Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka przemyśleń jako nowego użytkownika.

O plusach nie piszę bo wiele już napisano - nie ma sensu powielać. Zegarek jest ekstra i bardzo ładny ;)

 

Co mnie zaskoczyło i uważam to za minus to stoper.

Otóż myślałem...a raczej nawet nie myślałem, bo uważałem to za pewnik, że ma on funkcję łapania kilku międzyczasów i ich zapamiętywania. Mój stary edfice ma taką funkcję. W Romku jest tylko split - bez zapamiętywania.

Nie jest to może funkcja bez której nie da się żyć... aczkolwiek pod wodą czasem by się przydało.

 

Gdybym wcześniej o tym wiedział nie wpłynęło by to na zakup zegarka...ale szkoda tej funkcji.

 

Druga rzecz to wysokościomierz - jak to jest z kalibracją? Albo jak długo trzyma kalibracja? Czy tryb oszczędzania energii wpływa na to? Otóż tam gdzie mieszkam jest około 60m. Początkowo zegarek wskazywał -20 m:/ Doba po kalibracji pokazuje 120m.... Takie to w sumie mało przydatne skoro co chwilę trzeba kalibrować.

 

I na koniec pytanie. Czy zegarek ma baterię czy jakiś specjalny akumulatorek? Znacie może jego żywotność? A może w ogólnie nie ma tematu żywotności bo jak zakładam pobór energii nie jest duży.

Z drugiej strony gdyby jednak coś tam padło to można to wymienić?

Cześć, widziałeś ten filmik? https://youtu.be/zlbaXe9CMLE tu znajdziesz dużo odpowiedzi na pytania dotyczące tego modelu.

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany to jest Rangeman GW-9400DCJ-1ER za 1470 PLN

 

http://www.zegarki-diament.pl/sklep/produkt/13413/casio_g_shock_gw_9400dcj_.html

Fajna cena na tego DCJ'a ale czy warto dopłacać??? Duża jest różnica w stosunku do zwykłego czarnucha??? Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie ale się waham...  bo sporo trzeba dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A DCJ i CMJ mają te same wyświetlacze???

 

Wychodzi na to że DCJ ma "zwykły" wyświetlacz - ALE CMJ raczaj nie pobawisz się w przebieranki bo kamuflaż ma namalowany na szkle i "wystaje" spod bezela

0bd72df877b7616704fd1c43ff2f5c62.jpg

 

ashampoo_snap_2015-08-05_10h09m25s_001_.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wychodzi na to że DCJ ma "zwykły" wyświetlacz - ALE CMJ raczaj nie pobawisz się w przebieranki bo kamuflaż ma namalowany na szkle i "wystaje" spod bezela

 

 

Kyo przebrał cmj w czerwień i dla mnie świetnie się prezentuje. Akurat chyba rangeman Man in Camouflage ma najmniej widoczny kamuflaż na szkle z całej trójki Camouflage.

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy DCJ nie wiem za co sobie tyle liczą ?? Chyba za pasek jak reszta jest taka sama....

 

CMJ mi się podoba w tej zieleni i chętnie bym go przygarną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy DCJ nie wiem za co sobie tyle liczą ?? Chyba za pasek jak reszta jest taka sama....

 

CMJ mi się podoba w tej zieleni i chętnie bym go przygarną...

DCJ jednak różni się trochę wyświetlaczem od zwykłej wersji, również bezel się różni kolorem tłoczenia literek, pasek jest carbon fiber i nowość - dlatego taka cena

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyo przebrał cmj w czerwień i dla mnie świetnie się prezentuje. Akurat chyba rangeman Man in Camouflage ma najmniej widoczny kamuflaż na szkle z całej trójki Camouflage.

 

No ja w czarny wrzuciłem i tak to średnio, w mojej ocenie, wyglądało - ale może to być wina tego że bezel totalnie czarny, bez kolorowanych napisów był i założenie też miało być takie że zegarek będzie w całkiem czarnym ubranku, czarne śruby, pasek bez napisów i do tego kaganiec i pewnie dlatego te "plamy" sie bardzo w oczy rzucały... no i teraz przyjdzie chyba drugiego "zwykłego" przygarnąć... :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w czarny wrzuciłem i tak to średnio, w mojej ocenie, wyglądało - ale może to być wina tego że bezel totalnie czarny, bez kolorowanych napisów był i założenie też miało być takie że zegarek będzie w całkiem czarnym ubranku, czarne śruby, pasek bez napisów i do tego kaganiec i pewnie dlatego te "plamy" sie bardzo w oczy rzucały... no i teraz przyjdzie chyba drugiego "zwykłego" przygarnąć... :)

Przyznam, że w czarnym ubranku go nie widziałem więc uczciwie również nie wiem jak to wygląda

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że DCJ ma "zwykły" wyświetlacz - ALE CMJ raczaj nie pobawisz się w przebieranki bo kamuflaż ma namalowany na szkle i "wystaje" spod bezela

Znalezione na FB - niezbyt dobrze ale mniej więcej oddaje rzeczywisty wygląd wyświetlaczy DCJ i CMJ.

 

18033300_701716200010468_560794182920830

 

 

Odnośnie CMJ w czerwieni to trochę widać zielony kolor wystający spod bezela ale nie rzuca się w tym ubraniu to jakoś mocno w oczy.

Zrobię zdjęcia po południu i wrzucę (pewnie na zdjęciach jak to zwykle bywa będzie się to jak na złość bardzo rzucać w oczy :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do tematu ;)... w czwartek do mnie przychodzi Białas-Burton  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo :)

 

Ma ktoś podstawową wersję w gaciach od Burtona?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:) Właśnie dotarł, tylko nie chce się dziad zsynchronizować. 

Coś czuję, że w czarnym ubranku będzie wyglądać obłędnie B)

 

34244223265_aa4619b094_c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielone sobie zostawiasz? Jak coś to mogę przygarnąć bo właśnie zamierzam kupić takie oliwkowe gatki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na FB - niezbyt dobrze ale mniej więcej oddaje rzeczywisty wygląd wyświetlaczy DCJ i CMJ.

 

Odnośnie CMJ w czerwieni to trochę widać zielony kolor wystający spod bezela ale nie rzuca się w tym ubraniu to jakoś mocno w oczy.

Zrobię zdjęcia po południu i wrzucę (pewnie na zdjęciach jak to zwykle bywa będzie się to jak na złość bardzo rzucać w oczy :) )

 

Bardziej przydałoby się porównanie DCJ do zwykłego Romka - CMJ mam przyjemność posiadać , zwykłego miałem jakiś czas temu a DCJ nigdy nie widziałem na żywo...

 

Co do modyfikacji CMJ to tak jak pisałem, u mnie "waliło po oczach" bo wrzuciłem w "kruczo-czarny" bezel no i musiałem zmienić plany...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomekk33 - zostawiam.

Co do synchronizacji, wczoraj wieczorem kombinowałem na wszystkie strony i nic... a w nocy będąc na ręce zsynchronizował się bez problemu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zielonych gaciach to tylko tak...

 

 

Co to za kolor bezela? Nie wygląda na oliwke. Pasek też taki sam?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie oliwka z wyświetlaczem przerobionym na pozytyw ale kolega podkręcił kolory w PS więc wygląda inaczej.

Edytowane przez ShoRtie

GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pod względem napisów pasował mi na oliwke. Chyba jednak łatwiej jest kupić pozytyw i zmienić bezel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.