Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku Rolexa powiedzenie "kupię sobie zegarek" nabiera nowego znaczenia :)

Ciekawe czy tak bardzo wzrósł popyt na Rolexy i nie wyrabiają z produkcją, czy to celowa zagrywka, żeby uczynić produkt jeszcze bardziej pożądany.

Nie ma dowodów na to że Rolex obniżył produkcję ale takie są ogólne sygnały . Rownolegle popyt , zwłaszcza azjatycki podobno wzrósł . Będąc w kilku salonach R w Paryżu w ostatnich dniach , w każdym widziałem grupki turystów ze skośnymi oczkami, byli podekscytowani tymi resztkami z Pańskiego stołu . Sprzedawczyni w każdym butiku przynajmniej jedna osoba również ze skośnymi oczkami. Chyba po falii bogatych ruskich , mamy potop chiński :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w miastach takich jak Paryż czy Rzym praktycznie w każdym salonie jest osoba mówiąca po chińsku. Obywatele Państwa Środka masowo kupują w Europie, także ze względu na zwrot VAT. Ostatnio w Paryżu przy mnie pewien Chińczyk dokonał zakupu zegarka za ponad 100k euro. A w Chanel Chinki się prawie biły o torebki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dowodów na to że Rolex obniżył produkcję ale takie są ogólne sygnały . Rownolegle popyt , zwłaszcza azjatycki podobno wzrósł . Będąc w kilku salonach R w Paryżu w ostatnich dniach , w każdym widziałem grupki turystów ze skośnymi oczkami, byli podekscytowani tymi resztkami z Pańskiego stołu . Sprzedawczyni w każdym butiku przynajmniej jedna osoba również ze skośnymi oczkami. Chyba po falii bogatych ruskich , mamy potop chiński :-)

Cała produkcja ostatnich miesięcy poszła w nowości aby po BaselWorld zalać rynek  :lol:  :D  ;)  a na poważnie to masz rację, gdzieś wyczytałem,że wypuszczaja więcej niż do tej pory na rynki azjatyckie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ma to sens, Europe to jest miejsce gdzie starzy ludzie umierają, w Chinach jest życie  B). Chinole nas wykupią, zegarki to tylko jeden z objawów.

Znajomy zajmuje się silnikami, projektowaniem, alternatywne źródła energii ich magazynowanie  i takie tam  - był ostatnio pół roku za Wielkim Murem i przykre ale stwierdził, że Europa jest daleko, daleko. Jak stwierdził, technologią wyprzedzają nas o kilka dobrych lat a w tej branży  to jest przepaść  :( już nie tylko podróbki ( z wyłączeniem zegarków oczywiście  ;) - ale podróby te też robią najlepsze  :ph34r:  )

Edytowane przez Andrzej1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Czy ktoś z Was prosił o zwrot zaliczki z zegarek? Pojawił się nowy sub panerai z czarnym bezelem w rozsądnym dla mnie rozmiarze, i nie wiem czy nie poprosić w roleksie o wycofanie zamówienia, dołożyć trochę i kupić właśnie takiego divera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Lepiej sprzedaj miejsce w kolejce za dwukrotność kwoty zaliczki ;) ... teraz samo stanie w kolejce po Rolex'a to już wyższy status społeczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was prosił o zwrot zaliczki z zegarek? Pojawił się nowy sub panerai z czarnym bezelem w rozsądnym dla mnie rozmiarze, i nie wiem czy nie poprosić w roleksie o wycofanie zamówienia, dołożyć trochę i kupić właśnie takiego divera.

Za ile sprzedaż miejsce ?

:)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ile sprzedaż miejsce ?

:)

Nie zapytasz nawet na co się zapisał? :-)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Za ile sprzedaż miejsce ?

:)

Pytasz nie wiedząc na co się zapisałem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz nie wiedząc na co się zapisałem? ;)

W tych czasach nie ważne na co , ważne ze możesz mieć dobre miejsce.

