Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

@beniowski, ale Ty pitolisz. 😁

Używam swoich zegarków od rana do wieczora, a w nocy trafiają do pudełka. Widzisz w tym coś dziwnego?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Japonia miała dzisiaj lekką przewagę nad Szwajcarią. default_wink.png

GS-y na tym zdjęciu są świetne, zwłaszcza dwa skrajne (niebieskie tarcze). Widziałem je w wątku poświęconym tej marce. Dojrzewam powoli do tej marki. W tym roku na pewno coś będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, facecik napisał(-a):

GS-y na tym zdjęciu są świetne, zwłaszcza dwa skrajne (niebieskie tarcze). Widziałem je w wątku poświęconym tej marce. Dojrzewam powoli do tej marki. W tym roku na pewno coś będzie.

Ten z ciemno niebieską tarczą i złotym napisem jest niesamowity! 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/16/2023 at 1:13 PM, mrstatler said:

Jestem prawie jedozegarkowcem przez ten egzemplarz. Od kupna w czerwcu zabiera 90% czasu na nadgarstku.

Całkowicie rozumiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

@beniowski, ale Ty pitolisz. 😁

Używam swoich zegarków od rana do wieczora, a w nocy trafiają do pudełka. Widzisz w tym coś dziwnego?

Ja tez uzywam caly czas swoje zegarki co nie znaczy ze o nie nie dbam - mam „chusteczki” od rolexa - te ktorych oni wylacznie uzywaja i odkladam je na nie… pomiedzy deklem a bransoleta tez jest ta „chusteczka” zeby sie nie porysowal. Nie wiem czemu tak robie bo w ciagu dnia normalnie zegarki sa uzytkowane ale to jest silniejsze ode mnie😄🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Ten z ciemno niebieską tarczą i złotym napisem jest niesamowity! 

Wiem też, że wszystkie to limitki. Ciężko dostać. Chyba właściciel ma dobre układy😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, facecik napisał(-a):

Wiem też, że wszystkie to limitki. Ciężko dostać. Chyba właściciel ma dobre układy😉

Fakt, to mocny zawodnik, który potrafi wsiąść w samolot i polecieć do Japonii, kiedy tylko dostanie wezwanie na odbiór limitowanego modelu. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Nie układy a zawziętość. Z mojej strony EOT, bo to nie dotyczy tej prostej marki na R.

1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Fakt, to mocny zawodnik, który potrafi wsiąść w samolot i polecieć do Japonii, kiedy tylko dostanie wezwanie na odbiór limitowanego modelu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, beniowski napisał(-a):

Jak was czytam to się czasem zastanawiam po co wkładać zegarki, skoro się wtedy bardziej zużywają? W pudełku, odpowiednio ułożone zużywają się mniej. A już najmniej się zużywają w foliach w pudełku. 

To, że Ty masz przyjemność z haratania swoich zegarków odkładając je w niedbały sposób nie daje Ci prawa do naigrywania się z Tych, którzy przykładają większą wagę do tego, jak leżakują ich zegarki.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie a burza Wiem jaki Mario ma stosunek do zegarków, bo mam podobny, dlatego się zdziwiłem, że tak leżą, ale jak do fotki, to ok

Sam używam na codzień zegarków i łapią rysy itp., ale lubię je odłożyć tak, żeby nie łapały dodatkowych rysek czy przetarć. To nic dziwnego Do maniaka, który ogląda zegarek tylko przez szybkę w domu i nawet nie dotknie zegarka, bo wleci kurz jeszcze mi daleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co odkładać karton z piwem na dachu lub masce samochodu, skoro można położyć go obok auta. Jasne, trzeba się przy tym schylić - a to spory wysiłek, jeśli nie posiadamy funkcji z czujnikiem "na kopa".  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, facecik napisał(-a):

Ja nigdy. Dekle w moich subach są porysowane od zapięć bransolet. Są forumowicze, którzy dbają o to żeby tak nie było i w sumie to ich podziwiam. Każdy dba o swój dobytek jak tam uważa. Nie uważam rolexów za ósmy cud świata, to zegarki czysto użytkowe. Bardziej dbam o cartiery, których naprawdę mi szkoda.

 

 

U mnie bez spiny... jeśli nie siedzą w rotomacie, to zdjemując staram się odkładać bokiem i na miękkie, ale raz odłoże tak, a raz tak i tyle.

