Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Od rana kalibruje u siebie termometr. Zaznaczę, że robię to z bardzo dokładnym i profesjonalnym termometrem, który używam w pracy.

To co zauważyłem:

Termometr w Rangemanie jest baaardzo wolny. Aby zmierzyć temperaturę gdziekolwiek trzeba czekać kilka a nawet kilkanaście minut. Przykład: Mając go na ręce i wchodząc do chłodni gdzie jest 4 st termometr zbijał temperaturę właśnie te kilka minut. Długo.

W chłodni poleżał pół godziny i po wyciągnięciu go powracał do temperatury otoczenia kolejne kilkanaście minut. Długo.

Obecnie kalibruje go w temperaturze pokojowej i po każdej kalibracji ma odchyłkę do 1 st na minus.

 

Po kalibracji zegarka poza nadgarskiem temperatura ustabilizowala sie na 23.2 st po powiedzmy 30 minutach.

Po tym czasie i z tą temperaturą założyłem zegarek na rękę i po kolejnych 30 minutach zegarek wskazuje 26.5 st. czyli ręka ogrzała go o 3.3 st.

 

Wszystko dzieje sie w tym samym powieszczeniu.

 

Podsumowując:

Dokładność myślę, że całkiem dobrze.

Szybkość tragedia.

 

Jak u Was się zachowuje? Próbowaliście go kalibrować?

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Zegarownia nie ma koloru który mi się podoba. Jak na złość. Bo wszystkie inne są.  :)

 

Jakiś inny sklep, który możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dałbym tyle za tego sikora i nie chodzi o to, że nie mam kasy :).

O wiele korzystniej wychodzi zakup GW-3000M w podobnych barwach za 30% tej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep jak sklep, przysyła towar i tyle. Jak masz obawy to sprawdź opinie o sklepie w necie (np. na opineo.pl), ewentualnie zamów za pobraniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Termometr w Rangemanie jest baaardzo wolny. Aby zmierzyć temperaturę gdziekolwiek trzeba czekać kilka a nawet kilkanaście minut.

Tak naprawdę termometr w zegarku podaje temperaturę... samego zegarka, a nie otoczenia. Przy tym im bardziej masywny, obudowany i zabezpieczony przed wpływem czynników zewnetrznych jest zegarek, tym dłużej trwa wyrównanie się temperatury przedmiotu z otoczeniem. Także to normalne zjawisko. W instrukcji Casio podaje czas pół godziny jak mnie pamięć nie myli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie w instrukcji jest to ujete, okolo 30minut aby zegarek zalapal prawidlowa temperature. Obecnie mam 2 zegarki Casio z termometrem, Rangemana tez juz przerobilem i w kazdym z nich termometr dziala tak samo, rangeman nie jest pod tym wzgledem jakis wyjatkowy.

Generalnie pomiar temperatury w zegarku jest tylko orientacyjny. Ile bys go nie kalibrowal i porownywal z innymi termometrami to zawsze bedzie jakas odchylka po pewnym czasie. Ma na to wplyw kazdorazowa zmiana temperatury otoczenia i temperatura ciala ktora niby jest stala ale i tak zegarek po skalibrowaniu bedzie pokazywal rozne wartosci w zaleznosci w jakim otoczeniu sie znajdziesz. No chyba ze za kazdym razem przy sprawdzaniu temperatury bedziesz go kalibrowac tylko po to aby miec idealny odczyt.

Dlamnie to taki bajer ktory traktuje orientacyjnie.

Bardziej juz sprawdza sie barometr.

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldzior, nie wiem czy chodzi Ci o dokładność wskazań termometra w Range w sytuacji gdy zegarek jest zdjęty z reki i "podgrzewany" i "schładzany" co powoduje jakieś odchyłki po każdej powtórce, czy o próbę ustawienia zegarka tak, żeby na ręku pokazywał temperaturę otoczenia :rolleyes:. Bo w tym drugim przypadku według mnie to marne szanse :( . Temperatura ciała jest stała, ale temperatura wierzchu skóry (czyli tego z czym styka się dekielek zegarka) już niekoniecznie i na nią również ma wpływ temperatura otoczenia. Niektórzy ludzie maja bardzo zimne ręce, ale temperaturę ciała napewno maja zblizoną do 36,6. Poza tym, moim zdaniem temperatura odziaływania ręki na zegarek nie jest wartością stała którą można odjąć, żeby uzuskać temperaturę otoczenia. Przykładem tego co zaobserwowałeś - (jeżeli nawet założymy, że ręka oddziaływuje na zegarek temperaturą 36,6 st.) w otoczeniu jest temperatura 23,2st. a po założeniu na rękę zegarek ogrzał się o 3,3st. i wskazywał 25,5st. Jeżeli skalibrujemy o tą wartość zegarek, czyli o 3,3st. zminieszymy wartość pokazywanej temperatury, to w sytuacji kiedy w otoczeniu będzie 36,6 czyli i ręka i otoczenie będzie miało taka samą temperaturę, czyli ręka nie będzie już odziaływać, to wtedy zegarek będzie nam wskazywał 33,3st. zamiast 36,6 st. bo o 3,3 st. bedzie zmniejszone. Czyli już wskazenie będzie błędne o 3,3st. . Poza tym w temperaturze powyżej 36,6 czyli np. 40 st. ręka będzie wręcz studzić zegarek a nie go grzać, czyli zegarek nie osiągnie tych 40st. a my jeszcze mamy na nim odjęte 3,3 st. W takim przypadku błąd będzie już większy niż 3,3st. Tak jak napisałem powyżej, wydaje mi się, że temperatura z jaką ręka oddziaływuje na zegarek nie jest wartością stałą, o którą można sobie skalibrować tak, żeby pokazywał temperaturę otoczenia i dopuki czujnik termometru nie będzie w takim miejscu, żeby nie odziaływał na niego ręka (np.wierzch zegarka odizolowany jakimś kiepskim przeodnikiem cieplnym od ręki i wnętrza zegarka) doputy na ręku będzie nie do wykorzystania, gdyż będzie wskazywał temperaturę z sufitu :( .  

