Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Zazdroszczę panowie.

Niestety moje zamówienie z Watchshop od poniedziałku czeka na weryfikację, więc właśnie złożyłem rezygnację.

A miałem zamówionego GW9400 i GST W300. Łatwo można sobie wyobrazić czekanie na takie fajne zegarki i wiedza, że już nie przyjdą :(

No nic, próbuję na eglobal, aż się boję z moim szczęściem. Paypal pewnie z miesiąc, zwykły przelew do roku B)

 

No przecież pisałem, że eglobal  ;) .

PayPal 8-10 dni. Ja brałem bez ubezpieczenia ale sam w tym aspekcie podejmij decyzję.

Pozdrawiam. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GWG się późni. :)

 

To jest ta wersja z dwoma sekundnikami - jeden jest punktualny a drugi nie nadąża ;) Też takiego miałem, ale sprzedałem bo dużo palił a na koniec się pomiął:

 

DSC07468.jpg

 

DSC07978.jpg

 

DSC07956.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielo

 

Dzwoniłeś? jakie powody takiego opóźnienia?

Dwa zegarki - warto było powalczyć o rabat + jeszcze za opóźnienie :)

Oczywiście dzwoniłem, z niewytłumaczalnego powodu, który zdarzył się pierwszy raz w życiu, z moim zamówieniem jest problem. Dostałem rabat z racji zakupu dwóch zegarków, dostałem też rabat z tytułu opóźnienia. Wiec tu nie mam zastrzeżeń.

Ale mam dość, na eglobal dzisiaj wyszło mi 780 PLN, więc na GST zostaje sporo środków. Na razie odrestaurowuję G701D, który dostałem jako złom. I czekam na GW9400 :ph34r:

Pochwalę się, jak przyjdzie. Wolę nie spamować, tylko oglądać wasze super fotki w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielo

 

Zwróć uwagę na to, że na WS masz gwarancję np. w ZIBI.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-77757-0-69134500-1534535354_thumb.jpg

 

Przyszedł dziś mój czwarty z kolei Roman. Mam nadzieje że to ostatnie podejście do niego i że zostanie na dłużej :) Super czytelny wyświetlacz w porównaniu do pozostałych, które miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija dzisiaj miesiąc odkąd na mojej ręce zagościł GW-9400.  :)

Muszę przyznać, że jest to doskonały zegarek - jak dla mnie.

Wiem, że nie muszę tu nikogo przekonywać i podkreślać jego zalet. 

Czy uważam, że ma wady, coś by mogło być lepiej zaprojektowane?

Sprzączka, podświetlenie?

Wiem, że te tematy były poruszane wielokrotnie.

Faktem jest, iż bardzo polubiłem się z Rangemanem, okazał się świetnym towarzyszem, wygodnym i funkcjonalnym zegarkiem.

Nic bym w nim nie zmieniał, jest praktyczny. Nie za duży nie za mały, dobrze wygląda i ma potencjał do wielu modów.

Sensory, panel solarny i WC stanowią dopełnienie, które sprawia, iż mam przekonanie o kompletnie wyposażonym G-SHOCK-u.

Nie sądziłem, że na stare lata będę nosił 100% cyfrowy zegar (bo podobają mi się wskazówkowe) ale ten wyjątkowo mi spasował.

Jest czytelny co dla mnie było i jest istotne, 

Jest szybki - w czasie aktywności nie ma problemu w korzystaniu z funkcji (genialne przyciski).

Dobrze mi leży na ręce (chce to podkreślić) gdyż przed zakupem w tej kwestii miałem wątpliwości.

I jest jeszcze jedna fajna rzecz. W towarzystwie jest zauważalny i jest przedmiotem dyskusji.

Moje Ego ma się z nim dobrze.  ;)

Wiem, że nic nowego nie napisałem, ale odczułem potrzebę podsumowania miesięcznicy  :rolleyes:

To tyle w temacie "moje miesięczne obcowanie z GW-9400-1"  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to "stary" miesięcznica, trzeba to opić :)

Ja będę opijał swojego nowego żółtka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam "opić"... na marsz... czas iść, tylko taboret weź do przemowy ;)

 

Tak na marginesie to u mnie też miesiąc minął + siedem dni.

