Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

4 godziny temu, petruss napisał(-a):

I jeszcze pytanie (bardziej od mojego ojca). Używa ktoś kremów do pampersów w spodenkach, coś typu "Krem przeciw otarciom ASSOS Chamois", albo podobne?

Bywało że tyłek bolał po intensywnych jazdach, ale żadnych kremów nie używałem. 😎
Na miejscu Taty zainteresowałbym się innymi pampersami albo zmianą siodełka.

Albo jakaś bielizna bez szwów 🤔

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Jak go znam, to chce sobie poprawić komfort. Jakby się działo coś nie tak... już by dziamolił i testował.

Mnie zimny wiatr i niewyspanie pokonało (no i brevet na który się szykowałem raczej w normalnej formie się nie odbędzie:unsure:), ale nie o tym... Szukając dziwnych, niespotykanych rzeczy trafiłem na... Grupę osprzętu od FSA. Ktoś miał z tym styczność? Wie coś o tym (poza tym że jest i że kosztuje 10k PLN)? 
https://velo7.pl/grupy/871-fsa-k-force-we.html

I jeszcze pytanie (bardziej od mojego ojca). Używa ktoś kremów do pampersów w spodenkach, coś typu "Krem przeciw otarciom ASSOS Chamois", albo podobne?

Ja nie używam bielizny pod pampersa. Kremy to nie jest dobry pomysł, wkładka tym przesiąknie i będzie jeszcze gorzej.

Ostatecznie wymiana siodełka.

Po to są stworzone te kremy, żeby był lepiej nie gorzej ;) Wiele osób ich używa i twierdzą, że nie mogą bez nich jeździć. A, no i taki krem musi być drogi, stworzony specjalnie na rower, bo taki zwykły i tani może nie zadziałać ;)

Z tym kremem to jak z cytryną ....

Do siostry przełożonej przybiega młoda zakonnica i się skarży, że została zgwalcona 😱

- proszę natychmiast zjeść cytrynę, zdecydowała przełożona !

- a czy to coś pomoże

- pomoże, nie pomoże ... ale przynajmniej ten uśmiech z twarzy zniknie 😁

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Guest fidelio

Słowo się rzekło 😉

IMG_20210425_070915.jpg

IMG_20210425_070907-01.jpeg

Screenshot_20210425_082650_com.garmin.android.apps.connectmobile-01.jpeg

Zobaczyć oblicze pięknego Rafcia z samego rana - bezcenne! Tylko jak ja teraz spojrzę sobie w lustro? :lol:

59 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Zobaczyć oblicze pięknego Rafcia z samego rana - bezcenne! Tylko jak ja teraz spojrzę sobie w lustro? :lol:

ja bym to trochę inaczej określił - nie bezcenne tylko nudne, momentami aż mdli :)

2 minuty temu, ecipeci napisał(-a):

ja bym to trochę inaczej określił - nie bezcenne tylko nudne, momentami aż mdli :)

No nie przesadzaj. Ja tam lubię zdjęcia Rafała, chociaż najbardziej podobało mi się to z rodzina w Łagiewnickim Lesie. Fajne dzieciaczki a i partnerka, jak To On określa tez całkiem sympatyczna 🥰

1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Chciałem być miły ;)

Nawet przekonywująco Ci to wychodzi 👍😁

Guest fidelio
24 minuty temu, ecipeci napisał(-a):

Czy Ty oprócz podniecania się rowerami jeździsz coś? Czy największą frajdę sprawia Ci teoretyzowanie? I jeszcze jedno, nie musisz zaglądać do tego tematu... Ja na teorii nie znam się, na sprzęcie też nie za bardzo, nie podniecam się kolejnymi modelami rowerów, których nie mam i mieć nie będę... Ale ...jeżdżę. I Tobie też to polecam... Może jak się zmęczysz, zejdzie trochę ciśnienia, a i atmosfera będzie lepsza 😉EOT z mojej strony...

21 minut temu, fidelio napisał(-a):

...jeżdżę. I Tobie też to polecam... Może jak się zmęczysz, zejdzie trochę ciśnienia, a i atmosfera będzie lepsza 

Nie ma się co bulwersować 🙄

Znasz powiedzenie: psy szczekają a karawana idzie dalej ....

Guest fidelio
5 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Nie ma się co bulwersować 🙄

Znasz powiedzenie: psy szczekają a karawana idzie dalej ....

