Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Się mi nawet podoba :-) trzeba się spieszyć bo to prezent dla mnie i żony na rocznicę a czasu mam coraz mniej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi poprzednia droga się bardziej chyba podobała, dla mnie ta wersja jest klocowata, ale poczekam na fotorealistyczne rendery z oceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada niezle, jaki L2L i czy uszy bedą zachodzić poniżej płaszczyzny dekla ?

Jaki jest obwód nadgarstka na prezentowanym obrazku ?

 

 

Tak, będą zachodzić poniżej.

Obwód wynosi 177mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... niby ładny, niby spójny...

Ale to jest krok w zupełnie innym kierunku.

 

Ja przy takiej kopercie się raczej wypiszę z projektu :(

Szkoda. A był taki ładny zegarek.

 

Te uszy z Antei, choć masywniejsze - w ogóle mi się nie podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia koperta byla wg mnie ladniejsza. To stawia pod znakiem zapytania moj udzial w projekcie. Poczekam na sample i wtedy zdecyduje. Te uszy sa okropne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również jest to niestety krok w złym kierunku.

O ile osłona przy koronce jest nawet ciekawa, to kształt uszu zdecydowanie na nie....

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja dopatrywałem się w projekcie lekkiego zegarka garniturowego w stylistyce bauhaus (pierwsze grafiki), ale im dalej, tym bardziej projekt odbiega od tej wizji. Obecna forma jest ciekawa i na pewno warta rozważenia, ale nie trafia w aktualne luki w mojej "przestrzeni zegarkowej".

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie właśnie teraz nabrał lekkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad geometrią uszu mozna popracowac. Chodz maja one ta przypadlosc ze w duzym powiekszeniu wydaja sie koślawe ale przy 1:1 wygladaja juz ladnie. Duzo daja tez rendery wtedy zegarek nie bedzie mial tak zaznaczonych krawedzi ( lita polerowana stal) i to takze zupelnie zmienia optyke. Ja to wiem bo tego typu zegarki miałem i bylo to zawsze oryginalne uzupelnienie kolekcji. Nomos pol kolekcji zbudowal na tego typu kopertach z sukcesem ktory zaprowadzil ich aż do manufakturowych mechanizmow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłona koronki dodana tylko po to, żeby odróżnić kopertę od innych tego typu. 

Zmiana kształtu koronki na zwykłą całkiem mi się nie podoba. 

Uszy są tak oklepana, że bolą. Przy dość masywnej jednak kopercie nie pasują. 

Już prędzej widziałbym grube druty bez teleskopów do pasków przekładanych ;)

 

Jedyne, co mi się tak naprawdę podoba, to tarcza. Ale ona od początkowych założeń nie odbiega.

 

Czekam na rendery, ale póki co znów jestem na "nie".

No i szkoda, że znów projekt tak mocno odszedł od założeń.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, była koperta, były uszy...to dodaliście lekkości nowymi uszami :(

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc ostatnią propozycję było dla mnie jasne, że pojawią się kontrowersje, jednak te uszy powodują, że zegarek zyskuje silny charakter. Nie zgadzam się, że zegarek w takiej postaci traci możliwość stania się garniturowcem. Dość późno się zaangażowałem, ale długo obserwowałem Wasze zmagania i od pierwszych chwil jasne było, że zegarek nie będzie ani lekki, ani cieniutki, choć pierwsze grafiki dawały takie nadzieje. Wszelkie zabiegi jedynie zniwelują ogólne wrażenie, ale nie spowodują, że ubędzie mu milimetrów. Niestety mechanizm będący w podstawowych założeniach wymaga konkretnej koperty, może nawet "klockowatej" B). Kształt obecnej grafiki powoduje, że znów mówimy o wyobrażeniach jedynie i zgadzam się, że rendery mogą znacząco zmienić jego odbiór, oraz dodać i ująć na liście zdeklarowanych. Ze swoim wyobrażeniem jestem na tak, ale czekam na więcej. QV przewidujesz 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze problem jest w tym ze czesc osob chciala z bauhausa zrobic garniturowca. Projekt zmierzal od poczatku w zlym kierunku na sile ugrzeczniania bauhausa. Bauhaus to mial byc zegarek casual a nie garnitura. Zegarek codzienny.

Sportowa elegancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę ochłonąć ale z wielką przykrością stwierdzam, że wyszedł stylistyczny potworek :(

Edit: To nie miał być zegarek bauhausowy a inspirowany bauhausem, co wielokrotnie podkreślałeś QV. To jednak istotna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to chodzi :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można hejtować tak przepiękny zegarek. Dla mnie Nomos Ahoi to kwintesencja, aż mnie skręca w jelitach jak go widzę, niesamowicie mi się podoba. Więc jeśli mamy szansę zrobić coś podobnego na dobrym mechanizmie i za ułamek ceny Nomosa....to dobrze by było skorzystać z okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echh przeszklony dekiel i malowane indeksy....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli kogoś urażę, ale tak naprawdę, moim skromnym zdaniem, ostatnie wizualizacje przedstawiają raczej jakiegoś technożółwia z filmu o transformersach niż elegancki zegarek. Może to ze mną coś jest nie tak, może brak mi wyczucia i smaku, ale kierunek w jakim poszedł projekt jest jakiś dziwny...

 

Nawet ciężko jest porównywać pierwotne projekty (a także pośrednie etapy) do ostatecznej (albo bliskiej ostateczności) formy...

 

Pierwotna koncepcja:

post-75641-0-97412700-1434447855_thumb.jpg

 

Obecny żółwik:

post-75641-0-22053000-1434447486_thumb.jpg post-75641-0-04081000-1434447502_thumb.jpg

 

Wcześniej:

post-75641-0-64718800-1434447557_thumb.jpg

 

Po drodze:

post-75641-0-65316500-1434447590_thumb.jpg

post-75641-0-69851700-1434447611_thumb.png

 

Nie mówię, że ostateczna forma nie będzie ciekawa i wyjątkowa. Nie twierdzę też, że nie będzie dla wielu po prostu ładna... Ale z pierwotnym projektem za wiele nie będzie miała wspólnego. A szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmówcą. Te uszy kanciaste mi w ogóle nie pasują. Skąd sie to wzięło?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmówcą. Te uszy kanciaste mi w ogóle nie pasują. Skąd sie to wzięło?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Zawsze towarzyszyło zegarkom. Uszy możemy delikatnie odchudzić, lunetę także. Ale ogólny charakter moim zdaniem jest udany.

 

Kello1951.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa . . . jak widzę Nomosa też mną szarpie B) . QV - koronka w nowej wersji wygląda jak trybik, czyli bardzo technicznie, ale czy nie żal było trochę tej trapezowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.