Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

Czy jest na forum jakis DeepSea Blue?

 

 ;)

 

28320282bu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś z brązową tarczą lub innym elementem w tym kolorze:

 

Richard, bingo. Najpiękniejsza Daytona. Kosztująca ( nieprzypadkowo nie pisze, że warta) równowartość dwóch Nautilusów. I przez to pozostanie na zawsze dla mnie fantasmagorią a nie realnym kandydatem, niezależnie od przyszłego statusu finansowego.

 

Ale, ale - naprawdę uwazacie, że powinienem poświęcić Luminora na rzecz kolejnego Roleksa??

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ale, ale - naprawdę uwazacie, że powinienem poświęcić Luminora na rzecz kolejnego Roleksa??

 

Nie! PAM'a trza mieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie! PAM'a trza mieć ;)

Ale czy model gustawa, czy to poświęcenie ? Czy raczej naturalna kolej rzeczy...! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos kolejnego Roleksa w pięciocyfrowej referencji. Niechętnie z przynajmniej czterech powodów:

- bardzo lubię ceramikę

- bardzo lubię Easylink oraz Glidelock

- nie toleruję zapięcia w starszych Roleksach

- nie występuje argument znacząco niższej ceny zakupu.

 

Apropos długości zapięcia. Argument o lepszej wygodzie starego dzięki mniejszej długości uważam za piramidalną bzdurę.

 

Co z tego, że obudowa zapięcia jest krótka jak pod nią są dwie sztywne blachy które się stykają z nadgarstkiem? Tak samo długie jak w nowym zapięciu, gdzie analogicznie dwa złożone, metalowe profile (już nie blachy) też wystają spod obudowy zapięcia. Czyli w nowym obudowa też jest od nich krótsza. I wystarczy.

 

Ukuł ktoś bzdurną teorię o krótszym, starym zapięciu i jego mitycznej wygodzie a reszta powtarza, próbując racjonalizować w ten sposób swoje wybory :)

post-68982-0-37230200-1487114881_thumb.jpg

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ale czy model gustawa, czy to poświęcenie ? Czy raczej naturalna kolej rzeczy...! ;)

 

To już kwestia indywidualnych preferencji…moim zdaniem model @gustawa to nie jest oczywisty wybór na jedynego PAM'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, miałem SubaC czy SD i zapięcie w nich jest mniej wygodne niż 16160 więc słowa o bzdurnej teorii zostawiłbym po dłuższym obcowaniu z każdym z nich. 

To co wkleiłeś to pewnie zdjęcie z jakiegoś GMT Mastera gdzie zapięcie jest baaardzo krótkie.

Mój Sub:

IMG_4732.jpgupload pictures free

IMG_4733.jpgfree photo hosting

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wygląda to sobie trywialnie . Kontekst " wygody " w tym przypadku , to już pochodna szczególnego stosunku do marki chyba .

Przepraszam kolegów najmocniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wygląda przecież nijak się ma do indywidualnego poczucia wygody, więc nie bardzo rozumiem...

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , miałem na myśli , że wygląda na rozwiązanie bardzo standardowe .

Zwyczajne takie , stosowane powszechnie . Czyli przeciętnie wygodne .

Nic więcej .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że wygląda zwyczajnie to oczywiście zgoda, ale tak jak pisałem odczucia związane z wygodą są indywidualne.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wygląda to sobie trywialnie . Kontekst " wygody " w tym przypadku , to już pochodna szczególnego stosunku do marki chyba .

Przepraszam kolegów najmocniej .

W tym wypadku uprzedzenia zaprowadziły Cię w maliny - bo porównanie dokonuje się między starszym a nowszym Rolexem więc " stosunek do marki" nie rzutuje na wynik. Stereotypy to jednak silna broń, silniejsza od logiki jak się okazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że wygląda zwyczajnie to oczywiście zgoda, ale tak jak pisałem odczucia związane z wygodą są indywidualne.

 

Oczywiście , trudno się nie zgodzić . Tym bardziej , że wygoda Rolka ( w każdy wydaniu ) jest legendarna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy legendarna to nie wiem.

Mam aktualny model GMT MII i jest to bardzo wygodny zegarek, ze starszymi ref. nie miałem zbyt wiele do czynienia, więc ciężko mi wyrokować.

