Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak leżał to się wahałem. :(

 

Ja też nie rzuciłem się na niego od razu - z tego co pamietam to jednak kilka podbić leżał. No, ale gdy już się zdecydowałem, to nie żałowałem ani chwili :)

 

  

Zapytałem bo to ułatwia datowane, wyczytałem że pojawił się w tym mechanizmie w 1972 roku.

Tak, jest idealny pod mankiet, przykleja się wręcz do nadgarstka.

Według numeru seryjnego i ich rozpisek z sieci mój to rocznik 73 lub 74 (nie mam do niego papierów).

 

A Twój - który rok? Z papierami?

 

A co do przylegania do nadgarstka to pełna zgoda - profil i grubość ma bardzo dobrà ta koperta i pod mankiet wchodzi genialnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Marku czapka z głowy trochę choruje na ten model!!!

Koniecznie pokaż parę zdjęć jak wrócisz do domu. Bo jestem ciekaw jaka tarcza MK i w ogóle stanu zachowana egzemplarza.

 

Cały czas myśle o tej referencji tyle, że już zaczyna szybować w górę zresztą jak wszystko w klasyce Vintage.

Z

 

 

O taką, zdjęcie z sieci bo poza domem jestem

 

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Według numeru seryjnego i ich rozpisek z sieci mój to rocznik 73 lub 74 (nie mam do niego papierów).

 

A Twój - który rok? Z papierami?

Mój około 1971-72.

Niestety nie.

 

@szwed

 

Ok.

No Marku, dobry strzał. Gratuluję :)

Dziękuję. 


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie naszło mnie na jakiegoś profesjonalnego Rolka. Myślę o podjęciu tej słusznej decyzji i kupieniu jakiegoś fajnego Suba, używanego, z datą obowiązkowo.. Mam pytanie, bo jakoś nie mogę tego nigdzie wygóglować.

Suby mają cały czas kaliber 3135, bodajże od 1988 roku. Czym różni się sam mechanizm w Subie powiedzmy z 2002-2005 roku a tym z 2015-2016 ? Jakieś modyfikacje wprowadzano ? 

Wiem, że kiedy Rolex wprowadził standard -2/+2 na dobę, zmodyfikowali trochę swoje mechanizmy ( jakieś koło zębate czy coś takiego ), ale mi chodzi o różnice we wcześniejszych wersjach ? Wie ktoś może ?

Różnicę w wyglądzie widać, nowsze mają większe indeksy, ceramiczny bezel, inne zapięcie w bransoletce i są niestety zdecydowanie droższe.

 

I jeszcze jedno czy warto kupić Suba ale bez papierów czy lepiej mimo wszystko dopłacić i brać komplet ?

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full set szybciej i drożej sprzedasz.

Poza tym kupno bez papierów zwiększa ryzyko.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie naszło mnie na jakiegoś profesjonalnego Rolka. Myślę o podjęciu tej słusznej decyzji i kupieniu jakiegoś fajnego Suba, używanego, z datą obowiązkowo.. Mam pytanie, bo jakoś nie mogę tego nigdzie wygóglować.

Suby mają cały czas kaliber 3135, bodajże od 1988 roku. Czym różni się sam mechanizm w Subie powiedzmy z 2002-2005 roku a tym z 2015-2016 ? Jakieś modyfikacje wprowadzano ?

Wiem, że kiedy Rolex wprowadził standard -2/+2 na dobę, zmodyfikowali trochę swoje mechanizmy ( jakieś koło zębate czy coś takiego ), ale mi chodzi o różnice we wcześniejszych wersjach ? Wie ktoś może ?

Różnicę w wyglądzie widać, nowsze mają większe indeksy, ceramiczny bezel, inne zapięcie w bransoletce i są niestety zdecydowanie droższe.

 

I jeszcze jedno czy warto kupić Suba ale bez papierów czy lepiej mimo wszystko dopłacić i brać komplet ?

Zależy ile taniej? Jeśli jest pewny i cena przyzwoita, można to rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dorian06, tropik79

 

Właśnie o to chodzi, że ja go już nie będę sprzedawał, tylko zostanie u mnie a kupiłbym tylko od zaufanego sprzedawcy mając pewność, że oryginał.

Ciekawy jestem jak z tym mechanizmem 3135, czym one się różnią w nowszych Subach od starszych i co tam się zmieniało i jak się te zmiany przekładają na precyzję i ogólnie dla użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na werk nie patrz bo nie ma sensu. Nowe mają parachromy, paraflexy a pracują jak mój 40 letni Sub na 1520. Pamiętaj, w starszych Rolexach - buy the seller ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dorian06, tropik79

 

Właśnie o to chodzi, że ja go już nie będę sprzedawał, tylko zostanie u mnie a kupiłbym tylko od zaufanego sprzedawcy mając pewność, że oryginał.

Ciekawy jestem jak z tym mechanizmem 3135, czym one się różnią w nowszych Subach od starszych i co tam się zmieniało i jak się te zmiany przekładają na precyzję i ogólnie dla użytkownika.

To tym bardziej możesz szukać okazji bez papierów. Choć w takim wypadku proponuje zakup od firmy lub sklepu z zegarkami z drugiej ręki, paragon czy faktura to w takiej sytuacji zabezpieczenie.

Werk 3135 posiadam w 14 letnim Yacht Masterze. Do wyregulowania idealnie (-5sek na dwa tygodnie) wiec polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodrum...

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario nie zastanawiałeś się nad jakimś vlogiem czy coś? Naprawdę te wątki muszą być takie przaśne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dorian06, tropik79

 

Właśnie o to chodzi, że ja go już nie będę sprzedawał, tylko zostanie u mnie a kupiłbym tylko od zaufanego sprzedawcy mając pewność, że oryginał.

...

Jak tak to ma sens kupić bez papierów.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe szczęście miała kobieta, nie dość, że Rolex, to jeszcze rzadki model

A moja kanapa produkuje jedynie skarpetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ;)

Piękna woda i pogoda  :wub:   - u nas wiatr, deszcz i 12 stopni  -_-

A Wy już sprawdzaliście czy coś w kanapę nie wpadło?

 

This Woman Found a Rare $250,000 Rolex Beneath the Cushions of Her Couch

U mnie było tylko jeden złoty i czterdzieści groszy w żółtych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony. Prezent dla żony , nie byłem do końca pewien czy będzie zadowolona. Dlatego wybrałem model 36 mm i z taką tarczą , bo gdyby miała problem , od biedy nosił bym go ja. Tarcza ani kolor damski ani męski dwie godziny nad nim siedziała i się zastanawiała czy go od foliować. Wybrałem mniejsze zło , oczekiwała zupełnie innego zegarka. Przełamała się i już go nosi ufff7107998bec31fd5e31673e9a7ea26e17.jpg90a16d9732bcf7ee2f1a07568a75d3b6.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.