 

I zgadzam się z Adim w każdym punkcie :)

 

Dodam jeszcze, że kalibrację z czasem atomowym wykonałem raz, zaraz po zakupie i następnie ją wyłączyłem tytułem testu na dokładność.

 

Ponieważ nie mam czasu wzorcowego to posiłkuję się czasem z kompa, różnica wynosi dziesiętne części sec, oraz czasem z telefonu podawanym przez operatora a tu różnica wynosi ok 4,5 sec. na przestrzeni prawie 40 dni

 

Wiec jak dla mnie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, moim zdaniem DCJ to najfajniejsza wersja romka

Fajnie wygląda połączenie czarnego bezela z tym paskiem.

jackm - uważasz, że warto dopłacać do Carbon Fiber?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak nawigacja......

 

"Zawróć jeśli to możliwe"  :)

post-105415-0-64962300-1534742714_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, moim zdaniem DCJ to najfajniejsza wersja romka

 

Pytałem o pasek carbonowy i komfort - w tym kontekście: Czy warto dopłacać? 

A co do zegarka jako całości to OK  :)

 

Prawie jak nawigacja......

 

"Zawróć jeśli to możliwe"  :)

 

Baro - dobrze się sprawdza  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ceny pasków Carbon fiber są sporo przesadzone. Kupując z zegarkiem (np w dcj) ok- Ne wychodzi aż taka różnica w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie szczelności Rangemana: otóż wymieniając bezel i pasek z rozpędu niepotrzebnie odkręciłem dekiel. Nic nie dotykałem, szybko i ostrożnie przykręciłem z powrotem. Czy zegarek stracił swoją wodoszczelność ? Nie chodzi mi prawda o nurkowanie czy pływanie ale o zawilgocenie lub też jakąś zmianę w działaniu czujników, np. barometr. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie szczelności Rangemana: otóż wymieniając bezel i pasek z rozpędu niepotrzebnie odkręciłem dekiel. Nic nie dotykałem, szybko i ostrożnie przykręciłem z powrotem. Czy zegarek stracił swoją wodoszczelność ? Nie chodzi mi prawda o nurkowanie czy pływanie ale o zawilgocenie lub też jakąś zmianę w działaniu czujników, np. barometr. Pozdrawiam serdecznie

Jeśli tylko uszczelka jest na swoim miejscu i nie przyszczypałeś jej podczas ponownego montażu, to na 99,9547% zegarek jest szczelny zgodnie ze specyfikacją fabryczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, mam pytanie odnośnie szczelności Rangemana: otóż wymieniając bezel i pasek z rozpędu niepotrzebnie odkręciłem dekiel

Na dwoje babka wróżyła... mógł stracić, ale może na tyle dobrze go skreciles że będzie ok. Na ogół po otwarciu robi się test szczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko uszczelka jest na swoim miejscu i nie przyszczypałeś jej podczas ponownego montażu, to na 99,9547% zegarek jest szczelny zgodnie ze specyfikacją fabryczną.

 

Jest tak jak napisał Tomasz.

Jeżeli przykręcałeś z należytą starannością - śpij spokojnie (samemu zrób test szczelności)  :)

O ile mi wiadome w autoryzowanych serwisach nic nadzwyczajnego nie robią przy operacji odkręcania dekla przy czym ważne jest potem, prawidłowe ułożenie uszczelki i dokręcenie śrub. 

Gdy zegar jest starszy uszczelkę (w zależności od jej stanu) pokrywa się substancja smarno-konserwującą lub wymienia na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, zgodnie ze sztuka, przed każdym zamknięciem zegarka powinna być nowa uszczelka. A ta tajemnicza substancja to chyba smar silikonowy :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej odkręć jeszcze raz i złóż zgodnie ze sztuką.

 

Chyba, że chcesz ryzykować zalanie.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej zanieś do zegarmistrza niech to zrobi plus test szczelności i masz pewność. Parę zł wydasz ale cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.