Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem takie dylematy bo chyba każdy współczesny Rolex ma takie zwężenie. Wizualnie najsłabiej wygląda to gdy zegarek trzymasz w dłoni bo już na nadgarstku tego tak nie widać. Natomiast spełnia dobrze swoją rolę jeśli chodzi o walory użytkowe - przy kopercie szeroka bransoleta stabilizuje zegarek a od strony nadgarstka - węższa i krótsza blacha jest zawsze bardziej komfortowa niż większa.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie dylematy bo chyba każdy współczesny Rolex ma takie zwężenie. Wizualnie najsłabiej wygląda to gdy zegarek trzymasz w dłoni bo już na nadgarstku tego tak nie widać. Natomiast spełnia dobrze swoją rolę jeśli chodzi o walory użytkowe - przy kopercie szeroka bransoleta stabilizuje zegarek a od strony nadgarstka - węższa i krótsza blacha jest zawsze bardziej komfortowa niż większa.

Ten facet dobrze mówi . Przy zakupie Kolega od którego kupiłem suba  MI mówił, dziwnie wygląda , ale jak zaczniesz nosić to dopiero docenisz Przy Moim nadgarstku 21-22 cm myślałem , że będzie wyglądało nie halo z tym kajdanem . Po 3 miesiącach się przyzwyczaiłem i jest to ok.


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suba mozna czasem zapomniec, ze sie ma na reku, wiec co do wygody i ergonomii tej bransolety nie ma co dyskutowac - dyskutowac mozna o wygladzie, jednak mi sie te koperty odstajace od bransolety strasznie podobaja i jak to zmienia, to bede polowac na wlasnie ten "nieproporcjonalny" model  :)

 

Zas co do SD i DSa, to w nowym SD poprawili proporcje i nadal sie zweza i nadal jest ergonomiczna a calosc idealnie lezy i jest idealnie wywazona, wiec mysle, iz jak to "poprawia" w DSie, to dopiero bedzie git!  B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że przy dłuższym użytkowaniu takie rozwiązanie okazuje się wygodne, jednak wizualnie mnie trochę rażą te proporcje masywnej koperty i cienkiego zapięcia. Ale stwierdzam to tylko po przymiarkach, Ty już pewnie się przyzwyczaiłeś i tego nie widzisz :)

Zwężenie owszem widzę, ale faktycznie już mi się opatrzyło.

Komfortem ogólnym Subowi nie dorównuje, ale jest lepiej niż sądziłem biorąc pod uwagę masę zegarka.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Submariner wyszedł w takiej wersji jak marzenia monochrome to pewnie sam rozważę. Nowy werk, cieńsze uszy i czerwony dodatek robią różnicę. Obecna wersja jednak nie dla mnie.

Co do tej wygody, o której wszyscy się rozpisują. Submariner jest wygodnym zegarkiem, ale bez przesady, że to coś wyjątkowego. Wśród konkurencji znajdzie się sporo zegarków równie wygodnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, iz jest bardzo wygodny a kazdy wybiera, co mu sie bardziej podoba i co mu lepiej lezy  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak mi sie te koperty odstajace od bransolety strasznie podobaja i jak to zmienia, to bede polowac na wlasnie ten "nieproporcjonalny" model :)

 

Mam dokładnie tak samo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 800 000 do miliona rocznie - produkcja Rolex

Szaleństwo :) Za set lat na każdego obywatela globu przypadnie Rolex :) Potwornie dużo produkują tych zegarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite tez jest to, ze przy tak duzej dostepnosci uzywanych modeli sprzedaja tyle nowych  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Submariner wyszedł w takiej wersji jak marzenia monochrome to pewnie sam rozważę. Nowy werk, cieńsze uszy i czerwony dodatek robią różnicę. Obecna wersja jednak nie dla mnie.

Co do tej wygody, o której wszyscy się rozpisują. Submariner jest wygodnym zegarkiem, ale bez przesady, że to coś wyjątkowego. Wśród konkurencji znajdzie się sporo zegarków równie wygodnych.

