Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem nieśmiało przypomnieć, że pierwsza tzw. "nielimitka" to była de facto panda w srebrnej tonacji i właśnie tą "silver pandę" noszę dumnie codziennie. :-)

Zgadzam się z Tobą jak najbardziej. Silver Panda moim zdaniem to najlepszy z chrono do tej pory ;) 

A mówiąc o kolejnej wersji mam na myśli ten projekt:

Screen%20Shot%202015-04-29%20at%2022.04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojcie już spokój :wacko:  , to sklep Łukasza z forum. [...]

Ale tutaj nie o to chodzi że ktoś się czepia o te aukcje, tylko o to żeby wystawiający problemów sobie nie narobił ;)

 

 

Zgadzam się z Tobą jak najbardziej. Silver Panda moim zdaniem to najlepszy z chrono do tej pory ;)

A mówiąc o kolejnej wersji mam na myśli ten projekt:

Screen%20Shot%202015-04-29%20at%2022.04.

 

No ale to już by była taka zrzynka na 99% ;) ja tam bym w tą stronę nie szedł bo jest sporo innych fajnych pomysłów na zegar, które się przez ten temat przewinęły, a które nie są aż tak mocno inspirowane innym zegarkiem...

No i jakby nieco "nie politycznie" by się zrobiło, bo gwarantuję że zaraz zawiązało by się FKŁŁ ("forumowe koło łokrutnie łoburzonych") i klimat dobrej zabawy by prysł  ;) 

 

ChronomaticSiffert.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to już by była taka zrzynka na 99% ;) ja tam bym w tą stronę nie szedł bo jest sporo innych fajnych pomysłów na zegar, które się przez ten temat przewinęły, a które nie są aż tak mocno inspirowane innym zegarkiem...

No i jakby nieco "nie politycznie" by się zrobiło, bo gwarantuję że zaraz zawiązało by się FKŁŁ ("forumowe koło łokrutnie łoburzonych") i klimat dobrej zabawy by prysł  ;)

Oj tam oj tam.

Firmy zegarkowe "inspirują" się nawzajem, że aż czasami trudno odróżnić niektóre modele.

Pierwsze chrono VC to Tudor, to ostatnie będzie Autavia. Mi to nie przeszkadza. 

Taka nowa Autavia jest nie do kupienia... to chrono od VC może być hołdem ku czci ;) podobnie jak Steinhart zrobił "OCEAN one Vintage Military" ,który odnosi się do wiadomego Rolexa...

Czy to jest złe ? Nie wiem.

Steinharta wersję pierwszą kupiłbym z chęcią także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednak zawodowe skrzywienie, że taki projekt zegarka może być chroniony prawem (i to przynajmniej dwoma reżimami: jako wzór przemysłowy i jako utwór)... Ale oczywiście rozgraniczenie inspiracji od niedozwolonego użytku, zwłaszcza przy tak użytkowym tworze jak zegarek, jest bardzo trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam.

Firmy zegarkowe "inspirują" się nawzajem, że aż czasami trudno odróżnić niektóre modele.

Pierwsze chrono VC to Tudor, to ostatnie będzie Autavia. Mi to nie przeszkadza. 

Taka nowa Autavia jest nie do kupienia... to chrono od VC może być hołdem ku czci ;) podobnie jak Steinhart zrobił "OCEAN one Vintage Military" ,który odnosi się do wiadomego Rolexa...

Czy to jest złe ? Nie wiem.

Steinharta wersję pierwszą kupiłbym z chęcią także.

 

To nie o to chodzi...  Moim zdaniem "inspiracja" to fajna rzecz jak się chce kasę zarobić... a jak chcesz zrobić forumowca to już nie do końca... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście parę forumowych projektów jest oryginalnych, każdy coś znajdzie dla siebie. A VC chrono bardzo fajny projekt, który mógłby istnieć do końca świata, nawet z tą wersją różową z cyrkoniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panda nie jest żadną "zrzynką". Zegarki z taką tarczą produkowały dziesiątki firm. Sam mam 40-letnie Seiko w tym stylu. Panda to klasyczny projekt powtarzany tak wiele razy, że nie można mówić o ściąganiu, bo od kogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj nie o to chodzi że ktoś się czepia o te aukcje, tylko o to żeby wystawiający problemów sobie nie narobił ;)

 

Problemów nie ma, wszystkie zamówienia idą przez Marcina a nie przez allegro czy sklep.

Wszystko było na stronie wyraźnie napisane ale odnowiła się nie ta aukcja, już jest ok. :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panda nie jest żadną "zrzynką". Zegarki z taką tarczą produkowały dziesiątki firm. Sam mam 40-letnie Seiko w tym stylu. Panda to klasyczny projekt powtarzany tak wiele razy, że nie można mówić o ściąganiu, bo od kogo?

Na szczęście nikt nie wpadł jeszcze na pomysł patentów we wzornictwie zegarków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo patent jest przyznawany na rozwiązania problemów technicznych. Wzór zegarka może (bez obowiązku dopełnienia żadnych formalności) być chroniony prawem autorskim jako utwór, bądź prawem własności przemysłowej jako wzór przemysłowy (który trzeba zgłosić w UP). I jestem pewien, że wzór zegarka można zdeponować w Urzędzie Patentowym, i na pewno wiele wzorów już tam jest (może nie w polskim urzędzie, ale w szwajcarskim albo na poziomie UE w OHIP na pewno).

