Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o żadne drążenie, tylko regularnie pojawia się tu ktoś kto twierdzi, że ma niedokładne odczyty w zegarku Casio i jak to Suunto i inne takie są lepsze nie podając żadnych liczb ani konkretów. Skoro zdecydowałeś się wypowiedzieć publicznie swoje zdanie to zapewne liczyłeś się z tym, że może nie pozostać bez odpowiedzi i rozpocznie rozmowę. I skoro rozmawiamy o technicznych aspektach różnych zegarków, to nie ma potrzeby mieszać w to jakichś prywatnych wycieczek o tym czy ktoś lubi drążyć czy nie.

 

"Drobne" odchyłki są zawsze, we wszystkich urządzeniach pomiarowych. Pisząc o jakichś stopniach domyślam się, że odnosisz się do termometru.To tutaj pojawia się pytanie, czy pomiaru dokonywałeś zgodnie z zaleceniem producenta oraz czy dokonałeś ewentualnej kalibracji. Aczkolwiek nie bez powodu nie odnosiłem się do tego sensora, bo go zwyczajnie nigdy nie używam. Do pomiaru temperatury używam okna :P  Wystarczy mi wiedzieć czy zakładać kurtkę czy nie.

 

Za poważną stację uważam profesjonalną stację, służącą do przewidywania i opisywania sytuacji pogodowej na danym lotnisku. Stacyjki kupowane w lidlu na promocji za 49.99 niekoniecznie.

 

Nie wiem co jest niejasnego w "licznych górskich wyprawach" natomiast fakt, że trochę o niejasność się otarłem, bo pomiary, bez względu czy zegarkiem czy za pomocą GPS, były jednak wykonywane w marszu na szybko, a nie z zachowaniem wszelkich prawideł metrologii. Ale też moim celem nie było wyznaczanie błędów i niepewności pomiarowych, a jedynie oszacowanie dokładności wskazań zegarka.

 

 

(...) Jogi moja wypowiedz była luźnym moim porównaniem, to moja opinia do której mam prawo jak każdy z nas, nikogo nie przekonuję, nie udowadniam a co najważniejsze nie spinam się, ot moja opinia. (...)

 

Do reszty się nie zamierzam odnosić bo widzę, że kompletnie się nie rozumiemy. Nigdzie Ci nie broniłem się wypowiadać ani wyrażać opinii. Zadałem tylko kilka pytań.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do reszty się nie zamierzam odnosić bo widzę, że kompletnie się nie rozumiemy. Nigdzie Ci nie broniłem się wypowiadać ani wyrażać opinii. Zadałem tylko kilka pytań.

Jogi zluzuj gumkę...  cziiilll...

Sam mogę nakrzyczeć na kogoś kto podważa dokładność CIŚNIENIOMIERZA, porównuję go ze stacją na AGH-u i stacją na lotnisku. Jest OK.

Ale każdy wysokościomierz baryczny to przyrząd niedokładny z założenia... praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głąb!

Ostatnie sprawdzanie Romka w Pieninach i różnice do 40 m, praktycznie na przy każdej tabliczce z wysokością (chyba że geodeci dali ciała i całe Pieniny są źle zwymiarowane :))

Lepiej sprawdziło się ustrojstwo za 110 złotych, w którym różnice były sporadyczne i nie przekraczały 5m.

 

post-104441-0-00424400-1530078290.jpg

 

Jeśli masz inne doświadczenia z wysokościomierzem, to Ci gratuluję! (wysokościomierza)

A termometr może być dokładny, TYLKO przy ściągniętym z ręki zegarku. ..praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głąb! -jak już pisałem wcześniej

 

PEACE!

post-104441-0-00424400-1530078290.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jogi zluzuj gumkę... cziiilll...

Sam mogę nakrzyczeć na kogoś kto podważa dokładność CIŚNIENIOMIERZA, porównuję go ze stacją na AGH-u i stacją na lotnisku. Jest OK.

Ale każdy wysokościomierz baryczny to przyrząd niedokładny z założenia... praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głąb!

