Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _gosc_

Chyba będę musiał sam to sprawdzić. Szukam czegoś co założę po pracy po zdjęciu koszuli i marynarki a założę sweter lub bluzę. I ten EXP by mi pasował. Jeszcze myśle nad Speedmasterem ale obawiam się rozmiaru i czy przypadkiem za dużo nie dzieje się na tarczy.

Jednak OP przyzwyczaił mnie do spokoju ma tarczy i do idealnego wręcz rozmiaru.

 

Mam OP39 White i Speedmastera - Speedmaster nosi się jako mniejszy przez mniejszą, czarną tarczę, totalizatory stopera i takie samo l2l (a z dobrą bransoletą nawet mniejsze). Sama tarcza zaś to jak dla mnie majstersztyk wzornictwa. Na minus - tylko 50m WR, zamiast Explorerowych 100m. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem zdjecie z Notre Dame - sprzed kilku miesiecy...

 

Pytanie: czy ktos z Was kupuje Rolexy z mysla o “value retention”, czy tez nawet jako forma inwestycji? Spotykam sie czesto z ta postawa na forach zagranicznych i na kanalach YT. Sam kupujac niektore modele zastanawiam sie nad perspektywa upside, chociaz nie jest to glowne kryterium dla mnie. Mimo wszystko fajnie odsprzedac zegarek z zyskiem - pewnie dla niektorych to wspomaga hobby i pozwala na odkrycie nowych/ciekawszych zegarkow, ale stwarza tez ryzyko ogranicznenia sie tylko do jednej marki (Rolex/PP).

post-80849-0-60064700-1557085352_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moonwatch nosi się idealnie , to jest jego bardzo mocny punkt. Zarówno exp jak i moon to wg mnie takie zegarki dla fanatyków, wyznawców modeli. Spędziłem wczoraj kilka godzin z explorerem wiec się nie wypowiem fachowo ale świetnie zrobiony zegarek dla gentlemana:-). Sporo kosztuje... chyba 4+ więcej niż OP 39 oraz pewnie z 8 więcej niż moon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam OP39 White i Speedmastera - Speedmaster nosi się jako mniejszy przez mniejszą, czarną tarczę, totalizatory stopera i takie samo l2l (a z dobrą bransoletą nawet mniejsze). Sama tarcza zaś to jak dla mnie majstersztyk wzornictwa. Na minus - tylko 50m WR, zamiast Explorerowych 100m.

 

Jesli mozesz to wrzuc kiedys zdjecie porownawcze - wydaje mi sie ze moj Speedie wyczerpuje juz granice mozliwosci mojego nadgarstka, takze 39mm OP by odpadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozesz to wrzuc kiedys zdjecie porownawcze - wydaje mi sie ze moj Speedie wyczerpuje juz granice mozliwosci mojego nadgarstka, takze 39mm OP by odpadal.

Jeśli speedy Ci leży na nadgarstku to tymbardziej OP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Jeśli speedy Ci leży na nadgarstku to tymbardziej OP

Trochę tak, trochę nie. W moim przypadku oba zegarki się mieszczą na nadgarstku (16cm), ale Speedy przez nieco mniejszą tarczę, a przede wszystkim jej zagospodarowanie, po prostu wygląda na nadgarstku lepiej - stąd kusi mnie zmiana OP39 na Exp36

 

2qbrevp.png

Edytowane przez MateuszDabrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Znalazlem zdjecie z Notre Dame - sprzed kilku miesiecy...

 

Pytanie: czy ktos z Was kupuje Rolexy z mysla o “value retention”, czy tez nawet jako forma inwestycji? Spotykam sie czesto z ta postawa na forach zagranicznych i na kanalach YT. Sam kupujac niektore modele zastanawiam sie nad perspektywa upside, chociaz nie jest to glowne kryterium dla mnie. Mimo wszystko fajnie odsprzedac zegarek z zyskiem - pewnie dla niektorych to wspomaga hobby i pozwala na odkrycie nowych/ciekawszych zegarkow, ale stwarza tez ryzyko ogranicznenia sie tylko do jednej marki (Rolex/PP).

 

Ja, między innymi, z tego właśnie powodu sprzedałem swoje Rolex'y i odszedłem od tej marki. Zacząłem zauważać u siebie coś, czego nie akceptuję w tej pasji, a mianowicie "kalkulację", moim zdaniem wyklucza ona "czyste" podejście do tematu zegarków. Rolex od jakiegoś czasu kojarzy mi się tylko ze wzrostem wartości, dostępnością, miejscem na liście oczekujących wpisania na listę oczekujących i tego typu "problemami"... nie chcę brać w tym udziału. Chcę być wolny od tego typu dylematów, cieszyć się zegarkami, które mi się podobają i mieć w d*pie co będzie "kiedyś"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na Ex36 Mateusz bo on będzie leżał jak DJ36 a z tego co pamiętam to ten Tobie nie podszedł rozmiarowo. Ja mając taki sam nadgarstek jak Ty uważam, że DJ36 czy Ex36 są świetnym wyborem. Trzeba tylko przemęczyć się przez pierwsze kilka dni zanim się oko nie przestawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam OP39 White i Speedmastera - Speedmaster nosi się jako mniejszy przez mniejszą, czarną tarczę, totalizatory stopera i takie samo l2l (a z dobrą bransoletą nawet mniejsze). Sama tarcza zaś to jak dla mnie majstersztyk wzornictwa. Na minus - tylko 50m WR, zamiast Explorerowych 100m.

