Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałeś ją, tylko dla wytrawnych znawców była do rozpoznania, nieprawdaż?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to była słaba podróbka.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem można powiedzieć, że jesteś dobry w tej dziedzinie, bo ja poległem. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Gołym okiem bez otwierania najłatwiej po laserowej koronie na szafirze ( grubsza , większa , w innym miejscu ) .

Korona laserowa w innym miejscu niż na godz 6.00 jeszcze nie oznacza fejk. W oryginale może i być np w przy godz 11.00....jak nie ma lupki ;)

 

Dodatkowo np laserowy grawer "RolexRolexRolex" w pierścieniu także miał różnice w grubości i "dokładności" jak i pozycjonowaniu. Normalnie każda literka powinna być nad jednej kreski minutowej. Ale to także nie zawsze było. Roczniki są bardzo ważne, bo oni nam dużo powiedzą o różnicach w różnych detalach i kiedy mogły występować, jak w ogólę. Tak jak Tomek pokazał, są pewne tarcze, jak pokazał, które dziś już noszą ksywę "lukę", opisując odstęp pomiedzy "= i 300m"

 

@bartek - zamiast €250 mogą i być jakieś darowizny, w postaci płynów, wakacje...nie nalegam na gotówkę :D

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o klasycznej koronie na "6" - na filmiku też widać że jest większa, grubsza...w oglądanym przez nas na spotkaniu egzemplarzu było tak samo , dodatkowo była nieco przesunięta w górę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, co roku wychodzą ulepszone wersje tych podróbek (w dodatku jest kilka konkurujących ze sobą fabryk i każda ma własny "wypust") tak więc ktoś by musiał co roku na takich spotkaniach "poświęcać się dla nauki" i kupować najnowsze edycje podrób (a nie są tanie) w celach edukacyjnych.

 

Większość filmików na YT prezentuje oryginały w towarzystwie podrób o żenującym poziomie wykonania. Ten filmik pozwoliłem sobie zalinkować, bo jako jeden z nielicznych pokazuje coś, co wizualnie może już konkurować z ori na tyle, by zmylić początkującego fana marki. I tak jak napisał eye_lip są na rynku lepsze zmyły, o frankenach nie wspominając.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@desmo - Filmu nie widziałem jeszcze. Mi chodziło tylko o same stwierdzenie, co do pozycji. Oryginalne nie raz mają koronke laserowa na godz "11" zamiast na "6"...ale oczywiscie nadal w odpowiedniej jakości.

 

Jak masz ją oczywiscie źle zrobioną (gruba, krzywa, nad "6", w 45 stopni), no to jest to odpowiedni znak ktory powinien wzbudzić niepokój lub jest do stwierdzenia jako fejk, masz racje.

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę dodam, że jeden z chińskich producentów podrób niedawno zapowiedział, że zacznie wypuszczać fejki w stali 904L. Na forach, gdzie ludzie się takim czymś interesują, panuje opinia, że to raczej mało prawdopodobne, ale czas pokaże.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Nie za darmo nie pokazuje się wszystkie różnicy "oryginał vs fejk" publicznie, aby tym oszustom nie ułatwić sprawę, tzn na czym powinni poopracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za darmo nie pokazuje się wszystkie różnicy "oryginał vs fejk" publicznie, aby tym oszustom nie ułatwić sprawę, tzn na czym powinni poopracować

Przy nowym modelach, zabezpieczeniach oszusci zawsze bedą krok z tyłu.

 

Gorzej ze starymi modelami, te moim zdaniem bedą 'rozgryzione' i cięzko bedzie bez dogłebnej analizy wskazać oryginalność.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andreas, od tego są fora maniaków podróbek (które co jakiś czas czytam). Tam ludzie rozkładają Rolexy na części pierwsze, jak i ich podróbki, a największy zapaleńcy korespondują z Chinami i przekazują im swoje uwagi, na zasadzie co powinno zostać poprawione w kolejnej "edycji". Przykładowo najbardziej popularny "ceramiczny Submariner" to już siódma fejk-wersja, a jego właściciele doskonale wiedzą co jest "skopane". Część moduje co się da (łącznie z wymianą mechanizmów na całkiem udanego klona 3135), część czeka na kolejne edycje, na ten moment użytkując to, co jest dostępne na rynku. Wielu z nich to posiadacze oryginałów, którym szkoda pieniędzy np. na oryginalnego hulka do kompletu itp.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co na dzień dzisiejszy można kupić za 5k funtów?

Myślałem, że tego uniknę, ale będę w Manchesterze, to mogę być też w Londynie, a akurat tyle wziąłem w rozliczeniu (po 5zł), a bank daje mi 4,8 dzisiaj. Co prawda nie jestem na kupnie, ale jakby się coś trafiło ^_^ po tej już mitycznej funtowej taniości :P

No!

 

https://youtu.be/eO08Q88lKJ4

 

Teraz wierzę, że po kryzysie nie ma śladu :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@master & yoda - macie racje....są lepsze i gorsze fejki i nawet bardzo dobre. I od stopnia fejka uzależniona jest twoja wiedza co do oryginału.

Najłatwiej mają z dodatkami, bo te można ew dokupić ale najciężej zawsze pozostaje tarcza i koperta ze swoimi fontami i detalami. I przez to że Rolex zmienia dostawcę trudniej im jest dogonić za odpowiednim detalem, pasujący do odpowiedniego rocznika. Jednak jest dużo osób którzy kupują fejka nie wiedząc o tym że to fejk...przeważnie wtedy kiedy mózg chce max oszczędzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest 7 czy 8 "wersja" cyferblatu w 116610.

Edytowane przez szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_1632.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złośliwy człek z tego Karola, takie zdjęcie w niedzielę po śniadaniu?!?

Kusiciel jeden...

:D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Tak mnie dzisiaj na wspomnienia naszło, przy porządkowaniu archiwum.

Na zdjęciu dwóch ulubieńców…ostał się tylko jeden ;)

post-64114-0-73117400-1485085482_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Podobno do kominka jest dobra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tata, daj mi coś z antyrefleksem bo poruta, godziny nie widać :(

Że jak się ta marka nazywa? Rolnix?! :D

post-68982-0-25627000-1485139953_thumb.jpg

post-68982-0-05488800-1485140021_thumb.jpg

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_1622.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.