Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jak się nosi drugi tylko jak się nosi taki typ zegarka. Do wyrobienia takiego zdania wystarczy. Daytona to zupełnie co innego i nie leży w kręgu moich zainteresowań bo po prostu mi się nie podoba.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Identycznie na pewno nie ale myślę że na tyle podobnie ze jak Tisell, Steinhart czy Davosa będą niewygodne to Rolex też i wtedy temat submariner-like nie będzie dla mnie istniał. Niestety jest to projekt który wywołuje tu najwięcej niezdrowych emocji, jak kiedyś było porównanie Davosy Ternos z Hulkiem to też po wyczerpaniu argumentów merytorycznych templariusze przeszli do metafizycznych a jak i tych zabrakło - do wycieczek osobistych. Jakby nie można było inaczej.

 

Kolego, zupełnie bez jakiejkolwiek tzw "napinki", jeśli Ty nie widzisz różnicy między Hulkiem a Davos'ą Ternos to nie sądzę, że znajdziesz w tym wątku zrozumienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identycznie na pewno nie ale myślę że na tyle podobnie ze jak Tisell, Steinhart czy Davosa będą niewygodne to Rolex też i wtedy temat submariner-like nie będzie dla mnie istniał. Niestety jest to projekt który wywołuje tu najwięcej niezdrowych emocji, jak kiedyś było porównanie Davosy Ternos z Hulkiem to też po wyczerpaniu argumentów merytorycznych templariusze przeszli do metafizycznych a jak i tych zabrakło - do wycieczek osobistych. Jakby nie można było inaczej.

Miałem tu nie zabierać głosu w tematyce okołohomarowej lecz zrobię to poraz ostatni.Davosa nie da Ci wrażenia podobnego na nadgarstku jak Sub z prostego powodu.Dziś oglądałem Davosę Ternos i jej bransoleta nie zwęża się ku zapięciu tak jak w Rolexie.Co innego ten drugi zegarek na literę "T":)Jakieś tu porównanie w miarę adekwatne możesz mieć.Wierz mi na słowo,że chociażby taki mały mogłoby się wydawć drobiazg stanowi o całkowicie innym odbiorze zegarka na nadgarstku jego wyważenie itd.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Curwa ale kyrk? :)

 

Wiecie może jaką dodatkową rolę pełni grawer na metalowym ringu pod szkłem?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs, taki jesteś pewien, że koperta Rolexa będzie leżała identycznie jak Tisella?

Daniel, koniecznie jeszcze przymierz cenowego odpowiednika Hulka czyli Batmana. Chyba, że nie lubisz niebieskiego. Ja nie chcę na razie się głośno wypowiadać bo po dwóch tygodniach eksploatacji moje wynurzenia nie będą brzmieć obiektywnie ale w skrócie powiem, że zegarek wyrywa każdego dnia nadal z kapci.

Batmana również brałem pod uwagę podobnie jak GMT MasterII.Jednak polerowane środkowe ogniwa bransolety to coś czego chyba "nie ogarnę" przy moim poczuciu estetyki:)

Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Z napisem Rolex ? Dodatkową ? To jedna z form utrudnienia życia producentom podróbek i ...pogorszenia walorów estetycznych oryginału...

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był modem...

 

Ale nie jestem więc,

 

Panowie, jakich warunków chodu dotyczy norma od plus dwa do minus dwa?

 

Tutaj masz cały artykuł (po angielsku). Owe widełki dotyczą podobnie do COSC maksymalnej średniej odchyłki dobowej. To jak jest to mierzone przez Rolexa podlega już interpretacji. COSC opiera się na testach samego przesłanego mechanizmu w 5 pozycjach i trzech temperaturach (COSC to -4/+6). Z tekstu wynika, że Rolo po uzyskaniu certyfikatu COSC testuje chód gdy mechanizm jest już zamknięty w kopercie i testy ponoć lepiej symulują normalne użytkowanie zegarka. I to w trakcie tych testów (przez cały proces testowania, czyli wodoszczelność, rezerwa chodu itd) zegarek ma utrzymać owo +2/-2.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był modem...

