Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

 

W pierwszym tygodniu posiadania 16622 po siedmiu dniach od ustawienia zegarka miałem +1s. dziennie. Bardzo przyzwoity wynik i byłem usatysfakcjonowany. W trzecim tygodniu  (w drugim nie sprawdzałem) po siedmiu dniach od poniedziałku rana do kolejnego poniedziałku mam też +1s. ale tym razem na tydzień! Nie powiem, że lekko mnie to zszokowało, bo nie spotkałem się nigdy z taką dokładnością w czymś innymi niż w kwarcu. :)

 

61IsVW4r.jpg

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W pierwszym tygodniu posiadania 16622 po siedmiu dniach od ustawienia zegarka miałem +1s. dziennie. Bardzo przyzwoity wynik i byłem usatysfakcjonowany. W trzecim tygodniu  (w drugim nie sprawdzałem) po siedmiu dniach od poniedziałku rana do kolejnego poniedziałku mam też +1s. ale tym razem na tydzień! Nie powiem, że lekko mnie to zszokowało, bo nie spotkałem się nigdy z taką dokładnością w czymś innymi niż w kwarcu. :)

 

 

 

Ja na początku też tak miałem. Mechanizm w nowym zegarku przyspiesza, ale potem jak się dotrze to powinien zacząć zwalniać. Taki wynik będzie raczej ciężko utrzymać, ale -1s na dobę jest całkiem realne w dłuższym okresie. Latem, podczas upałów możesz mieć minimalnie większe odchyłki. Piszę z własnych obserwacji.

P.S Piękny Yacht Master, gratuluję.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki choć nowy to on może i był, gdzieś tak w 2005 roku. ;)

To w takim razie masz świetnie wyregulowany zegarek, tym bardziej gratuluje. 

 

BTW. Napatrzę się na te fotki i zaczynają mi się profesjonalne Rolki podobać ( mam DJ 41 ), gmt master albo sub, tylko te ceny mnie przerażają. Trochę mi to przypomina bańkę spekulacyjną a wiadomo, że każda bańka musi kiedyś pęknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tymczasem w Singapurze:

zapisuja na wszystkie modele i sa egzemplarze do mierzenia, nie do sprzedaży

na exa i airkinga tez zapisy bo wyprzedane.

51b523738b83351d0f683b502fd0e434.jpg99c6d5ff01b9b4429aec5a6708a3b08a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez hylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

To w takim razie masz świetnie wyregulowany zegarek, tym bardziej gratuluje. 

 

BTW. Napatrzę się na te fotki i zaczynają mi się profesjonalne Rolki podobać ( mam DJ 41 ), gmt master albo sub, tylko te ceny mnie przerażają. Trochę mi to przypomina bańkę spekulacyjną a wiadomo, że każda bańka musi kiedyś pęknąć.

A ja mam dziwne przeczucie, że taniej już nie będzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwne przeczucie, że taniej już nie będzie :(

Przed "rewolucją kwarcową" też tak mówili.... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

To tylko przeczucie, niczym nie poparte. Nie widzę przesłanek żeby cokolwiek miało się zmienić w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hubex , Master Yoda

 

Tego się nigdy nie wie jak będzie z tymi cenami, ale moim zdaniem ceny profesjonalnych Rolexów za dużo i za szybko poszły w górę. Pamiętam jak kolega opowiadał, że podczas kryzysu 2008/2009 w Londynie Daytony i inne modele leżały po lombardach i nikt tego nie chciał kupować. Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By mieć rzetelnie wyrobiona opinię na jakiś temat trzeba znać wszystkie strony, nie tylko tą (naszą), przeciwną wszelkiej maści podróbkom.

Tak to widzi (komentarze w artykule) spora część społeczeństwa, a więc ludzi w których otoczeniu żyjemy.

 

Jeśli na forum miłośników zegarków pojawiają się wpisy, że seryjna podróbka za kilkaset usd jest nie do odróżnienia od oryginału, a mało kto na forum wie co to zespół balansu i jak go zidentyfikować patrząc na mechanizm, np.

 

 

A ja powiem Ci że znam może jednego człowieka co odróżni na żywo...reszta jest "mądra" widząc film na youtube.

99% zabierających głos na forum nie widziało "live" mechanizmu Rolexa czy Omegi...

Tak wyglądają realia.

 

 

Rzeczywiście. Gdzie są jakieś różnice? Przyznam się że nie widzę..

 

 

 

a dodatkowo pojawiają się wpisy tego typu, z poparciem innych miłośników / użytkowników forum - że detale i smaczki nie mają większego znaczenia:

 

 

Całe szczęście 99 proc ludzi zegarek nosi dla przyjemności noszenia, nie analizy czy jakaś płyta ma szlif  ;)

 

 

to co się dziwić "reszcie społeczeństwa", że widzą rolexa jako "zwykły" zegarek, jak każdy inny, tylko z napompowanym znaczkiem i ceną z kosmosu dla golenia baranów. 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a w jakim kontekście użyłeś cytatu z mojej wypowiedzi?

Edit: przypomnę że dotyczyła ona zdjęć najnowszego "klona" mechanizmu 8500 omegi. Więc nie bardzo rozumiem co chciałeś przekazać o mnie, o forum czy o sobie?

