Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

A dziękuję :)

Ten drut to nie wiem, nie wiem muszę się opatrzeć na niego to może mi się spodoba ;)

W sumie to widzę jeden plus, zasłania trochę te srebrne śrubki a jak wiadomo srebrna śrubka to zzłłooo!!!:)

Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może tak:

- lepiej mieć kaganiec którego można w każdej chwili zdjąć niż nie mieć co założyć  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć skąd można zakupić oryginalne części do tego zegarka, kupiłem kiedyś pasek na allegro za 109 zł i zobaczcie na poniższych fotach jakie podróbki sprzedają.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak widać na fotach kolor jest matowy i plastik niskiej jakości, więc chciałbym wiedzieć gdzie można zakupić oryginalne części.

Moim zdaniem to oryginały, pasek od mudmana jest od innej wersji kolorystycznej chyba od 9300gy stąd różnice.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może tak:

- lepiej mieć kaganiec którego można w każdej chwili zdjąć niż nie mieć co założyć ;)

Mądrego to i miło posłuchać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zoba jak ładnie u góry podkreśla Casio multi band 6 :D

Ta,z pewnością.strzel fotkę na wprost,to zobaczymy co tak naprawdę ten drucik podkreśla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta,z pewnością.strzel fotkę na wprost,to zobaczymy co tak naprawdę ten drucik podkreśla

Właśnie patrzę na niego na wprost i jest tak dokładnie jak napisałem  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzę na niego na wprost i jest tak dokładnie jak napisałem ;)

To dawaj fotkę,bo mam wrażenie że nas tu troszkę okłamujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może tak:

- lepiej mieć kaganiec którego można w każdej chwili zdjąć niż nie mieć co założyć  ;)

 

Dobrze gada - mój, po pierwszej fascynacji, wylądował w szufladzie i sobie tam poleży... ;)

Jak widać na fotach kolor jest matowy i plastik niskiej jakości, więc chciałbym wiedzieć gdzie można zakupić oryginalne części.

 

Też uważam że te "ubranka" są oryginalne - inaczej wyglądają bo są nowe... a w przypadku Mundmana jest to pasek od wersji GY jak napisał DamianDe

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia ta różnica w odcieniach. Wygląda jak inny kolor.

No bo jest nowy, cały czas o tym tu piszemy.

Inny ma odcień bo na razie jest matowy, potem zrobi się taki sam  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo jest nowy, cały czas o tym tu piszemy.

Inny ma odcień bo na razie jest matowy, potem zrobi się taki sam  ;)

 

Dodatkowo się "wyrobi" i będzie bardziej plastyczny


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega może napisze po jakim czasie tak się zużył ten pasek, że aż kolor zmienił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi, nurtowało mnie to długo czy to orginalne części czy podróbki a kupowałem od gościa właśnie z allegro: swiat
_zegarkow :D Rengemana mam od 2014 i pracuje na kopalni więc parę razy był na dole, więc już po 3 latach zmienił kolor, Mudman zaś został zakupiony do pracy noszę go cały czas na dole w bardzo ciężkich warunkach, mam go rok i ma tylko kilka rysek. Czyli myliłem się co do tych części, zakupiłem czarny pasek do Mudmana a wysłał mi czarny mat :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka przemyśleń jako nowego użytkownika.

O plusach nie piszę bo wiele już napisano - nie ma sensu powielać. Zegarek jest ekstra i bardzo ładny ;)

 

Co mnie zaskoczyło i uważam to za minus to stoper.

Otóż myślałem...a raczej nawet nie myślałem, bo uważałem to za pewnik, że ma on funkcję łapania kilku międzyczasów i ich zapamiętywania. Mój stary edfice ma taką funkcję. W Romku jest tylko split - bez zapamiętywania.

Nie jest to może funkcja bez której nie da się żyć... aczkolwiek pod wodą czasem by się przydało.

 

Gdybym wcześniej o tym wiedział nie wpłynęło by to na zakup zegarka...ale szkoda tej funkcji.

 

Druga rzecz to wysokościomierz - jak to jest z kalibracją? Albo jak długo trzyma kalibracja? Czy tryb oszczędzania energii wpływa na to? Otóż tam gdzie mieszkam jest około 60m. Początkowo zegarek wskazywał -20 m:/ Doba po kalibracji pokazuje 120m.... Takie to w sumie mało przydatne skoro co chwilę trzeba kalibrować.

 

I na koniec pytanie. Czy zegarek ma baterię czy jakiś specjalny akumulatorek? Znacie może jego żywotność? A może w ogólnie nie ma tematu żywotności bo jak zakładam pobór energii nie jest duży.

