Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

Dziekuje wszystkim! Jestem jeszcze poza i napisze na pewno wiecej jak wrócę.

 

Ale...już od dłuższego czasu wspominałem tu i tam, że jedyny ceramiczny który mnie w 100% fascynuje i podoba to DS. A 16600 jest po prostu trochy za mały, będąc świetnym zegarkiem..

 

Dlatego zdecydowałem że nie ma już co dłużej czekać i zdecydowałem teraz że nie SD tylko DS. I nie żałuje :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, nie tylko zegarka, ale i jasno sprecyzowanych poglądów jaki on ma być.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Rolex Andres! Rozmiar idealny jak na zegarek o takich możliwościach nurkowych. Ogólnie tego typu zegarki nie są małe. Kupiłbym jako zegarek sportowy choć jako jedyny to by się u mnie nie sprawdził.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się ceramiki w sportowych Roleksach nie tylko podobają ale i tworzą spójny koncept wierzchu który się nie rysuje, wraz ze szkłem bez antyrefleksu na zewnątrz.

Na duży nadgarstek super zegarek.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym DS tylko jedna rzecz mnie smuci - zegarki 100 czy 300m moga byc wykorzystane (moze tylko od czasu do czasu ale jednak) do celow do jakich zostaly stworzone, ale DS jest w 99,9% zegarkiem jak... terenowki dla "bogatych garniturowcow"... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to pokaz mozliwosci tylko ale fajnie, ze Rolex wprowadzil taki model do seryjnej produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@artme - nosimy zegarki wodoszczelne do 300m kiedy mi 5 by wystarczyło. 4000m, w tym wypadku, nie robi różnicy ;) ....reszta już tak

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@awi a jak samo szkło? Zegar jest czytelny przez nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme - nosimy zegarki wodoszczelne do 300m kiedy mi 5 by wystarczyło. 4000m, w tym wypadku, nie robi różnicy ;)

100m pozwala na plywanie w basenie itp.

Z 300m mozna juz nawet na wakacjach sobie poplywac z maska i ponurkowac glebiej uczac sie nurkowania.

Cala reszta, to juz wg mnie tylko pasja i chec noszenia czegos, czego prawdopodobnie nigdy sie nie zanurzy glebiej. DS to profesjonalna maszyna i oczywiscie mozna ja nosic dla przyjemnosci, ale mnie by chyba bylo juz glupio nosic taki "przyrzad" na reku tylko dla fanu - ale to jest moja opinia i nie uwazam, ze ci co takie cos nosza sa dziwni ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ale wtedy SD jest równie bezsensu...oczywiście nie wykorzystam jego potencjał, tak samo jak poprzedni SD i niektóre inne rzeczy w życiu też nie. Ale to nie jest kwestia w pierwszym rzędzie. Chrono nie kupujesz bo używasz codziennie totalizatory. Tak samo kiedy kupisz sobie Hulka...nie interesuje cie czy ma 100/300 czy 10000m, będąc (fikcyjnie) w tej samej kopercie, tylko jego twarz, technika, komfort itd...Są zegarki większe od niego, dlatego to dla mnie żaden argument.

 

A dla mnie DS jest technicznym dziełem...Komfort noszenia i wygląd jest 1+. Dla mnie...."więcej" zegarka nie potrzebuje.

Są inne dzieła z komplikacjami, ręcznie wykonane itd...ale jako Nurek, dla mnie Nr1.

Czytelność uważam za bardzo dobrą.

 

Nie ukrywam, uwielbiam go...a zapinka z Glidelock jest majstersztyk.

 

Dla mnie - Świetny zegarek! Oczywiście, nie każdy go lubi...i dobrze. Inaczej byłoby nudno ;)

 

Ale polecam....każdemu :D

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

@awi a jak samo szkło? Zegar jest czytelny przez nie?

Szkło jest świetne i czytelność bardzo dobra. Mam wieksze problemy z odczytaniem daty w 16610LV, gdzie w lupce się wszystko odbija.

