Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kumite

Regulator w stylu wiedeńskim

Rekomendowane odpowiedzi

OK, ale użyj ściągacza. ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiniol, kosztowało mnie to dużo strachu, całe szczęście, że kiedyś kupiłem ściągacz i akurat do sekundnika się przydał. Bo generalnie nie ma żadnych narzędzi. W tej części przekładnia,a w drugiej już końcowe paści.P.

post-67478-0-58773200-1387116787_thumb.jpg

post-67478-0-60460500-1387116801_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymam się ze złożeniem, jeżeli są jakieś pytania to w najbliższym czasie poproszę. Dodaję korbkę, bloczek i sygnaturę. W sygnaturze jest jednak inaczej to J Thuma in Winn nie Vinn,a to już coś mówi.  Nie wiem, czy to T jest tak ozdobne, czy tam jest dodatkowa litera. Poza tym to jednak  podpis wykonawcy. Podpis i data świadczyłaby o naprawie. Znaczące także jest umiejscowienie wokół osi tarczy, tak nietypowo. 

post-67478-0-07970300-1387117232_thumb.jpg

post-67478-0-17712000-1387117252_thumb.jpg

post-67478-0-35210800-1387117264_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach dyskusji dodam stronkę,nie na porównanie, ale kierunek z którego ktoś czerpał jakieś pomysły do tego mojego, skrzynia, bloczek, waga. http://www.snclocks.com/Fantastic-Clock-Mechanisms/Fantastic-Clock-Mechanisms/VR-292-Precision-Regulator-by/5593995_wnmt96#!i=343220566&k=KfDRpCn

Zapomniałem dodać wzor tarczy, o której pisał dziadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu widać, że mechanizm urodził się jako podział. Faktycznie czuć szkołę CK.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_Winn


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu widać, że mechanizm urodził się jako podział. Faktycznie czuć szkołę CK.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_Winn

Też tak sądzę. Tylko dlaczego mnie do USA wysyłasz, prawie jak na księżyc? :)P

Co powiesz na temat tarczy, nad którą dziadek postawił krzyżyk,a jednak takie  rozwiązanie w CK było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kol. kumite mam katalog w którym jest ów zegar. Wystepowały od 8 dniowych do 3 miesięcznych. Zdjecia później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kol. kumite mam katalog w którym jest ów zegar. Wystepowały od 8 dniowych do 3 miesięcznych. Zdjęcia później.

Super, a jednak, chętnie coś zobaczymy i może będzie jakaś wiążąca wiedza. :)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę. Tylko dlaczego mnie do USA wysyłasz, prawie jak na księżyc? :)P

Co powiesz na temat tarczy, nad którą dziadek postawił krzyżyk,a jednak takie  rozwiązanie w CK było

Z tym USA to taki żarcik, ale tam faktycznie występuje coś takiego jak "Winn" :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 zdj. strona tytułowa katalogu.

 

post-23969-0-87415200-1387135061.jpg

post-23969-0-99559400-1387135078.jpg

post-23969-0-35935800-1387135088.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wygląda na to, że zagadka rozwiązana


