Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie bardziej od wysokiego zegarmistrzostwa pasjonują historie tego typu: https://www.hodinkee.com/articles/opinion-being-one-watch-guy

 

Ciekawa historia, pewnie gość co patrzy na zegarek to widzi Alego :)

Składam deklarację ze idę na podobny rekord z Subem  :)

 

Czego Ci życzę! :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MY wyraził na klawiaturze to co myśli/mówi większość widząc napis seiko na zegarku, ot tajemnica.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MY wyraził na klawiaturze to co myśli/mówi większość widząc napis seiko na zegarku, ot tajemnica.

A skąd wiadomo, co myśli/mówi większość o Seiko? Na podstawie jakich badań/ankiet zbudowano tę myśl?

Edit: A może masz rację...

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo, co myśli/mówi większość o Seiko? Na podstawie jakich badań/ankiet zbudowano tę myśl?

Edit: A może masz rację...

Nie chcę się wymądrzać, ale zapewne większości ludzi Seiko kojarzy z serią 5. Czyli stosunkowo tanimi zegarkami.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek kompletny, ulubiony przez Wilsdorfa.

 

Podeślesz jakieś źródło, że był ulubionym zegarkiem? 

 

Proszę bardzo ( autor wspomina o tym we fragmencie, tuż po zdjęciach z patentem cyklopa, na artykuł natrafiłem szukając historii powstania lupki na szkle w zegarkach Rolex)

 

http://www.rolexmagazine.com/2017/12/the-complete-history-of-rolex-cyclops.html

 

Czytałeś?, ciekawe :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój krótko - jakoś od końca marca. Z mojego SUBIEKTYWNEGO punktu widzenia jest to zegar niemalże idealny funkcjonalnie. Mam na myśli rozmiar, wygodę, parametry (bo estetycznie to średnio). Jestem około 3, w porywach do 5-zegarkowcem ;) .

 

Generalnie dużo siedzę w biurze, ale ostatnio często jestem na budowie. Kopanie, wiercenie, kucie - pracuję jak zwykły robol, choć nie muszę, bo kieruję robotami, ale lubię to, i nie chce mi się tłumaczyć dlaczego przebieram się w garnitur roboczy i pracuję ze zwykłymi pracownikami. Zegarek jest w idealnym stanie, ma stałe parametry chodu - porysowana bransoleta, zapięcie i dekiel, ale koperta nienaruszona. Zapewne zaraz napiszesz "ciekawe jak długo jeszcze". Uprzedzając - nie dbam o to, bo właśnie po to go kupiłem żeby używać zegarka w takich warunkach. Mój post był wyrazem zachwytu, być może przedwcześnie, nad tym zegarkiem. Tyle.

Dziekuje. Generalnie koperta jak koperta, rysuje i niszczy sie tak samo jak każda inna ale werki w R rzeczywiscie sa pancerne i ciezko im zrobic krzywdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać, ale zapewne większości ludzi Seiko kojarzy z serią 5. Czyli stosunkowo tanimi zegarkami.

Ale to jest oczywiste Michale i nie wymaga odpowiedzi.

Nawet dla kogoś kto się nie interesuje zegarkami.

A takie pytanie pada na forum zegarkowym.... Dziwne dość .

 

Jakie badania i ankiety?, wystarczy przeczytać min jakimi powodami kierowała się firma Seiko wydzielając jako osobny "byt" Grand Seiko".

(odcięcie od wizerunku produktów budżetowych)

I jak już pisałem w innym temacie, nawet w stosunku do tych budżetowych firma podjęła kroki by podnieść ich hm, prestiż.

Zauważyli, i słusznie, że przegrywają we własnej grze-producenta, tanich dobrych zegarków, z mikrobrandami których w ostatniej dekadzie powstało setki jak nie tysiące.

Oferują one w wiekszosci dobry produkt, za relatywnie niska cenę.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Dziekuje. Generalnie koperta jak koperta, rysuje i niszczy sie tak samo jak każda inna ale werki w R rzeczywiscie sa pancerne i ciezko im zrobic krzywdę.

Tak, właśnie o to mi chodziło, choć w przypadku tego zegarka wszystkie przytrafiające się "zdarzenia" dziwnym trafem omijają kopertę. Wydaje mi się że to kwestia rozmiaru, profilu, wysokości, przylegania do nadgarstka. Najlepszy toolwatch jaki miałem.

