Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

Ktos to kiedyś liczył 

Dętka vs mleko, wetyl, taśmy na obręczy, wychodziły znikome oszczędności wagi. 

mleko to nie tylko redukcja wagi ( nieznaczna ) 

bardziej chodzi o ciśnienie i dobicie dętki

11 minut temu, ecipeci napisał(-a):

To wiemy 😉 ale była tu rozmowa o tublesach a redukcja wagi. 

3 godziny temu, ecipeci napisał(-a):

w takim razie życzę powodzenia w zrzucaniu wagi :) 

mimo wszystko uważam, że trochę nielogiczne to "odchudzanie" ;)

Nielogiczność wynika z konieczności zachowania walorów użytkowych na których jednak mi zależy bardziej niz na rekordzie masy. Pewne założenia muszą puki co pozostać. Nie wyobrazam sobie gnania z ulubionego wiaduktu ,,na odcinie".

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

21 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Nielogiczność wynika z konieczności zachowania walorów użytkowych na których jednak mi zależy bardziej niz na rekordzie masy. Pewne założenia muszą puki co pozostać. Nie wyobrazam sobie gnania z ulubionego wiaduktu ,,na odcinie".

W zasadzie nic z tego nie zrozumiałem. Ale nie muszę. Sądzę, że prace naprawcze i modyfikacje roweru sprawiają Ci przyjemność, a cel związany z odchudzaniem to tylko pogoń za króliczkiem. Prawda jest taka, że jeśli chciałbyś poważnie myśleć o odchudzaniu, to wybrałbyś inną surówkę (czyt. rama), osprzęt i dodatki.

Poza tym po wszystkich modyfikacjach Twojego roweru jak waga spadnie z np 13 do 11 kg to umówmy się, że i tak tego nie odczujesz. Jesli przesiądziesz się z holendra na cross to i owszem różnica 5-8kg podczas wnoszenia/ znoszenia będzie zauważalna (komfort jazdy celowo pomijam). Natomiast doceniam zacięcie do prac przy rowerze, bo samodzielnie wykonać naprawy to znacznie większa frajda, niż oddać do serwisu

Wojtek

1 godzinę temu, ecipeci napisał(-a):

mleko to nie tylko redukcja wagi ( nieznaczna ) 

Przekonałem się w tym sezonie, że mleko bez wkładek w opony, to ślepa droga..pięknie rozwaliłem oponę z tyłu

Pogoda dziś była wyborna IMG_20210227_135814.jpgIMG-20210227-WA0008.jpgIMG-20210227-WA0010.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Ha! Zamówiłem dodatkowy czip RFID, elektronik mi go zaprogramował, a teraz mam zamiar włożyć go do lewej rączki kierownicy. Zgadnijcie po co. Podpowiedź, jak wiecie dojeżdżam rowerem do pracy... a co będę szukał po kieszeniach i plecaku karty dostępowej. Drugi taki zamówię to umieszczę w pasku od zegarka. Jak szaleć to szaleć. Czip ma średnicę dokladnie 20 mm jest to plastikowa pastylka programowalna w tej silikonowej opasce. Tak, wiem, ma elektronikę bez własnego zasilania w środku.

20210226_152058.jpg

Edited by albiNOS 01

ja powoli zaczynam wybudzać się ze snu zimowego i mam nadzieję, że w tym roku będzie więcej czasu na rower niż w zeszłym. Dzisiaj sobie przypomniałem, że domanka wymaga wymiany łańcucha - wchodzę na centrumrowerowe, szukam CN-HG601 - jest za 150zł. Rzut okiem na historię zamówień (bo w fuelu jest ten sam łańcuch) - w lipcu 2018 za tai sam łańcuch zapłaciłem 84zł. WTF?! W międzyczasie zaczęli stosować w tych łańcuchach jakąś kosmiczną technologię? Ktoś ma inne propozycje łańcucha do 105?

Ladnie teraz wszystkich zgrzalo z tymi cenami... Dobrze, ze lancuchy na zapas kupowalem i  2szt  jeszcze zostaly :)

Dzis przekrecilem na rozruch niecale 70km ale wialo mocno i dosc zimno bylo. Gorsze bylo to, ze drugi raz z rzedu trafil mi sie jakis leb, co bez pytania 'usiadl' na kolo i jechal tak polowe walu 🙄 Pol biedy jeszcze jakby nie zapytal, a dal zmiane jakas. Co Ci ludzie maja w glowach, zeby tak robic ?