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dzięki za pomoc. Lepiej widzisz, czy potwierdzasz zgodność szczegółów z moim, czy są jakieś zdecydowane różnice, zwłaszcza te odwrócone cyfry na cyferblacie. Czy możemy uznać wydawcę katalogu za producenta , sprzedawcę? Mój ma numer 139 z katalogu? Byłbym wdzięczny za te informacje. Takie ogólne pytanie, czy tego zegarmistrza J Thuma możemy uznać za zegarmistrza, który go montował, czy wykonał mechanizm. Dlaczego jest napis Winn,a nie Wien. To takie pytania do kolegów. Z góry wszystkim dziękuję za pomoc i jak będzie jakś jeszce wiedza odszukana bardzo poproszę. Pozdrawiam  Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mogę dostrzec, to jest wahadło jednoprętowe, nie widzę odbojów, Soczewka wisi jakby wyżej, może to skrót. przepraszam,że tak docieka, ale dobrze byłoby zamknąć temat i już nikogo nie męczyć. Zastanawiam się jeszcze nad tymi śladami po śrubach pod zawiesiem, czy to był inny mechanizm, może właśnie 3/miesięczny. Pozdrawiam:)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodność szczegółów z twoim zegarem a tym z katalogu jest duża, widoczne są nawet fazowane szyby. Na tarczy indeksy godzinowe są rzymskie a w Twoim arabskie, tym szczególnie bym się nie przejmował. Zegar z katalogu może być ośmiu dniowy, świadczyć może o tym wahadło. Jednego możesz być pewien, że nie jest to jedyny egzemplarz, jaki posiadasz, biorąc pod uwagę ofertę z katalogu od ośmiu dni do kwartalnika (dodam, że posiadam zdjęcie w swoim archiwum takiego zegara, czy Twój, czy poprzedniego właściciela, czy całkiem inny zegar, zabij nie potrafię powiedzieć, musiał bym szukać) Ślady po śrubach pod zawiesiem wahadła można uznać za stare, ponieważ nie został zatrzymany proces utlenienia politury tak jak przy obecnym zawiesiu dodam, że poprzednie było okrągłe. I tu spekulacji może być wiele jedną z nich, że zastosowano nie odpowiedni wieszak wahadła np do ośmiu dniowego. Dystans drewniany z sankami moim zdaniem jest oryginalny zamontowany na potrzeby wahadła, podałeś ciężar i średnicę soczewki, nie podałeś szerokości przekroju soczewki. Dodaj do tego zamontowaną ramkę w środku skrzyni (plecy), którą wahadło musi ominąć. Posiadam w swoim zbiorze 2 czy 3 zegary z takimi drewnianymi dystansami, przy długości wahadła 120 cm i przekroju soczewki 3 do 4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodność szczegółów z twoim zegarem a tym z katalogu jest duża, widoczne są nawet fazowane szyby. Na tarczy indeksy godzinowe są rzymskie a w Twoim arabskie, tym szczególnie bym się nie przejmował. Zegar z katalogu może być ośmiu dniowy, świadczyć może o tym wahadło. Jednego możesz być pewien, że nie jest to jedyny egzemplarz, jaki posiadasz, biorąc pod uwagę ofertę z katalogu od ośmiu dni do kwartalnika (dodam, że posiadam zdjęcie w swoim archiwum takiego zegara, czy Twój, czy poprzedniego właściciela, czy całkiem inny zegar, zabij nie potrafię powiedzieć, musiał bym szukać) Ślady po śrubach pod zawiesiem wahadła można uznać za stare, ponieważ nie został zatrzymany proces utlenienia politury tak jak przy obecnym zawiesiu dodam, że poprzednie było okrągłe. I tu spekulacji może być wiele jedną z nich, że zastosowano nie odpowiedni wieszak wahadła np do ośmiu dniowego. Dystans drewniany z sankami moim zdaniem jest oryginalny zamontowany na potrzeby wahadła, podałeś ciężar i średnicę soczewki, nie podałeś szerokości przekroju soczewki. Dodaj do tego zamontowaną ramkę w środku skrzyni (plecy), którą wahadło musi ominąć. Posiadam w swoim zbiorze 2 czy 3 zegary z takimi drewnianymi dystansami, przy długości wahadła 120 cm i przekroju soczewki 3 do 4 cm.

Oczywiście, wiem,że Pana Boga za nogi nie złapałem. Z tego,co mogę pomierzyć, to bliżej 4cm soczewka ma przekrój. Widziałem wcześniej ten model w katalogu, ale innym już współczesnym, z cenami rynkowymi w DM. Dzięki serdeczne.  Gdybym mógł się jakimiś jeszcze szczegółami zrewanżować, to proszę uprzejmie. Dalsze zapytania pozostawiam do rozwiązania. Dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu szubienicy, widać otwory jakby pod Strasserowską konstrukcję, trzy mniejsze na okręgu otwory.

Poza tym jeszcze odbojnik i tarcza bliżej

Po opinii kolegi lusyka można z prawie 100% pewnością stwierdzić,że zawiesie wcześniejsze miało okrągłą podstawę i wieszak był cieńszy i jego zanitowana końcówka wbijała się w plecy. Wymianę wieszaka zrobiono  już po zakupie, nie przypuszczam,że z warsztatu takie dziury pozostawili. Dręczy mnie Winn, zamiast Wien :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie (z czystej ciekawości) związane jeszcze z wahadłem.

Czy te otworki które są wywiercone w tej cynkowej rurce nad drugim łącznikiem od dołu są na przelot, to znaczy, czy są również wywiercone otwory w tym środkowym stalowym pręcie i czy jest tam tyle samo otworków co w tej cynkowej rurce.

W oryginalnym wahadle tego typu były otwory przewiercone na przelot i można tam było wkładać odpowiedniej grubości zatyczkę. Służyły one do bardzo precyzyjnej regulacji samej kompensacji na wahadle, poprzez zmianę czynnej długości i związanej z tym rozszerzalności tej cynkowej rurki.

 

Kol. Kumite, jak już go tak mocno rozebrałeś, to sprawdż jeszcze plecy tej deski na której wisi wahadło i mechanizm, może tam będzie data i podpis zegarmistrza. A przy okazji, jak odkręcisz ten kawałek deski to sprawdzisz jak stara jest skrzynka w tym zegarze, bo proces utleniania się politury tam również powinien się zatrzymać, tak jak pod zawieszką wahadła.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie (z czystej ciekawości) związane jeszcze z wahadłem.