 

Ale nie jestem więc,

 

 

kolega AWI miał rację - w wakacje kota nie ma to myszy grasują ( też widać mają wakacje )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na to. To niuans z wieloma rozwiązaniami.

1. Łatwo się wielokrotnie, samodzielnie odświeża

2. Można wyszczotkować, odwracalnie

3. Jak dbasz to nie będzie się wcale mocno rysować.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zupełnie bez jakiejkolwiek tzw "napinki", jeśli Ty nie widzisz różnicy między Hulkiem a Davos'ą Ternos to nie sądzę, że znajdziesz w tym wątku zrozumienie :)

Na zrozumienie w tym wątku na pewno nie liczę ;)

Oczywiście że widzę różnice między Davosą a Hulkiem, chodziło mi o klimat dyskusji.

 

Wytłumaczę swój pomysł jeszcze tak - można sobie zapragnąć sprawdzenia jak się jeździ na rowerze szosowym, jeśli wcześniej nie miało się z takim do czynienia. Można w tym celu kupić karbonowy rower na elektronicznym osprzęcie za kilkadziesiąt tysięcy, ale kupując znacznie prostszy i tańszy też można się zorientować czy pozycja, geometria ramy, twardość, wąziutkie koła itp to w ogóle jest coś co wchodzi w grę czy nie. I jak komuś fatalnie się jeździ na Romecie i zdecydowanie lepiej czuję się na góralu to karbonowy Cannondale też tego nie zmieni, i wie że szosa to nie to. A jeśli odkryje że jest super to może kiedyś pomyśli czy na lepszym nie będzie bardziej super.

 

Dobra, starczy już tego bo raczej się nie dogadamy.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs, można sobie w ww. celu wypróbować dziesiątki nurków w tym klimacie a jednocześnie nie będących obciachową podróbą :)

 

Panowie,znaki graweru ciągnącego się wokół tarczy są jednocześnie indeksami minutowo- sekundowymi!

 

EDIT.

 

Tak jest, Nicon! Dwa miesiące temu odkryłem to dzięki temu, że Lidki DJ nie ma nawet indeksów godzinowych, nie mówiąc o minutowych. Wkurzało mnie to, że muszę czekać do pełnych kwadransów aby ustawić wskazówkę minutowa i wtedy właśnie zauważyłem, że ten grawer stanowi indeksy minutowe.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na to. To niuans z wieloma rozwiązaniami.

1. Łatwo się wielokrotnie, samodzielnie odświeża

2. Można wyszczotkować, odwracalnie

3. Jak dbasz to nie będzie się wcale mocno rysować.

1.Odświeżać(pewnie w moim przypadku często:) to trochę słabe jeśli to codzienniak z filozofią tool watch.

2.Widziałem Omegę bodajże nową AT po takim "tuningu"u jednego z forumowych kolegów ,moim skromnym zdaniem również jest to słabe poprawiać fabrykę

3.Mocno się rysuje ta bransoleta jakbyś ostrożnie nie używał.Odpal cokolwiek na youtube w roli głównej z tym zegarem i zobaczysz na każdym filmie dramatycznie wyglądające rysy.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tool watch za trzy dychy? Czy kupisz Suba czy GMTM, nie będzie to zegarek do roboty.

Nie mam się wprawdzie co wypowiadać stanowczo po 2 tygodniach ale oprócz zapięcia na bransolecie nie ma żadnych rys. A te na zapięciu rzucają się w oczy wyłącznie z bliska a nie stanowią w ogóle o wizerunku zegarka w naturalnych warunkach czyli od pół metra do kilku metrów od obserwatora.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tool watch za trzy dychy? Czy kupisz Suba czy GMTM, nie będzie to zegarek do roboty.

Nie mam się wprawdzie co wypowiadać stanowczo po 2 tygodniach ale oprócz zapięcia na bransolecie nie ma żadnych rys. A te na zapięciu rzucają się w oczy wyłącznie z bliska a nie stanowią w ogóle o wizerunku zegarka w naturalnych warunkach czyli od pół metra do kilku metrów od obserwatora.

