Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

plamki lumy vs nakładane indeksy - gra jest zdecydowanie warta świeczki

to nie diver z ciemną tarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

Głos na lumę w ostateczności. Nie chce płaskiej folji.

Wyjeżdżam i prawdopodobnie będę ok 28.08 z powrotem w cywilizacji wiec jak do tego czasu były by potrzebne wpłaty za zegarek to QV zaczekaj na mnie :)

Pozdrawiam serdecznie

 

pisane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak indeks odpadnie to kropelką sie doklei, a moze jak wszystkie sa na nóżkach to od razu kapnac kropelką nóżki od strony mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wolałbym nakładane indeksy jak w założeniach było.

Cyferki z lumy to nie do tego zegarka.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, szanujemy Twój wkład, ciężką pracę i myślę, że każdy sobie zdaje sprawę, że wynikłe problemy nie są zależne od Ciebie. Niemniej, nakładane indeksy były jednym z najmocniejszych punktów tego projektu. Poza tym kropki z lumy czy folia mogą całkiem zaburzyć projekt tarczy? Nie wiem, może się mylę, pewnie bez zobaczenia będziemy tylko uprawiać gdybologię.

Cierpliwości nam nie brakuje, czekamy tyle, to poczekamy jeszcze ;) i nawet gdyby trzeba było dopłacić parę złociszy za nakładane indeksy u nowego dostawcy to chyba spora część na to pójdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wszystkiego zdaje sobie sprawę, bo noszę przecież sampla z nakładanymi indeksami i niesamowicie cieszy mnie ten zegarek i jestem z niego dumny. Ale nie spodziewałem się takich komplikacji z seryjną produkcją. Zrobię wszystko co się da aby zegarki z nakładanymi indeksami powstały ale muszę mieć plany awaryjne widząc jak rozwija się sprawa po stronie Heńków.

 

Indkesy z lumy są planowane w pozostałych 200sztukach i źle to nie wygląda:

 

z_Screen_Shot_2014_07_22_at_00_54_41.png
image hosting more than 5mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie da rady to trudno ale wciąż wierzę w Ciebie :)


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksy z lumy to nie będzie już to. No i oczywiście też nie muszą przejść kontroli jakości. Lume też można spierniczyc i to wcale nie jest trudne.

Moim zdaniem czekajmy na nakładane a Henia męczmy, zastraszajmy, odetnijmy dostawy ryżu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Lume też można spierniczyc i to wcale nie jest trudne.

 

Tym bardziej jeśli chce się zrobić ją grubo np jak tutaj:

 

med_gallery_240_5_22025.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W limitce superluminowa zamiast nakładanych indeksów będzie wyglądała ok. Wystarczy obejrzeć Atmosa 50 od Squale w wersji forumowej i normalnej, obie wersje sąvintage i wyglądają fajnie.

 

Natomiast w nielimitce grafitowa tarcza ze szlifem słoneczkowym i indeksy z superluminowy to jakiś pasztet wyjdzie :-/

 

trzeba by zwizualizować, zapytam Bartka czy wrócił z urlopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do srebrno-czarnej tarczy pasuje, ale czy czerwone akcenty by się nie gryzły ? Bartek odpisał że wieczorem przygotuje wizu.

Traktujmy to jako wyjścia absolutnie kryzysowe i awaryjne jeśli wszystko by zawiodło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kremowa luma do srebrno czarnej tarczy pasuje tak sobie , a z czerwienią jak dla mnie to całkowita klapa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kremowa luma do srebrno czarnej tarczy pasuje tak sobie , a z czerwienią jak dla mnie to całkowita klapa

 

No....nie byłbym tak kategoryczny:

 

.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że w nasz projekt w porównaniu z powyższym jest niemal sterylny

W naszym tarczę akcentowały nakładane indeksy,a w powyższym masa dobrze dobranej literatury niweluje "płaskość" tarczy, tj. Mnogość subindeksów, napisów (vide Speedmaster)

Innymi słowy usunięcie nakładanych indeksów spowoduje stracenie 3-wymiarowości tarczy, stanie się mniej ciekawa, płaska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że w nasz projekt w porównaniu z powyższym jest niemal sterylny

W naszym tarczę akcentowały nakładane indeksy,a w powyższym masa dobrze dobranej literatury niweluje "płaskość" tarczy, tj. Mnogość subindeksów, napisów (vide Speedmaster)

Innymi słowy usunięcie nakładanych indeksów spowoduje stracenie 3-wymiarowości tarczy, stanie się mniej ciekawa, płaska. 