 

Edytowane przez uhck997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Japonia miała dzisiaj lekką przewagę nad Szwajcarią. default_wink.png

cddcd6cb5c9573eb18caeed6f4fd3004.jpg

Nie lubię Omegi, ale ten Snoopy jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście potrzebowali program na iOS do sprawdzania chodu zegarka, to polecam twelve o’clock. Brakowało mi takiego programu, bo wiem, że na androidzie jest dobry, który ma sporo funkcji. Wczęśniej używałem Toolwatch, ale był dość prymitywny i pokazywał odchyłki tylko od ostatniego pomiaru

Twelve o’clock ma wszystkie pomiary, można dopisać w jakiej pozycji był itp. Wersja trial pozwala na wpisanie jednego zegarka, full licencja po zainstalowaniu kosztuje tylko 5,99 zł

Mierzę w nim swoje zegarki i DJ robi robotę. Kiedy go nosiłem i odkładałem na noc na rotomat łapał mi po +2, +2,5s na dobę a jak go noszę i odkładam do pudełka cyferblatem do góry, to ma odchyłki od 0 do -0,5s na dobę, co uważam za rewelacyjny wynik



c919944dd4f86a425b3d3ec8014c7e1e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

To, że Ty masz przyjemność z haratania swoich zegarków odkładając je w niedbały sposób nie daje Ci prawa do naigrywania się z Tych, którzy przykładają większą wagę do tego, jak leżakują ich zegarki.  

To że ty podkładasz coś pomiędzy dekiel a bransoletę daje ci oczywiście prawo do posiadania wiedzy w jaki sposób ja odkładam moje zegarki i stwierdzenia idiotycznie że je „haratam”. Jeśli coś jest położone w normalny sposób, to jak ma się haratać?  Półka mi się w nocy trzęsie lub przesuwa tam i z powrotem, powodując drgania i haratanie zegarka? A co z zegarkiem na pasku? Będziemy teraz dyskutować o miękkości czy grubości filcu czy co tam jest na półce gdy takowy leżakuje? No cóż, dodam więcej: haratam je swoim nadgarstkiem, gdy ocierają się o niego podczas noszenia, straszne. Na szczęście owłosienie ręki mam niewielkie, mniejsze tarcie i rys mniej w związku z tym. Pewnie są na to jakieś tajne sposoby typu zostawienie folii na deklu tudzież golenie nadgarstka, których tu się nie ujawnia jeszcze.

Lubię internet za to, że wie o mnie więcej niż ja sam.

10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Po co odkładać karton z piwem na dachu lub masce samochodu, skoro można położyć go obok auta. Jasne, trzeba się przy tym schylić - a to spory wysiłek, jeśli nie posiadamy funkcji z czujnikiem "na kopa".  

Nie wspomniałeś o oklejeniu auta specjalną folią, to powinno pomóc na rysy.

 

Edycja: na zdjęciu zharatany, zaniedbany, źle na noc odkładany dekiel 6-letniego zegarka, którego właściciel o niego, wg internetu, nie dba. Na szczęście zegarek pójdzie w tym roku do serwisu, gdzie specjaliści Rolexa spróbują coś z tym strasznym egzemplarzem zrobić.

 

 

7652377C-7FFA-4A44-B340-027C46C85177.jpeg

4173DF86-A8F8-453F-8EE7-45C6D480A584.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wspomniałeś o oklejeniu auta specjalną folią, to powinno pomóc na rysy.
 
Edycja: na zdjęciu zharatany, zaniedbany, źle na noc odkładany dekiel 6-letniego zegarka, którego właściciel o niego, wg internetu, nie dba. Na szczęście zegarek pójdzie w tym roku do serwisu, gdzie specjaliści Rolexa spróbują coś z tym strasznym egzemplarzem zrobić.
 
 
7652377C-7FFA-4A44-B340-027C46C85177.thumb.jpeg.9848c6db02f6ac5bf33034977e26b5cd.jpeg
4173DF86-A8F8-453F-8EE7-45C6D480A584.thumb.jpeg.46f9a78d534cc223142f86a8e692a3b1.jpeg

Wiesz co każdy robi jak chce. Ja się nauczyłem już przez swoje doświadczenie, że tak nie odkładam. Nie chcesz, nie rób. Ja niestety mam zegarek, który ma przeszklony dekiel i na nieszczęście na deklu ma szkło mineralne. Złapał niefajną rysę i to prawdopodobnie od odkładania na bransoletę

Jak Ci pasuje, to odkładaj jak chcesz, ale nie uwierzę w to, że odkładany na bransolecie i na jakąś poduszkę będzie miał tyle samo rys i po danym czasie będzie wyglądał tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ niech każdy robi jak chce, każdy z nas ma inny poziom rozumienia czym jest dbanie o zegarek. Niemniej sugerowanie komuś że wie że ktoś coś robi źle i harata, (czytaj: nie dba) nigdy nie widziawszy nawet danego egzemplarza, jest chyba nadinterpretacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jestem zaskoczony, że odkładanie normalnie zegarka to ryzyko dla jego stanu. Musze zamówić te folie i tekturki. 🤣 A na poważnie, ci co zegarki zbierają, mają ich wiele pewnie traktują je jak znaczki w klaserze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie jestem zaskoczony, że odkładanie normalnie zegarka to ryzyko dla jego stanu. Musze zamówić te folie i tekturki.  A na poważnie, ci co zegarki zbierają, mają ich wiele pewnie traktują je jak znaczki w klaserze.