Do roboty w sensie "fizycznej" to generalnie z szacunku do zegarka nawet "Timexa" zdejmuję.A do roboty w sensie "tej zarobkowej" jak najbardziej zakładany będzie:)

Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie jak będziesz się "wahał jak Nike" to w razie potrzeby przymiarki Batmana służę w okolicach Poznania i namawiam.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.k.i dzięki.A jak będę miał T....a na łapie to wpuścisz do chałupy:)Tak na poważnie to jak zamykam oczy to widzę dużo zielonego po dzisiejszych przymiarkach.I powiem Ci szczerze nie sądziłem,że kiedykolwiek zainteresuje się tym modelem.

post-77242-0-39670100-1468878311_thumb.jpg


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zrozumienie w tym wątku na pewno nie liczę ;)

Oczywiście że widzę różnice między Davosą a Hulkiem, chodziło mi o klimat dyskusji.

Wytłumaczę swój pomysł jeszcze tak - można sobie zapragnąć sprawdzenia jak się jeździ na rowerze szosowym, jeśli wcześniej nie miało się z takim do czynienia. Można w tym celu kupić karbonowy rower na elektronicznym osprzęcie za kilkadziesiąt tysięcy, ale kupując znacznie prostszy i tańszy też można się zorientować czy pozycja, geometria ramy, twardość, wąziutkie koła itp to w ogóle jest coś co wchodzi w grę czy nie. I jak komuś fatalnie się jeździ na Romecie i zdecydowanie lepiej czuję się na góralu to karbonowy Cannondale też tego nie zmieni, i wie że szosa to nie to. A jeśli odkryje że jest super to może kiedyś pomyśli czy na lepszym nie będzie bardziej super.

Dobra, starczy już tego bo raczej się nie dogadamy.

Nie brnij chłopie ...porównanie tak odległe od wybierania zegarka ...( nawiasem mówiąc karbonowy rower szosowy z osprzętem stworzonym aby było łatwiej i piękniej daje zupełnie odmienne postrzeganie jazdy szosowej niż jakakolwiek stalowa "kolarzówka" ) równie dobrze mógłbyś podać ulubiony na tym forum przykład motoryzacyjny lub jeszcze lepszy - pdoba Ci się Ruda Baśka z dużym biustem co mieszka w dzielnicy ambasad - co robisz - sprawdzasz czy będzie Wam dobrze z sąsiadką z parteru - też Baśką, też rudą no może z nieco mniejszym biustem ( przepraszam nieliczne koleżanki za szowinistyczny przykład )

Zegarek to w pierszym rzucie elementy estetyczne ( podoba się lub nie ) , w drugim inżynieria ( mechanizm, szlify, komplikacje...) w trzecim cena ( w stosunku do możliwości i progu psychologicznego ) i jak wszystko gra - przymiarka - jak leży ( może jakiś kolega wypożyczy - to rozwiązanie idealne ) . Nawet jak kolejność jest inna - cały czas rozmawiamy o konkretnym zegarku...a nie jego klonie wizualnym o "nieco" innych parametrach w niemal każdym wymienionym aspekcie.

Wybraliście z kolegą Tisella - trudno - ale dorabianie do tego dętych teorii na forum miłośników Rolexa - sugerując im to i owo nie przysporzy Ci fanów... I od kogo wtedy kupisz pierwszego Rolka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esteta trochę mi Ciebie żal już się robi...Proszę Cię przestań już. To jest drażniące. Od 6 lat jestem członkiem forum rolexa - rolexforums i miałem nadzieję że wreszcie dzieje się coś ciekawego w polskim necie. Zamiast tego jest trolling nie bardzo wiem w imię czego...?13e29d30b6ffc8a505cfd50dfc9d492a.jpg

