Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Wrecz wskazane nawet ;)  Po to sa wkladki antybakteryjne, zeby robily robote same. Dodatkowa bielizna do tego typu gaci to totalny bezsens. Ktos tam pisal, ze kremy nic nie daja, tylko zmiana siodla i ewentualnie gaci. Krem daje bardzo duzo, ale raczej w skrajnych juz przypadkach. Stosowalem sudocrem na bikepackingu, gdzie codziennie jechalismy praktycznie caly dzien i mocno zminimalizowal 'obrazenia', mimo, ze jezdze na sprawdzonym siodle i gaciach :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, 70' napisał(-a):

No i wyszło przepalone :)

 

Phi, ja się cieszę, że chociaż widać, że to rower ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tessio napisał(-a):

 

Phi, ja się cieszę, że chociaż widać, że to rower ;)

No ale z tostera wyglada na zwęglony, a to chyba amelinium :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No amelinium, bida Panie, co zrobisz ;) Też z dziś.

20210425_134355.jpg

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, takie pytanie, kaseta 8 rzędowa, działa prawidłowo na 9 rzędowym łańcuchu i 9 rzędowej przerzutce Shimano alivio, od kiedy wstawiłem aluminiowe kółka na krytych łożyskach działa ok, ale, że ja umiaru nie mam to już myślę nad czymś lepszym w zasięgu moich finansów. Założenie jest takie by wstawić przerzutkę 10 rzędowa XT, czy zadziała, może kiedyś nastąpi zmiana na kasetę 10 rzędowa, może nie. To zobaczymy, ale czy teraz to zadziała, czy łańcuch 9 rzędowy podejdzie i czy manety 8 pozycyjne obsłużą. Czy da się ustawić skrajne położenia by łańcuch nie spadał.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

No dobra, takie pytanie, kaseta 8 rzędowa, działa prawidłowo na 9 rzędowym łańcuchu i 9 rzędowej przerzutce Shimano alivio, od kiedy wstawiłem aluminiowe kółka na krytych łożyskach działa ok, ale, że ja umiaru nie mam to już myślę nad czymś lepszym w zasięgu moich finansów. Założenie jest takie by wstawić przerzutkę 10 rzędowa XT, czy zadziała, może kiedyś nastąpi zmiana na kasetę 10 rzędowa, może nie. To zobaczymy, ale czy teraz to zadziała, czy łańcuch 9 rzędowy podejdzie i czy manety 8 pozycyjne obsłużą. Czy da się ustawić skrajne położenia by łańcuch nie spadał.

Nie jestem specem od grzebania w rowerze, ale zrobiłem tak w żony rowerze. Kaseta i manetki zostawiłem alivio 8s, założyłem przerzutkę xt i łańcuch 10s. Trochę pobawiłem się z regulacja przerzutki i ograniczeniem pracy wózka i działa. Różnica w pracy przerzutki jest odczuwalna, jest szybsza i bardziej precyzyjna. Zrobiłem to kilka lat temu, nie wiem, czy współczesny sprzęt na to pozwoli. 
 

17 minut temu, tessio napisał(-a):

No amelinium, bida Panie, co zrobisz ;)

Dlatego  ja już nie wstawiam tu zdjęć moich rowerów. To nie miejsce dla antyków. Jeżdżę tylko wieczorami i to po partyzancku, żeby sąsiedzi nie widzieli :)

 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

No dobra, takie pytanie, kaseta 8 rzędowa, działa prawidłowo na 9 rzędowym łańcuchu i 9 rzędowej przerzutce Shimano alivio, od kiedy wstawiłem aluminiowe kółka na krytych łożyskach działa ok, ale, że ja umiaru nie mam to już myślę nad czymś lepszym w zasięgu moich finansów. Założenie jest takie by wstawić przerzutkę 10 rzędowa XT, czy zadziała, może kiedyś nastąpi zmiana na kasetę 10 rzędowa, może nie. To zobaczymy, ale czy teraz to zadziała, czy łańcuch 9 rzędowy podejdzie i czy manety 8 pozycyjne obsłużą. Czy da się ustawić skrajne położenia by łańcuch nie spadał.

