Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje DJ-a :)

Masz teraz świetna parkę (?) :)

 

 

iPX


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy uważają, że przy DJ powinien być karbowany bezel LUB jubilee, bo przy obu jest za dużo cukru w cukrze.

 

Ja rzekłbym, że ta wersja to 100% ikony w ikonie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Witaj po ciemnej stronie mocy. Wychodzi na to że masz teraz dziadkowego Rolka i „sportowego” Patka

 

Jednak trafia w mój gust. :) Przy wyborze zegarka kierowałem się nie tylko wzornictwem, ale też zawartością wnętrza koperty. Chcąc kupić model, który nie będzie "dziadkowy" i zawiera mechanizm 3235, musiałbym wziąć Sea-Dwellera, o ile byłby dostępny, ale dla mnie to za duży zegarek. Są jeszcze dwa modele Roleksa trafiające w mój gust. To Daytona Ref. 116500LN z białą tarczą i Sky-Dweller z niebieską tarczą. W obu przypadkach czas oczekiwania przekracza granice mojej cierpliwości. Ogólnie moim docelowym Roleksem jest wymieniona wcześniej Daytona, a docelowym Patkiem Calatrava Ref. 5227. Takie dwa zegarki w zupełności by mi wystarczyły.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak trafia w mój gust. :) Przy wyborze zegarka kierowałem się nie tylko wzornictwem, ale też zawartością wnętrza koperty. Chcąc kupić model, który nie będzie "dziadkowy" i zawiera mechanizm 3235, musiałbym wziąć Sea-Dwellera, o ile byłby dostępny, ale dla mnie to za duży zegarek. Są jeszcze dwa modele Roleksa trafiające w mój gust. To Daytona Ref. 116500LN z białą tarczą i Sky-Dweller z niebieską tarczą. W obu przypadkach czas oczekiwania przekracza granice mojej cierpliwości. Ogólnie moim docelowym Roleksem jest wymieniona wcześniej Daytona, a docelowym Patkiem Calatrava Ref. 5227. Takie dwa zegarki w zupełności by mi wystarczyły. :)

A jak bransoleta Jubilee? Jakieś komentarze po całym dniu noszenia

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wygląda takie zestawienie - i bezel i bransoleta i tarcza. Dobre uzupełnienie PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Niektórzy uważają, że przy DJ powinien być karbowany bezel LUB jubilee, bo przy obu jest za dużo cukru w cukrze.

 

Ja rzekłbym, że ta wersja to 100% ikony w ikonie.

 

Uważam tak samo. Wystarczy chociażby spojrzeć na historycznego Roleksa należącego do Konrada Adenauera.

 

A jak bransoleta Jubilee? Jakieś komentarze po całym dniu noszenia

Wygodna, bardzo dobrze układa się na ręku. Szybka regulacja to również istotna zaleta. Co do precyzji pomiaru czasu, to na razie wstrzymuję się z opinią. Poczekam aż mechanizm się "rozkręci". Na starcie -1 sekunda odchyłki w ciągu 12 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY

 Ogólnie moim docelowym Roleksem jest wymieniona wcześniej Daytona, a docelowym Patkiem Calatrava Ref. 5227. Takie dwa zegarki w zupełności by mi wystarczyły.   :)

  • 0
Che  Che .smiem watpic. 
Ja myslalem ze Submariner  tez mi wystarczy. A jednk co jakis czas nosze i citizena  i xicorr-a  i T-57 i nawet ostatnio Komandirski na Nato.
Dzieki temu  jak ubiore potem Rolka to czuje wzmozona przyjemnosc. I juz marze  ze moze kiedys .... Milgauss i DJ (ale z szara tarcza)
Pozdrawiam wszystkich forumowiczow. I gratuluje zakupow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Niektórzy uważają, że przy DJ powinien być karbowany bezel LUB jubilee, bo przy obu jest za dużo cukru w cukrze.

 

Ja rzekłbym, że ta wersja to 100% ikony w ikonie.

 

 

 

Uważam tak samo. Wystarczy chociażby spojrzeć na historycznego Roleksa należącego do Konrada Adenauera.

(...)

Przede wszystkim gratuluję zakupu bardzo dobrego zegarka. :) 

Panowie, chyba wyszedł Wam jakiś skrót myślowy.

O ile wiem, to Adenauer nosił DJ podarowanego przez Wilsdorfa, a Ty kupiłeś swój zegarek w sklepie. Oczywiście to bardzo dobrze, jeżeli dla ciebie wzorem jest Adenauer, ale o co chodzi z tą ikonowatością DJ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Che  Che .smiem watpic.

Ja myslalem ze Submariner  tez mi wystarczy. A jednk co jakis czas nosze i citizena  i xicorr-a  i T-57 i nawet ostatnio Komandirski na Nato.

Dzieki temu  jak ubiore potem Rolka to czuje wzmozona przyjemnosc. I juz marze  ze moze kiedys .... Milgauss i DJ (ale z szara tarcza)

Z jednym zegarkiem też da się żyć. Jakiś czas temu miałem Royal Oak Ref. 15300ST i sprawdził się znakomicie jako uniwersalny "czasomierz".