OP 39 White faktycznie leży i wygląda bardzo dobrze. To najbardzej czytelny model z tej serii. Jego konkurent Omega posiada w swojej ofercie równie wygodny zegarek 38mm - Railmastera z serii Trilogy 1957 z bardzo dobrą bransoletą. 040eac38b59a970b4240d6df84e3f6ce.jpge152850a35360e831d485ff58451646f.jpg Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Uważaj na Ex36 Mateusz bo on będzie leżał jak DJ36 a z tego co pamiętam to ten Tobie nie podszedł rozmiarowo. Ja mając taki sam nadgarstek jak Ty uważam, że DJ36 czy Ex36 są świetnym wyborem. Trzeba tylko przemęczyć się przez pierwsze kilka dni zanim się oko nie przestawi.

 

No fakt, średnio podszedł, ale też i właśnie było to mierzenie przez 15 sekund i to w wersji z karbowanym bezelem i jubilee. Z drugiej strony Orion 35 to najlepiej leżący na mnie zegarek, a nosiłem i Omegi/Zenithy 34mm, a nawet jakiś czas pierwszy zegarek w kosmosie - 32mm :)

 

OP 39 White faktycznie leży i wygląda bardzo dobrze. To najbardzej czytelny model z tej serii. Jego konkurent Omega posiada w swojej ofercie równie wygodny zegarek 38mm - Railmastera z serii Trilogy 1957 z bardzo dobrą bransoletą.

 

Generalnie, gdyby OP36 White miał tarcze i proporcje takie jak 39, tylko właśnie te kilka mm mniej, to bym go od razu kupił. Railmaster świetny, ale u mnie przegrał z dwóch powodów: brak sensownego WR i za dużo polerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, średnio podszedł, ale też i właśnie było to mierzenie przez 15 sekund i to w wersji z karbowanym bezelem i jubilee. Z drugiej strony Orion 35 to najlepiej leżący na mnie zegarek, a nosiłem i Omegi/Zenithy 34mm, a nawet jakiś czas pierwszy zegarek w kosmosie - 32mm :)

 

 

 

 

Pomyśl o DJ, to naprawdę świetny, uniwersalny zegar a obecność polerki nie przeszkadza (jestem podobnie jak Ty na nią wyczulony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Pomyśl o DJ, to naprawdę świetny, uniwersalny zegar a obecność polerki nie przeszkadza (jestem podobnie jak Ty na nią wyczulony).

 

Tylko DJ36 2019 z karbowanym i jubilee to już po pierwsze zupełnie inne pieniądze, a po drugie - choć na zdjęciach i cudzych nadgarstkach wygląda przepięknie - mam wrażenie, że by zupełnie do mnie nie pasował stylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko DJ36 2019 z karbowanym i jubilee to już po pierwsze zupełnie inne pieniądze, a po drugie - choć na zdjęciach i cudzych nadgarstkach wygląda przepięknie - mam wrażenie, że by zupełnie do mnie nie pasował stylem.

Który kolor tarczy?

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, między innymi, z tego właśnie powodu sprzedałem swoje Rolex'y i odszedłem od tej marki. Zacząłem zauważać u siebie coś, czego nie akceptuję w tej pasji, a mianowicie "kalkulację", moim zdaniem wyklucza ona "czyste" podejście do tematu zegarków. Rolex od jakiegoś czasu kojarzy mi się tylko ze wzrostem wartości, dostępnością, miejscem na liście oczekujących wpisania na listę oczekujących i tego typu "problemami"... nie chcę brać w tym udziału. Chcę być wolny od tego typu dylematów, cieszyć się zegarkami, które mi się podobają i mieć w d*pie co będzie "kiedyś"...

Lepiej bym tego nie ujal :)

100% w punkt moj poglad.

Niestety u mnie wystepuje taki konflikt wewnetrzny, ze sub ceramiczny za***iscie mi sie podoba i za***iscie mi sie nosi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Który kolor tarczy?

 

Póki co czarny najlepszy, jakbym miał wybierać - liczba modeli 2019 na razie dość mała. Ale to nie tyle o kolor tarczy chodzi, co o to, że jak DJ to dla mnie tylko karbowany bezel i jubilee - to dla mnie DNA tego modelu - a do tego chodzę zbyt casualowo na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co czarny najlepszy, jakbym miał wybierać - liczba modeli 2019 na razie dość mała. Ale to nie tyle o kolor tarczy chodzi, co o to, że jak DJ to dla mnie tylko karbowany bezel i jubilee - to dla mnie DNA tego modelu - a do tego chodzę zbyt casualowo na co dzień.