Ja bym te grube uszy w Subie zostawił bo to jest zegarek z DNA toolwatcha i również pancerna ceramika doskonale się w to wpisuje. Za to pocieniłbym do poziomu Ex2 uszy w GMTM. Dałoby to dodatkowy wizualny dystans pomiędzy tym modelem a bardzo podobnym dziś Submarinerem.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Łazowski

Uszy w tym przypadku budzą skrajne emocje i w większości słyszę głosy jednak za węższą wersją. Osobiście jednak uwielbiam te proporocje które są dla mnie idealnie skrojone. Zawsze nosiłem zegarki 42-43mm i przed pierwszą przymiarką zastanawiałem się jak ja się przyzwyczaje do 40. Kilka sekund na ręcę i juz wierze w miłość od pierwszego wejrzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grube uszy uczyniły zegarek optycznie większym bez powiększania średnicy, skądninąd niewygórowanej. Tak więc dobry zabieg. A dekikatne i smukłe niech sobie będą inne modele.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym te grube uszy w Subie zostawił bo to jest zegarek z DNA toolwatcha i również pancerna ceramika doskonale się w to wpisuje. Za to pocieniłbym do poziomu Ex2 uszy w GMTM. Dałoby to dodatkowy wizualny dystans pomiędzy tym modelem a bardzo podobnym dziś Submarinerem.

Ale w GMTM2 są cieńsze od współczesnego SUBa, obydwa zegarki mają maxi dial ale uszy mają różne. To i mniejsza/ wygodna zapinka w GMT przy współdzieleniu nowej bransolety przekonało mnie do Batmana zamiast SUBa/ Hulka itd

post-55792-0-55511700-1518195154_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Rolex robil piekne szczotkowanie ukosne na uszach wczesniej (Np. 16610). Nie wiem dlaczego dokonal zmiany na ten pospolity, prosty i plyciutki jak janem niezbednym robiony szlif... Tylko odswiezac, nikt nie pozna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę dużo się różnią te uszy? Bo ma zdjęciu ciężko zauważyć: https://www.bobswatches.com/rolex-blog/wp-content/uploads/2015/09/rolex-submariner-gmt-comparison.jpg

Na tym zdjęciu faktycznie słabo widać, ale różnica jest zauważalna na żywo. To samo się tyczy osłon koronek... w SUBie szersza, a w GMT węższa.

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na spotkaniu z Kolegą robiliśmy test porównawczy i mierzyliśmy suwmiarką i jeśli dobrze pamiętam, to niecały 1 mm było różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex robil piekne szczotkowanie ukosne na uszach wczesniej (Np. 16610). Nie wiem dlaczego dokonal zmiany na ten pospolity, prosty i plyciutki jak janem niezbednym robiony szlif... Tylko odswiezac, nikt nie pozna...

 

Dokładnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę dużo się różnią te uszy? Bo ma zdjęciu ciężko zauważyć: https://www.bobswatches.com/rolex-blog/wp-content/uploads/2015/09/rolex-submariner-gmt-comparison.jpg

Tu lepiej widać ; -) różnica jest subtelna ale razem z węższymi osłonami koronki nieco wyszczupla optycznie kopertę, hmm na tym zdjęciu nawet maxi dial jest jakby mniej maxi w GMT...normalnie lekki jak piórko ;-)

post-55792-0-26690900-1518202339_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w GMTM2 są cieńsze od współczesnego SUBa

Wiem oczywiście. Są odrobinę tylko węższe, w efekcie kontury tych zegarków, tarcze są niemalże identyczne a GMTM wygląda niemal jak Sub z większym blingiem.

 

I to bym zmienił przez zwężenie uszu ale w GMTM. Do poziomu EX2.

post-68982-0-91913000-1518203376_thumb.jpg

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę zawsze jak widzę EX2 white u kogoś na łapie albo na zdjęciu to mówię nie no muszę go mieć. Już dwa podejścia z pieniędzmi w kieszeni i zawsze na ręce jakoś nie gada do mnie...:( a w głowie siedzi... co za zegarek:) macie tak czasem?:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EX2 w porównaniu do Suba czy GMTM to kolos. Może to powód Twoich bezowocnych podejść ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.