Raczej rzadko z klasera wyciągasz znaczki, po drugie zwykle znaczków jest więcej niż zegarków w kolekcji. Zegarki są do noszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię mocno porysowanych zegarków, ale jeśli ktoś lubi nosić takie zorane  dekle i bransolety ,to nie mam nic przeciwko. Wolnoć Tomku...😁

Odkładanie takie aby dekiel dotykał zapięcia,  to już koszmar.😉

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, beniowski napisał(-a):

To że ty podkładasz coś pomiędzy dekiel a bransoletę daje ci oczywiście prawo do posiadania wiedzy w jaki sposób ja odkładam moje zegarki i stwierdzenia idiotycznie że je „haratam”. Jeśli coś jest położone w normalny sposób, to jak ma się haratać?  Półka mi się w nocy trzęsie lub przesuwa tam i z powrotem, powodując drgania i haratanie zegarka? A co z zegarkiem na pasku? Będziemy teraz dyskutować o miękkości czy grubości filcu czy co tam jest na półce gdy takowy leżakuje? No cóż, dodam więcej: haratam je swoim nadgarstkiem, gdy ocierają się o niego podczas noszenia, straszne. Na szczęście owłosienie ręki mam niewielkie, mniejsze tarcie i rys mniej w związku z tym. Pewnie są na to jakieś tajne sposoby typu zostawienie folii na deklu tudzież golenie nadgarstka, których tu się nie ujawnia jeszcze.

Lubię internet za to, że wie o mnie więcej niż ja sam.

Nie wspomniałeś o oklejeniu auta specjalną folią, to powinno pomóc na rysy.

 

Edycja: na zdjęciu zharatany, zaniedbany, źle na noc odkładany dekiel 6-letniego zegarka, którego właściciel o niego, wg internetu, nie dba. Na szczęście zegarek pójdzie w tym roku do serwisu, gdzie specjaliści Rolexa spróbują coś z tym strasznym egzemplarzem zrobić.

 

Nie wyśmiewaj tych, którzy dbają o swoje zegarki, a nie będziesz się musiał później tłumaczył ze swoich durnych wypowiedzi. Tyle z mojej strony.  

 

Edit: skąd mam wiedzieć, że to Twój zegarek (ten ładny, nieporysowany), skoro nie ma obok pogniecionej karteczki z datą , godziną i nickiem.  😜

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w stanie zrozumieć obydwie strony …bo sam w podróży wybieram opakowania, które nie kontaktują elementów zegarka ze sobą a jak akurat nie mam to podkładam coś miękkiego między bransę a dekiel. Ale zdarzyło mi się  zarysować  zapinkę nowej  Daytony majstrując przy moto. Teraz przynajmniej z tym zegarkiem mam spokój, nie kusi żeby sprzedać 😉

Z tego co pamiętam Mariusz Twoje OCD nie jest permanentne bo nie obowiązuje gdy pracujesz w ogrodzie 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nie wyśmiewaj tych, którzy dbają o swoje zegarki, a nie będziesz się musiał później tłumaczył ze swoich durnych wypowiedzi. Tyle z mojej strony.  

 

Edit: skąd mam wiedzieć, że to Twój zegarek (ten ładny, nieporysowany), skoro nie ma obok pogniecionej karteczki z datą , godziną i nickiem.  😜

Zdążyłeś wyedytować posta, nad którego pierwotną wymową chyba trochę się zastanowiłeś. Naprawdę pisanie ludziom że jeśli nie robią tak jak ty to nie dbają o swoje zegarki jest dużą nadinterpretacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, desmo napisał(-a):

jestem w stanie zrozumieć obydwie strony …bo sam w podróży wybieram opakowania, które nie kontaktują elementów zegarka ze sobą a jak akurat nie mam to podkładam coś miękkiego między bransę a dekiel. Ale zdarzyło mi się  zarysować  zapinkę nowej  Daytony majstrując przy moto. Teraz przynajmniej z tym zegarkiem mam spokój, nie kusi żeby sprzedać 😉

Z tego co pamiętam Mariusz Twoje OCD nie jest permanentne bo nie obowiązuje gdy pracujesz w ogrodzie 🙃

Tak, bywają takie chwile, kiedy łączę dwie przyjemności, tj. w ogrodzie na ogół pracuję z moim ulubionym zegarkiem na ręce.  😊


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.