Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Istotne jest prawidłowe ułożenie uszczelki oraz jej wiek. W dłuższym okresie czasu uszczelnienia ulegają odkształceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa uszczelka jak najbardziej, natomiast smar silikonowy to nie panaceum na uszczelnianie zegarka, nie do każdego materiału się nadaje. Czasem taki smar spowoduje więcej szkód niż pożytku a zwłaszcza ten z marketu.
 

 

Ja bym nie kombinował, dobry zegarmistrz i już. Każda uszczelka zniekształca się po przykręceniu, niestety.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie straszcie kolegi!

Najlepiej rozkręć raz jeszcze, na spokojnie w czystych warunkach (ważne abyś miał wokół porządek i dużo miejsca, niech nic i nikt Cię nie rozprasza)  Przyjrzyj się jak ułożona jest uszczelka, czy nie wyskoczyła z rowka i delikatnie nałóż dekielek. Powkręcaj śrubki, ale nie do końca, a potem dociągaj je po przeciwległych stronach,("na krzyż"). Zdobędziesz nową sprawność harcerza :) Będzie dobrze...

Uszczelki w Kaziach wytrzymują co najmniej kilkanaście lat. Dobrze jest je co jakiś czas umyć z brudu i "nawilżyć" olejem silikonowym (może być spokojnie z marketu). Ważne tylko aby ładnie siedziała w rowku i z uczuciem dokręcać śruby. Już gdzieś tu pisałem: śrubę wpierw obracamy w lewo, jakbyśmy odkręcali, i jak przeskoczy przez początek gwintu (poczujecie to na śrubokręcie) dopiero przykręcamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej silikonowy jest neutralny i powszechnie stosowany do konserwacji gumowych uszczelek. Nie słyszałem aby mógł mieć ujemny wpływ (wyrządzał szkody). Oczywiście z niczym nie należy przesadzać. W przypadku wątpliwości można podpytać zegarmistrza - tak przy okazji  ;) o ile będzie rozmowny  :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyk

0cb4f57f4045756ecbd0b6bc25f0297e.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku ale Ci dobrze :)

Dzięki. Szkoda, że mam możliwość tylko raz na rok :)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/w fotka super.

Kolorek coraz bardziej mi się podoba

Cień mi wlazł w kadr, więc nie taka super, ale dzięki :) Żółtek jako wakacyjniak jest mega.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeetam, bazar będzie lepszym rozwiązaniem :D

Kiedy obserwować bazarek? :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne ubranie, przynajmniej u mnie

 

To klasyka i podstawa dla mnie.

Żółtek jednak wpada mi w oko, więc pomyślę na przyszły sezon, sprawa z paskiem carbon.

Ciekawi mnie ta opcja - jest jednak jeszcze trochę czasu.  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 9430 ze względu na wyświetlacz i czarne przyciski a żółte ubranie miałem zamiar sprzedać. Jednak założyłem 2 razy i stwierdziłem, że raczej go sobie zostawię. Romek cały czas na czarno może mi się znowu znudzić a tak to żółtek go fajnie ożywia i na wakacje w sam raz ;)

Zmienił bym tylko klamerkę, rozglądam się za czymś w stylu Kinga (https://www.lelong.com.my/gshock-king-gx-free-gshock-box-jennyshop-F960147-2007-01-Sale-I.htm) lub gw-9110, nie wiem tylko czy któraś z tych paskowała by do paska romana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do klamry w GW 9400.

Jest taka... jak by to napisać... skromna.

Zegarek taki wypasiony a klamra...

Ja się z tym drobiazgiem godzę.

Taki projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 9430 ze względu na wyświetlacz i czarne przyciski a żółte ubranie miałem zamiar sprzedać. Jednak założyłem 2 razy i stwierdziłem, że raczej go sobie zostawię. Romek cały czas na czarno może mi się znowu znudzić a tak to żółtek go fajnie ożywia i na wakacje w sam raz

Można zobaczyć gdzieś zdjęcia? Właśnie czarnych przycisków najbardziej mi brakuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomekk33: u mnie bylo to samo - wyswietlacz, przyciski, zlota dupka. Dopiero pozniej spodobaly sie zolte gacie. Sezon sie konczy, trzeba ubrac na inny kolor (ja mysle jeszcze dodatkowo o czerwonym).

A z czarnego tylko trzeba bedzie zmyc farbe z liter bezela i bedzie kosmos.


Kupie ciekawe kolorystycznie kwadraciaki DW/GXX-5XXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zobaczyć gdzieś zdjęcia? Właśnie czarnych przycisków najbardziej mi brakuje :(

 

DSC00659.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito, im częściej widzę Twoją wersję Romka tym bardziej mi się podoba.. Mocno się zastanawiam, czy nie zacząć polowania na GW-9430 w dobrej cenie ;)

Powiedz czy odcień wyświetlacza jest podobny do tego w GXW-56-1B czy jednak jest bardziej żółty?


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czy odcień wyświetlacza jest podobny do tego w GXW-56-1B czy jednak jest bardziej żółty?

 

W GXW-1B kolor wyświetlacza jest "winogronowy", w 94300 jest bardziej żółty ale też z lekkim zielonym odcieniem.

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GXW-1B kolor wyświetlacza jest "winogronowy", w 94300 jest bardziej żółty ale też z lekkim zielonym odcieniem.

 

Dzięki.

 

Szanownej słowa? :D

Też o tym pomyślałem ;)


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanownej słowa? :D

Dokładnie - ja takich nazw kolorów jak "winogronowy" "szampański"  nie znam, dla mnie kolory są trzy:

 

1. ładny

2. pedalski

3. Xx-ujowy

 

W myśl powyższego GXW i 9430 mają ładny kolor wyświetlacza :D :D

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - ja takich nazw kolorów jak "winogronowy" "szampański"  nie znam, dla mnie kolory są trzy:

 

1. ładny

2. pedalski

3. Xx-ujowy

 

W myśl powyższego GXW i 9430 mają ładny kolor wyświetlacza :D :D

 

Mam tak samo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacje zaraz się skończą i co wtedy Tomasz będzie? scratch_one-s_head.gif

Tomasz tego nie wie nikt.

Jak tak to na nowego nie było chętnych, a jak zobaczyli fotki to walą drzwiami i oknami :D

 

No to na zachętę

ad2c4b391f106147408624d3bb437873.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.