 

Ochrona wzoru przemysłowego nie obejmuje elementów wytworu, które muszą być odtworzone w celu mechanicznego współdziałania z innym wytworem (o ile się orientuję, w przypadku tarcz zegarków może to być np. układ subtarczek, który wynika z kontrukcji mechanizmu). Ale reszta - może być jak najbardziej chroniona.

 

Nie wiem nic o orzecznictwie dotyczącym zegarków, ale w przypadku np. toreb i ubrań - jest tego cała masa. I nie zawsze dobrze się kończy.

 

Tak czy inaczej, VC chrono to moim zdaniem nie jest zrzynka, tylko inspiracja. I bardzo chcę zobaczyć zdjęcia nowej wersji niebieskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nikt nie wpadł jeszcze na pomysł patentów we wzornictwie zegarków ;)

na forum przewijały się hasła "chroniony prawnie" obok marek takich jak Panerai czy AP więc nie byłbym taki pewny czy wszystko można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum przewijały się hasła "chroniony prawnie" obok marek takich jak Panerai czy AP więc nie byłbym taki pewny czy wszystko można

 

Panerai jedynie napis  na tarczy "Marina Militare" sobie zastrzegła z tego co pamiętam.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai jedynie napis  na tarczy "Marina Militare" sobie zastrzegła z tego co pamiętam.

 

I oslone koronki ;)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona prosiła o przekazanie tej informacji:

 

Jako kobieta mężczyzny kochającego zegarki i podziwiająca państwa pracę żywię nadzieję, że szanowne męskie grono w swych fantazjach na temat zegarków uwzględni również płeć piękną.

Być może zasmucę część z panów jednak chcę zaznaczyć, że niektóre z nas są żywo zainteresowane mechanizmem zegarka, a nie tylko jego kolorem i cyrkoniami. Mam nadzieję, że wezmą panowie pod uwagę moją drobną prośbę i w bezmiarze własnej wyobraźni zaproponują coś dla pań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona prosiła o przekazanie tej informacji:

Moja Szanowna od dawna też podobną petycję wygłaszała... :D

Jednak obserwując tematy powstawania zegarków mniej lub bardziej forumowych na tym szanownym forum, a dokładniej klimaty dyskusyjne Szanownych Panów którzy w projektach uczestniczą, oraz znając podejście mojej Szanownej do "bluzki i bluzki" albo "butów i butów" - które dla mnie są identyczne a dla niej rużnią się kolosalnie WSZYSTKIM... średnio widzę kwestię powstania "typowo damskiego zegarka"... jojoro - ja rozwiązałem temat tak że pozwoliłem mojej Szanownej przejąć grupę posiadanych przeze mnie "niemęskich zegarków" czyli wszystkich których średnica ma mniej niż 41,5mm, plus GW-9200 bo on też na mojej ręce niepoważnie wygląda... i mam z głowy.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać ze ostatnio moja koleżanka również widząc granatowego formmeistera zaczęła wzdychać i pytać kiedy będzie taki dla kobiet :) wiec może udało by się coś stworzyć. Ale z drugiej strony juz widzę te dyskusje, że może jednak w kolorze łososiowym a może w groszkowym ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja znajoma stwierdzila ze jesli bede sprzedawac limitke to jest pierwsza w kolejce.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to powinienem wam chyba zazdrościć bo moja żona mówi, jak biorę tablet do ręki - znowu mnie opuszczasz-

A dzieci - znowu oglądasz te swoje zegarki.

Dlatego piszę teraz 00:03 jak już cała czwórka śpi :) :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak już zupełnie serio - myślę, że w przypadku np. chrono sprawa rozbija się raczej o wielkość zegarka niż o kolory. Ja wyobrażam sobie wersje damską po prostu w mniejszej kopercie np 38mm na delikatniejszym pasku. Fajnie byłoby mieć z żoną taki komplet.

O ile ciężko byłoby zrobić coś takiego w przypadku VISa to z chrono kwarcowym nie powinno być problemów. Ale i tak sądzę że najlepiej prezentowałby się komplet damsko-męski formmaisterów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wyobrażajce sobie damskiej wersji, zapytajcie kobiety!

Bo wyobraźnia jest daleka od faktów.

Panda też będzie moja.

post-62031-0-05456500-1447008992_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro zostały jeszcze koperty 42mm na jedną limitowaną edycję, to może w ramach jakiegoś jubileuszu zrobić wersję droższą, automatyczną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro zostały jeszcze koperty 42mm na jedną limitowaną edycję, to może w ramach jakiegoś jubileuszu zrobić wersję droższą, automatyczną?

Z ETA/ Valjoux 7750? Jestem za. Tylko czy wejdzie w kopertę, dostanie się mechanizmy i potem sprzeda zegarki? Pewnie będą droższe niż 500 zł, a to zniechęci tych, co lubią zegarki "budżetowe". Nie wiem natomiast, czy zachęci trochę bardziej wybrednych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie o czym w dyskutujecie, koperty wykonane są pod konkretny mechanizm i choćby rozstaw przycisków chrono dyskwalifikuje je do wykorzystania z innym mechanizmem, nie mówiąc już o wymiarach wewnątrz koperty.  :ph34r:


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.