 

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie i ja , się pochwalić , bo tu jeszcze tego nie robiłem , a chwalić się lubię :)

post-62565-0-82125200-1485819693_thumb.jpg


e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Gratuluje! Co raz wiecej EX II tu widać...fajnie

 

No to ja tez jedno

 

 

ho4t7wst.jpg

 

i co do wielkości - nie rozmiar nadgarstka tylko moim zdaniem proporcje są istotne - aczkolwiek, jest to kawał zegarka

 

28180749cz.jpg

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

coś ok 18,5. Ale mój brat ma mniej niż ja i u niego fantastycznie leży - dolny nadgarstek mojego brata

 

28180833jz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@awi - jaka jest szerokość zapięcia w tym zegarku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś ok 18,5. Ale mój brat ma mniej niż ja i u niego fantastycznie leży - dolny nadgarstek mojego brata

 

 

A macie może jakąś siostrę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16mm - odpowiem niepytany, mam nadzieję że Burns się nie obrazi.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16mm - odpowiem niepytany, mam nadzieję że Burns się nie obrazi.

Wręcz przeciwnie i powiem, że tak się po cichu domyślałem, o ile z racji komfortu nie jestem fanem szerokich bransolet bo to naprawdę idzie docenić latem ...

To uważam, że w tak dużym i przede wszystkim ciężkim klocku takie zejście do 16mm to już przegięcie - nie uważam, żeby to zapięcie stawiało dobrą przeciwwagę a przede wszystkim szeroki punkt oparcia dla tego zegarka ! Rozmawiałem już na ten temat z @gustaw666 - tylko jego Rolexy są mniejszych gabarytów.

W mojej ocenie to zapięcie będzie się wżynało w nadgarstek swoim rantem, ale nie spodziewam się innych opinii niż, że wszystko jest OK i bardzo komfortowe ;)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak by nie patrzeć, opinie praktyków są bardziej wiarygodne niż opinie teoretyków :P


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak by nie patrzeć, opinie praktyków są bardziej wiarygodne niż opinie teoretyków :P

Powiedział co wiedział - czyli niewiele  :P  :D

Chyba lepiej zwrócić uwagę na coś takiego przed wydaniem ~50k niż po.

Gdyby to było Seiko to dyskusja na 3 strony, ale u Rolex'a wszystko OK - żenujące

 

Więc @Mirosuaw walnij się na zakupy zrozumiesz o czym mowa:

 

829ef5301deed5408c-64041880.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

U mnie ma chyba 17mm ale to nic znaczącego. Jednak, gdyby sprawa tak wyglądała, że się "wcina w nadgarstek" to bądź pewny że nie tylko ja bym to potwierdził ale i reszta która go nosi. 

 

U nie się nic nie wcina ani przeszkadza ani ma brak przeciwwagę. Może u ciebie wyglądało to by inaczej. Może byś go ponosił aby się przekonać zamiast postawić "teorię" która jest zbudowana na podejrzeniach. 

 

IMO - Leży znakomicie...ale to już wiedziałem nim zakupiłem bo miałem możliwość noszenia go kilka razy.

 

Też miałem przedtem - przed próbach - pewne obawy, ale szybko się rozmyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns, a co Cię tak zażenowało? To, że Andreas jest zadowolony ze swojego zegarka?

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nie się nic nie wcina ani przeszkadza ani ma brak przeciwwagę. Może u ciebie wyglądało to by inaczej. Może byś go ponosił aby się przekonać zamiast postawić "teorię" która jest zbudowana na podejrzeniach. 

 

Żadna to teoria tylko stwierdzenie i podkreślenie faktu, również na podstawie oględzin innych produktów tej firmy, że to śmiesznie mało.

Ale w jednym się zgodzę, oględziny to nie użytkowanie - jak mi wyślesz swój zegarek :P  na miesiąc wtedy postawię obiektywną opinię,

Nie zmienia to faktu, że wiele rzeczy z zegarkach potrafi wkurzać i powodować dyskomfort więc nie widzę powodów, dla których akurat w dziale Rolex trzeba nabierać wody w usta...

Burns, a co Cię tak zażenowało? To, że Andreas jest zadowolony ze swojego zegarka?

Chyba Ciebie - ja rozmawiam o samym zegarku a nie poziomie zadowolenia Andreasa

Miras - lajki to na fejsie  :P

Jak poczujesz się z tym lepiej to zapytamy Brata Andreasa, może wtedy przestaniesz upatrywać w tym podtekst pod kierunkiem czyjegoś konkretnego zegarka  B)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.