Ostatnie sprawdzanie Romka w Pieninach i różnice do 40 m, praktycznie na przy każdej tabliczce z wysokością (chyba że geodeci dali ciała i całe Pieniny są źle zwymiarowane :))

Lepiej sprawdziło się ustrojstwo za 110 złotych, w którym różnice były sporadyczne i nie przekraczały 5m.

 

Jeśli masz inne doświadczenia z wysokościomierzem, to Ci gratuluję! (wysokościomierza)

A termometr może być dokładny, TYLKO przy ściągniętym z ręki zegarku. ..praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głąb! -jak już pisałem wcześniej

 

PEACE!

Jak w większości Twoich wypowiedzi, tak i tutaj żadnej merytoryki i konkretów tylko prywatne wycieczki i obrażanie innych.

 

Pisałem o pomiarze skalibrowanym sensorem i nie tylko wysokości bezwzględnej, ale także względnej. I na nikogo nie krzyczałem - wskaż chociaż jeden wykrzyknik w moich wypowiedziach.

 

To tamto przedstawił swoje przemyslenia i doświadczenia, ja przedstawiłem swoje. Nikogo do niczego ani ja ani on nie przekonujemy.

 

A wysokościomierz baryczny (w zależności od klasy urządzenia) jest dokładny tylko trzeba umieć z niego korzystać. Jako ciekawostkę możesz sobie sprawdzić jakie wysokosciomierze są używane w lotnictwie i na podstawie jakich praw fizyki działają.

 

A co do termometru, to zacznij czytać ze zrozumieniem wypowiedzi innych zanim na nie odpowiesz.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o żadne drążenie, tylko regularnie pojawia się tu ktoś kto twierdzi, że ma niedokładne odczyty w zegarku Casio i jak to Suunto i inne takie są lepsze nie podając żadnych liczb ani konkretów. Skoro zdecydowałeś się wypowiedzieć publicznie swoje zdanie to zapewne liczyłeś się z tym, że może nie pozostać bez odpowiedzi i rozpocznie rozmowę. I skoro rozmawiamy o technicznych aspektach różnych zegarków, to nie ma potrzeby mieszać w to jakichś prywatnych wycieczek o tym czy ktoś lubi drążyć czy nie.

 

"Drobne" odchyłki są zawsze, we wszystkich urządzeniach pomiarowych. Pisząc o jakichś stopniach domyślam się, że odnosisz się do termometru.To tutaj pojawia się pytanie, czy pomiaru dokonywałeś zgodnie z zaleceniem producenta oraz czy dokonałeś ewentualnej kalibracji. Aczkolwiek nie bez powodu nie odnosiłem się do tego sensora, bo go zwyczajnie nigdy nie używam. Do pomiaru temperatury używam okna :P  Wystarczy mi wiedzieć czy zakładać kurtkę czy nie.

 

Za poważną stację uważam profesjonalną stację, służącą do przewidywania i opisywania sytuacji pogodowej na danym lotnisku. Stacyjki kupowane w lidlu na promocji za 49.99 niekoniecznie.

 

Nie wiem co jest niejasnego w "licznych górskich wyprawach" natomiast fakt, że trochę o niejasność się otarłem, bo pomiary, bez względu czy zegarkiem czy za pomocą GPS, były jednak wykonywane w marszu na szybko, a nie z zachowaniem wszelkich prawideł metrologii. Ale też moim celem nie było wyznaczanie błędów i niepewności pomiarowych, a jedynie oszacowanie dokładności wskazań zegarka.

 

 

 

Do reszty się nie zamierzam odnosić bo widzę, że kompletnie się nie rozumiemy. Nigdzie Ci nie broniłem się wypowiadać ani wyrażać opinii. Zadałem tylko kilka pytań.

Właśnie personalnych wycieczek chciałem uniknąć bo uważam że nie temu ma służyć forum...cieszę się że się zrozumieliśmy w tym aspekcie :) 

Tak, kalibrowałem termometr i pomiary nie były dokonywane na ręce, ja również jak pisałem wcześniej wskazania wszelkich czujników traktuję z przymrużeniem oka.

