Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. wyboru wizji Zegarka klubowego 2015

Możliwy jest wielowybór ( jeśli więcej niż 1 opcja wam odpowiada )  

133 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nosilbym z przyjemnoscia:)

Ale poeksperymentowalbym jeszcze z rozmieszczeniem napisow, bo po przeniesieniu sekundy na 7 przesuniete moga wygladac lepiej niz w opcji z sekunda na 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z przechyloną tarczą dla mnie jednak nie. Normalna z sekundnikiem na 5. Ponowię prośbę o tarczę bez nieparzystych cyfr.


pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl z zegarkiem Cronos Art jako zegarkiem klubowym jak najbardziej mi odpowiada.

Nietety przechylone tarcze (wlacznie z Vacheronem) kojarza mi sie z ukrainskimi "mariagami" z ebaya, wiec jestem zdecydowanie na nie na takie pomysly.

Tez nie widze potrzeby na przesuwanie sekundnika i koronki. Wedlug mnie jest to tylko cudowanie dla cudowania ktore ani nie pomaga w odczycie czasu ani nie dodaje zadnej wartosci do projektu zegarka.

Moim zdaniem najlepsza baza pod projekt bylaby tarcza i wskazowki tego modelu deja-vu, a wglebiona tarcza malej sekundy (jesli takowa sie da wyprodukowac w porcelanie) bylaby kropka nad i:

skadanienowegozegarka06.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:przechylone logo wyglada jednak lepiej, tarcza jest bardziej spójna i przyjazna dla oka

 

Coś w tym jest co napisałeś. Patrząc na projekty Vacheron Constantin American 1921 oraz Longines Avigation Type A-7 to widać tam spójność. W naszym projekcie jej jednak brakuje.

 

...

 

A może pozostawić koronkę i sekundnik w tym miejscu jak na poniższym i wyprostować tylko tarczę? 

 

 

Chyba najlepszy :)

CHA2015-11.jpg

 

 

BRAWO :)

Propozycja nazwy TABU 

 

Nazwa TABU podoba mi się  :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przesunięciu tarczy weście pod uwagę, że niektórzy noszą zegarek na prawej ręce, a też by chcieli mieć zegarek klubowy.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Firmowa czcionka jest już trochę przechylona w prawo. Może faktycznie nie ma potrzeby przesuwania jeszcze tarczy w prawo, a wystarczy tylko dać koronkę między 1-2, a wgłębioną małą sekundę między 7-8?

Podobno można wyprodukować porcelanę w innym kolorze, niż biały. Nie znam jednak szczegółów technicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przesunięcie tarczy zupełnie nie odpowiada ale zegar Chronosart bardzo bym chciał mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze bez przesunięcia :)

CHA2015-12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zdecydowanie lepiej, w końcu to zegarek i czytelnośc, łatwość odczytu godziny też się liczy.

Ciekawe na ile konkretnie P. Paweł wyceniłby taki projekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, dla tych co piszą przez P. to 8tyś., bo wiadomo, że dla kumpli musi byś taniej.  :P  :lol:


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he, dobre. Ok. niech będzie Paweł :)

 

To teraz wg mnue ktos musiałby się podjąc ogarnięcia tego tematu, zrobic ankiete na nowo aby wybrac klubowca na 2015r. BYłyby opcje: 1. zegarek od Pawła jak wyżej za 6k z info, ile musi być chętnych i czy jeżeli nie wypali to jest na taki szansa i w tej cenie jako np. forumowy. Druga opcja to Steinhart za 1800-2200 który robiony jest w innym temacie bo tam Łukasz pisal, że na razie może byc forumowcem ale i klubowcem, więc tu temat otwarty.

I chyba trzecia to Davosa za ok. 4k bo w tamtym temacie projektowana jest wstępnie jako klubowiec ale Paweł też chyba pisal, że może też być forumowym.

Czyli teoretycnzie jest sznasa na wszystkie projety z których jeden pod szyldem klubowca a pozostałe jako forumowe.

Bauhaus już chyba odpada bo QV robi go jako limitkę forumową.

Ponieważ Marcin oznajmił, że nie będzie ciągnął tematu klubowca czy ktoś się tego podejmie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam Steinhart chyba sam się wykluczył, bo

 

Otrzymałem informację, że forumowicze Czwartego-Wymiaru, też mogą być zainteresowani naszą limitacją. W związku z tym, że zegarek ten nie będzie zegarkiem klubowym, zaprosiłem ich również do rozważenia możliwości jego zakupu, gdy już projekt będzie gotowy. Jest to tym bardziej ważne, że potrzebujemy 100 chętnych.

 

Projekt prowadzimy tylko i wyłącznie na tym forum. Ja na bieżąco będę informował ich o postępach naszych prac (oczywiście część z Was jest i tu i tam).

 

Łukasz


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym aby oddany głos był równocześnie deklaracją zakupu. W przeciwnym razie możemy mieć problem ten co zazwyczaj. 50 chętnych i 5 kupujących.


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam Steinhart chyba sam się wykluczył, bo

Faktycznie, gdzieś mi to umknęło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze bez przesunięcia :)

 

 

Damianie,

 

może warto jeszcze zobaczyć dla pewności koronkę i sekundnik na 3 i 9 ?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc to jaka jest różnica między zegarkiem forumowym a klubowym ? (wiem jaka - pytam retorycznie) Główne założenie to, że robimy projekt oryginalny, nasz. Z punktu widzenia forum, nie umniejszając nic Davosie, zegarkiem klubowym powinien być ChronosArt. Przede wszystkim dlatego, że Paweł robi zegarki tak jak robiło się je kiedyś - jest to coś pomiędzy sztuką a rzemieślnictwem. Dodatkowo byłby to zegar ze wszech miar polski :)

 

Ja na pewno piszę się na ten moment i na ChronosArt i Davosę (zakładając, że idea genialnych projektów się przyjmie) ale pewnie też i na Stenka (też zależnie co wyjdzie). 

 

Tak szczerze to jeśli Paweł ma czas to on sam mógłby podjąć się organizacji wszystkiego - w końcu sam by wykonywał te zegary więc informacje miałby z pierwszej ręki :) Jedynie co mogłoby być problematyczne to ankiety... ale co do możliwości rzemieślniczych i tak Paweł będzie nam mógł powiedzieć "co można a czego nie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem za Chronoprojektem - choć liczę że jakieś opcje co do tarczy, ew dekla się pojawią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.