Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jemu chodziło o "dno"

i jedno i drugie to dno ;):lol:

Krystian chyba ma rację  :) -bo niby co ma Rolex wspólnego z kwasem dezoksyrybonukleinowym? :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian chyba ma rację  :) -bo niby co ma Rolex wspólnego z kwasem dezoksyrybonukleinowym? :D

deoksyrybonukleinowym. 

On nie jest kwasem oksyrybonukleinowym w aerozolu ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę spóźnione, ale też dołączę do gratulacji nowego zegarka. Mi co prawda najbardziej z Rolexowych diverów podchodzą Sub hulk i SDDS D-Blue, no ale każdy ma inny gust i dlatego możemy tu oglądać tak wiele wspaniałych zegarków i to jest piękne :) Jeszcze raz gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Jak lupa to tylko tu  ;)

 

 

zadam moze glupie pytanie... hmm czym najlepiej czyscic zegarek?... bo troszke juz sie uswinil

post-66955-0-53429000-1421262114_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Wybór zostanie dokonany przez aklamację.

"Aklamacje"? No, to ja w takim razie skladam reklamacje i poprzez usilna inklinacje do niecheci udzielania sie za darmo czynie adnotacje ze zloze w przypadku nominowania mnie na w.w. pozycje rezygnacje :D

No, chyba ze mi dobrze zapalacicie to byc moze przyjme nominacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deoksyrybonukleinowym. 

On nie jest kwasem oksyrybonukleinowym w aerozolu ;)

No Panie farmaceuta....to podstawy biologii,użyłem dawnej nazwy.

Za encyklopedią PWN 

Kwas dezoksyrybonukleinowy (DNA) zawiera cukier D-dezoksyrybozę, a jako zasady - tyminęcytozynęadeninę i guaninę. Kwas rybonukleinowy (RNA) zawiera cukier D-rybozę i zasady: uracyl, cytozynę, adeninę i guaninę. Kwas DNA występuje w chromosomachchloroplastach i mitochondriach, a jego rolą jest przekazywanie informacji genetycznej (kod genetyczny).

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

De - oznacza że jeden tlen został odłączony, zamiast grupy hydroksylowej obecnej w rybozie, znajduje się sam atom wodoru.

nie ma dez, a jeżeli, to jest to nieakutalne. 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuje:

 

"No Panie farmaceuta....to podstawy biologii,użyłem dawnej nazwy.

Za encyklopedią PWN 

Kwas dezoksyrybonukleinowy (DNA) zawiera cukier D-dezoksyrybozę, a jako zasady - tyminęcytozynęadeninę i guaninę. Kwas rybonukleinowy (RNA) zawiera cukier D-rybozę i zasady: uracyl, cytozynę, adeninę i guaninę. Kwas DNA występuje w chromosomachchloroplastach i mitochondriach, a jego rolą jest przekazywanie informacji genetycznej (kod genetyczny).

 

Medykiem nie jestem ale zootechnikę [mgr] z Akademi Rolniczej mam :) [i nie tylko]"

 

 

Cytuje:

 

"De - oznacza że jeden tlen został odłączony, zamiast grupy hydroksylowej obecnej w rybozie, znajduje się sam atom wodoru.

nie ma dez, a jeżeli, to jest to nieakutalne."

 

Pogodze Was: deoxyribonucleic

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lupa to tylko tu  ;)

 

 

zadam moze glupie pytanie... hmm czym najlepiej czyscic zegarek?... bo troszke juz sie uswinil

Polecalbym jakis profesjonalny AR-serwis w tym celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

dzieki za odpowiedz... tak tez zrobie  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol,

A co ma lupka do sportowego DNA ? O ile ma ona pewne uzasadnienie w tych nieco bardziej klasycznych zegarach - typu DJ o tyle w pozostałych wypadkach pasuje do koncepcji sport - watcha raczej słabo. Inna sprawa z koncepcją - jak z daleka dać znać że mam na ręku "naj.... zegar świata" - tu lupka spełnia swe zadane perfekcyjnie.

Widzę ,że fan klub Omegi jak zwykle na skróty zamiast dyskutować - sięga po rozwiązania siłowe ; ) teraz opanowuje aparat , tylko patrzeć jak zmieni konstytucję...

Ty ciagle o rozpoznawalnosci Rolexa i o szpanowaniu nim, czyli o wspomnianym kiedys, galeriowym lansiku. Mi rozpoznawalnosc lupki zwisa. Zanim zaczalem sie interesowac zegarkami, jak bys mnie zapytal o to, jak wyglada Rolex, to bym nie umial odpowiedziec. Nawet jak bys usunal logo i polozyl przede mna kilka zegarkow, to bym nie umial wskazac.

 

Lupka pasuje mi idealnie do sportowego charakteru zegarka i do charakteru Rolexa. Bez niej sub oraz gmt, sa niekompletne.

 

Nie ma uzasadnienia w subie? Bedac pod woda, jak zachce ci sie sprawdzic date... To z pewnoscia latwiej odczytasz ja z lupka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma uzasadnienia w subie? Bedac pod woda, jak zachce ci sie sprawdzic date... To z pewnoscia latwiej odczytasz ja z lupka :)

A ty chcesz pod wodą tydzień spędzać :P  :D

Jednemu pasuje, drugiemu nie i pięknie. A na to, że macie z Tomkiem troszkę słabszy gust nic nie poradzicie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale się czepiliście tej lupki, jakby to co najmniej był najważniejszy element tego brzydkiego zegarka - de gustibus non disputandum est :P

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty chcesz pod wodą tydzień spędzać :P:D

Jednemu pasuje, drugiemu nie i pięknie. A na to, że macie z Tomkiem troszkę słabszy gust nic nie poradzicie :lol:

Jak zaczne sie zastanawiac, czy dzisiaj jest rocznica, to zerkne szybko na reke i juz wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że to jest jeden z elementów DNA Rolexa to zgoda...ale ze sportem związku nie widzę. Akurat 2 z 4 ikon marki ( akurat obie sportowe ) lupki z natury mieć nie powinny i nie mają.

( z wyjątkiem jednej dziwnej wersji SUBa ; ). A że marka sprytnie skorzytała z tej wizytówki...coś w niej musi być skoro nawet Krystian paradował z DJem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrowersje dotyczące lupki wiecznie żywe

Ja należę do frakcji zdecydowanych zwolenników


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Jestem właśnie na etapie zamiany Sub'a z datą na Sub'a bez daty i straszny mi robicie bałagan w głowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub z lupką bez daty to by było coś, a tak jesteście tuzinkowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na etapie zamiany Sub'a z datą na Sub'a bez daty i straszny mi robicie bałagan w głowie ;)

Bałagan to chyba miałeś jak brałeś z datą ; ) jak można psuć piękną prostotę tarczy jakimś smarkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Bałagan to chyba miałeś jak brałeś z datą ; ) jak można psuć piękną prostotę tarczy jakimś smarkiem...

I tutaj masz zupełną rację! Od początku mojego zainteresowania Sub'em bardziej podobał mi się No Date i takiego szukałem...a znalazłem z datą :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Karolem, w sportowym zegarku data musi być, a lupka to lupka, zależy od wieku użytkownika, mi by się przydała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci co daty nie widzę to powinni ostrożnie z tym sportem ; ) może wersja z pulsometrem dla ? Wasza ulubiona Omega ma piękną zegarki z tą " sportową" funkcją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.