Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, takie pytanie techniczne. Moment "przeskakiwania" daty. DJ41 z nowym mechanizmem (nie wiem, czy akurat to ma znaczenie). U mnie się to dzieje między 5 a 10 min. po północy. Moment jet stały dla jednego nakręcenia. Tzn. zawsze w tym samym momencie od ostatniego wzbudzenia mechanizmu (do czasu aż nie .... hmmm. stanie). Mam dwie sprzeczne informacje "butikowe". Jedna, że o.k., druga- serwis dla pewności, bo powinno dokładnie o północy Jakie jest Wasze zdanie jako użytkowników z większym stażem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanie techniczne. Moment "przeskakiwania" daty. DJ41 z nowym mechanizmem (nie wiem, czy akurat to ma znaczenie). U mnie się to dzieje między 5 a 10 min. po północy. Moment jet stały dla jednego nakręcenia. Tzn. zawsze w tym samym momencie od ostatniego wzbudzenia mechanizmu (do czasu aż nie .... hmmm. stanie). Mam dwie sprzeczne informacje "butikowe". Jedna, że o.k., druga- serwis dla pewności, bo powinno dokładnie o północy Jakie jest Wasze zdanie jako użytkowników z większym stażem?

W moim Batmanie (werk 3186), data przeskakuje na pracującym mechanizmie zawsze w tym samym przedziale czasowym, mniej więcej 5 minut po północy.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma godziny 24 :)

Coś się zmieniło w ostatnim czasie i doba to już nie 24h? :)

 

00:00 :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa, podczas korekty czasu (dodawanie sekundy skokowe) mamy i takie wskazanie:post-109557-0-66011200-1568632562.png


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Będę spał spokojniej, choć lepiej bym się czuł gdyby data przeskakiwała dokładnie o północy, jak w mojej starej Omedze :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, gratulacje Suba, klasyka się zawsze obroni

 

U mnie też Sub, tyle że zzieleniały

 

PSX-20190915-185752.jpg

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Michał, gratulacje Suba, klasyka się zawsze obroni

 

U mnie też Sub, tyle że zzieleniały

 

Chyba było mycie. Pamiętaj, tylko bez mydła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki! Przyznam szczerze ze wziołem go tak przejsciowo bo zapisalem sie w kolejce po SD43 i mam jeszcze ok 1-2 lata czekania :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanie techniczne. Moment "przeskakiwania" daty. DJ41 z nowym mechanizmem (nie wiem, czy akurat to ma znaczenie). U mnie się to dzieje między 5 a 10 min. po północy. Moment jet stały dla jednego nakręcenia. Tzn. zawsze w tym samym momencie od ostatniego wzbudzenia mechanizmu (do czasu aż nie .... hmmm. stanie). Mam dwie sprzeczne informacje "butikowe". Jedna, że o.k., druga- serwis dla pewności, bo powinno dokładnie o północy Jakie jest Wasze zdanie jako użytkowników z większym stażem?

 U mnie ( ten sam model i mechanizm ) jest identycznie. Data się zmienia czasem w 4 minucie po północy a czasem w 6 a nawet 7 - sam nie wiem od czego to zależy. Jest ok, szperałem kiedyś po zagranicznych forach i generalnie ten typ tak ma. Ale pisali, że można to wyregulować na 00.00 - tylko po co ? Będą Ci trzymać zegarek w serwisie kilka tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzieki chłopaki! Przyznam szczerze ze wziołem go tak przejsciowo bo zapisalem sie w kolejce po SD43 i mam jeszcze ok 1-2 lata czekania :/

Dlaczego nie pomyślisz o zakupie zegarka innej firmy niż Rolex?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król jest tylko jeden, a giermka w postaci AP Muzzy już ma ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król jest tylko jeden, a giermka w postaci AP Muzzy już ma ;)

:huh:  :o  :lol: 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Król jest tylko jeden, a giermka w postaci AP Muzzy już ma ;)

 

To faktycznie zmienia postać rzeczy.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz super strzał.