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez hubex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto ma najdłużej Rolexa, no panowie, od ilu lat zegarek tej marki gości na nadgarstku?

Mój ponad 3 lata na nadgarstku!


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

jak juz tak z McIntoshem odwołujemy sie do tego nautilusa, to powiedzcie Panowie jaka jest cena "z metki" takiego 5711 w stali z niebieska tarczą ?

Nie ma się już do czego odwoływać, bo przyszedł moderator i pozamiatał. Co do Twojego pytania, to cena z metki kształtuje się na poziomie około 110 tys. zł, a jeszcze niedawno było około 90 tys. zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazalibyscie jakieś zegarki... 4441ca7be463ecfd6e384e6c48791cd2.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę pokazać co dziś przymierzylem. Do takiego DJa przymierzam sie od roku, a dziś do firmy wpadł znajomy z Niemieckiego oddziału z tym na ręce. No i tak jak byłem przekonany, że w końcu trafi do kolekcji, to teraz jestem prawie pewien, że to będzie mój nastepny i pewnie nie tak odległy zakup.

post-81405-0-04101600-1567154803_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foti dawaj foty Polara- świetny jest. Masz do niego jakieś kolorowe gumy?

Edytowane przez pawel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

"Złomek" - holownik z serii filmów "Auta" - twardy, niezniszczalny i zawsze na chodzie - podobnie jak zegarki Rolexa :) Nie widzę w tym porównaniu nic zdrożnego. Szrot - to już lekkie przegięcie ;) :-)

I kolejny wpis wyleciał. Moderator tnie posty jak policja konfetti na przyjazd ministra Zielińskiego.  :) Rozumiem, że zegarki Roleksa są wytrzymałe, ale to nie uprawnia do twierdzeń, że mechanizmy wykonane zgodnie z prawidłami haute horlogerie są delikatne i się rozlatują. Serena Williams rozgrywała mecze z AP na ręku i nic złego nie działo się z zegarkami, które użytkowała. Kolega nicon napisał również, że...

 

Brzydzę się ideą skomplikowania mechanizmu który ma wskazywać jedynie czas + datę dla samej komplikacji, te werki są cienkie, delikatne, ani to toolwatch ani HH, chyba z resztą same firmy się tego wstydzą ograniczając produkcję RO i Aquanauta/Nautilusa.

Narzekanie na komplikowanie mechanizmów zawierających podstawowe wskazania brzmi trochę jak żart jeżeli wyraża je miłośnik Roleksów. Rolex w mechanizmie 3235 stosuje 201 części, a więc też do najprostszych nie należy. Za przykład porównawczy można by podać kaliber Vacheron Constantin 5100 zawierający 172 części przy użyciu dwóch bębnów i zastosowaniu większej liczby kamieni łożyskowych. Skoro już porównuję to wspomnę, iż nawrotnik w wydaniu Roleksa jest bardziej skomplikowany od konstrukcji AP znanej z werków 2121 (JLC920) /3120. Nicon pisząc posta podkreślił co prawda "DLA MNIE", ale jest też rzeczywistość, o której także warto pamiętać.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Serena Williams rozgrywała mecze z AP na ręku i nic złego nie działo się z zegarkami, które użytkowała.

 To prawda, choć miała go założonego kopertą do dołu  ;) 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazalibyscie jakieś zegarki...

 

Ja mam tylko Batmana. Nie macie go jeszcze dosyć? :lol: :lol: :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To prawda, choć miała go założonego kopertą do dołu  ;)

:)

 

serenawilliams1.jpg

 

Kluczowa jest jednak druga część mojego poprzedniego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Kluczowa jest jednak druga część mojego poprzedniego posta.

Ja się na zegarkach prawie nie znam, no i co ważniejsze - nie umiem też gotować  ;)  W kwestii skomplikowanych konstrukcji i porównań AP, VC czy Patka vs Rolex, musisz rozmawiać z tymi, którzy posiadają głęboką wiedzę o zegarkach, znają ich historię, budowę, patenty, w tym te na nieomylność... 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Serena Williams rozgrywała mecze z AP na ręku i nic złego nie działo się z zegarkami, które użytkowała...

