Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. wyboru wizji Zegarka klubowego 2015

Możliwy jest wielowybór ( jeśli więcej niż 1 opcja wam odpowiada )  

133 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze kto powiedział że klubowy zegarek jest dla każdego?

Po drugie szanujmy się i klub  i nie róbmy byle czego na zegarek klubowy

Po trzecie nie sprowadzajmy tej dyskusji w kierunku Gerlacha bo to nie ma sensu przynajmniej z kilku powodów.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tonu rozumiem , ze to dyshonor . Zycze w takim razie produkcji tarcz dla Patka ;) , a dla tej koncepcji o ile sie uda poszukamy wykonawczy .


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Z tonu rozumiem , ze to dyshonor . Zycze w takim razie produkcji tarcz dla Patka ;) , a dla tej koncepcji o ile sie uda poszukamy wykonawczy .

 

A ja zrozumiałem, że najpierw powinno sie chociaz pół zdania zamienic, albo chociaz sprawdzić cokolwiek na temat ewentualnego wykonania tarcz, a dopiero potem publicznie mówić jakie są potencjalne opcje  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzac to mozna jak jest co, na razie to luźna dyskusja. Tarcza od Pawla byla przykladem jednym z wielu


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptaku, gdy słyszę chiński unitas robi mi się nie dobrze,... Ten mechanizm jest nieserwisowalny,  Czego się w nim dotkniesz nadaję się do wyrzucenia.  Po co taki klubas?

 

 

Równie dobrze można wpisać "made on Mars", tylko co to komu ma dać, skoro produkt i tak chiński.

Przeciez jest miyota a ta jest w pełni serwisowalna i na doskonałym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jest miyota a ta jest w pełni serwisowalna i na doskonałym poziomie

Mam u siebie diverka z miyotą automat. Znajdziesz mi kogoś kto ją tak naprawi, żeby działała dużej niż miesiąc?  Ja nie potrafię.... :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek masz jakąś felerną :) Miyotki nie są złe.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe...że nie są złe to wiem. Ale "doskonały poziom" wyobrażam sobie inaczej.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwile mialem nadzieje ze powstanie zegarek dla przecietnego uzytkownika forum, Niestety chyba to tylko moje zludzenie. Tak sobie wolno mysle i wychodzi mi ze projekt QV z chrono bardziej zaslugiuje na miano klubowca bo zebral 150 osob i nastepne 50 czeka w rezerwie.

Bo nazwac tak zegarek ktory bedzie zrobiony moze w 40 egzemplarzach na forum w ktorym uczestniczy aktywnie setki osob to chyba przesada.

 

Zgadzam się z Tobą. A jeśli chodzi o to, że foki były w obiegu to Panowie zauważcie, że Squale też nie wszystkim przypadły do gustu i ciągle są na bazarku. Chociaż zegarek jak dla mnie świetny tylko nie każdemu przypadł do gustu i cieszy kolejnych właścicieli.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ja tam się nie znam, ale o ile wiem, to projekt klubowego zegarka musi być zatwierdzony przez Zarząd.

Idąc tropem wcześniejszych uzgodnień ws produkcji tarczy, mam pytanie, czy ktos uzgadniał tę inicjatywę z Zarządem? Bo może bijemy tu pianę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że projekt zegarka "made in Poland" tak szybko upadł. Osobiście bardzo mi się podobają zegarki Polpory myślę, że za 3.5k- 4k PLN coś by się udało zrobić a i liczba osób pewnie zadowoliła by producenta. Czasu jest wiele i na wymarzony prezent  można by pomału odkładać kasę - zrobić reorganizację kolekcji itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra sex* odbyty a teraz Panowie do merytorycznej pracy, Davos jest OK z wyglądu źródło do obróbki a i cenowo i jakościowo powinien pogodzić wiele osób.

 

* pierwsze koty i kłótnie za płoty


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANIE TIK TAK ja nie wykonuję tarcz, koperit i innych podzespołów innym firmom  Chyba ze będzie to Patek  <_<

Pozdrawiam  :)

Mysle, ze zegarki od Chronos-Art powinnismy sobie jak najszybciej odpuscic jako klubowca. Z calym szacunkiem dla tego co robi Pawel Jankowski wyraznie widac z jego wpisow, ze probuje (czego oczywiscie nie mam mu za zle) pozycjonowac swoja marke w taki sposob, ze bylaby z nim bardzo trudna rozmowa odnosnie zegarka klubowego dla nieco szerszego grona odbiorcow. Pawel wyraznie nastawil sie na produkcje pod indywidualnego klienta. Moim zdaniem brak elastycznosci odnosnie klubowaca jest jednak bledem w tej sytacji. Powinnismy jednak przyjac do wiadomosci nastawienie Chronos-Art i skupic sie na innych propozycjach. Chrono od Davosy wydaje sie najlepsza opcja jezeli udaloby sie zmiescic w 1 tys. euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odniosłem wrażenia, że Paweł nie chce podjąć się projektu zegarka klubowego, wyraźnie dał tylko do zrozumienia, że nie chce być dostawcą określonych części zegarka do innego projektu. Innymi słowy chce mieć wpływ w 100% na efekt finalny, i wcale mu się nie dziwię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maze123 chyba nie czytasz uważnie tego co piszę 

Piszesz, ze trudno będzie ze mną rozmawiać a czy próbowałeś ?

Indywidualny klient to coś złego ?