To zależy jakie grupy i z którego roku. Zmiana o dwie ilości? Może zabraknąć ograniczenia na śrubach przerzutki, wtedy można ratować manetką, ale ją też chcesz zmienić a jak producent dodatkowo zmienił skok linki? No i przede wszystkim nie przesadzałbym z łańcuchem na wyrost. Tu już może być różna grubość łańcucha i koronek (będzie leciał gorą zębów koronki zamiast prawidlowo zazębiać się) . 

Najczęściej ludzie kombinują odwrotnie, przy wymianie zjechanej kasety i łańcucha, dokupują manetkę o przełożenie więcej bo najtańsza i modlą się, żeby tylna przerzutka obsłużyła nową konfiguracje bo zjechana najmniej i jeszcze pożyje. 

Podsumowując jedno przełożenie czemu nie, dwa = to może być śliski temat. 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Burns napisał(-a):

To zależy jakie grupy i z którego roku. Zmiana o dwie ilości? Może zabraknąć ograniczenia na śrubach przerzutki, wtedy można ratować manetką, ale ją też chcesz zmienić a jak producent dodatkowo zmienił skok linki? No i przede wszystkim nie przesadzałbym z łańcuchem na wyrost. Tu już może być różna grubość łańcucha i koronek (będzie leciał gorą zębów koronki zamiast prawidlowo zazębiać się) . 

Najczęściej ludzie kombinują odwrotnie, przy wymianie zjechanej kasety i łańcucha, dokupują manetkę o przełożenie więcej bo najtańsza i modlą się, żeby tylna przerzutka obsłużyła nową konfiguracje bo zjechana najmniej i jeszcze pożyje. 

Podsumowując jedno przełożenie czemu nie, dwa = to może być śliski temat. 

Alivio które mam jest na 9 biegów, ale obsługuje 8. No i manetki wiadomo, że 8. Niby działa dużo lepiej z innymi kółkami, ale chciałbym przy zmianie biegu mieć wrażenie, że przeładowuje broń 😉


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Alivio które mam jest na 9 biegów, ale obsługuje 8. No i manetki wiadomo, że 8. Niby działa dużo lepiej z innymi kółkami, ale chciałbym przy zmianie biegu mieć wrażenie, że przeładowuje broń 😉

To przejdź na SRAM'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do kremu. Ojciec jest listonoszem i gościowi co trochę jeździ przesyłkę dostarczał. I chwilę pogadali. Koleś krem poleca, ale bardziej na odparzenia niż otarcia. Jaki to krem- nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za małolata człowiek na wiosce przekonywał się, że i biegi nie potrzebne by zapiera..lać ja pies wielkości konia goni. No i gęsi też zawsze były postrachem 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Za małolata człowiek na wiosce przekonywał się, że i biegi nie potrzebne by zapiera..lać ja pies wielkości konia goni. No i gęsi też zawsze były postrachem 

Ja najlepiej wspominam rower dziadka marki Simson. To był jak czołg, nawet lampe miał z przełącznikiem długie/krótkie  🔦

Dom dziadków był koło lasu i miałem wieczorem frajdę, jak wyjeżdżałem na leśne ścieżki i z ta lampą i wyjącym dynamo gnałem „z reflektorem w mrok” a za mną różne wilkołaki, strzygi i wiedźmy, jak to w lesie nocą 👻👻👻


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Ja najlepiej wspominam rower dziadka marki Simson. To był jak czołg, nawet lampe miał z przełącznikiem długie/krótkie  🔦

Dom dziadków był koło lasu i miałem wieczorem frajdę, jak wyjeżdżałem na leśne ścieżki i z ta lampą i wyjącym dynamo gnałem „z reflektorem w mrok” a za mną różne wilkołaki, strzygi i wiedźmy, jak to w lesie nocą 👻👻👻

No i w tamtych czasach łańcuch w ropie (od Ursusa) moczyło sie, ale jak widać kilka stron wcześniej sposób nadal żywy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Burns napisał(-a):

No i w tamtych czasach łańcuch w ropie (od Ursusa) moczyło sie, ale jak widać kilka stron wcześniej sposób nadal żywy. 

