Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też sprawdziłem wczoraj - dwukrotnie. I faktycznie wybudza się przy ruchu ręką, ale tylko w takiej pozycji, w jakiej włącza się podświetlenie gdy mamy aktywną funkcję autopodświetlenia. Wcześniej mi się nie uruchomił najprawdopodobniej dlatego, że aż tak bardzo nie wykręcam ręki przy sprawdzaniu godziny ;) . Ale z moich obserwacji wynika, że musi to być raczej spokojny ruch, bo szybkie machanie nawet do takiej pozycji też go nie wybudza. Wynika z tego, że wybudza go ten sam czujnik który uruchamia autopodświetlenie i w takiej samej pozycji w jakiej włącza podświetlenie. Więc łatwo można sprawdzić - uaktywnić funkcje autopodświetlenia i w ciemnym pomieszczeniu pomachać zegarkiem na różne sposoby. Jednak okazało się, że Casio nie poprawiło tej funkcji oszczędzania energii i dalej może okazać się ona bezużyteczna, dla kogoś kto śpi z zegarkiem na ręku :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, autopodświetlenie uaktywnia się przy przechyleniu przegubu z zegarkiem o 40 stopni, czyli w praktyce skierowaniu przegubu do twarzy tak jak wtedy, gdy chcemy odczytać godzinę. Tylko i wyłącznie w takiej pozycji. ;) 


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W recenzji napisałem "około 45 stopni" więc wiele się nie pomyliłem ;). Tylko ja przy sprawdzaniu godziny przechylam nadgarstek max o 30stopni, dlatego nie kupuje negatywów, bo nic na nich nie widzę :P .  Ale ruch musi być raczej nie za bardzo energiczny, bo jak szybko ruszałem zegarkiem w zakresie 90 stopni  (pion-poziom) to autopodświetlenie nie uruchomiło się, a jak zrobiłem to sporo wolniej (czyli naturalna predkość podnoszenia ręki) to świeciło się za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając sięsiednie tematy i częste rozważania zwiazane z awaryjnością i sensen ST zuważyłe, że na zdjaciach nie spotyka się, żeby poziom baterii był na M lub L. Ja po wyjęciu z pudła czytałem instrukcję i od razu sprawdzałem w praktyce jak co działa - a funkcji trochę ma ;). Jak to po zakupie funkcje były wielokrotnie "testowane", ale wskaźnik naładowania cały czas na H :). Przed zakupem czytałem, że w porównaniu do poprzednich modeli z sensorami, ten w Range ma dużo mniejszy pobór energii, co może sie potwierdzać, bo z tego co pamietam to kilka razy czytałem, że po zabawie funkcjami w Ryśku bateria dość często potrafi wskoczyć z H na M. Zdaje sobie sprawę z tego, ze jest lato i mnustwo słońca, ale czy komuś w Range poziom naładowania akumulatora spadł na M lub L?

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też nigdy nie spadł poziom naładowania na M i potwierdzam, że w gw-9200 nie jest o to trudno. Moim zdaniem wyjatkową oszczędność daje podświetlenie diodowe choć niestety nie jest takie ładne jak klasyczne.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Rangemana mam od 2tyg więc myśle że poziom na M zjedzie dopiero po okresie zimowym, teraz to niemożliwe bo dużo czasu spędzam na rowerze i często słońce daje prosto na zegarek.

Co do przypadkowego wciskania przycisku ABC to dziś była mała gleba i jakoś sie wcisnęło, oczywiście zegarek nie zebrał żadnej najmniejszej ryski. Kilka dni temu gdy zakładałem plecak jakoś wykręciłem nadgarstek i też się wcisnęło o dziwo jak specjalnie kręce nadgarstkiem by wcisnąć to nie da rady.

post-73327-0-42752900-1407607058_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wiem, że temat był, przeczytałem ale i tak mam prośbę. Chcę kupić rangemana. Czarny w negatywie. Która wersja będzie najlepsza? I ewentualnie gdzie dokonać zakupu. 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Oczy Ci wypadną od wpatrywania sie w zegarek a już o odczytaniu kompasu itp to możesz zapomnieć :) Miałem zielonego w nega i nic wiecznie nie widziałem :( Zero czytelności ZERO !!!! Anie w dzień aniw nocy :(  Ale zegarek fajny :) 

Lepiej kupić zwykły,a gdzie to niestety nie wiem ja swojego wyrwałem Tuz  forum za 800pare zł z zibi i przedłużona gwarancjią 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach TT jest już nowa wersja RD (w absurdalnie wysokiej cenie), a tymczasem na WUS-ie kolejny tuning.

 

104693401_eqwwhqw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to podstawowa wersja najfajniejsza.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Policzyłem, że cała jedenastka jest warta około 15k pln. No ale Yankeexpress jest jednym z największych G-świrów na WUS-ie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tak zmodował że czerwonego i niebieskiego nie ma w oryginale :) Ja bym chciał podstawowego i żółtka :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

A ten żółty to jaki to jest model dokładnie? I czy jest on do kupienia w PL? Chodzi za mną zmiana mojego GA-1000 na GW-9400 ale nie wiem na jaki kolor się zdecydować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie skusilem. A mial byc jakis Citek automatic. No coz....  pozniej troche.   :rolleyes:

Zakupiony w Japonii  GW-9400BJ-1J :

 

ar9k.jpg

Masz go jeszcze kolego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jakiś czas temu pytałem Was o rangemana w negatywie. Skończyło się zakupem :)

Tyle, że jak zacząłem sobie przeglądać g-shocki to spodobały mi się jeszcze dwa modele. I tutaj pojawia się prośba o radę. Dwóch nie kupię. Wybór musi paść na jeden. Czy możecie mi doradzić coś a'propo tychże modeli.

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze. 

 

 CASIO G-SHOCK (GPW-1000-4AJF) SKY COCKPIT

 

Casio G-Shock Sky Cockpit Series Men's Watch GA-1000-4A

 

Aha dodatkowe pytanie. Rangemana kupiłem w Japonii i cierpię na brak instrukcji PL. Gdyby ktoś miał byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.