Czy te otworki które są wywiercone w tej cynkowej rurce nad drugim łącznikiem od dołu są na przelot, to znaczy, czy są również wywiercone otwory w tym środkowym stalowym pręcie i czy jest tam tyle samo otworków co w tej cynkowej rurce.

W oryginalnym wahadle tego typu były otwory przewiercone na przelot i można tam było wkładać odpowiedniej grubości zatyczki. Służyły one do bardzo precyzyjnej regulacji samej kompensacji na wahadle, poprzez zmianę czynnej długości i związanej z tym rozszerzalności tej cynkowej rurki.

 

Kol. Kumite, jak już go tak mocno rozebrałeś, to sprawdż jeszcze plecy tej deski na której wisi wahadło i mechanizm, może tam będzie data i podpis zegarmistrza. A przy okazji, jak odkręcisz ten kawałek deski to sprawdzisz jak stara jest skrzynka w tym zegarze, bo proces utleniania się politury tam również powinien się zatrzymać, tak jak pod zawieszką wahadła.

Witam! Jest dokładnie tak jak piszesz, na wylot. Zapewne do regulacji częci ułamkowych sekundy. Przesuwanie ciężaru w górę lub w dół nad środkiem wahania ma wpływ na okres wahań,ale nie wiem w którą stronę , douczyć się muszę. Za środkiem wahania ciężar w dół zwalnia, a w górę przyśpiesza, to akurat pewne.Rurka z otworami, to taka namiastka półki na wahadle do mikroreuglacji w regulatorach astronomicznych. Z powodu wypaczenia tego elementu w skrzyni, już go rozbierałem wcześniej. Niestety starocie w blokach dostają uskodzeń. Element się wygiął u mnie po tych latach tak,,że palce można było wsadzić. Zdemontowałem, moczyłem wodą , leżało pod ciężarem i jakoś się odgięło z powrotem. Widać na focie wyżej nowe listewki montażowe. Znowu się wybrzusza,ale już minimalnie. Zapewne aż gdzieś kiedyś pęknie. Nie wiem jak sobie z tym poradzić.Sygnatur tam nie ma żadnych. Pozostaje ta jedna, z tym ciągłym pytaniem dlaczego Winn,a nie Wien. Dziękuję za pomoc. Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Piotrze, chyba się żle zrozumieliśmy.

Otworki w tego typu wahadle służą do bardzo precyzyjnej regulacji, tylko samej kompensacji, czyli wzajemnej relacji między rozszerzalnością stali i cynku, poprzez zmianę czynnej długości jednego elementu, czyli tej cynkowej rurki. Używa się tam tylko jednej zatyczki.

Do mikro regulacji pracy całego wahadła służy półka na którą się wkłada lub zdejmuje odpowiednie ciężarki, półka ta mieści się na odpowiedniej wysokości w górnej części wahadła.

Ale konstrukcja tego wahadła które masz, nie przewiduje takiej półki.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Piotrze, chyba się żle zrozumieliśmy.

Otworki w tego typu wahadle służą do bardzo precyzyjnej regulacji, tylko samej kompensacji, czyli wzajemnej relacji między rozszerzalnością stali i cynku, poprzez zmianę czynnej długości jednego elementu, czyli tej cynkowej rurki. Używa się tam tylko jednej zatyczki.

Do mikro regulacji pracy całego wahadła służy półka na którą się wkłada lub zdejmuje odpowiednie ciężarki, półka ta mieści się na odpowiedniej wysokości w górnej części wahadła.

Ale konstrukcja tego wahadła które masz, nie przewiduje takiej półki.

Ok. Dzięki za wiedzę. Czy przecięcie tej rurki cynkowej u góry, to jakiś błąd w sztuce, czy to tak ma być, powiedzmy technologiczna sprawa. :)p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na co ja te obrazki z opisami zamieszczałem...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Kumite ma dokładnie to wahadło które pokazałeś w rycinie Nr.2. (Fig 34-8b)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. Kumite ma dokładnie to wahadło które pokazałeś w rycinie Nr.2. (Fig 34-8b)

Znaczy kolega tarant to pokazał, ale jest drobna różnica, u mnie są dwie śruby regulacyjne bez nakrętki od dołu soczewki. Tam jest jedna do regulacji,a tak poza tym nie widzę ma różnic. Nie jestem też przekonany, czy to ten sam rozmiar soczewki ,tamta jakaś ciut mniejsza, może to złudzenie.Pzdr.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na co ja te obrazki z opisami zamieszczałem...

