem ale to zwykła guma nawet nie ochroni Roleksa przed kradzieżą co dopiero mowa o uratowaniu życia. :)))

Edytowane przez sbsqad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale każdy rower powyżej, no niech będzie 7 tys. zł to tylko "widzimisię" i nie ma się co oszukiwać :P

Zgodzę się z tym w przypadku roweru szosowego. Ale też nie do końca...

 

Kupiłem mt7 za 1240 w lokalnym sklepie stacjonarnym. Zamówili skądś.

 

Będą czekać w pudełku aż guide r się skończą. Chyba, że się je uda sprzedać.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończą się czyli co? Klocki, tarcze czy pozacierasz tłoki? Kupiłeś lepsze heble żeby "służyły" w pudełku? To trochę jak kupowabie Belvedere na półkę a picie Starogardzkiej;) Zdejmuj sramy jak magury przyjdą i tyle, życia Ci braknie na takim "czekaniu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+7 do zajebistości na dzielni, obowiązkowo z tarczami storm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.