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przerabiałem w Risemanie kalibrację na ręku i powiem że po prostu to nie ma sensu! Zawsze będą jakieś różnicę w zależności od rodzaju otoczenia a wpływu ciepła nadgarstka na zegarek, który dodatkowo będzie w ruchu.

Nie ma szans na prawidłowe odczyty na ręku przy zmianie położenia i pomieszczenia.

Jak chcesz odczytać temperaturę w pomieszczeniu to zdejmujesz zegarek na minimum 30 minut, zresztą tak sama instrukcja podaję i nic nie mówi o kalibracji na ręku, bo po prostu nie będzie wiarygodna.

A sama możliwość kalibracji czujnika temperatury jest po to jakby byłaby znacząca różnica wskazań z innymi źródłami.

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio zastanawiałem się nad inną funkcją Range - wskazaniem wschodu i zachodu słońca. Jak wiadomo, w ubiegły weekend miała miejsce zmiana czasu z letniego na zimowy o 1h. Dziś mój Range wskazuje, że przed zmiana 25.10.2014 wschód był o 6:18 a zachód o 16:21, natomiast po zmianie czyli 26.10.2014 wschód słońca był o 6:20 a zachód o 16:19. To gdzie w takim razie ta godzina różnicy? Niestety nie sprawdziłem jakie wskazania były przed zmianą, ale przypuszczam, że zegarek uwzględnił zmainę czasu, bo faktycznie w sieć ustaliłem, że 26.10.2014r. wschód był o 6:17 a zachód 16:21, ale niestety 25.10.2014 wschód w rzezywistości był o 7:16 a zachód o 17:23, czyli na dzień dzisiejszy można sprawdzić w Range wschody i zachody przed zmiana czasu, ale samemu trzeba sobie uwzględnić godzinną różnicę. Trochę taka lipa :unsure: .

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana czasu nie obowiązuje we wszystkich krajach, jest to zmiana umowna w danych państwach i nie można brać tego jako normę.

Tak jak w world time ręcznie musisz włączyć DST w krajach których strefa czasowa jest uwzględniana.

Tak więc wschody i zachody słońca nie uwzględniają zmiany czasowej, bo tak naprawdę teraz jest prawidłowy czas światowy a nie jakiś letni - umowny    ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro Rangeman nie uwzględnia strefy czasowej to w takim razie dla której podaje sanrajsy i sansety?

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lecie jak sprawdzałem wschody i zachody słońca to wskazywał prawidłowo na dzień w którym sprawdzałem. Jednak przed samą zmianą czasu nie sprawdzałem. Teraz również wskazuje prawidłowo wschód i zachód w dniu dzisiejszym, ale teraz nieprawidłowo  wskazuje wschód i zachód słońca w dniu 25.10.2014r., i wcześniejsze. Czyli wychodzi na to, że wskazuje czas wschodu i zachodu słońca w danym dniu ale w odniesieniu do aktualnego czasu, czyli teraz zimowego. Tak więc można sobie sprawdzić o której np dziś, jutro i we wszystkie dni aż do dnia zmiany czasu na letni :D .

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba napisać podanie do głownego liczącego "count masta" (czyli Piowy) oraz dołączyć potwierdzenie opłacenia ZUSów, KRUSów i SRUSów do siedemnastego pokolenia wtsecz. 8-)

 

Albo zarejestrować się na WUSie i wrzucić fotę. 8-)

 

Pozdrawiam, Piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na WUS-ie jest fajniej. Większy ruch, więcej się dzieje. Tu umarłbym z nudy licząc jakiekolwiek G. Tutaj od czasu do czasu wraca temat robienia pompek, o którym tam już wszyscy chyba zapomnieli i po prostu cieszą się swoimi zabawkami zegarkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie.

Też się naczytałem o tych durnych pompkach a najlepsze jest to, że pisali o tym ludzie, którzy nie byli w posiadaniu tego zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam jaki jest cel "liczenia" tak popularnego i powszechnie dostępnego modelu zegarka? A także jego pokazywania... Tworzy się kilkusetstronicowy wątek wypełniony zdjęciami identycznych zegarków. Nonsens.

Edytowane przez Banalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego nonsens, dla innych radość z zamieszczania zdjęć, dla mnie radość z ich liczenia. De gustibus... 

 

Taki na przykład GW-9400KJ naprawdę nie jest "popularnym i powszechnie dostępnym modelem". 

 

Zdjęcia Rangemanów nie są identyczne, chocby dlatego że sporo tam róznorakich modów. 

 

Można oczywiście liczyć mniej "popularne i powczechnie dostępne modele", ale wtedy jeden post wypada na pół roku i wątek umiera. 

 

pozdrawiam, "Count Masta" Piowa

 

BTW: Na WUS-ie nikt nie narzeka na długość takich wątków. Sorry, pomyłka... Znalazł się jeden narzekający user na 3 lata prowadzenia przeze mnie wątków tego typu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.