Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kiniol

Portale aukcyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Na znanych portalach aukcyjnych pojawiają się co jakiś czas przedmioty budzące w nas porządanie. Chcemy je posiadać, bo są uzupełniniem naszej kolekcji, potrzebujemy ich by uzupełnić nasz park maszynowo narzędziowy lub zwyczajnie chcemy je mieć bo się nam podobają... Obserwujemy rozwój aukcji, czekamy na jej koniec, planujemy wydatki tak by móc sobie pozwolić na wymarzony przedmiot.

I wszystko byłoby OK gdyby nie fakt, że nagle jak grom z jasnego nieba dowiadujemy się, że nasz kolega, którego lubimy i cenimy również chce to to cudo kupić...

Co wtedy należy zrobić?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwy lubiany i ceniony kolega to nadal kolega :ph34r:

Ja kiedy znajdę coś fajnego piszę do Ulana. To zmniejsza ryzyko podkupienia "przez swoich" o jakieś 50% :D Do wszystkich nie piszę, zwłaszcza że grono znacznie i ciągle się powiększa.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, ktos mi dobrze zyczy. B)

 

Dogadac sie i wziac na spolke, pojsc na kompromis - to przeciez proponowalem.

Mnie interesuja tylko 3 rzeczy....

A uslyszalem, ze bedzie na noze.

Jakos z tym musze zyc!

 

Bardzo czesto przeczesuje portale, 1-2 razy w tygodniu.

Nie ma GB, "wiedenczyka", roczniaka, zegarow do naprawy, sprzetu zegarmistrzowskiego zebym przeoczyl....

A jak mnie cos intersuje to probuje kupic, oczywiscie nie z cena pod niebo, realistycznie i rynkowo.

 

Zdarza sie ze gdyby nie ten jeden kupiloby sie taniej, ale coz kolega nie kolega, pasja silniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę,żę powinniśmy rozmawiać na PW i dogadywać się kogo interesuje dany egzemplarz i wspólnie ustalać kto licytuje na danej aukcji.Lub wcześniej ustalać kto i jaką gotówkę proponuje za daną rzecz (zegar).W ten sposób każdy kupi tanio jakiś ciekawy egzemplarz.lub rzecz. Stosując taki manewr unikniemy wzajemnego podbijania ceny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, że czasami interesują te same trzy rzeczy. Reszta jest niepotrzebna...

Ja uważam, że nie należy rozmawiać o aukcjach przed ich zakończeniem. Post factum, OK kupił ten kto więcej dawał, tak chyba jest zdrowiej?

Dobra ja odpuszczam...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie .Ja myślę,że w gronie około 15 osób można ustalić kto kupuje lub do jakiej kwoty licytuje. Jeżeli będziemy się nawzajem przelicytowywali to ja np.jakbym chciał sprzedać ciekawy egzemplarz to napisałbym anonimowo na naszym forum ,że pojawił się na all.ciekawy egzemplarz i co wtedy ,].Odrazu mam kilku chętnych do zakupu. Zgadzam się z tym "Ok kupił ten kto więcej dawał" ale wtedy wogóle nie powinniśmy na naszym forum pisać o jakichkolwiek niezakonczonych aukcjach na all. lub ebay. Wrzucanie linkow aukcji ,ktore jeszcze się nie zakończyły na forum rowniez powinno być zabronione .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnego rozwiazania , z jednej strony piszemy na forum o pewnych rzeczach i zglebiamy wiedze z drugiej strony przybywa grono kupujacych to samo co nas interesuje,zaczyna sie wzajemna bratobojcza walka.Moze w szczegolnych przypadkach np.waska dziedzina ktora interesuje niewiele osob wymiana PW miedzy tymi ktorzy sie znaja i znaja swoje zainteresowania (Resch,Lenzkirch,linki ze Swiebodzic,Eppner ,Endler itp).

Aukcje trwajace omawiac wylacznie na PW,zakonczone jak najbardziej na forum ale w przypadku duzej kwoty trwajacej aukcji moze nie zaszkodzi ogolna analiza obiektu?

Trudny temat.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu kupy złomu nie chcę rezygnować z dobrej atmosfery na forum czy naszych spotkaniach.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja wezmę ;):P


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wychodziło tylko na stacjonarnych aukcjach. Zbierała się grupa chartów, przed licytacją każdy wyjmował notes i ustalaliśmy co można odpuścić, a co będziemy licytować do zabicia, jeśli ty mi zostawisz, to ja zrezygnuję z czego innego etc... Ale byliśmy tam wszyscy i szło się dogadać. W necie zbyt dużo się dzieje i nieprzewidywalna ilość osób.

Ja zawsze ustalałem z kilkoma przyjaciółmi mailowo, potem była tylko wojna z obcymi. To nie do zrobienia teraz, zbyt dużo chętnych, zatoka to cały świat!

Swoją drogą jeśli kolega da mi znać, że coś go mocno interesuje, to odpuszczę przecież, od tego koledzy są, żeby sobie czasem uprzejmości świadczyć (potem Opat się pieni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak powinno się robic.Co innego walczyć z obcymi a co innego między soba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to właśnie jest ambaras, kiedy wszyscy chcą to kupić naraz :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu "dobrych cen" można się udać dalej - nie rozmawiać publicznie o interesujących nas egzemplarzach, by później gdy pojawią się podobne nie były poszukiwane jako wyjątkowe i z automatu staną się droższe.