 

To oczywista oczywistość, że tarcza bez nakładanych indeksów będzie płaska :-) Nie wymaga to głębszej analizy.

Ja te wysokie indeksy wymyśliłem i ja się męczę aby je wyprodukować. Ale jeśli to nie będzie możliwe to warto za wczasu pomyśleć o wyjściach awaryjnych które nigdy nie są dobre ale ich zaletą jest to że SĄ.

To Wy ostatecznie zadecydujecie jaką drogą pójdziemy. Staram się mimo ciężkiej sytuacji i rzucanych kłód pod nogi cały czas przeć do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi bardziej o to, że nakładane indeksy w tym przypadku decydują o atrakcyjności tarczy,.

Jeśli zmuszeni bylibyśmy pójść w stronę lumy to (imo oczywiście) musielibyśmy przeprojektować całą tarczę aby utrzymać jej "atrakcyjność"

btw świetnie, że masz takie nastawienie. Miejmy nadzieję, że uda się z obecnym projektem.

P.S. Jesteś pewien, że dostawca nie szuka jakieś możliwości dopłaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Jesteś pewien, że dostawca nie szuka jakieś możliwości dopłaty?

 

Ja już dopłacałem po 3 dolary na zegarek za lepsze wykonanie tarcz ( przyłożenie się do indeksów ). Daremnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "różowa" luma jakoś tak średnio... chyba jako "wyjście awaryjne" wolałbym naklejane płaskie metalowe indeksy niż takie "ciapki" w dodatkowym kolorze...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wzrokowcem, chciał bym zobaczyć zdjęcie najlepiej i najgorzej wykonanej tarczy,

bo może kruszymy kopię o bzdety 

z tego co wyczytałem , Masz już tyle tarcz, że każdemu możesz wysłać po dwie dodatkowe, które w między czasie sami zrobimy tak żeby nie nie odpadało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozbieram foty tarcz i Wam wkleję. Nie przesadzam. Skoro sam Heniek ich nie przepuszcza przez QC to my tym bardziej.

Jeśli ten pojutrzejszy dostawca nie zrobi tego dobrze to kazałem aby kolejny nie robił już tych samych indeksów tylko zrobić je niższe. Kazałem Heńkowi coś zaproponować i wysłać mi rys tech do zatwierdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Marcin, nie zazdroszczę Ci sytuacji.

Dla mnie wprawdzie nie ma problemu, jeśli indeksy nie będą nakładane, ale niektórzy mogą być zbulwersowani, że dowiedzieli się o tym na tym etapie.

Mi w moim życiu zawodowych dwukrotnie zdarzyło się zamawiać coś bezpośrednio z Chin i po obydwu razach powiedziałem sobie, że nigdy więcej. Ich poczucie solidności jest jeszcze bardziej embiwalentne niż Włochów...

No nic, życzę powodzenia w tej bądź, co bądź stresującej sytuacji.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakładane indeksy jak dla mnie to największy plus tego zegarka (obok szafirowego szkiełka), dlatego jestem w stanie i dopłacić i poczekać ile będzie trzeba aby jednak zostały... Co do lumy to wolał bym nie, ale z racji tego, że może być różnie jestem daleki od całkowitego wykluczenia takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakładane indeksy jak dla mnie to największy plus tego zegarka (obok szafirowego szkiełka), dlatego jestem w stanie i dopłacić i poczekać ile będzie trzeba aby jednak zostały... Co do lumy to wolał bym nie, ale z racji tego, że może być różnie jestem daleki od całkowitego wykluczenia takiej opcji.

 

+1

 

Jezeli to kwestia znalezienie "tego jedynego" dostawcy, ktory zrobi dobre tarcze to szukajmy do skutku. Zegarek nie jest edycja na 2014, wiec mozemy rownie dobrze czekac do przyszlego roku :P


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.