Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Oglądałem dziś nową ceramiczną daytonę ( czarną ) i muszę przyznać że w porównaniu do współczesnych professionali to bardzo delikatny zegarek ( mniejsze uszy i indeksy, delikatny, dość wąski bezel ), chyba nie każdy nadgarstek przyzwyczajony do 42- 45 mm diverów czy pilotów przyjmie ten zegar. I na żywo czarny wygląda bardzo dobrze, lepiej niż na zdjęciach czy renderach.

Czwarte miejsce dopiero w kontekście liczebności na spotkaniu.

post-68982-0-50585500-1476698671_thumb.jpeg

Edited by gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

GMT Master II wyróżnia się szczególnie wśród pozostałych na zdjęciu.Fajny zegar jako jeden jedyny tak sobie myślę.

️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Nie wiem Koledzy czy wiecie, ale w środę otwierają w Poznaniu nową galerię Posnania, a w niej butik Rolexa.

Ciekawe, czy będzie jakiś specjalny upust na otwarcie? :)

Mazik miałem białego z gładkim ringiem,ale karbowaka go zniszczyła..Co do zdjęcia rolków powyżej nie sądzicie,że bransoleta na Gmt II wygląda nieco dziwnie?

Czemu dziwnie? Chodzi o to, że wygląda na wąską przy uszach?

Nie wiem czy juz ktoś pokazywał te stronę ale jest bardzo ciekawa i zawiera dużo potrzebnych informacji! Tak na początek zabawy! :)

http://thegreengmthand.com/about/useful-rolex-knowledge/#Rolex_date_wheel

Co do bezela też mi on nie pasował na początku do puki nie kupiłem DD i wtedy zaczął mi sie bardzo podobać i tak jak @Mazik pisze robi dobra robotę w zegarku i pięknie światło sie odbija! :)

Edited by szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Sanik chodziło mi o batmana,ale po przyjrzeniu się stwierdziłem,że to złudzenie optyczne wynikające z podwiniętej bransolety.

Domyślam się, stąd emotikon.

Ale może chociaż zaopatrzenie będzie w miarę na początek?

Chyba się wybiorę w weekend.

Upusty są raczej przez cały rok a i z dostępnością lepiej bo i daytony ceramicznej już trochę egzemplarzy było. Czarną nawet miałem okazję przymierzyć i jest naprawdę trudno jednoznacznie wskazać, która fajniejsza.

Edited by marr

Krótko będzie w Poznaniu Daytona ceramiczna, chyba biała.

Sam bym się przejechał żeby przymierzyć ceramicznego Suba, ale niestety mam trochę daleko a miejsca w hotelach już pewnie wyprzedane ;).

1dFQTya.png

No i tak to właśnie działa. Chce założyć szkło z antyrefleksem gustaw6666 - jest od razu tysiąc głosów , że oryginału się nie zmienia, że kundel, że profanacja itd.

Zrobi z Rolexa totalny wiatrak firma X - słowo kundel zastąpi słowo mod. Założy na rękę Lenny Kravitz - mod staje się modem za***istym.

Guest awi

Tego ja nie powiedziałem...ci co mnie znają wiedza że także jestem zwolennikiem oryginału i nie lubię MOD, Repliki itd...to że szkło zmienisz sobie...i co z tego? Jak oddam swoją żabę do serwisu Rolexa to też bym dzisiaj tylko już dostał szkło z Antytefleksem. Nadal oryginał.

Tu chodzi mi o to że Bi-Color nie jest dla mnie....gdyby Rolex jednak wypuścił Bi-Color w takiej kolorystyce to ja bym sie zastanawiał. I nie ma to nic wspólnego z Kravitzem lub coś podobnego.

A co do twojego szkła, to kup sobie AR i załóż. Zmienić zawsze możesz potem na "oryginał". Ja sobie kupiłem nowe zapakowane szkło i dodatkowo nowy zapakowany Inlay do żaby. Zastanawiam sie czy zmienić Inlay i szkło w nim. Ale fabrycznie założone części nadal mam, jakby co. Nie wiem gdzie problem.

Nie cierpię bardziej niektóre marki, udawając modele ktore po prostu są rżnięte z innych marek

Ja też tego nie znoszę. Ale jak to, Andreas że dostałbyś teraz fabryczne szkło z antyrefleksem??

Guest awi

Moja żaba (16610LV) ma Lupkę bez AR. Jakbym teraz oddał zegarka do serwisu do Rolexa i wymieniliby mi szkło, to lupa miałby już AR, bo juz nie dają "stare" szkło. Lupka była do pewnego rocznika, bez AR, wydaj mi się że przy serii V - około 2008 była zmiana na lupę z AR. 

Tak samo, jak kiedyś dostałeś serwisowe szkło (wymienione przy serwisie w Rolex), to przy laserowej koronce była dodatkowe dolaserowana literka "S" (serwis). Tak rozpoznałeś że to "nie fabryczne". Dzisiaj tej literki juz nie ma...i nie rozpoznasz, zależnie z jakiego roku jest zegarek