Z drugiej strony gdyby jednak coś tam padło to można to wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz pytanie czy ten pasek poniżej będzie pasował do mojego Mudmana i też mam pytanie odnośnie akumulatorka CTL1616 czy kupić Made in Indonessia czy Made in Japan różnica ten pierwszy to koszt 30 zł a drugi 50 zł.

http://allegro.pl/oryginalny-pasek-casio-g-shock-g-9300-sklep-i6787194421.html

 

 

kerech- Zegarek ma akumulatorek CTL1616 jego żywotność w zależności od użytkowania to 7-9 lat na jednym ładowaniu pociągnie Ci pół roku, trzeba go na słońcu ładować, kumpel z pracy ma starego mudmana i narazie przez 7 lat chodzi na jednym akumulatorku i też 7 lat pracy w górnictwie że tak powiem, te zegarki są nie do zaje****

Edytowane przez hans9123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wysokościomierzu było już milion razy.

Jest to wysokościomierz baryczny czyli działa na podstawie zmiany ciśnienia.

Czyli zmienia się ciśnienie zmienia się wysokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wysokościomierzu było już milion razy.

Jest to wysokościomierz baryczny czyli działa na podstawie zmiany ciśnienia.

Czyli zmienia się ciśnienie zmienia się wysokość.

Wiem że baryczny, wiem że zależny od ciśnienia. Nie spodziewałem się cudów ale nie myślałem że aż takie różnice będą. Stąd właśnie napisałem że mało przydatny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ma nie być różnic??przecież ciśnienie się zmienia to i wysokość się zmienia.

A wysokościomierz jest przydatny i można powiedzieć,że bardzo dokładny.

Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że baryczny, wiem że zależny od ciśnienia. Nie spodziewałem się cudów ale nie myślałem że aż takie różnice będą. Stąd właśnie napisałem że mało przydatny

No to jak wiesz że baryczny to czego się spodziewałeś?

Ta funkcja jest przydatna, np. jak wyruszasz w podróż po górach i w momencie ruszenia kalibrujesz np. na 0 m. i idziesz, wtedy wysokościomierz jest dokładny, wskaże jak wysoko wlazłeś pod warunkiem że nie ma nagłych zmian pogody  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka przemyśleń jako nowego użytkownika.

O plusach nie piszę bo wiele już napisano - nie ma sensu powielać. Zegarek jest ekstra i bardzo ładny ;)

 

Co mnie zaskoczyło i uważam to za minus to stoper.

Otóż myślałem...a raczej nawet nie myślałem, bo uważałem to za pewnik, że ma on funkcję łapania kilku międzyczasów i ich zapamiętywania. Mój stary edfice ma taką funkcję. W Romku jest tylko split - bez zapamiętywania.

Nie jest to może funkcja bez której nie da się żyć... aczkolwiek pod wodą czasem by się przydało.

 

Gdybym wcześniej o tym wiedział nie wpłynęło by to na zakup zegarka...ale szkoda tej funkcji.

 

Druga rzecz to wysokościomierz - jak to jest z kalibracją? Albo jak długo trzyma kalibracja? Czy tryb oszczędzania energii wpływa na to? Otóż tam gdzie mieszkam jest około 60m. Początkowo zegarek wskazywał -20 m:/ Doba po kalibracji pokazuje 120m.... Takie to w sumie mało przydatne skoro co chwilę trzeba kalibrować.

 

I na koniec pytanie. Czy zegarek ma baterię czy jakiś specjalny akumulatorek? Znacie może jego żywotność? A może w ogólnie nie ma tematu żywotności bo jak zakładam pobór energii nie jest duży.

Z drugiej strony gdyby jednak coś tam padło to można to wymienić?

Ja poradzę w ten sposób, przed zakupem najlepiej poczytać o zegarku, jego plusach i minusach i dopiero potem się decydować, unikniemy w ten sposób podobnych rozczarowań :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poradzę w ten sposób, przed zakupem najlepiej poczytać o zegarku, jego plusach i minusach i dopiero potem się decydować, unikniemy w ten sposób podobnych rozczarowań :D

 

Ale ja nie jestem w żaden sposób rozczarowany! Wręcz przeciwnie. 

Stoper - jak pisałem, przeżyję i nie był to jakiś zawód z mojej strony. Raczej zdziwienie bo przyjmowałem to jako pewnik. Nie ma, trudno.

 

Wysokościomierz - dzięki za wytłumaczenie faktycznie trzeba poznać specyfikę barometrycznego i specyfiki jego użycia.

Także wszystko gra. Zegar jest piękny i mam nadzieję będzie służył na lądzie i pod wodą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie jestem w żaden sposób rozczarowany! Wręcz przeciwnie. 

Stoper - jak pisałem, przeżyję i nie był to jakiś zawód z mojej strony. Raczej zdziwienie bo przyjmowałem to jako pewnik. Nie ma, trudno.

 

Wysokościomierz - dzięki za wytłumaczenie faktycznie trzeba poznać specyfikę barometrycznego i specyfiki jego użycia.

Także wszystko gra. Zegar jest piękny i mam nadzieję będzie służył na lądzie i pod wodą ;)

No i tak trzymaj ;D

Z tym pod wodą to uważaj - wpis w gwarancji, żeby nie używać przycisków pod wodą ;)

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.