To był taki stabilny rower, że potrafiłem jeździć z całkiem wyjętą kierownica. Trochę ciężko było ruszyć, ale potem to już „bułka z masłem”, można było cały dzień żeby tylko sikać się nie zachciało. 
Raz wziąłem na ramę młodsza siostrę i pewien właściwości trakcyjnych rowera puściłem kierownicę (kierownik) i powiedziałem jej: a teraz ty prowadzisz. Jeszcze me słowa nie przebrzmiały a ta srruuuu skręt o 90 stopni. I tu jeszcze raz pochwalę rower, bo udało mi się go wyprowadzić z tej karkołomnej figury akrobatycznej. 😱 
A teraz weźmie jeden z drugim na tekturowa ramę grawela pannę na przejażdżkę do lasu albo worek śruty dla nierogacizny ⁉️
Eeeech, lepiej to już było 🚴‍♂️


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na rowerze musi być kolorowo 3b26ae26aeae1d5d22da774a13b9d2e0.jpgedfbcf034e0bf49c20a383312b8cfab8.jpgf62f8a137ee29e19ddc39bcd865b1576.jpge8c1f9be23990982e098087efbdb39c1.jpgbb1cc99170d76c6a0b2020e4c9f651f4.jpgd0e3e4eb601316f90e87cb89727f58f7.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie którzy mają rower z kasetą 11, 12 rzędową, a z przodu z jedną zębatką, sprawdza to się bo tak się zastanawiam. Trasę mam po lesie kilka wzniesień, ale nie mocno stromych, piach i szutry. Myślę o nowym rowerze i coraz więcej z takim osprzętem jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, satanic napisał(-a):

Panowie którzy mają rower z kasetą 11, 12 rzędową, a z przodu z jedną zębatką, sprawdza to się bo tak się zastanawiam. Trasę mam po lesie kilka wzniesień, ale nie mocno stromych, piach i szutry. Myślę o nowym rowerze i coraz więcej z takim osprzętem jest. 

Hej, mam napęd 1:11 mi się sprawdza ale ma to swoje ograniczenia, wiele zależy od konfiguracji: wielkość zębatki i zakres kasety. 

Ja w swoim zestawie (gravel) mam 40 z przodu i 11-34 z tyłu i dla mnie jest OK, ścigać się nie ścigam więc jakiś wielkich prędkości nie muszę rozwijać :) ale da się go do 50 km rozpędzić. pod górę też daje radę.

taki zestaw jest lżejszy, prostszy to na plus, większy przekos łańcucha, głośniejsza praca to na minus. Łańcuch mi nie spada, więc takiego problemu nie zauważyłem.

Generalnie taki napęd ma swoje ograniczenia, jak jest znasz i dostosujesz go pod siebie to wszystko jest OK.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W gravelu mam Srama Apexa 1-11. Z przodu 42, a kaseta 11-42. Nie ma co narzekać. I tak jak Kolega wyżej, jak jest taka potrzeba, to i z rozpędzeniem nie ma wielkiego problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to resztę dopytam w sklepie.

A i ja celuję w MTB tak do 5 k plus, minus  może ktoś coś poleci. Na razie Scott i Kona w kręgu zainteresowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniajac: ja mam 1:10 - z przodu owal 34, z tyłu 11-46. W teren daje radę, w góry daje radę (pod Durbaszkę, Murowaniec), po płaskim - demon szybkości to nie jest, ale wystarcza. Rower Secialized Rockhopper Pro. 


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.