Zegarek klubowy to też indywidualne zamówienie 

Napisałem też ze czekam na propozycje

Nie wiem o co Ci chodzi z nastawieniem Chronos-Art [cena]?   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powinniśmy wybrac Chronos-Art  chocby za to że nie produkuje masowo i produkt będzie niepowtarzalny w swoim rodzaju. Wybór Davosy , która to jest  nieprzypadkowo podobna do Zenitha i 5x od niego tańsza jest pomyłką. Oczywiście to jest moje subiektywne zdanie.


pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że projekt zegarka "made in Poland" tak szybko upadł. Osobiście bardzo mi się podobają zegarki Polpory myślę, że za 3.5k- 4k PLN coś by się udało zrobić a i liczba osób pewnie zadowoliła by producenta. Czasu jest wiele i na wymarzony prezent  można by pomału odkładać kasę - zrobić reorganizację kolekcji itp.

Po zegarku od P. Pawła też wskazywałem min. na Polporę, nawet pokazywałem fajny wg mnie model wyjściowy do dalszych modyfikacji. Brak było jednak jakiegokolwiek odzewu, w szczególności osób związanych z tą branżą, które podjęły by się rozmów. No bo przecież ja jako zwykły Kowalski nie zadzwonię do Nich i i nie powiem, że chcę żeby wykonali zegarek klubowy. A szkodą, bo biorąc pod uwage ich ceny mysle, że  nawet dla zwykłej reklamy, mogliby zrobic fajny zegarek za rozsądne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powinniśmy wybrac Chronos-Art  chocby za to że nie produkuje masowo i produkt będzie niepowtarzalny w swoim rodzaju. Wybór Davosy , która to jest  nieprzypadkowo podobna do Zenitha i 5x od niego tańsza jest pomyłką. Oczywiście to jest moje subiektywne zdanie.

Abstrahując od Chronos-Art, którego ja nie kupię choćby z racji relacji cena/jakość (choć oczywiście doskonale rozumiem z czego wynika cena) to która Davosa jest nieprzypadkowo podobna do Zenitha? No chyba że uważasz, że wszystkie chronografy są do siebie nieprzypadkowo podobne. A do czego napisałeś że jest 5 razy tańsza to już w ogóle nie rozumiem. 


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle, oczywiscie ze klient indywidualny to nic zlego. Natomiast zegarek klubowy rzadzi sie troche innymi prawami. W mojej opinii by zegarek byl w pelni klubowy to nie moze byc zarezerwowany jedynie dla garstki wybranych osob (jak w przypadku projektu z Dornbluthem). Nie widze sensu w zamawianiu klubowca od Ciebie jezeli moge isc i w tej samej cenie dostac zrobion przez Ciebie i zidywidualizowany podemnie zegarek. Moim zdaniem klubowiec od Chronos-Art mialby sens gdyby udalo sie obnizyc cene tak by wieksza ilosc osob mogla go nabyc. Wtedy tez odroznilbys zegarek robiony na zamowienie indywidualne od klubowca. Jednak ewentualne proby obnizenia ceny juz odrzuciles na samym starcie rozmow. Stad moja uwaga o braku elastycznosci, ktora w przypadku takich projektow jest moim zdaniem konieczna. A czym bardziej w las tym tej elastycznosci bedziemy potrzebowali wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle, oczywiscie ze klient indywidualny to nic zlego. Natomiast zegarek klubowy rzadzi sie troche innymi prawami. W mojej opinii by zegarek byl w pelni klubowy to nie moze byc zarezerwowany jedynie dla garstki wybranych osob (jak w przypadku projektu z Dornbluthem). Nie widze sensu w zamawianiu klubowca od Ciebie jezeli moge isc i w tej samej cenie dostac zrobion przez Ciebie i zidywidualizowany podemnie zegarek. Moim zdaniem klubowiec od Chronos-Art mialby sens gdyby udalo sie obnizyc cene tak by wieksza ilosc osob mogla go nabyc. Wtedy tez odroznilbys zegarek robiony na zamowienie indywidualne od klubowca. Jednak ewentualne proby obnizenia ceny juz odrzuciles na samym starcie rozmow. Stad moja uwaga o braku elastycznosci, ktora w przypadku takich projektow jest moim zdaniem konieczna. A czym bardziej w las tym tej elastycznosci bedziemy potrzebowali wiecej.

 Racja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł chce zrobić klubowy zegarek -jest szansa na wyjątkowy , niepowtarzalny, jednostkowy, niszowy i polski zegarek za 2 lata. Można się spiąć , i zorganizować fundusze-a może nawet jakieś raty dałoby się podpiąć pod projekt-mogę pomóc . Uważacie, że nie warto podkręcić śrubkę? Argumenty - taniej będzie więcej chętnych są co roku! Wyjątkowo powinno być , klubowo! No chyba, że wartość klubowa jest nieistotna , ale wtedy forumowy zdaje egzamin!

Ale co wg mnie powinno być najważniejsze-klubowo czyli w atmosferze miłośników czyli bez hejtowania .


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od Chronos-Art, którego ja nie kupię choćby z racji relacji cena/jakość (choć oczywiście doskonale rozumiem z czego wynika cena) to która Davosa jest nieprzypadkowo podobna do Zenitha? No chyba że uważasz, że wszystkie chronografy są do siebie nieprzypadkowo podobne. A do czego napisałeś że jest 5 razy tańsza to już w ogóle nie rozumiem. 

 Już tłumaczę; czy w imię znalezienia jak największej liczby  chętnych mamy wybierac coraz tańsze (dostępne dla potencjalnie większej liczby użytkowników) zegarki?  Bo takie odniosłem wrażenie i dlatego to 5x. Pewnie w stosunku do Davosy też by się znalazło coś Xx tańsze.  Też napisałem ,że jest to moje subiektywne zdanie bo nie chcę nikomu do portfela zaglądac. 


pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.