W  moim wypadku wysokościomierz był największą "piętą achillesową" Romka, jednak pomiary były dokonywane "luźno" z kalibracją.

Tak czy siak, by zakończyć mój wywód na ten temat - uważam że Romek daje dużo frajdy, dużo więcej niż zegarki biegowo-outdoorowe, poza tym on wygląda, przy każdym spojrzeniu na niego powoduje uśmiech na twarzy i o to chodzi, jednak ze wskazaniami czujników bywa różnie i może na tym zakończmy  :).

 

Nowy Range to qpa :P

Kurde, przyznaję że bardzo liczyłem że n.Roman będzie w stanie zastąpić w moim wypadku Fenixa3 i w końcu będę mógł rozstać się z powerbankiem, a dodatkowo będę miał fajny zegar a nie patelnię na ręce  :D, przyznaję że nadal trochę na to liczę.

Moim zdaniem producenci typu Suunto, Garmin, Polar, od dłuższego czasu spoczęli na laurach nie proponując żadnych konstruktywnych nowości a skupili się na zwykłym tłuczeniu kasy, byłoby miło gdyby np.Casio utarło im nosa  :lol:. I bądź co bądź, dla mnie zegarki Casio mają swój niepowtarzalny klimat, natomiast w/w to tylko urządzenia pomiarowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) uważam że Romek daje dużo frajdy, dużo więcej niż zegarki biegowo-outdoorowe, poza tym on wygląda, przy każdym spojrzeniu na niego powoduje uśmiech na twarzy i o to chodzi, jednak ze wskazaniami czujników bywa różnie i może na tym zakończmy :).

 

post-70996-0-24026300-1530083720.gif

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w większości Twoich wypowiedzi, tak i tutaj żadnej merytoryki i konkretów tylko prywatne wycieczki i obrażanie innych.

Pisałem o pomiarze skalibrowanym sensorem i nie tylko wysokości bezwzględnej, ale także względnej. I na nikogo nie krzyczałem - wskaż chociaż jeden wykrzyknik w moich wypowiedziach.

To tamto przedstawił swoje przemyslenia i doświadczenia, ja przedstawiłem swoje. Nikogo do niczego ani ja ani on nie przekonujemy.

A wysokościomierz baryczny (w zależności od klasy urządzenia) jest dokładny tylko trzeba umieć z niego korzystać. Jako ciekawostkę możesz sobie sprawdzić jakie wysokosciomierze są używane w lotnictwie i na podstawie jakich praw fizyki działają.

A co do termometru, to zacznij czytać ze zrozumieniem wypowiedzi innych zanim na nie odpowiesz.

 

Uuuu.. no to grubo pojechałeś. Szczególnie ta merytoryka mnie ubodła. Na początku postu napisałem słowo "czilll" od angielskiego chillout, abyś traktował jednak moją wypowiedź luźniej.

Wskaż mi proszę gdzie Ciebie obraziłem? Będę następnym razem rozważniej połisał posty. (Choć twój do grzecznych tez nie należy.)

Jak to mówią:" najbardziej u innych wku..ją nas nasze własne wady" (pisałem o sobie).

Jeżeli chodzi o cytat: "praw fizyki..." myślałem że jest to tak powszechny tekst satyryczny, że zrozumiesz wydźwięk humorystyczny w mojej wypowiedzi. Nie miał Cię obrazić, a wywołać uśmiech na twarzy.

Kiedy na forum krzyczę używam WIELKICH liter.

Przez nieskalibrowany z ciśnieniem lotniska wysokościomierz baryczny niejeden samolot już się rozbił.

O termometrze pisałem ogólnie do wszystkich "czytaczy" wątku, więc nie bierz tego do siebie.