Nie tłumaczyć dlaczego niby coś jest podobne, a jednak różnica spora.

Wtedy właściwie można by się ograniczyć do Maryny .

 

Tyle, że wtedy zostaniemy ze swoimi zainteresowaniami " w samotności ", a chyba funkcjonujemy na tym forum, by tą samotność zlikwidować ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorie wspaniale , jednak niemalze niemozliwe. Niestety ( wbrew mojej woli ) pieniadz rzadzi Swiatem. Wygrywa ten , kto da wiecej, ma wicej, lub chce wydac wiecej. Czyli w kolejnosci:

Milionerzy :P

Chazardzisci B)

Ludzie z brakiem weza w kieszeni ;)

kolekcjonerzy kosztem codziennych lub mniej codziennych uciech :(

Pozyczkobiorcy pracujacy :huh:

pozyczkobiorcy od znajomych :wacko:

tacy co sprzedadza a kupia :angry:

no i reszta :lol:

Cos chyba w tym jest. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie motto, może trochę nie na temat, ale świat jest zbyt mały by być świnią...

Trzeba też pamietać o tym, że są  tacy, którzy strasznie szybko uczą się jezyków obcych...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniądz rządzi światem, powiadasz... I masz pewnie rację. Ale świat rządzony mamoną zdziwiłby się, ile razy na tym forum ludzie sobie pomagali, rezygnowali z czegoś dla kolegi, negocjowali wspólnie, dzielili się wiedzą etc. 

Świat jest dokładnie tym, na co wyrazimy zgodę. Oprócz oczywiście jego brutalności i full of zasadzkas  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniądz rządzi światem, powiadasz... I masz pewnie rację. Ale świat rządzony mamoną zdziwiłby się, ile razy na tym forum ludzie sobie pomagali, rezygnowali z czegoś dla kolegi, negocjowali wspólnie, dzielili się wiedzą etc. 

Świat jest dokładnie tym, na co wyrazimy zgodę. Oprócz oczywiście jego brutalności i full of zasadzkas  :P

Mistrzu... dobrze, że jesteś :rolleyes:  :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teorie wspaniale , jednak niemalze niemozliwe. Niestety ( wbrew mojej woli ) pieniadz rzadzi Swiatem. Wygrywa ten , kto da wiecej, ma wicej, lub chce wydac wiecej. Czyli w kolejnosci:

Milionerzy :P

Chazardzisci B)

Ludzie z brakiem weza w kieszeni ;)

kolekcjonerzy kosztem codziennych lub mniej codziennych uciech :(

Pozyczkobiorcy pracujacy :huh:

pozyczkobiorcy od znajomych :wacko:

tacy co sprzedadza a kupia :angry:

no i reszta :lol:

Cos chyba w tym jest. :D

Co zaliczasz do tej reszty.Celowo nie piszę kogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy przyjaciele jako OBCY moge wam powiedziec jedno, zmawianie sie pod stolem nie pomoze, jedynie zdrowy rozsadek. Wystarczy nie zamieszczac informacji o cenach zegarow oraz o biezacych aukcjach. Zawsze znajdzie sie ktos kto sie wylamie lub da wiecej za dany zegar. Niestety walki o zegary beda coraz bardziej krwawe bo popularnosc tego forum wzrasta a w necie wszystko latwo znalezc. Apetyty sami sobie nakrecamy po przez wlasne wypowiedzi oraz opinie. Pozdrawiam. R

 

 

 

ps. Co mnie najbardziej smuci to to ze wielu z nas juz przeplaca za zegary myslac ze trafila sie okazja. Moje Koty beda zawsze jadly dobra karme-nie dla pieskow,a sam sobie dobrego piwa odmawiac tez nie bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karma dla piesków jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karma dla piesków jest super.

Nie wiem nie probowalem.(JESZCZE), To tylko metafora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karma dla piesków jest super.

Zwłaszcza ta z firmy Royal.Mój lenzik ten widoczny po lewej stronie je: marchewkę,jabłka,sałatę,kapustę .pomidory,ogórki,winogrona .W/g moich wyliczeń przez trzy lata zjadł około 300 kurczaków gotowanych specjalnie dla niego.Jak tak dalej pójdzie to śmieję się ,że przez całe swoje życie zje całą fermę kurczaków.Nie liczyłem ale pewnie zje też z kilkanaście cielaków oraz z tonę karmy z Royala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać koty, psy i zegary mają wiele wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza ta z firmy Royal.Mój lenzik ten widoczny po lewej stronie je: marchewkę,jabłka,sałatę,kapustę .pomidory,ogórki,winogrona .W/g moich wyliczeń przez trzy lata zjadł około 300 kurczaków gotowanych specjalnie dla niego.Jak tak dalej pójdzie to śmieję się ,że przez całe swoje życie zje całą fermę kurczaków.Nie liczyłem ale pewnie zje też z kilkanaście cielaków oraz z tonę karmy z Royala.

Potrafie sobie wyobrazic ile ten maly psiak potrafi zjesc. Youki ma rok , a zdazyla juz chyba zjesc pol krowy, jak by zliczyc wszystkie steki z surowej wolowinki. Masakra... nie konczacy sie brzuszek. Poza tym owoce ryby orzechy marchewki itp.

 

 

ddjn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać koty, psy i zegary mają wiele wspólnego.

Oj maja maja.....

 

post-38332-0-48210600-1385753249_thumb.jpg

 

.... i duzo jedza :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.