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Wilk - jak chcesz układać sobie klocki pod swoje tezy to rób to ze swoich cytatów a nie cudzych z innych tematów.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja nie podałem źródła - mój błąd, wypowiedzi dotyczyły seryjnych klonów mechanizmów omegi 8500 (antiquarius), bądź rolexa 3135(Master Yoda) oraz wykończenia mechanizmu omegi speedmaster Moon (eye lip).

 

Nie są to ataki personalne, przeprasza Panowie, jeśli kogoś urazilem. Zacytowalem specjalnie wypowiedzi osób, z dużym stażem, posiadających jedną z bardziej rozbudowanej wiedzy na naszym forum, od których wiele się uczę w tematyce zegarków, ale akurat tym wypowiedziom się dziwię.

 

Chciałem zwrócić uwagę na "zjawisko" coraz lepszych seryjnych podrob vs oryginałów.

 

Wg mnie dalej to jest przepaść jakościowa, szczególnie jeśli chodzi o mechanizmy.

 

W zegarmistrzostwie właśnie o szczegóły chodzi, a nie o "wygląd podobny ogólnie".

 

Piękną kontr odpowiedź pokazał np. MasterMind w temacie oceny jednego z Rolexów.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dobrze że to wyjanileś. Dla mnie osobiście jest to akurat odwrotny problem. Nie widziałem na żywo żadnego "klona", mogę opierać się tylko na zdjęciach i opiniach kolegów. Dlatego moim zadaniem otwarta dyskusja na ten temat jest ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StaryWilk, a zadałeś sobie pytanie czemu producenci oryginalnych zegarków nie zwalczają, wspierają ( ja nie słyszałem, ale pewnie jakieś ruchy "od oka" były) piętnujących przemysł podróbek?

 

Moim zdaniem jest im to na rękę, ba cieszą się z coraz doskonalszych falsyfikatów bo....mogą wtedy windować ceny za swoje produkty "pod niebiosa" - " tylko u nas po 5 letniej kolejce kupisz oryginalny zegarek jak...sprzedaż kawalerkę na Mokotowie"  :lol:


P.S Tylko grupa pasjonatów tym się interesuje, reszta, producenci oryginałów i podróbek liczą kasę i wraz z resztą społeczeństwa się śmieją z....NAS.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S Tylko grupa pasjonatów tym się interesuje, reszta, producenci oryginałów i podróbek liczą kasę i wraz z resztą społeczeństwa się śmieją z....NAS.

 

Tutaj się z Tobą zgadzam, że to z nas się śmieją, albo powinni się śmiać, bo my widzimy różnicę w szczegółach, oni nie...

 

 

@StaryWilk, a zadałeś sobie pytanie czemu producenci oryginalnych zegarków nie zwalczają, wspierają ( ja nie słyszałem, ale pewnie jakieś ruchy "od oka" były) piętnujących przemysł podróbek?

 

Moim zdaniem jest im to na rękę, ba cieszą się z coraz doskonalszych falsyfikatów bo....mogą wtedy windować ceny za swoje produkty "pod niebiosa" - " tylko u nas po 5 letniej kolejce kupisz oryginalny zegarek jak...sprzedaż kawalerkę na Mokotowie"  :lol:

 

Przenosząc terminologię z zoologi można spróbować się pobawić, która definicja najlepiej opisuje "relację" między trzema przypadkami: producentem oryginałów a producentem tanich podróbek, drogich podróbek, czy homarów:

 

Mutualizmjest to ścisłe współżycie dwóch gatunków. Gatunki przynoszą sobie nawzajem korzyści. Są tak ściśle powiązane, że nie mogą żyć bez swojej wzajemnej pomocy.

 

Protokooperacja - współżycie 2 organizmów, niekonieczne ale dające korzyści obu stronom. Może być tylko okresowe.

 

Komensalizm - daje korzyści tylko jednej populacji, gdy druga jednak nic na tym nie traci, nie szkodzi jej to.

 

Neutralizm - to typ obojętnego współżycia jednej populacji wobec drugiej, kiedy organizmy żyją w tym samym ekosystemie ale nie wchodzą w bezpośrednie relacje (np. sikorka i kaczka).

 

Konkurencja - organizmy rywalizują ze sobą o zasoby środowiska np. o światło czy pokarm. Konkurują organizmy, które żyją w tej samej niszy ekologicznej.

 

Pasożytnictwo- jedna populacja żyje kosztem drugiej, czerpiąc z niej przez długi czas pokarm.

 

Drapieżnictwo - osobniki jednego gatunku chwytają, zabijają i zjadają przedstawicieli drugiego gatunku. Drapieżnictwo jest charakterystyczne dla zwierząt ale istnieje niewielka grupa roślin owadożernych (rosiczka, muchółówka, dzbanecznik itd.), które zwabiają, obezwładniają i trawią owady.

Amensalizm - gdy populacja jednego gatunku hamuje rozwój drugiej populacji, pomimo że nie ma z tego żadnych korzyści.

 

Ale to nie ten wątek na takie dywagacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo;)b44bc008a2dab50e0e2a594335152fa5.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzepy na siłowni:)

 

To ile daje taki przepotężny SD!  :huh:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba chodzic na siłownie , wystarczy machać ręka przed komputerem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z prawą ręką? Tylko mi nie mów że... 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.