Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Są dokładne ale nie aż tak albo przynajmniej nie mój.

 

Moj przy ostatnich kilku zmianach czasu z letniego na zimowy i odwrotnie mial blad wskazania w granicach 1-2 sekund. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.12.2023 o 14:06, mariusz9a napisał(-a):

Pytanie z czystej ciekawości... Certina chwali się, że mechanizmy sygnowane "Precidrive" robią odchyłkę +/-10s/rok. Czy weryfikowaliście u siebie jak wygląda sytuacja i jaką odchyłkę robią Wasze zegarki?

W moim wypadku od początku 2023 do teraz, Precidrive zrobił +3s. Więc 3s na ponad 11msc to kapitalny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

A te wasze precidrive'y to są noszone często czy taki wynik to "na leżąc"?

 

U mnie to taki zegarek grab'n'go troche - jak nie mam czasu bawic sie w ustawianie to lapie za "cytryne".

Sa tygodnie, ze czesciej gosci na rece, sa tygodnie, ze rzadziej ale srednio raz w tygodniu na nadgarstku jest.

Te kwarce maja termokompensacje wiec w teorii nie powinno miec znaczenia czy jest noszony czy lezakuje?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pytam z ciekawości, bo zastanawiam się czy to może mieć wpływ ale rzeczywiście nie powinno. A, że jakaś odchyłka musi być to zrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moja "precyzyjna"Certina.Po zakupie spieszyła dwie sek.na dobę,wskazówka chronografu precyzyjnie stanęła na godz.14 i tak pojechła do serwisu.Zobaczcie sobie jeszcze czerwone wskazówki i literę T w napisie certina i to będzie dopełnienie "precyzji".Zobaczcie sobie jak wykonano Casio za jedną dziesiątą ceny tej "precyzji"....

PC190179.jpg

PC030090.jpg

PC030092.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Adamss68 napisał(-a):

A to moja "precyzyjna"Certina.Po zakupie spieszyła dwie sek.na dobę,wskazówka chronografu precyzyjnie stanęła na godz.14 i tak pojechła do serwisu.Zobaczcie sobie jeszcze czerwone wskazówki i literę T w napisie certina i to będzie dopełnienie "precyzji".Zobaczcie sobie jak wykonano Casio za jedną dziesiątą ceny tej "precyzji"....

Są też egzemplarze zegarków za 3, a nawet za 100 razy tyle co ta Certina, gdzie też zdarzyły się takie skazy, albo i większe babole. I czego to Twoim zdaniem dowodzi?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz kolego,czego dowodzi np.zakup Rolexa za 70 tys.tak samo skopanego jak ta tania certina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adamss68 napisał(-a):

To powiedz kolego,czego dowodzi np.zakup Rolexa za 70 tys.tak samo skopanego jak ta tania certina?

No właśnie nie wiem i liczyłem, że mi wytłumaczysz, jaki jest cel i sens takich porównań. 


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zegarek,jest od zakupu wadliwy,pojedzie drugi raz do serwisu,bo dalej nie jest precyzyjny ,jak to reklamuja.Przy okazji zrobionych zdjeć makro,okazało się że jego wykonanie delikatnie mówiąc jest mało precyzyjne.Nie mam pojęcia,czy to dotycz mojego egzemplarza a może jest więcej takich niedoróbek,tylko nikt się tym nie chwali.Mam też kilka Casio i jakoś co do ich mechanizmów oraz wykonania nie mam zastrzeżeń a kosztowały dużo mniej.Zaznaczę,że zegarek zakupiłem dla tego reklamowanego z precyzji mechanizmu.A kolega doszukuje się celów,sensów...a może zwykła zaczepka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adamss68 napisał(-a):

Kupiłem zegarek,jest od zakupu wadliwy,pojedzie drugi raz do serwisu,bo dalej nie jest precyzyjny ,jak to reklamuja.Przy okazji zrobionych zdjeć makro,okazało się że jego wykonanie delikatnie mówiąc jest mało precyzyjne.Nie mam pojęcia,czy to dotycz mojego egzemplarza a może jest więcej takich niedoróbek,tylko nikt się tym nie chwali.Mam też kilka Casio i jakoś co do ich mechanizmów oraz wykonania nie mam zastrzeżeń a kosztowały dużo mniej.Zaznaczę,że zegarek zakupiłem dla tego reklamowanego z precyzji mechanizmu.A kolega doszukuje się celów,sensów...a może zwykła zaczepka?