 

Przede wszystkim gratuluję zakupu bardzo dobrego zegarka. :)

Dzięki serdeczne.  :) 

 

Panowie, chyba wyszedł Wam jakiś skrót myślowy.

O ile wiem, to Adenauer nosił DJ podarowanego przez Wilsdorfa, a Ty kupiłeś swój zegarek w sklepie. Oczywiście to bardzo dobrze, jeżeli dla ciebie wzorem jest Adenauer, ale o co chodzi z tą ikonowatością DJ?

Chodziło o zestawienie pierścienia karbowanego z bransoletą Jubilee. A co do wzorców, to mnie imponuje dorobek naukowy Alberta Einsteina oraz Isaaca Newtona.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam tak samo. Wystarczy chociażby spojrzeć na historycznego Roleksa należącego do Konrada Adenauera.

 .

Jego był w żółtym złocie - faktycznie można uznać tamto zestawienie za klasyczne ;-)

Tak czy siak konfiguracja to tylko estetyka a nowy DJ to cały poprawiony pakiet koperta/ bransoleta i mechanizm który czyni z tego zegarka mojego ulubionego Rolexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska, Poznań.

 

W dalszym ciągu wybierając pomiędzy EX a AK wybrałbym tego drugiego. Jest na żywo naprawdę fajny, oferuje obiektywnie sporo w odniesieniu do ceny, jest nienachalnie przyprawiony kolorami. Natomiast ewidentną niespójnością w nim jest nie tyle domieszka indeksów minutowych do godzinowych co brak lumy w indeksach 3,6,9.

post-68982-0-02088600-1544273610_thumb.jpeg

post-68982-0-44682500-1544273625_thumb.jpeg

post-68982-0-96294100-1544273660_thumb.jpeg

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I całe szczęście, że Rolex robi różne modele dla różnych użytkowników.

Bo dla mnie AirKing to karykatura Explorera 39 mm.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę DJ z oyster i karbowanym bezelem? Od roku zastanawiam się nad kolorem tarczy: biały, rhodium czy niebieski.

Chyba czas na wycieczkę...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

(..) nowy DJ to cały poprawiony pakiet koperta/ bransoleta i mechanizm który czyni z tego zegarka mojego ulubionego Rolexa

Zgadzam się, DJ 41 to bardzo udany model. Do mnie szczególnie przemawia ref. 126300-008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia mogę napisać że DJ41 to kameleon . Na stalowym bezelu i Oyster to ewidentnie sportowa klasyka . Bliżej do sportu niż garniturów . Co do Airkinga to moim zdaniem niedoceniany zegarek . I w gamie Rolexa chyba byłby wysoko jakość/cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę DJ z oyster i karbowanym bezelem? Od roku zastanawiam się nad kolorem tarczy: biały, rhodium czy niebieski.

Chyba czas na wycieczkę...

Jasne tarcze bardziej klasyczne , ciemne bardziej sportowe . Mierzyłem rhodium w różnych konfiguracjach i nie przkonała mnie . Jako klasyczną wolę srebrną jako sportową - niebieską, która ze szlifem słonecznym jest bezkonkurencyjna. Natomiast nie mogę wyjść z podziwu jak zmiana jednego elementu ( rozmiar, materiał, bransoleta, bezel, tarcza ) wpływa na odbiór całego zegarka.

Gdym mógł chętnie miałbym 10 konfiguracji DJa.

PS a airking to taki sposób na zagospodarowanie resztek po poprzedniej mniej udanej edycji Ex1 ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, pamiętasz, ile kosztował czarny Milgauss?


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, pamiętasz, ile kosztował czarny Milgauss?

33090 cena na dole zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33090 cena na dole zdjęcia

Dzięki, nie zauważyłem.

Teraz wysokość rabatów jest różna na różne modele?

Edytowane przez lukebor

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie zauważyłem.

Teraz wysokość rabatów jest różna na różne modele?

Rabaty są przyznawane indywidualnie w zależności od modelu zegarka i statusu klienta i są niższe w porównaniu do poprzednich miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Słyszałem ze się pozmieniało, ale rozumiem ze indywidualnie trzeba się dogadywać w salonach...

 

 

iPX


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jasne tarcze bardziej klasyczne , ciemne bardziej sportowe . Mierzyłem rhodium w różnych konfiguracjach i nie przkonała mnie . Jako klasyczną wolę srebrną jako sportową - niebieską, która ze szlifem słonecznym jest bezkonkurencyjna.

 

Srebrna tarcza też ma niezły potencjał. Widać to na porządnie zrobionych zdjęciach...

 

8CB9088.jpg

 

8CB9125.jpg

 

BTW, to nie jest szlif słoneczny tylko promienisty.  :)

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa...” odbija słońce - słoneczny, wygląda jak promienie - promienisty” - tyle że ten też odbija ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Tak, jak napisał Robert wybór jednej wersji DJ'a jest tak karkołomny, że dla mnie, na dzisiaj, niemożliwy ;) Od dłuższego czasu robię podejście do tego modelu i nie jestem w stanie wybrać konkretnej konfiguracji. Mam kilka mocnych pozycji i co przymiarka, to faworyt się zmienia... chyba muszę "dorosnąć" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.