Dzięki, przydały się, :)P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za wiedzę. Czy przecięcie tej rurki cynkowej u góry, to jakiś błąd w sztuce, czy to tak ma być, powiedzmy technologiczna sprawa. :)p

Mam wahadło kompensacyjne o podobnej, choć prostszej budowie, w zegarze W. Horna z Glashutte. Nie przewidziano w nim dziurek do regulacji długości czynnej cynkowej rurki, ale zasada identyczna. Rurka nie ma żadnych pęknięć wzdłuż, jest bezszwowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez TeJot
      Koleżanki, koledzy,
       
      Otwieramy wątek „zapisy na Zegarek Klubowy 2015 Chronos-Art z grawerem 3D na deklu boga Chronosa z klepsydrą.”
       
      Zegarek Chronos-Art będzie dostępny w ilości łącznej 30 szt. w dwóch limitacjach, których cechą wspólną będzie dekiel z grawerunkiem Chronosa 3D. Wizerunek w tej postaci zostanie użyty tyko i wyłącznie na potrzeby wersji klubowej 2105.
       
      Pierwszy wariant - model Deja-Vu z porcelanową tarczą. Indywidualnie numerowany od 1 do 10–ciu. Cena 5900 zł.
       
      Drugi wariant – model Regulator z decentralną wskazówką minutową w dwóch rodzajach giloszowania cyferblatów (wzór kolisty w romby oraz promienisty w linie) i czterech rodzajów kolorystyki tarczy (niebieski-tytan, miedziany-niemieckie srebro, złoty-niemieckie srebro i czarny matowy). Indywidualnie numerowany od 1 do 10–ciu. Cena 11900 zł.
       
      Zegarek w autorskiej kopercie Pawła Jankowskiego o wymiarach 42mm średnicy i 50mm lug to lug, z wypukłym szkłem szafirowym z wewnętrzną podwójną powłoką antyrefleksyjną. Na bazie mechanizmu Unitas Swiss Made z własnoręcznie wykonanym modułem regulatora. Zegarek wyposażony będzie w pasek skórzany hand made (dwa kolory: czarny, niebieski – do wyboru) z charakterystyczną klamerką Pawła z wygrawerowanym logo Chronos-Art. Umieszczony w inkrustowanej kasetce z drewna palisandrowego.
       
      Personalizacja oprócz wyboru wersji czy rodzaju mocowania paska do uszu koperty (ze śrubkami bądź bardziej delikatna wersja bez śrubek) będzie polegała na umieszczeniu numeru limitacji oraz nicka klubowego bądź innych danych typu imię, nazwisko, data na deklu wokół graweru Chronosa – do ustalenia w zależności od wolnego miejsca.        
       
       
       
      Wstępne zasady przystąpienia i realizacji projektu.


      1. Deklaracja uczestnictwa - zapisanie się w tym wątku na konkretny wariant zegarka Chronos-Art (Deja-Vu/Regulator). Należy napisać post wskazując na konkretny model oraz wolny numer limitacji. Po wpisach będę aktualizował listę w pierwszym poście. 
        
      2. Deklaracja wyboru wariantu - zadeklarowanie się na konkretną wersję (rodzaj i kolor cyferblatu, indywidualizacja). Wymagana wpłata I raty płatności w wysokości 10-20% wartości wybranego modelu.
              
      3. Możliwa bieżąca dokumentacja zdjęciowa w wątku procesu produkcyjnego. Do końca roku 2014 wymagana wpłata II raty płatności w wysokości ok 40% wartości wybranego modelu.
       
      4. Przewidywany termin realizacji 2014/2015 i pierwsza połowa 2015. Przy odbiorze zegarka wpłata III raty tj. pozostałej części płatności.

      5. Wszystkie płatności dokonywane będą bezpośrednio na konto firmy Chronos-Art.
       
      6. Wybrane modele zegarków będą dostępne do oglądnięcia w Warszawie, Krakowie i prawdopodobnie na Śląsku.    
       
      7. W ciągu kilku dni pojawią się w wątku zdjęcia nadgarstkowe wariantów Regulatora.
       
       
       
      Przykłady nadgarstkowe (zdjęcia quub) Regulatora:









      i dekiel
       
        
      _____________________________________________
      Zapisy Deja-Vu:
      1. @rtur
      2. mat.pietsch
      3. Adi78
      4.
      5.
      6. piotr b
      7. tomek123er
      8. Wojtuś
      9.
      10. mcfly
       
      Zapisy Regulator:
      1. beniowski
      2.
      3.
      4. lc7
      5.
      6.
      7. Stawko
      8. ARTURRO17
      9.
      10. TeJot
       
    • Przez kumite
      Skrzynia pełne drzewo, jesion. Mechanizm na podstawce drewniane.j Jeszcze nie skończony, skrzynia do poprawy. Ramka oryginalna złocona ogniowo
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.