Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja od rana do teraz przemieliłem WSZYSTKIE ( słownie : w s z y s t k i e ) strony tego wątku.

Dla mnie najładniejsze to dwa pierwsze zegareczki ,a numer jeden ten z białą tarczą i dwoma czarnymi kółeczkami.

Szkoda ,że się spóźniłem.

Także , jak komuś się któryś z nowych podoba to brać! Bo potem będziecie żałować jak ja,

Zgadzam się. Tzw. "nielimitka" moim zdaniem była najbardziej klasyczna. Srebrna panda. Ja na szczęście załapałem się na jedną sztukę i jest teraz regularnie w użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od rana do teraz przemieliłem WSZYSTKIE  ( słownie : w s z y s t k i e ) strony tego wątku.

Dla mnie najładniejsze to dwa pierwsze zegareczki ,a numer jeden ten z białą tarczą i dwoma czarnymi kółeczkami.

Szkoda ,że się spóźniłem.

 

 

Moim skromnym zdaniem "trzeci wypust" rozwali system... zegarek jest dużo bardziej dopracowany, pierwsza wersja była tak trochę "z partyzanta" - choć faktycznie nie można powiedzieć że "eksperyment" się nie powiódł, druga wersja "poszła z rozpędu" co też nie znaczy że należy jej odmówić uroku - trzecia jest bardziej przemyślana, wprowadzone zmiany dodają klasy i polotu... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu , post z  czerwca 2015 r 

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/89915-projekt-bud%C5%BCetowego-zegarka-forumowego-chrono-za-432-z%C5%82/page-424

 

hezio (8 czerwca 2015) pisze o białych "ku przypomnieniu" i załącza fotkę .

Niżej inni piszą ,że też czekają na białego.

To będą jeszcze czy nie?

No zgłupiałem  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś całość, ale tak chyba bez zrozumienia co? ;)

 

To wszystkie wersje jak do tej pory - ostatnia para po prawej jeszcze się produkuje:

 

wszystkie_chrono.jpg

 

Trwa dyskusja na temat kolejnych - biała tarcza z czarnymi subtarczkami - czyli panda, prawdopodobnie będzie jedną z nich.


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czy na ten ostatni po prawej mozna sie zapisac wciaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio wpadła w oko Eterna Super Kontiki wersja czarna, na czarno pomarańczowych nato wygląda obłędnie i widziałbym wersje VC w tej kolorystyce. 9d92f13d0da4dc031d933b49facc1213.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To wszystkie wersje jak do tej pory - ostatnia para po prawej jeszcze się produkuje:

 

wszystkie_chrono.jpg

 

Trwa dyskusja na temat kolejnych - biała tarcza z czarnymi subtarczkami - czyli panda, prawdopodobnie będzie jedną z nich.

Ciekawe czy ktoś będzie mieć cały zestaw nie licząc QV ;)

 

Moim skromnym zdaniem "trzeci wypust" rozwali system... () trzecia jest bardziej przemyślana, wprowadzone zmiany dodają klasy i polotu... ;)

Na to też liczę... a tymbardziej na "czwarty wypust ostateczny" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio wpadła w oko Eterna Super Kontiki wersja czarna, na czarno pomarańczowych nato wygląda obłędnie i widziałbym wersje VC w tej kolorystyce. 9d92f13d0da4dc031d933b49facc1213.jpg

 

Jak nie lubię "czarnych" zegarków tak faktycznie ta Eterna świetnie się prezentuję - choć ja bym wolał wersję na mesh'u więc może by tak faktycznie zrobić czarną wersję VC ???

 

1273_43_41_1365B.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całym zegarku - w sensie powłoka na kopercie czarna tarcza i czarne indeksy z jakimiś kolorystycznymi wstawkami, ale tylko w jednym kolorze...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza karbon look ? ;-)

 

No powiem Ci że mogło by być ciekawie...

 

Miałem Invicte z taką tarczą i efekt, zwłaszcza w słońcu był świetny, zresztą przy sztucznym świetle również...

 

t8vhci.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karbon luk kojarzy mi się z okleiną na kierownicach i innych elementach bolidów z błyskawicą na masce i napisem calibra na klapie ;)

za dużo na allegro szmelcu z znaczkiem ///MPower itp i karbonową tarczą żeby bawić się w takie coś, wg mnie włókno węglowe a raczej jego imitacja to bardzo śliski temat. Malowany wzór czy nawet ten "3d" na foliach nigdy nie będzie odbijał światła w taki sposób jak prawdziwe włókno węglowe. Domyślam się że tarcza z włókna jest raczej niedoogarnięcia w tym projekcie, każda inna na jednym wzbudzi może i zachwyt ale jak ktoś ogarnia temat to będzie uśmiech politowania. Lubię carbon ale na kolektorze dolotowym, tarczę karbon luk sugerowałbym odpuścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację, prawdziwy karbon i jego struktura 3d pod fajnym klarem to jest to! , Ale wszystko tez zalezy od jakosci imitacji...widywałem bardziej i mniej udane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do jakości to też masz rację ale zawsze pozostaje jeden szczegół - imitacja ;)

jeżeli tarcza ma tylko przypominać włókno to ja bym sobie odpuścił. a tak poza tematem - jest jakiś zegarek który ma tarczę z włókna węglowego? wzory ala carbon widywałem gorsze i lepsze ale prawdziwe włókno na tarczy jeszcze w oczy mi się nie rzuciło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to wszystkie Certiny Kubica miały tarcze z carbonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P179-Certina2.jpg2-composite-art-carbon-fiber-stapler_1.j

 

różnicę widać gołym okiem, na żywo nie ma już co porównywać

podejrzewam, że włókno węglowe jest zbyt problematyczne w obróbce żeby bawić się z nim w przypadku tarcz, nie ma rzeczy niewykonalnych ale są opłacalne, mało opłacalne i nieopłacalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, Hublot lub AP już nie pamietam ponoć z jakimś modelem wtopiło, były bezele z włókna węglowego które niestety się strzępiły, i wymieniał producent bezele na gwarancji na ceramiczne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poskąpili żywicy :lol: w tarczy z włókna wg mnie największym problemem byłoby wykonanie otworów pod totalizatory, o kwadratowej dacie już nie wspominam. do wykonywania otworów są specjalne wiertła ale jak w/w - włókna się strzępią, przy otworze technologicznym to nie problem, na tarczy gdzie widać każdą skazę wielkości paprocha nie ma szans tego wykonać.

Poza tym włókno "przesycha" i z czasem z tarczy mogłoby się zrobić sito. Fajnie by było mieć carbon na tarczy ale chyba szybciej pójdzie z jakimś marmurem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.