Nadal: peace brother (pokój bracie)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co by nie mówić o wielkości koperty i wygodzie noszenia, ile by nie pisać o poprawności działania sensorów, długości gwarancji z Eglobal czy wytrzymałości uszu przy robieniu pompek, jak by nie podważać czytelności oliwkowej wersji czy słuszności ceny za carbonowe paski to chyba nic nie zmieni faktu, że GW-9400 jest bardzo fajnym i bardzo popularnym zegarem, również na naszym forum.

Świadczyć może o tym fakt, że od momentu założenia tego wątku (2013 r.) uzbierał on ponad 1 mln wyświetleń co plasuje go na drugim miejscu jeśli chodzi o popularność w dziale zegarków Casio :)

Dla porównania temat PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G_SHOCK ! (pierwsze miejsce) od 2005 r. wyświetlono ponad 3,5 mln razy :)

 

Sam przed zakupem swojego Romana przestudiowałem temat od deski do deski (jeszcze wtedy miał niespełna 100 stron ;) ) i od ponad dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem wersji 1ER ;)

IMG_20180627_163928.jpg

Edytowane przez lemonln

GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, mowy to qpa:D

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lemonln podpisuję się pod tym 2 łapkami, a za taką kasę co go można teraz mieć...

Edytowane przez artsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie otóż mam pytanie i nie wiem czy nie problem dziś w UK strasznie gorąco i upalnie także korzystając z tego postanowiłem się opalać.

-Chciałem przy okazji  zegarek naładować na słoneczku i tutaj moje zdziwienie że po godzinnym opalaniu na słońcu poziom baterii  nawet nie drgnoł  też tak macie ?

-A wcześniej na samym początku  ładował  bo miałem na High a teraz mam na medium i cisza kilka razy zostawiałem na ponad 20 minut na słońcu i cisza

-Jest jakiś sposób aby to sprawdzić ładowanie  ?

-Czy może już bateria chińska pada ?

post-99393-0-98144300-1530124498_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, wrzuć na luz. Ja GR-8900 w zeszłym roku ładowałem 2 doby na barierce balkonu. 20 minut to nie jest dużo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, wrzuć na luz. Ja GR-8900 w zeszłym roku ładowałem 2 doby na barierce balkonu. 20 minut to nie jest dużo czasu.

Dlatego się pytam was doświadczonych  ludzi  w tych  sprawach :) bo mój BJ jest moim pierwszym Rangmenem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...) mój BJ jest moim pierwszym Rangmenem

I od razu dobry wybór. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Jest jakiś sposób aby to sprawdzić ładowanie  ?

Jest sposób na sprawdzenie działania ogniwa,(czy podaje napięcie na układ)

Wciskasz "adjust" trzymasz i wciskasz "mode" i "reverse"- zegarek wejdzie w tryb serwisowy sprawdzający ogniwo. Na wyświetlaczu pojawi się "SLR". Kiedy zasłonisz tarczę (całkiem zaciemnisz solara) i odsłonisz, powinien pojawić się symbol "88 88", to znak że ogniwo działa.

 

post-104441-0-22446700-1530169787.jpg

post-104441-0-58035800-1530169787.jpg

Edytowane przez NIN76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś i mam to samo jak na zdjęciach  wyżej

Edytowane przez Przemysław Sagała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej solar działa, nie ma się czym przejmować. Najlepiej cały jeden dzień ponosić Romka na słoneczku i powinien się naładować na full.

Jeżeli nie naładuje się po całym dniu noszenia, podczas ładnej pogody, to wtedy bym sie martwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój DCJ prawie tydzień dochodził do siebie, tak że po jednym dniu to bym się raczej nie przejmował.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak coś, to podstawowego Romana 1ER można wyjąć za około 720zł. Tak to jeszcze nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak coś, to podstawowego Romana 1ER można wyjąć za około 720zł. Tak to jeszcze nie było.

Całość warto przejrzeć. Biały GBA-800 wychodzi 280, kostka GW-M5610 320

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tak dają?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polskim 819 PLN, na .com jeszcze dycha taniej. Do tego rabat 10%, a w koszyku przy dwóch sztukach dolicza jeszcze 15% rabat na drugą, więc kupując z kimś do spółki wychodzi 673 PLN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.