Są jednak na forum koledzy którzy posiadają równolegle nowsze i starsze modele lub posiadali i ich zdaniem starsze mimo wszystko są wygodniejsze, więc nie widzę powodów aby im nie wierzyć.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygoda starszego dla mnie sprowadza się do dwóch kwestii: ogniwa bransolety w środku sa "puste" przez to dużo lżejsze, koronka i osłony są mniejsze więc rzadziej wbijają się w rękę. Ale nowe mają extension link / glidelock więc bym raczej zrobił remis :)

Edytowane przez das

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się,nowy rolex pod względem wykonania niszczy starszy model.Spójrzmy na zegarek jak na biżuterię,nowe modele są dla mnie dużo bardziej atrakcyjne niż starsze,które optycznie nie odbiegają jakością od zegarków za 2 tys zł.Wiem,że wielu z Was się oburzy,ale taka jest brutalna prawda więc przyjmijcie ja z godnością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aksim to jest tak samo jak nowy Mercedes SL niszczy tego z przed 30 lat :) Myślę że inaczej są rozłożone po prostu akcenty... Przez ten blink o którym piszesz z Subem ceramicznym czułem się trochę jak nuworysz. Szczególnie jak jechałem gdzieś bardziej na zachód :) Ale jakość wykonania o wiele lepsza zgadzam się w pełni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podważam teorię, że nowe zapięcie jest mniej wygodne bo dłuższe. Natomiast istotnie- mniejsza masa starych modeli to w kontekście komfortu pozytyw.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem swojego pierwszego rolexa i jakoś szczególnie zachwycony nie jestem. Ok fajny ale miałem i w sumie mam znacznie fajniejsze. A już szczytem jest brak AR. nie pojmuje tego wprost.

Natomiast zgodzę się że ten guidelock to fajna rzecz jednak z drugiej strony zbyt wydłuża samo zapięcie i trochę jest to niewygodne. Zobaczymy. Może się pokochamy z biegiem czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podważam teorię, że nowe zapięcie jest mniej wygodne bo dłuższe. Natomiast istotnie- mniejsza masa starych modeli to w kontekście komfortu pozytyw.

Ciezko Piotr cos podwazac na podstawie zdjec.

Dla mnie stare zapiecie jest wygodniejsze jak i sam zegar ale powtarzam DLA MNIE.

Oczywistym jest ze nowe modele sa lepiej wykonane, to naturalna kolej rzeczy i nikt tu nikogo nie przekonuje przeciez, ze jest inaczej.

Niektorzy(w tym ja) wybieraja poprostu starszy model bo sie najzwyczajniej w swiecie bardziej sie podoba, a dzieki swojej wadze nosi wygodniej.

Najwazniejsze, ze jest wybor.

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku uprzedzenia zaprowadziły Cię w maliny - bo porównanie dokonuje się między starszym a nowszym Rolexem więc " stosunek do marki" nie rzutuje na wynik. Stereotypy to jednak silna broń, silniejsza od logiki jak się okazuje.

 

Nie zauważyłem tego postu .

Nadmiar emfazy kolego ( uprzedzenie , maliny , stereotyp , logika - w sensie brak ) .

Odnosiłem się tylko do zaprezentowanego przeciętnego bardzo  zapięcia z napisem Rolek .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wkurza mnie to długie zapięcie, pytanie po co tak długie jest, ja używam góra 3 stopni regulacji, mogliby to skrócić, moim zdaniem co najmniej połowa tego zapięcia jest niepotrzebna.

 

Co do jakości starszy vs nowszy, to oczywiste że jest różnica, ale nie nazwałbym jej przepaścią.

 

Np. szlify koperty są w starszym fajniejsze, zdjęcia dla zobrazowania.

 

IMG_6913.jpg

 

IMG_6912.jpg

 

Samo zapięcie, jakościowo tu już przepaść, ale starsze moim zdaniem wygląda estetyczniej :)

 

sub7.jpg

 

DSC_1560.jpg

 

starsze,które optycznie nie odbiegają jakością od zegarków za 2 tys zł

 

Który konkretnie starszy model Rolexa nie odbiega jakością od zegarków za 2 tys zl i które to zegarki, z ciekawości pytam, bez złośliwości :)


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia, które wkleił Ulotny, to stara wersja ładniejsza i zgrabniejsza. To klocowate zapięcie w nowej na cały nadgarstek to porażka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co przeszkadza długość obudowy skoro sztywne, składane profile leżące na nadgarstku są i tak dłuższe i tak samo długie jak w starych modelach?

 

Opinie o wygodzie nowych i starych zapięc opieram nie na zdjęciach tylko na maksymalnie półgodzinnych przymiarkach. Oczywiście to nie to samo co obcowanie codzienne.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.