Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tommaso

Nowa Certina DS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W ofercie Certiny pojawił się zegarek z nowym mechanizmem ETY, Certina DS Powermatic 80:

certinapowermatic80.jpg

 

Wygląda na to, że w jednej z wersji kolorystycznych nawiązali do DS1 LE, która to wersja IMO była bardzo udana, a dodatkowo:

- dodali trochę lumy tu i ówdzie, co na pewno wyjdzie mu na dobre, bo czytelność w słabym świetle w LE była taka sobie

- powiększyli go do 40 mm, co dla niektórych może być zaletą

- pojawiły się 3 nakładane indeksy arabskie, ciekawe jaka będzie ich jakość, może to wyglądać nieźle.

 

W środku nowa ETA, dla której bazą jest 2824, ale przedłużono rezerwę chodu do imponujących 80 h z jednego bębna. Niestety przy okazji powymieniano trochę części na plastikowe, co np w wypadku wychwytu jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Tissot już się na tym przejechał, używając awaryjnego mechanizmu C01 ETY, w której zastosowano podobne oszczędności.

Szkoda, bo mi się ten zegarek całkiem podoba, cena pewnie wyniesie ok. 2200 zł.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzornictwo super, co do mechanizmu się nie wypowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się umieszczenie logo na tarczy i jej szlif słoneczny. Nie jestem jednak przekonany do trzech indeksów godzinowych i nie pasuje mi białe tło daty.

Rezerwa chodu 80h? - super, ale szkoda tego plastiku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku to samo, co w Tissot Powermatic 80 ?


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to samo - ETA C07.111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze 2.5 k będą sobie życzyć pewnie.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegareczek. Dobre wrażenie psują jedynie plastikowe elementy werku... Ciekawe, jak będą działać na dłuższą metę i czym było spowodowane takie postępowanie producenta? Oszczędności, bo nie rozumiem?

 

Edit. Link http://dolinski.pl/zegarki-certina/zegarki-meskie-pl-2/certina-ds-powermatic-80.html


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesująca propozycja. Pół roku temu poważnie bym się zastanawiał pomiędzy Powermatic, a DS-1 DD. Przy okazji pokuszę się o przymierzenie, bo ciekawi mnie jak układa się na nadgarstku przy powiększonej średnicy i jednocześnie niższej wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są ceny wszystkich wersji:

 

http://sportizegarki.pl/791.html

 

Nie wszystkich. Jest jeszcze Limitowana wersja z okazji 125 Certiny. Imo najładniejsza z Certinowych Powermaticow.

http://dolinski.pl/zegarki-certina/zegarki-meskie-pl-2/certina-ds-powermatic-80.html Szkoda, że nie ma jeszcze dokładnych zdjęć tej Certiny. Ciekawi mnie szczególnie jak koperta wygląda z boku. Czy dorównuje Tissotowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot to wielki kloc, Certina zdecydowanie ładniejsza.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś nie urzeka, za to bardzo czekałem na mechaniczny model DS4, jednak po obejrzeniu w salonie już bym się na niego nie zdecydował.

 

cer_tom, o tym chrono C01 już zaczęli coś pisać, że awaryjny? Jak wchodził z 4 lata temu to zastanawiałem się jak się będzie sprawdzał z tym plastikiem i tak naprawdę jak szybko się te mechanizmy zaczną psuć w porównaniu do np VJ7750.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam informację bezpośrednio od jednego z autoryzowanych sprzedawców. Psują się najczęściej tuż po gwarancji (prawo Murphy'ego?), a serwis proponuje jedynie wymianę mechanizmu, co stanowi połowę ceny zegarka. Od tego czasu nie sprzedają już Tissotów z tym mechanizmem.

Oczywiście z wiadomych względów nie napiszę nazwy firmy.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażka :unsure: Choć spotkałem się kiedyś z tym, że jeden z serwisów chciał w FC cały mechanizm wymienić bo niby nie dało się poszczególnych części osobno. Mechanizm na 2824 bodajże bazował.

 

edit. z nowych modeli certiny DS1 damska fajnie się zapowiada, ciekawe czy będzie tak popularna jak męska.