W kontekście gry w tenisa czytałem kiedyś o zegarku wyprodukowanym przez RM, i testowanym przez Rafaela Nadala

, ten tourbillon jest certyfikowany do wartości 80 G, podczas walki powietrznej pilot mysliwca doznaje przeciażenia do 10G, podczas katapultowania od 12- 22 G, najwyzsze wymuszone to 46,2 G które spowodowalo czasową slepotę i popekanie naczyń krwionośnych.

Najwyzsze jakie przeżyl czlowiek wynosilo 179,3 G-zatrzymanie samochodu przy predkosci 173km\h do zera na odcinku....66cm, co skutkowało wielozłamaniowym urazem kosci miednicy, nóg, rąk, obojczyka...

 

Przeciązenia jak i niedociązenia doświadczały choćby Omega czy 'szturmanski" Gagarina-choć w zegarkowym świecie istnieje legenda, że dla wylatujących w kosmos robiono specjalne zegarki dlatego że stan nieważkości i przeciążenie zgubnie wpływało na mechanizm i wywoływało efekt „pływającego balansu”. Jednak Szturmanskije, super zniosły i stan nieważkości i przeciążenie, Omegi bywało ulegały awarii.

 

Pytanie moje brzmi czy zegarki które używa podczas gry Serena były w jakiś sposób sprawdzane pod tym kątem, czy mechanizm wykazywał jakieś różnice niż przy tzw normalnym użytkowaniu?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zielono mi"

69174192_2335277013217111_23697585220794

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ41 to tak naprawdę niewielki casualowy zegarek. Zdjęcia nadgarstkowe "z bliska" przekłamują :):

post-80195-0-18841300-1567174872_thumb.jpgpost-80195-0-17966500-1567174873_thumb.jpg

 

EDIT: ja swój zabieram "do roboty", a pracuję fizycznie (łopata to moje podstawowe narzędzie pracy). Pierwsza rysa nie powstała jednak w trakcie wykonywania czynności służbowych tylko banalnie- "po pijaku" w zetknięciu z klamką :) :

 

post-80195-0-94480900-1567175525_thumb.jpg

Edytowane przez Tanatos70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kontekście gry w tenisa czytałem kiedyś o zegarku wyprodukowanym przez RM, i testowanym przez Rafaela Nadala

, ten tourbillon jest certyfikowany do wartości 80 G, podczas walki powietrznej pilot mysliwca doznaje przeciażenia do 10G, podczas katapultowania od 12- 22 G, najwyzsze wymuszone to 46,2 G które spowodowalo czasową slepotę i popekanie naczyń krwionośnych.

Najwyzsze jakie przeżyl czlowiek wynosilo 179,3 G-zatrzymanie samochodu przy predkosci 173km\h do zera na odcinku....66cm, co skutkowało wielozłamaniowym urazem kosci miednicy, nóg, rąk, obojczyka...

 

Przeciązenia jak i niedociązenia doświadczały choćby Omega czy 'szturmanski" Gagarina-choć w zegarkowym świecie istnieje legenda, że dla wylatujących w kosmos robiono specjalne zegarki dlatego że stan nieważkości i przeciążenie zgubnie wpływało na mechanizm i wywoływało efekt „pływającego balansu”. Jednak Szturmanskije, super zniosły i stan nieważkości i przeciążenie, Omegi bywało ulegały awarii.

 

Pytanie moje brzmi czy zegarki które używa podczas gry Serena były w jakiś sposób sprawdzane pod tym kątem, czy mechanizm wykazywał jakieś różnice niż przy tzw normalnym użytkowaniu?

 

Richard Mille zrobił już kilka modeli sygnowanych Rafael Nadal, wszystkie są totalnym ekstremum jeśli chodzi o technologię, materiały i wykonanie - wystarczy powiedzieć że to ręcznie nakręcany tourbillon o masie ok. 20g ( zegarek łącznie z paskiem! ) który bezawaryjnie wytrzymuje grę w tenisa na poziomie światowym, co prawda na prawej ręce a Nadal jest leworęczny ale prawej też się jednak używa. Nie wiem czy zegarek Sereny chodził po meczu i czy dobrze ;)  RM były testowane dla takich warunków.

Model RM 27-03 ma wytrzymywać 10 000g. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.