W sumie racja 👊

To może zmienię temat swoim pytaniem. Mam rower, który kupiłem około 10 lat temu. Jeździłem niewiele, od jakichś trzech lat stoi na balkonie i zbiera kurz. Ostatnio mnie naszło, żeby znów pojeździć i zastanawiam się czy jest sens remontować taki rower? Miał dobry osprzęt Deore/SLX, dzisiaj kupić coś podobnego to pewnie kilka tysięcy. Nie chce mi się tyle wydawać na kilka przejażdzek.

Przeserwisować, jeździć obserwować ;)

Posted (edited)
4 minuty temu, tbn napisał(-a):

To może zmienię temat swoim pytaniem. Mam rower, który kupiłem około 10 lat temu. Jeździłem niewiele, od jakichś trzech lat stoi na balkonie i zbiera kurz. Ostatnio mnie naszło, żeby znów pojeździć i zastanawiam się czy jest sens remontować taki rower? Miał dobry osprzęt Deore/SLX, dzisiaj kupić coś podobnego to pewnie kilka tysięcy. Nie chce mi się tyle wydawać na kilka przejażdzek.

Usiadż na niego i spróbuj się przejechać. Oczywiscie po uprzednim wytarciu kurzu i napompowaniu opon. Będziesz wiedział co w rowerze niedomaga i albo usuniesz usterki albo oddasz do serwisu. Z tym ze teraz tam moze być tłoczno 🤔

Edited by Jędrula.wawa

Dzięki, zobaczę zatem czy da się go reanimować w jakimś serwisie. :)

Słowo się rzekło

Kobyły nie wiedzę, tylko klacz nadobna

Wpadło pare kilometrów, od początku roku udało się 1570 wykręcić default_smile.png
Kilka nowych gratów do roweru wpadło: nowy blat, suport, nowe klocki i łańcuch.

90593ec9f065692bdf8f7afc5629bd3c.png&key=2195b6f8a7371da2f8e86f70d2af7d55844158fa611fa1b97fe332d09dd86c03
c47e9f4e5ea9cfaf90bd239734aa35a8.jpg

7 godzin temu, fidelio napisał(-a):

Czy Ty oprócz podniecania się rowerami jeździsz coś? Czy największą frajdę sprawia Ci teoretyzowanie? I jeszcze jedno, nie musisz zaglądać do tego tematu... Ja na teorii nie znam się, na sprzęcie też nie za bardzo, nie podniecam się kolejnymi modelami rowerów, których nie mam i mieć nie będę... Ale ...jeżdżę. I Tobie też to polecam... Może jak się zmęczysz, zejdzie trochę ciśnienia, a i atmosfera będzie lepsza 😉EOT z mojej strony...

Kolego ja rozumiem, że Ty w dość późnym wieku odkryłeś coś takiego jak rower - bardzo się cieszę bo rower daje dużo radości ( i Tobie i mi i pewnie większości z nas którzy zaglądają do tego tematu )

kiedyś już o tym tu pisałem i to jest tylko moje zdanie, Ty zrobisz jak zechcesz - według mnie należałoby umieć ( dozować ) tą radością się dzielić z innymi ale jak widać każdy ma inaczej

według mnie to trochę takie lekkie odchylenie od jakiejś tam "normy" żeby codziennie ( na każdej stronie tego tematu ) wrzucać swoje smutne zdjęcie z jakże to przecież radosnej przejażdżki rowerowej, przesyt może powodować mdlenie u innych ( i to dotyczy chyba każdego aspektu naszego życia )

na Twoje oba powyższe pytania odpowiem poniżej :

- oprócz podniecania się rowerami jeżdżę dość sporo, wspomniane przez Ciebie ciśnienie spuszczam regularnie przy użyciu dwóch kołek

- jeśli chodzi o rowery to i teoria i praktyka sprawia mi frajdę 

i jeszcze jedno, to czy ja muszę czy nie muszę zaglądać do tego tematu pozostaw proszę mi bo to jeden z nielicznych już tematów na tym forum do którego zerkam i czasami się udzielam

podpowiem - słowo klucz do powyższego wywodu : "dozować" (radość) ;)

kończąc : ja nic do Ciebie nie mam ( nie znam Cię osobiście ), wydajesz się naprawdę spokojnym, fajnym chłopem i uwierz mi na słowo ale przez dzisiejszym wpis o "mdleniu" nie chciałem psuć atmosfery w tym temacie ani tym bardziej między nami :)