 

 

Król jest tylko jeden, a giermka w postaci AP Muzzy już ma ;)

I jeszcze kilka innych. :)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król jest tylko jeden, a giermka w postaci AP Muzzy już ma ;)

I wszystko jasne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie pomyślisz o zakupie zegarka innej firmy niż Rolex?  :)

Może jak piszą Koledzy król jest jeden, ale zapytanie McIntosha nie jest bezpodstawne. Moim zdaniem przy obecnej polityce firmy coraz więcej potencjalnych nabywców "króla w koronie", zwróci swoje zainteresowanie ku innym markom. Nie każdy ma ochotę czekać kilka lat na zegarek. Jest na przykład Grand Seiko, które zyskuje coraz większe uznanie i jakościowo podobno niczym Roleksowi nie ustępuje. 

Z drugiej strony, to co niedostępne lub trudno dostępne, jawi się nam jako bardziej pożądane, a umiejętność odraczania w czasie przyjemności, to jedna z najważniejszych cech charakteru ludzi sukcesu. 


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że z tymi kolejkami to trochę bajka wymyślana przez sprzedawców . Zapisałem się na nowego datejust 41, wpłaciłem zaliczkę a dostanę przy najbliższej dostawie, ponieważ jako jedyny się zapisałem na określoną konfiguracje. Problem jest taki że oni nie potrafią powiedzieć kiedy on przyjdzie.

Większość sprzedawców jednak zmyśla mówiąc ze topowe DJ są na zapisy , moim zdaniem chcą wyciągnąć zaliczkę. Dotyczy to również podstawowych sportowych modeli jak explorer czy Milgauss gdzie jak wpłacicie zaliczkę to się okaże że jesteście numer 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Może jak piszą Koledzy król jest jeden, ale zapytanie McIntosha nie jest bezpodstawne. Moim zdaniem przy obecnej polityce firmy coraz więcej potencjalnych nabywców "króla w koronie", zwróci swoje zainteresowanie ku innym markom. Nie każdy ma ochotę czekać kilka lat na zegarek. Jest na przykład Grand Seiko, które zyskuje coraz większe uznanie i jakościowo podobno niczym Roleksowi nie ustępuje.

Mnie się ostatnio udzielił marketing Omegi w kontekście 50. rocznicy lądowania na Księżycu. Do tego obejrzałem film pt. "First Man", co mnie jeszcze bardziej "podkręciło" i tak w kontekście Roleksa rzucam pytanie. Pod jakimi względami mechanizm Omegi, a konkretnie kaliber 9300, ustępuje konstrukcjom Roleksa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejki, które miałem na myśli, są na modele z linii Professional Watches , a nie na Classic Watches.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ostatnio udzielił marketing Omegi w kontekście 50. rocznicy lądowania na Księżycu. Do tego obejrzałem film pt. "First Man", co mnie jeszcze bardziej "podkręciło" i tak w kontekście Roleksa rzucam pytanie. Pod jakimi względami mechanizm Omegi, a konkretnie kaliber 9300, ustępuje konstrukcjom Roleksa?

 

Obiecałeś... :o   ;)  :D

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/95440-klub-miłośników-zegarków-rolex/page-1476#entry2611817

 

 

Edit: Ja bym chętnie posłuchał, który werk jest lepszy i dlaczego. Ale zwolnić z danego słowa może Cię tylko Kolega @nicon...jemu ślubowałeś  ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ostatnio udzielił marketing Omegi w kontekście 50. rocznicy lądowania na Księżycu. Do tego obejrzałem film pt. "First Man", co mnie jeszcze bardziej "podkręciło" i tak w kontekście Roleksa rzucam pytanie. Pod jakimi względami mechanizm Omegi, a konkretnie kaliber 9300, ustępuje konstrukcjom Roleksa?

Kaliber 4130 Roleksa ma kilka godzin dłuższą rezerwę chodu od Omegi 9300. Poza tym nie wiem czy 9300 w czymkolwiek ustępuje 4130...


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.