10 godzin temu, trollu napisał(-a):

ja powoli zaczynam wybudzać się ze snu zimowego i mam nadzieję, że w tym roku będzie więcej czasu na rower niż w zeszłym. Dzisiaj sobie przypomniałem, że domanka wymaga wymiany łańcucha - wchodzę na centrumrowerowe, szukam CN-HG601 - jest za 150zł. Rzut okiem na historię zamówień (bo w fuelu jest ten sam łańcuch) - w lipcu 2018 za tai sam łańcuch zapłaciłem 84zł. WTF?! W międzyczasie zaczęli stosować w tych łańcuchach jakąś kosmiczną technologię? Ktoś ma inne propozycje łańcucha do 105?

Ja jeżdżę na najtańszym 11 rzędowym Sramie i spokojnie obskakuje na nim ~5  tys. km. Części brakuje i trzeba brać co akurat jest, a nie patrzeć na ceny :P Brakuje kaset, klamek, zębatek do korby. Klamkomanetkę, która rok temu leżała u Pana Rysia w warzywniaku za rogiem teraz musiałem kupić w Decathlonie.

11 godzin temu, trollu napisał(-a):

W międzyczasie zaczęli stosować w tych łańcuchach jakąś kosmiczną technologię?

Nie.

Po prostu przez Covida jest dużo niższa produkcja, a popyt wyższy. Druga rzecz- na magazynach towaru brak stąd dochodzą terminy.

Jak chcesz to Ci kilka 11-kowych łańcuchów podrzucę.

Posted (edited)

Mi coś nie grało po cenie opn. Maxxis 120tpi ponad 300zł. Teraz jak jadę to nie hamuję i nie pedałuję, żeby nie ścierały się a przez krawężniki przeprowadzam ;)

Screenshot_20210301-131037841 (1).jpg

Edited by Burns

A jak przed chwilą, tak z ciekawości, przyjrzałem się ofertom kaset Ultegra 11-28... Bida ☹️ Z dostępnością słabiutko... 

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

poszli szeroko w branży rowerowej, dostępność cieniutka a ceny z d*py wzięte, opona rowerowa w cenie samochodowej...

1 marca 2021 - proponuję wejść do piekarni i sprawdzić aktualne ceny najczęściej kupowanego przez siebie pieczywa (mówię zupełnie poważnie, przynajmniej w Poznaniu większość właśnie dzisiaj, niektóre już w lutym)

Ktoś się ostro dorobi na tej pandemii. 

Francuski sklep o zapachu chińskiej gumy:

IMG_20210227_135310.jpg

Posted (edited)

W końcu czip zamontowany, mam nadzieję, że go nie zepsułem. I, że nie będę już musiał szukać ,,szmaty" przed bramą do fabryki.

Pasuje ,,jedełalnie" jego średnica jest mniejsza niż zewnętrzna średnica kierownicy i większą niż jej wewnętrzna średnica, przypaciałem na silikon i założyłem gorącą jeszcze ,,trzymajkę".

20210301_185851.jpg

20210301_190146.jpg

20210301_192150.jpg

20210301_192446.jpg

Edited by albiNOS 01

9 godzin temu, Burns napisał(-a):

Mi coś nie grało po cenie opn. Maxxis 120tpi ponad 300zł. Teraz jak jadę to nie hamuję i nie pedałuję, żeby nie ścierały się a przez krawężniki przeprowadzam ;)

Screenshot_20210301-131037841 (1).jpg

Niewiele wiecej za sztukę to ja kilka lat temu płaciłem za właśnie maxxisy... wielosezonowe do suva.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

11 minut temu, Burns napisał(-a):

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

dwie strony wcześniej ;)

Kolega mysli teraz o zakupie speca, nie ma jego rozmiaru, nie da sie ogladnac, ceny defacto nie do ruszenia chyba ze ktos ma opcje zakupu na firme. Grubo jest. Ja przez ostatnie lata szedlem trybem 2 lata jazdy, sprzedaz zeby nie za duzo stracic i kupno nowego. Cos czuje ze teraz zostane z propainem dluzej.