Widocznie taki ze mnie filozof. Napisałeś publiczny post, na publicznym forum, więc chyba oczywistym jest, że ktoś może zechcieć się do niego odnieść. Jakbyś nie podchodził do tego tak emocjonalnie, to zauważyłbyś, że nie pytałem o sens Twojego wadliwego / uszkodzonego zegarka, tylko porównania, które poczyniłeś.

"Precisionist" na tarczy, to nazwa handlowa zastosowanego tam mechanizmu, a nie deklaracja nie wiadomo jakiej precyzji wykonania całego zegarka. Raczej nikt, kto choć odrobinę zagłębił się w branżę zegarkową, nie oczekuje takich rzeczy od zegarka za niespełna 500€, a wpadki zdarzają się w każdym budżecie, także wielokrotnie większym. Tobie udało się dobrze trafić z Casio i źle z Certiną, ja miewałem odwrotnie, i to z Casio droższymi od niejednej Certiny. Życie, od tego są gwarancja i rekojmia oraz zakupy "na żywo".

Zegarki marki Certina to masowy produkt, powstaje ich około 120 tysięcy rocznie, i są jednymi z tańszych zegarków szwajcarskich. Naturalnym jest więc, że przy takim wolumenie czasami coś pójdzie nie tak. Z każdą inną marką produkującą czy to seryjnie, czy masowo, jest dokładnie tak samo.

Także bez spiny i mam nadzieję, że reklamacja zakończy się w satysfakcjonujący Cię sposób. :)

Edytowane przez Jogi
Literówki

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/5/2023 at 4:28 PM, Ziemowit said:

Panowie , jakie macie odchyłki dobowe chodu na Powermatic 80?

 

Już zaczynam pomiary. Ostatnio było +8 około,
osobną kwestią jest jak często wyjmowane z szuflady - no i nie mam rotomatu nie wiem czy to sensowne?

On 12/9/2023 at 7:20 PM, 42bartek said:

U mnie taki komplet kolorystyczny.

Chyba widać, że lubimy się z DS Action Diver 😅

20231207_150408.jpg

o! - a co to za fajne etui? Poproszę jakiś namiar - u mnie zegarki mogą się niestety dotykać czasami o siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FLOyzUH.jpeg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/19/2023 at 8:35 PM, Adamss68 said:

A to moja "precyzyjna"Certina.Po zakupie spieszyła dwie sek.na dobę,wskazówka chronografu precyzyjnie stanęła na godz.14 i tak pojechła do serwisu.Zobaczcie sobie jeszcze czerwone wskazówki i literę T w napisie certina i to będzie dopełnienie "precyzji".Zobaczcie sobie jak wykonano Casio za jedną dziesiątą ceny tej "precyzji"....

PC190179.jpg

PC030090.jpg

PC030092.jpg

Z ciekawości, co to za Casio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Adamss68 said:

Casio Classic MTP-1370L-7AVEF

Dzięki.

 

I witam wszystkich w wątku o Certinie. DS Diver 38mm to mój króliczek. Będę sobie patrzył na Wasze Certinki. Miłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.12.2023 o 22:06, eye_lip napisał(-a):

Świetny ten nowy diver. Wykonanie bdb, zawór helowy, bezel z zabezp. (Po wciśnięciu się kręci).

20231228_122556.jpg

Czy te jakby rysyki na szkle to tylko odbicia indeksów i wskazówek? Mam ten zegarek i wydaje mi się, iż powłoka AR jest po wewnętrznej stronie. A tu wygląda, jakby to były ryski na powłoce zewnętrznej🤔.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.