Czarna tarcza jest mocno sportowa , chyba w DJu jednak lepsze jasne lub niebieskie. Spróbuj konfiguracji karbowanego bezela z oyster lub odwrotnie ( jubilee i gładki bezel ) z jasną tarczą. Ta mieszanka sprawdza się w mniej i bardziej formalnych zestawieniach. Niestety obecność obydwu zdobień w nowych modelach niezależnie od rozmiaru nadaje DJowi mocno strojny charakter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna tarcza jest mocno sportowa , chyba w DJu jednak lepsze jasne lub niebieskie. Spróbuj konfiguracji karbowanego bezela z oyster lub odwrotnie ( jubilee i gładki bezel ) z jasną tarczą. Ta mieszanka sprawdza się w mniej i bardziej formalnych zestawieniach. Niestety obecność obydwu zdobień w nowych modelach niezależnie od rozmiaru nadaje DJowi mocno strojny charakter.

 

Karbowany bezel  + stalowa Jubilee to chyba tylko 3 kolory tarczy na ten moment; black, white i blue :rolleyes:  

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

W każdym razie dlatego celuję raczej w 114270 (chyba, że ktoś ma wiarygodne plotki o powrocie Expa w rozmiarze 36-37.5mm w przyszłym roku ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie dlatego celuję raczej w 114270 (chyba, że ktoś ma wiarygodne plotki o powrocie Expa w rozmiarze 36-37.5mm w przyszłym roku ;) )

 

Rozumiem, że data Tobie nie jest potrzebna?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie dlatego celuję raczej w 114270 (chyba, że ktoś ma wiarygodne plotki o powrocie Expa w rozmiarze 36-37.5mm w przyszłym roku ;) )

A mierzyłeś 39 na pasku? Nosi się jak mniejszy.

Karbowany bezel  + stalowa Jubilee to chyba tylko 3 kolory tarczy na ten moment; black, white i blue :rolleyes:

 

Eee, w 36 i 41 jest też srebrna ( mój faworyt w DJach) a z rzymskimi indeksami jeszcze jakieś bardziej kolorowe wersje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Rozumiem, że data Tobie nie jest potrzebna?

Daję radę bez spokojnie :)

 

 

A mierzyłeś 39 na pasku? Nosi się jak mniejszy.

Mierzyłem. Lepiej, ale to jeszcze nie to. No i ja jednak jestem fanem bransolet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, w 36 i 41 jest też srebrna ( mój faworyt w DJach) a z rzymskimi indeksami jeszcze jakieś bardziej kolorowe wersje

 

Sorry, w nowym 36 nie ma white, jest silver  ;)

 

White tylko z rzymskimi indeksami. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad sprzedażą :)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

Znudzil sie czy rozczarowal?Sam podchodze do tego modelu I nie wiem czy ten ,czy moze stalowy.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, między innymi, z tego właśnie powodu sprzedałem swoje Rolex'y i odszedłem od tej marki. Zacząłem zauważać u siebie coś, czego nie akceptuję w tej pasji, a mianowicie "kalkulację", moim zdaniem wyklucza ona "czyste" podejście do tematu zegarków. Rolex od jakiegoś czasu kojarzy mi się tylko ze wzrostem wartości, dostępnością, miejscem na liście oczekujących wpisania na listę oczekujących i tego typu "problemami"... nie chcę brać w tym udziału. Chcę być wolny od tego typu dylematów, cieszyć się zegarkami, które mi się podobają i mieć w d*pie co będzie "kiedyś"...

 

Nie ma nic złego w kalkulacji trendu ceny danego zegarka, tym bardziej że dobre zegarki jednak się bronią, i jeśli nie zyskują, to na pewno utrzymują cene plus korekta inflacyjna.

Mechanizmy inhouse, limitacje, ciekawe wersje, kiedy to wszystko bierzemy pod uwagę, to od razu bierzemy pod uwagę utrzymanie/wzrost ceny w przyszłości, te dwie rzeczy idą w parze.

Patrzenie w taki sposób każe nam nie kupować Portugalczyka na Ecie.

Zegarki są dość nieracjonalne, więc mimo wszystko fajnie jest mieć pewien spokój wewnątrz, że to wszystko spina się w wartościową całość.

Takie spojrzenie ułatwia też typowanie ciekawych zegarków z atrakcyjną przyszłością - teraz zdaje się jest to Tudor, inhouse, cosc, ceramiki, tytan, ciekawe rozwiązania, 70h rezerwy chodu w modelach za 3500 E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co czarny najlepszy, jakbym miał wybierać - liczba modeli 2019 na razie dość mała. Ale to nie tyle o kolor tarczy chodzi, co o to, że jak DJ to dla mnie tylko karbowany bezel i jubilee - to dla mnie DNA tego modelu - a do tego chodzę zbyt casualowo na co dzień.

 

Dlatego ja wziąłem na oryster, gładki bezel i czarna tarcza. U mnie smaczku dodaje jeszcze ruletka której w modelach 2019 już niestety poskąpili...

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.