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limitka bardzo ladna! tylko ten plastik w C07 ? 21.600 BPH zmniejsza ogolne zuzycie energi ale wiadomo sekunda juz tak ladnie nie poplynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja limitowana najładniejsza, już wyciągałem po nia rękę, ale powstrzymała mnie wyżej wspomniana kwestia plastikowych elementów...


atlantic seahunter, certina ds spel, aerowatch les grandes classiques, steinhart marine black anchor, atlantic milano,  mondaine sport I date, cyma conquistador auto day date, hy moser, auguste reymond tytan, alpina startimer pilot, davosa argonautic ceramic lumis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaprzyjazniony zegarmistrz odradził mi zegarki z tym mechanizmem. Faktycznie są tam elementy z tworzywa sztucznego. Powermatic po prostu się psuje i to po gwarancji. Cześci zamięnnych brak. A wymiana werku wiadomo kosztowna no i po 2-3 latach to samo. Swoją drogą Certina bardzo mi się podoba ale mechanizm juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Twój zegarmajster to wehikuł czasu ma, że wie już, że Powermatic psuje się po gwarancji?

Może ETA wyciągnęła jakieś wnioski z doświadczeń z tym "plastikowym" chrono. Ale to wyjdzie w praniu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

A ten Twój zegarmajster to wehikuł czasu ma, że wie już, że Powermatic psuje się po gwarancji?

Może ETA wyciągnęła jakieś wnioski z doświadczeń z tym "plastikowym" chrono. Ale to wyjdzie w praniu.

No właśnie,też sądzę,że wyciągnęli jakieś wnioski. Pozostaje czekać,obserwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten Twój zegarmajster to wehikuł czasu ma, że wie już, że Powermatic psuje się po gwarancji?

Może ETA wyciągnęła jakieś wnioski z doświadczeń z tym "plastikowym" chrono. Ale to wyjdzie w praniu.

Podobno tego typu mechanizmy znaczy z czesciami z tworzywa stosowal juz wczesniej Tissot. (chrono) Oczywiscie nikt nie ma wehikułu jednak tworzywo??? Wiadomo to obecnie przypuszczenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ... czym było spowodowane takie postępowanie producenta? Oszczędności, bo nie rozumiem?

 

Jak sama ETA to określiła "zaprojektowany, aby osiągnąć konkurencyjne koszty produkcji i montażu".

Chyba się trochę przejechali na tym projekcie, słysząc o awaryjności chrono ETA C01.

 

Podobno tego typu mechanizmy znaczy z czesciami z tworzywa stosowal juz wczesniej Tissot. (chrono) Oczywiscie nikt nie ma wehikułu jednak tworzywo??? Wiadomo to obecnie przypuszczenia.

 

 

Wychwyt syntetyczny (koło wychwytu i kotwica) i płyta zostały użyte w ETA C01.211 z 2009r (widać je doskonale na poniższym rysunku - czarne elementy pod kołem balansu i płyta pod półmostkiem balansu). Genezą projektu było połączenie elementów Cal.2250 mechanizmu Tissota z 1970 i Lemanii Cal. 5100 z 1978 oraz umieszczenie w nim syntetycznych elementów (m.in. wychwytu) z automatycznego Swatcha. Celem było jak wspomniałem wyżej poprawienie konkurencyjności wytwarzania mechanizmów.

 

etac01211calibre.jpg

 

 

W mechanizmie Powermatic 80 - ETA C07 płyty mostków zostały tak sprytnie przeprojektowane że zasłaniają wychwyt i ciężko stwierdzić czy to ten sam co w ETA C01. Nie wróży jednak to nic dobrego - pardon, nic lepszego niż w znanym C01.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, brzmi to przerażająco i zniechęcająco. Plastikowy wychwyt... Już wolę starą ETĘ 2824.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dzisiaj wszystko jest projektowane tak, żeby wytrzymać okres gwarancji, a potem ... najlepiej żeby się popsuło.

Quo Vadis, Swatch Group?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie raczej trudno bedzie kolekcjonować i cieszyć się na starość tak wykonanymi zegarkami, bo wiekszość z nich nie będzie "na chodzie". Kurcze, gdzie się nie odwrócić, wszedzie plastik. Trzeba bedzie uważać przy segregacji śmieci...


atlantic seahunter, certina ds spel, aerowatch les grandes classiques, steinhart marine black anchor, atlantic milano,  mondaine sport I date, cyma conquistador auto day date, hy moser, auguste reymond tytan, alpina startimer pilot, davosa argonautic ceramic lumis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.