Na spokojny sen...b34db83cdfc90eb00a170c1e46b1938d.jpg

Edytowane przez Janik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brnij chłopie ...porównanie tak odległe od wybierania zegarka ...( nawiasem mówiąc karbonowy rower szosowy z osprzętem stworzonym aby było łatwiej i piękniej daje zupełnie odmienne postrzeganie jazdy szosowej niż jakakolwiek stalowa "kolarzówka" ) równie dobrze mógłbyś podać ulubiony na tym forum przykład motoryzacyjny lub jeszcze lepszy - pdoba Ci się Ruda Baśka z dużym biustem co mieszka w dzielnicy ambasad - co robisz - sprawdzasz czy będzie Wam dobrze z sąsiadką z parteru - też Baśką, też rudą no może z nieco mniejszym biustem ( przepraszam nieliczne koleżanki za szowinistyczny przykład )

Zegarek to w pierszym rzucie elementy estetyczne ( podoba się lub nie ) , w drugim inżynieria ( mechanizm, szlify, komplikacje...) w trzecim cena ( w stosunku do możliwości i progu psychologicznego ) i jak wszystko gra - przymiarka - jak leży ( może jakiś kolega wypożyczy - to rozwiązanie idealne ) . Nawet jak kolejność jest inna - cały czas rozmawiamy o konkretnym zegarku...a nie jego klonie wizualnym o "nieco" innych parametrach w niemal każdym wymienionym aspekcie.

Wybraliście z kolegą Tisella - trudno - ale dorabianie do tego dętych teorii na forum miłośników Rolexa - sugerując im to i owo nie przysporzy Ci fanów... I od kogo wtedy kupisz pierwszego Rolka?

A ten dalej o tym Tisellu

Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem się nie przyznawać. Miał być z chrono24, padło na Pieśkiewicza. Brałem bo był od ręki bez czekania 5-8 tygodni... Naklejki zerwę dopiero po sprzedaży Black Bay'a :) Tutaj z księżniczką żony.176b3aa43f0b906a3818c1ebd4e2eaac.jpgc680d6414b943799ded87df3d4036267.jpg

Edytowane przez Janik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę się krzywil, marszczył, robił znak krzyża ale wpuszcze ;)

 

I Batman i Hulk mają jedną cechę wspólną - począwszy od kiepskich przez średnie po dobre warunki oświetlenia - zrazu oba wyglądają jak czarne i stopniowo odkrywają swoją niebieską i zieloną naturę. To szalenie intrygująca cecha.

 

Przy czym Hulk ma walor pod postacią tarczy ze szlifem słonecznym dzięki czemu podobnie jak np. w niebieskim Yachtmasterze nie przeszkadza brak antyrefleksu.

Szarpałbych go jak Reksio szynkę ale zielony "mniej trochę wolę";)

 

Natomiast Batman urzeka swoim podzielonym bezelem, podobny jest ewidentnie dzięki niemu tylko do siebie samego - to dla mnie przewaga nad Hulkiem. No i ma coś dzięki czemu nie wzdycham już za Pepsi - jest relatywnie mało ekspansywny dla oka a sam niebieski wyróżnik nie skreśla go przy formalnych czy eleganckich strojach tak jak czerwony.

Strzał w dziesiątkę w moim przypadku. Zegarek jedyny w swoim rodzaju ale średnio bijący po oczach i bardzo uniwersalny.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janik - Dobrze że powiększyłeś bo przez to g...e szkło ledwo widać że Rolex ;-) , no i masz piękną parkę !

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem się nie przyznawać. Miał być z chrono24, padło na Pieśkiewicza. Brałem bo był od ręki bez czekania 5-8 tygodni... Naklejki zerwę dopiero po sprzedaży Black Bay'a :) Tutaj z księżniczką żony.

Bez lupki:) Pewnie za jakiś czas stwierdzisz,że to był błąd.Będzie mi wtedy szkoda kolegi:) http://zegarkiclub.pl/forum/topic/60837-rolex-explorer-39mm/?do=findComment&comment=666432

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię juto porównanie z Black Bay'em i Explorerem. Przypominam że BB szuka domu :) A ja chce zerwać naklejki w Subie więc koledzy pomóżcie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.