:)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

W tych czasach nie ważne na co , ważne ze możesz mieć dobre miejsce.

:)

No normalnie jak przed 1989 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Niestety ledwie mieszczę się w pierwszej stopięćdziesiątce. Długie czekanie się zapowiada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ledwie mieszczę się w pierwszej stopięćdziesiątce. Długie czekanie się zapowiada...

W sytuacji gdy już nie przyjmują zapisów to i tak nie jest źle.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sprzedaj miejsce w kolejce za dwukrotność kwoty zaliczki ;) ... teraz samo stanie w kolejce po Rolex'a to już wyższy status społeczny :D

 

to juz by było kompletnie cos nie tak jakbysmy handlowali miejscami w kolejkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz by było kompletnie cos nie tak jakbysmy handlowali miejscami w kolejkach...

Teraz tez chyba nie jest normalnie.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Ale na co nie przyjmują? Jak się zapisywałem to na pepsiaka i dajtonę nie można już było się wpisać. Zmieniło się coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

to juz by było kompletnie cos nie tak jakbysmy handlowali miejscami w kolejkach...

 

To szaleństwo przybrało już takie rozmiary, że nic mnie już nie zdziwi... a pisałem oczywiście z przymrużeniem oka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was prosił o zwrot zaliczki z zegarek? Pojawił się nowy sub panerai z czarnym bezelem w rozsądnym dla mnie rozmiarze, i nie wiem czy nie poprosić w roleksie o wycofanie zamówienia, dołożyć trochę i kupić właśnie takiego divera.

Ja wycofałem zaliczke i to jest oczywiscie nie problem.

Ty zamowiles chyba Hulka?

Nie wiem czy Cie ratuje te 4k czy ile tam, ale moze lepiej niech lezy u nich. Ja zrezygnowalem z powodow ideologicznych, czyli ze czekac nie bede. Rolex to jednak nie ten kaliber na ktory jestem sklonny czekac i magia zkupu na dworcu na mnie nie dziala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy nowa polityka kruka co do kolejek cos zmieni. Mam nadzieje ze tak :)

 

Tak w ogole to jak to teraz jest z kartami platinium na rolexa? Wiem ze rabat to max 4% teraz, a pkt na karte dodaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Ja wycofałem zaliczke i to jest oczywiscie nie problem.

Ty zamowiles chyba Hulka?

Nie wiem czy Cie ratuje te 4k czy ile tam, ale moze lepiej niech lezy u nich. Ja zrezygnowalem z powodow ideologicznych, czyli ze czekac nie bede. Rolex to jednak nie ten kaliber na ktory jestem sklonny czekac i magia zkupu na dworcu na mnie nie dziala ;)

Nie ratuje mnie ta zaliczka, ale jak czytam Wasze posty, to zaczynam się wk***iać. Chciałem wreszcie sprawdzić tę markę, ale jak mam czekać 4-5 (!?) lat, to ja to pier**lę. Brakuje mi zegarka na basen. Zakup od ręki też mi nie pasuje, bo będę potrzebował kaski na inne cele, ale jest możliwy. Poczekam jeszcze trochę, powiedzmy do końca roku i wtedy zdecyduję co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Byłem dzisiaj w butiku Roleksa. Zapytałem o interesujące mnie modele zegarków i dowiedziałem się, że na żadną listę oczekujących mnie nie zapiszą, bo wszystkie listy są zamknięte. Zapytałem o deklarację zakupu nowego GMT-Master II Ref. 126710BLNR, ale na tej liście jest już około pół tysiąca zapisanych osób, więc uznałem, że kontynuowanie tematu nie ma sensu. To, co obecnie się dzieje jest poniżej mojej godności, dlatego nie mam zamiaru uczestniczyć w tym szaleństwie. Na modelu Datejust 41 kończę przygodę z Roleksem i wracam do ulubionego "haute horlogerie", gdzie interesujący mnie zegarek mogę mieć od ręki albo poczekać na dostawę około 5 tygodni z pewnością, że zegarek otrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.